Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TECHNICS erősítők, javításuk
Lapozás: OK   22 / 33
(#) reloop válasza Dunyha80 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Szia! Ez az ingadozó búgás a hálózati feszültség jelalakhibája is lehet. DC leválasztó meg szokta oldani. Sajnos nem jut hirtelen eszembe hová kattintsak a rajzért, 2-4 anti-paralel diódából és két szembe fordított polaritású pár 1000µF elkóból áll. Hátha valaki besegít a kollégák közül...
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok!Van egy technics sa ex 120 am,nem jutok vele sajnos előre,standby van,az power gombra nem reagál,valami ötlet honnan indulhatnék el?Áteresztőtranzisztorok,diódák,tápegység,stabilizátorok rendben vannak.Sajnos nem jön ki standby módból.Vezérlő ic re gyanakszom,ha az lesz,vagy a végfok ami egyben vezérli is az egész szerkezetet akkor elbontom inkább.
(#) Freejack640 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok!!
Van egy Technics SA-GX230 erősítőm nagyon jol műkődik de feltűnt hogy hátul a hűtőventillátor nem megy. Akkor sem ha sokaig megy. Meg tudnátok mondani hogy miért nem kapcsolhat be??
(#) zotya1983 válasza Freejack640 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Próbáltad nagyobb hangerőn is? Mert ettől függ a hővezérlésük a kivezérléstől is.
(#) Freejack640 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Hat probaltam de csak rovid ideig
De majd megnezem ha igy lesz
Koszi a segitseget!!
(#) katona60 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy sa-dx 950 erősítőm. Egy -két perces zenehallgatás után picit elhalkul (nem nagy hangerőnél), csökken a magasak hangja. Tudna -e valaki magyarázatot adni erre a jelenségre, ill. találkozott- e már valaki ilyen problémával?
Köszi a segítséget!
(#) blackalex hozzászólása Jan 28, 2016 /
 
Sziasztok, van egy Technics SU-V505 erősítőm és az lenne a kérdésem,hogy mit lehetne azzal csinálni,hogy bekapcsolás után az első hangosításnál röcsögnek a hangszórók? A másik probléma meg az vele,hogy ritkán használat közben egyszer csak elhallgat a jobb oldali hangfalam, kikapcsolom az erősítőt és vissza, utána egyből működik és nem tudom,hogy ez miért lehet. Meg annyi,hogy most láttam képet róla és ott világít valami felirat ami viszont az enyémen nem működik,de gondolom ennek nincs köze a működéshez.
Előre is köszönöm a választ.
(#) CHZ válasza blackalex hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Szia, vedelem rele erintkezoinek tisztitasat javaslom, esetleg kimelegedett forrasztasok is okozhatjak.
(#) steelbird válasza blackalex hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Az első hangosításnál hallható recsegés pedig kopott, recsegő potméterre utal, és arra, hogy egyenfeszültség van a potméteren.
(#) blackalex válasza CHZ hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Átnézem az érintkezőket és a forrasztásokat. Köszönöm
(#) blackalex válasza steelbird hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
A potmétert lehet-e javítani? Mert gondolom ilyen öreg szerkezetnél esélytelen,hogy új alkatrészt szerezzek hozzá.
Köszönöm
(#) steelbird válasza blackalex hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Nem. Olajos kontakt spray segít egy darabig. Meg a szétszedés, tisztítás. Az elkopott szénpályát nem nagyon lehet javítani. Az egyenfeszültséget pedig ki lehet nyomozni, hogy honnan kerül rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2016
(#) steelbird válasza blackalex hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Szerintem be lehet tenni más potit is oda. Lábtávolság, tengelyátmérő, tengelyprofil és hossz alapján kell keresni egy hozzá hasonlót.
(#) blackalex válasza steelbird hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) steelbird válasza blackalex hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Először be kell fújni, utána injekciós tűvel nyomni bele alkohollal (denszesz, izopropil-alkohol) kevert műszerolajat, vagy varrógép olajat. Az egy darabig megoldja a problémát.
(#) zotya1983 válasza blackalex hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Ha szét tudod szedni a potit és alaposan kimosni szappanos vízzel,majd a pályát grafittal bevonni és adni neki egy kis műszerolajat az megoldja a gondod.De nem végleges megoldás.Sok esetben a tisztítás maga elegendő a működéshez ha nem kopott fel a réteg.
(#) blackalex hozzászólása Jan 28, 2016 /
 
Köszönöm a jó tanácsokat. Megpróbálom a legtöbbet kihozni belőle.
(#) attila0 hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Joestet kivanok mindenkinek,

jo idelye hogy nem irtam ezen a forumon es eloszor szeretnem megkoszonni azoknak a segitseget a
kik az utalso bejegyzesemre valaszoltak.
Ez alkalommal egy Technincs SU-V65a tipusu erositovel kapcsolatban szeretnek megkerni titeket hogy segitsetek nekem.
Az erositot par hete vettem hibasan. Bekapcsolas utan a rele nem huzott be. Elszor is az integralt vegfokot(SVI4004) szedtem ki belole. Ekkor sem huzott be a rele. Hosszu keresgeles utan talatam egy egett ellenalast ill ket tranzisztor ( azt hiszem azok, harom labuk van) az elolapon kiforsztodva. Az ellenalast kicsereltem ill a tranzisztorokat visszaforrasztottam es ezutan a rele behuz. Nagyon orlultem es ekkor visszatettem a vegfokot.
Sajnos nem jo hir fogadott. A rele nem huz be. Ekkor arra kovetkeztettem hogy a vegfog rossz lehet. Ezt az is alatamasztotta amit valhol egy forumon olvastam, a vegfok jobb es bal kimenetek taparam nagysagu feszultseget mertem. Tehat a vegfokot megint kiszedtem es eltavolitottam a kulso burkolatat . Arra szamitattom hogy majd egett alkatreszeket, talan serult nyakot fogok talalni. Ez nem igy tortent. Az vegfok transzisztorok ill az osszes felulet forasztott elem serulesmentesnek tunik. Mellekelek a bejegyzes vegen egy linket ahol negyfelbontasu kepek lathatok rola.
A kovetkezo kerdeseim vannak:
- eloszor is hogyan tudom meg hogy a vegfok e az ami hibas ? a kepekrol iteve jonak tunik - amitom magam ha ezt gondolom ?
- hogyan tovabb ? mit hol merjek ?
- honnan johet az 50 volt koruli feszultseg a kimenetekre ? ha ezt az erteket merem ez tenyleg azt jelenti hogy a vegfok rossz ?
- ha a vegfokot eltavolitva a rele behuz akkor ez azt jelenti hogy az erosito tobbe resze jol mukodik ?

Magamrol: van egy franko forrasztopakam es egy remek multimeterem ill sok jokedvem az elektronikus dolgok javitasahoz viszont semmi hivatalos vegzetsegem vegy iskolam ezzel kapcsolatban nincs. ( szinteveszto vagyok es az kizaro ok volt)
Elore is koszonom mindenkinek aki a segitsegemre tud fordulni. Varom a hozzaszolasotokat.

A kovetkozo linken lathatjatok a kepeket ill egy szerelesi utmutatot az SU-V55a erositohoz ami gykorlatilag majnem ugyanaz mint a SU-V65a amit javitani szeretnek:

Kepek

Sziasztok

Attila
(#) attila0 hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Az utolso kommentem utan ugy dontottem kimerem a fesultsegeken az erosito nehany pontjan. Az adatokat elmentettem egy excel tablaban es csatoltam a tobbi file-hoz a dropbox link alatt:

https://www.dropbox.com/sh/3j5i6uhyg14bbu4/AADI70h8vAIFMSTVC5u0HjQCa?dl=...

Az SVI4004 el volt tovolitva mialatt a mereseket vettem. A rele behuzott mielott elkezdtem merni es vegig ugy is maradt. Q701 es Q702 nagyon melegszik szinte egetett az egesz ido alatt. Ezek voltak azok az alkatreszek amirol az elso korben beszeltem, ezekett talaltam kifforasztva akkor.
A rossz hir az hogy miota befejeztem a mereseket es kikapcsoltam az erositott azota miutan bekapcsolom ujra a rele mar nem huz be. Talan megegettem egy alkatreszt..?

Az SVI kivetele utan zarlatmerovel ramertem az 1-es ill 24-es labakhoz kepest az osszes labra. Az 1-es labrol nem merek zarlatot sehova viszont a 24-es a 12-es lab kozott zarlat van.
Ez jelentheti azt hogy az SVI egyik oldala hibas ?

Elore is koszonom azoknak a figyelmet es idejet akik ezt elolvassak, talan segitenek nekem megtalalni a hiba okat.

Attila
(#) pika75 válasza attila0 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Szia. Sajnos nem jol kezdted a javitast. Eloszor feszultsegeket merunk. Ezekben az erositokben az erosito lanc 3 reszbol all: eloerosito (an 7062n), voltage control amp (a tranzisztoros resz) es a current drive amp (svi4004). Ha te az utolso lancszemet kivetted, persze, hogy behuzott a rele. De ez nem jelenti azt, hogy a svi4004 hibas. altalaban nem, csak a kimeneten koveti a bemenetere kerulo feszultseget. A hibat elorebb kell keresni. Kezdd azzal, hogy lemered az AN7062 labain a feszultsegeket, mindharom tapfesz meg kell legyen. Ha ez megvan, a J105 csatlakozo 3,4 labain 1.2 V kell legyen, kulomben a voltage amp elbillen valamelyik tapfesz fele, es innentol kezdve a kimeneten megjelenik a dc fesz, es a rele nem fog behuzni. Egyelore ezeket ellenorizd le, majd mondjuk tovabb is. A svi4004 et tedd szepen vissza a helyere, es pasztazd be rendesen. (Kar, hogy mar szetbarmoltad). Nevezd meg az elolapi panelen az elegett ellenallast es a tranzisztorokat. Q701 es 702 a +-17v-os stabilizator, merd le ezeket a feszultsegeket is. Udv.
(#) attila0 hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Szia Pika, nagyon koszonom a hozzaszolasodat! Holnap este folytatom onnan ahonnan te javasaolod.
Az egett ellenallas az r436 volt es a Q701 es Q702 voltak azok amik koforrasztotak onmagukat a ho miatt. Azota ezektet kiszedtem es leellenoriztem a minap a multimeteremmel es mindketto mukodokepesnek bizonyult. Kimertem tovabba a Q406 es a Q405-ot ( a terv az volt hogy egyenkent kiszedem az osszes tranzisztort es probalok hibasat talalni, a terv most valtozik a javaslatoddal) es mindketto hibatlannak bizoyult.

Megegyszer koszonom a valaszt, amint elvegeztem a mereseket amit kertel jelentkezem. Ezt holnap estere tervezem.
(#) attila0 hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Pika, a javitasi utmutato szerint javitas ill meresek elott a VR402 VR401 -et minimum allasba kel allitani. Allitsam oket minimumra mielott az altalad kert mereseket elvegzem ?
(#) attila0 hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Szia Pika,

meg ma este megcsinaltam.Visszatettem az SVI-t es a kovetkezoket mertem:

an7062
1:0.005, 2:-0.092, 3:-9.2, 4:51:34, 5:51.00, 6:52.00, 7:50.0, 8:51.0, 9:52, 10:-18.00, 11:52.00, 13:52.00, 14:51.00, 15:52.00, 16:-9.0, 17:-0.2, 18:-11.03

a kovetkezoket mertem a j105-on:

3: -17 4:-54

ezutan a q701 et mertem :

b:18 c:50 e:17

a q702:

b:-2 vagy -18
c: -52
e:-1.7

Az utolsoval bajban voltam mert a feszultsegek ugralatak fel le es nem tudtam kozottuk osszefuggest talalni. A forrasztas jol nez ki a q702 labain megis ugytunt mintha az elolap mozgatasara a feszultsegek valtoznanak persze ez csak veletlen egybeses is lehet mert kesoobb ha nem mozgattam az elolapot akkor sem tudtam "tiszta" ertekeket merni. Kesobb amikor visszamertem a q701 ott is eltuntek a feszultsegek majd amikor ujra mertem jonak tuntek.
ekkor mar a j105 laban is furcsa erteket mertem azt hiszem 2es labon mar 0. valamenyi volt ebben viszont nem vagyok mar biztos.
Holnap ujra kezdem most ideje kicsit aludni, holnap munka.

Koszonom a segitseget elore is

Attila
(#) pika75 válasza attila0 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Szia. Bocsi, elneztem, a j105 4 es 5 labain kell merni, de ha a 4 labon -54v van, az mar startbol nem jo. A tranzisztoros erosito minden tranzisztorat, diodajat es a tapagakban levo ellenallasokat le kell merni. Menj ra az Elektrotanya oldalara, az audio forumon keress ra a technics suv... temakra, ott megtalalod az en esetemet is (remelem meg fent van) ott sok utbaigazitast talalsz. Anno en is ugyanilyen cipoben jartam, es heti 2 alkalommal tudtam csak az erosito melle leulni, igy 1 honapba telt amig megjavitottam. Udv.
(#) Ultimate hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Helló.
Technics Stereo Integrated Amplifier SU-Z25 erősítő,tápegység hibás.Hol tudnám megnézni,hogy a 3 szálon,ami a trafóból az alaplapba megy,milyen feszültségek mozogtak?
(#) Robi85 válasza Ultimate hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
(#) Ultimate hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Pont ezt böngészem,de nem találom,se azt,hogy a ledeknek mennyi áramot ad Nagyon béna vagyok D De keresem tovább..Köszi!
(#) Ultimate hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Főleg a működést jelző led érdekelne,a ledek közül.Tudsz segíteni,ha szépen megkérlek?
(#) Ultimate hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Csak azt találtam,hogy a led típusa D421,és erről a táblázatban annyi szerepel:
LN25RP L.E.D Power Ind.
(#) Ultimate hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Es meg azt talaltam,hogy a 61,62,63 a 3 vezeték,amit keresek,de a rajzon az hirtelen eltűnik bal oldalt.
Következő: »»   22 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem