Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1136 / 1267
(#) jdani hozzászólása Máj 26, 2016 /
 
Hali. Tipikus LEDes háttérvilágítás a baj. Ledek kiégnek.
Egy svs320aa6_7led lapról van szó. Van a TVben 3.
Volt már hogy kicseréltem rajta egy ledet, jó is volt, de később kiégett más eredeti LED rajta.
7 LED van rajta, ledenként 3.3V
Mi lenne ha egy 12V led szalagra cserélném az egész világítást?
Két részre oszttaném az egyik sávot a 3ból. Sorba kötném, így 24Vról menne.
Egy ssl320-0d3a vezérli.
(#) eyess válasza HiMen hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
A színvégfok körül nézegess .Túlvezérelt egy két dolog ott úgy gondolom.
(#) kadarist válasza HiMen hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Szia!
Gyengül a képcső.... Tekerd feljebb a sortrafón lévő Screen potit.
(#) HiMen hozzászólása Máj 27, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Digitális elektronikával foglalkozom (mikrokontrollerek) de TV-hez egyáltalán nem értek!

Kinyissam azért a hátulját és keressem azt a Screen-potit, vagy inkább vigyem be szerelőhöz. (Azért jó lenne megúszni a költségeket). Debrecenben lakok.
(#) kadarist válasza HiMen hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Persze, hogy nyisd ki. Találsz majd a képen láthatóhoz hasonló trafót és ennek a trafónak az az alsó tekerőjén állíts az óramutató járásával azonos irányban. Bővebben: Link.
(#) jdani hozzászólása Máj 27, 2016 /
 
Egyébként ki hogy oldja meg a hibás led hattervilagitast?
Ha már foglalkozik valaki ilyennel..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 27, 2016 / 1
 
Szia!
Kitöröm a hibás LED-et a szalagról és forrasztok be másikat. A fényszórót pedig visszaragasztom pillanatragsztóval.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Eddig én is így csináltam kisebb nagyobb sikerrel.
Gond az, hogy az egész sorba van kötve. Tehát ha egy kiég...
Volt már hogy cseréltem, 2 hónap múlva az amit cseréltem, még világít, de más eredeti kiegett.
Azért gondolok itt a led szalagra. Abból ha kiég egy, a többi megy. (na jó, kiég egy, 3 nem világít. De nem az összes)
(#) HiMen hozzászólása Máj 27, 2016 /
 
kadarist: Köszönöm szépen!!!!!
(#) zenebolond válasza jdani hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Engem is megkerestek egy hibás háttérvilágítással(led). Milyen típusú, fajtájú ledek ezek? Bármilyen magasfényűvel lehet ezt helyettesíteni? TV szerelőnél volt a TV, azt mondta marha drága a led bele. Sok meg van égve. Még nem láttam a TV-t de, de már neonos háttérvilágítást hoztam helyre. Ott a vezérlő halt meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2016
(#) djseed1 válasza jdani hozzászólására (») Máj 28, 2016 / 1
 
Szia.
Épp tegnap csináltam ismét led háttérvilágítást, LG csoda.
Nálam ami volt, ott 5V-os ledek voltak. Ahogy kadarist írta, én is töröm, és forrasztok másikat, 5v-os hidegfehér led, igaz a teljesítményét nem tudom, nem emlékszem. De a leg erősebbet vettem mindíg ami abba a méretben és feszültségben kapható.
Miután beforrasztom az új ledet, próba. Ha világít mindenki, a következőt csinálom minden TV-vel. Minden egyes led-sor elé, bekötök sorba egy 2ohm 1W-os ellenállást, így valamennyire csökkentem azt, hogy a ledek fullba terhelődjenek. Fény csökkenés nincs, annyi a változás hogy az ellenállás épphogy kézmeleg, viszont a ledek nem melegednek annyira.
Ez személyes úgymond fejlesztés. De eddig bevált és minden készülék jó még amiben alkalmaztam.
(#) zenebolond válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Helló!

Ezeket a ledeket milyen feszültséggel tudom meghajtani? Egy pillára bevillannak, ha be akarom kapcsolni a TV-t (LG). Lehet e tápegység hiba? Maga a TV sem kapcsol be csak villog a power led.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2016
(#) kadarist válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
3V körül már parázslanak, de persze êrdemes áramkorlátozást használni.
(#) djseed1 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Én úgy szoktam ellenőrizni, hogy lepattintom a fényszórót róla, a múltimétert dióda állásba teszem és ahogy ráteszem a két kivezetésre a mérőt enyhén világít, de mindkét polaritásban próbálni kell. Amelyik egyik polaritásban sem villan fel az halott, de az is amelyik felvillan és elhalványodik.
(#) djseed1 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
És igen, LG-nél pontosan egy pillanatra villan be csak. Ha jól látom, pont ugyanilyen LG-t csináltam tegnap.
Ha megvan a halott led, ellenőrzés céljából be lehet tenni próba idejére egy 1-2 ohmos ellenállást a helyére, csakhogy megbizonyosodj hogy tényleg az a led halott. Ellenállással ki fog gyúlni a világítás. Ha példáúl 1-2 led halott, azt néha csak ellenállással pótolom, ha épp nincs kéznél led. Úgy is elmegy.
A power led villogása is lehet led halál, de nem valószínü. Próbáld meg úgy indítani hogy lehúzod a led csatlakozóját a tápról, ha úgy is villog a power led, a tápot valami húzza.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2016
(#) zenebolond válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Akkor is villog a power led ha lehúzom a ledeket. Azért mertem gondolni táp hibára mert feszmérővel mérve üresen is csak ugrál a műszer skálája. Deprez műszerem sajnos nem tudom merre van.
(#) eyess válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
A táp primer oldalán a puffer elkón is ugrál a feszültség ?
(#) zenebolond válasza eyess hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Na ezt nem tudom, majd megmérem. Ezért jó a segítség, jó pap holtig tanul.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Nekem egy Samsungnál volt ilyen, hogy a primer oldalon feszültség ugrált, trafót kellett cserélni.
(#) jdani válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 28, 2016 / 1
 
Nemtudom miféle ledek ezek.
Én amivel eddig találkoztam, az olyan 3.5v körül megpapált vagy 0.5A (érdekes mert méretéhez képest nem gondolná az ember h ennyit felvesz)
Egy Samsung tvnel alkalmaztam azt, hogy egy ilyen (melléklet) ledet tettem a helyébe. Áramfelvétel kB ugyanaz volt, a szín nagyon picit elütött, de a sugárzása annál inkább. Észre lehetett venni, hogy egy helyen máshogy világít a fény.
Megoldása az volt, hogy a led búráját megsmirgliztem, majd a tetejére ragasztottam egy pici fehér kör lapot.
Így a fény sugara nem felfelé, hanem oldalra ment, így a komplet hattervilagitason észre se lehetett venni melyik led volt cserélve.
Egy led meg olyan 10forint
(#) jdani válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Nekem tegnap egy Philips volt. 3 szalagos világítás. Egy szalagon 7led, de abból csak 2 működött! Érdekes...
A többi két panel jó volt. Egyszerűbb lett volna kicserelni azt az 5 ledet, de gondoltam ha az az 5 egyszerre ki tudott égni, (és ez egy tipikus ledes hattervilagitasu tv hibája) akkor akár holnap, vagy egy hónap múlva kieghet egy következő eredeti, és akkor megint javítás.
Ezért gondoltam hogy beleteszek 3 led szalagot.
Meg is csináltam, ezzel az volt a gond, hogy azok nem oldalra szórják a fényt, hanem előre, így ha megy a tv, és világos rész nem mágneses látni a 3 fehér csíkot. Legközelebb nem használok led szalagot háttérvilágításra. ,
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
LG-világításban ilyen típusú LED-ek vannak és ugyanilyenre cserélem őket. Bővebben: Link.
(#) jdani válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 28, 2016 / 1
 
Egy jó tanács
Én fogok két pengevágót, vagy tűt, és az egyik +, a másik -.
Nem kell a búrákat feleslegesen pattingatni, ragasztani, hanem erősebben belenyomom a tűt, vagy a pengét a mérendő led melletti vezetésbe.
Szemmel látható hol mennek a vezetékek, csak minden fehér. (az is ami vezet, az is ami nem)
Mondjuk találkoztam már panellal, amin minden led után van egy apró rész hagyva a vezetéken, ahol nincs fehér szigetelés, így az olyan mint egy próbapont ( tervezéskor már gondoltak a szerelőkre, hogy egyszerűbb legyen kimérni melyik a hibás led, mert úgyis az lesz?.. .)
Egyébként LG tv.
Nekem egy Samsung csinálta ezt.
Nagyon rövid ideig felvillan negyed erősséggel a hattervilagitas.
Na ilyenkor azt is meg lehetne nézni zenebolond kollégának, ha bekapcsolja a tvt, és ahol eredetileg a kép világos ( mondjuk fent sarokban ahol írja hogy melyik kanálon van a tv, vagy közepén ahol írja hogy nincs jel) egy erős lámpával odavilagitana közelről a kijelzore. Ha csak a hattervilagitas rossz, de kép van, akkor jó fény alatt közelről lehet látni a képet.
Visszatérve a villanos ledhez.
Szóval belapcsolaskor is ugyanezt csinálta nekem. Minden ledet kimérve a mérésem szerint egy led rossz volt. Mai napig nem értem, ha egy led rossz, és mind sorba van kötve, hogy villanhatott fel az egész bekapcsoláskor...
Mondjuk ha az a hibás led nem szakad, hanem zárlatos, vagy van valamennyi ellenállása, akkor max úgy igen. És gondolom a vezérlő kapcsolt de lehet hogy észrevette, hogy az áramfelvétel nem olyan amilyennek kell lenni, így rögtön lekapcsolt.... Ezt csak gondolom.
Na szóval kicseréltem azt az egy ledet egy 10forintos ledre, és megy
Ment 2 hónapot, aztán újra nincs háttérvilágítás. Muki visszahozta hogy nem megy....
Szetszedtem, az én ledem jó, egy másik eredeti ment tönkre....
Na milyen gyártás, tervezés ez gyerekek?..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 28, 2016 / 1
 
Ez olyan gyártás, hogy majd a tiéd is tönkremegy, ha belemegy annyi üzemóra, mint a tönkrementbe. És természetesen a tűs teszt az alap, ez egyértelmű.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Hát ha,, az idők végezetéig,, menne, akkor ki venne újabb tvt. Hogy tudnak eladni azt ami mindig újabb. Megtervezik hogy menjen azt a 2 évet, addig garancia alatt ne legyen gond vele, menjen még vagy 4 évet, aztán romoljon el, mert el kell adni az akkor új tvt....
Sokkal több olyan crt tvt javítok, ami először van javítás alatt, mint újfajta lapos tvt..
Régen ilyennel nem szórakoztak hogy,, menjen egy ideig, aztán elromolhat,,.
(#) djseed1 válasza jdani hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Hát ez az. Nekem van egy exportra szánt orosz Elektron tv-m. Kitakarításon kívül még nem volt más vele csinálva. 86-ben volt gyártva, és még mindíg megy.
(#) ha6qt hozzászólása Jún 4, 2016 /
 
Sziasztok,

Van Anyukámnak egy 1988-as ITT Televíziója. Be szokott csíkozódni a kép, kb. 1 centis csíktávolsággal, majd lassan bepirosodik az egész kép. Hang megmarad.
Ez minden esetben képcső (rács)zárlat szokott lenni?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
(#) kadarist válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Szia! Esetleg képeket tudnál mutatni a jelenségről?
(#) ha6qt válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Most járatom, éppen nem csinálja Murphy törvénye.

Állítólag ki-be kapcsolgatásra, ütögetésre megjavul néha.

Érdemes volna átforrasztani a szín-végfokot? Az hol található ebben, és mi a típusa?

ITT Idea Color 3228 H

Köszi!
(#) kadarist válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
A képcső végén lévő panelen nézz szét, meg persze az alaplapot is forraszd át.
Következő: »»   1136 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem