Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramlökés határoló lágyindító
Lapozás: OK   28 / 38
(#) Pali79 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 1
 
Azt is látod, hogy egyenáramról van szó? Ahogy már korábban is mondták a 230V egyenirányítva 320V lesz.
(#) Alkotó válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Ez biztos?
Vannak kétségeim. Javaslom, próbáld ki, és mérd meg.
Ahhoz valamilyen puffer kell, hogy a csúcsértékre töltődve azon valóban nőljön a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) krisz69 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 2
 
Nem kell ,egyenírányitani. De probáld ki nyugottan 1db led meg egy ellenállás . Enyi
(#) qvasz2 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Pedig a csúcsértéke annyi lesz, hiába kételkedsz, és az már bőven elég, nem kell, hogy stabil egyen fesz legyen, onnantól arra kell méretezni.
(#) qvasz2 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Attól, hogy te kipróbáltad, és nem robbant az arcodba, attól még helytelen és veszélyes! (pont olyan, mint átmenni a piroson: attól, hogy megtetted, és nem lett bajod, még nem kéne érvelni mellette)
Ennyi!
(#) Alkotó válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 1
 
Eddig szó se volt csúcsértékről. A váltó feszültség csúcsértéke is annyi (csak mi az effektívet mérjük a kis műszereinkkel.)
(#) qvasz2 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Pontosan, erről van szó! Ha ezt a 230V effektívet egyenirányítod, akkor kapsz kb. 325V lüktető egyenfeszültséget, aminek csak a csúcsértéke 325V, de ha egy alkatrészt méretezel, akkor bizony ezzel a csúcsértékkel kell számolnod, erre kell méretezned!
(#) rascal válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Látom, szép. Hajtottál már így ledet hosszabb időn keresztül is? Más: Azt olvastam valahol itt a fórumon, hogy ekkora feszültségnél jobb ha két soros ellenállásból alakítod ki az előtét ellenállást, mert akármekkora feszültséget nem bírnak el (vagy határ eset), hiába marad alatta a névleges teljesítménynek.
(#) krisz69 válasza rascal hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 1
 
Igen hajtottam tökéletes üzemel is .Mind a mai napig.
(#) gerleimarci válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 2
 
Miért kell egy nyomvadt alkatrészen(dióda) spórolni? Ezen nem csak a megbízható működés múlik, hanem a biztonságod is. Nekem van egy szép kis égésnyom az asztalomon pont emiatt, és szerencsém volt, hogy nem hajoltam közel.
Már hárman próbáltunk meggyőzni, de nem sok sikerrel.
(#) zotya1983 válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Ne is próbáld vasakaratú,hiába próbálod,vannak ilyen emberek szent meggyőződésük ha szembemennek a forgalommal akkor is leérnek a "Balatonra"...Ha valamit nem tudok kérdezek inkább... 1 db 1n 4148 épp elég lenne oda...
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Pusztán elvi alapon, elvonatkoztatva a konkrét témától, a cikizett fórumozó kipróbált valamit, és a próba nem hozott semmilyen anomáliát magával. Ennek ellenére hallja itt sorban, hogy amit tapasztal, az nem úgy van, és higgye el, hogy amit lát azt nem jól látja. Így magam is bizonytalan lennék.
Talán jobb irány lenne onnan közelíteni a tanácsadást, hogy esetleg próbáljon ki mást is, hátha még jobb lesz az eredmény. Ha én beleszólhatok, ezt az utóbbi vonalat javasolnám követni.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Nem cikiztem,jó barátok vagyunk.Igen megpróbáltam az említett dolgot is...
(#) krisz69 válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Nekem ment ellenállásal . De egy dioda sosem árt oda . Söt. Hasznos is. Ellenállás értékét . Jól kell meghatározni. Akkor nem lehet gond . ! Mindig inkább. Tul méretezem így magasabb feszűltséget is elvisel.
(#) krisz69 hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Meghallgatok mindent. Söt szeretem az építő kritikát. Szerintem bele tervezem azt az 1diodát. Ami ártani boztos nem fog.maga a rajzot is azért tettem fel. Hogy bárki szabadon alakithassa kénye kedvére.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
egy kb 220-470 nF ot is tégy oda,fóliát sorba pl.Az 10-20 mA szépen fog világítani...
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) krisz69 hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Csak egy csatolmány és mindenki szabadon döntsön. ,,mindenki másképp csinálja"
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
itt a diodás verzió is.
(#) Trivium93 válasza rascal hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 1
 
Azt is tudjátok, hogy átlagot kéne nézni? Simán túléli. Sőt van itthon olyan ledszalag ahol csak diódahíd van benne és azon van 60db led és 325V-os lüktetőt kapnak, semmi ellenállás nincs rajtuk.
(#) krisz69 válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
én tudom, és használom
(#) rascal válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
325V/60 darab = 5.4V/led. Milyen led az ami ezt szereti? Ha jön valami túlfeszültség impulzus, akkor is bírni fogja? Egy ellenállást azért én beleraknék.
(#) Trivium93 válasza rascal hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Gyárilag ilyen. 230V-al kell számolni. December 24-január elejéig minden este 6-7 óra fele lett bekapcsolva és reggel 6óra volt amikor 10kor lett kikapcsolva és ment végig. Mindig működik.
(#) rascal válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Az szép.
(#) Trivium93 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 1
 
Én is használom karácsonykor, mert karácsonyi dekor. Sőt tegnap bontottam szét egy 15éves előerősítőt és abba is csak ellenállás volt sorba.
Egy a lényeg ne 1-2A-al küldjük meg őket, hanem 10-15mA-al(attól függ mennyit visel el).
Egyébként az adatlapban benne van az is, hogy "Peak Forward Current" csúcsokat mennyire viseli el. Csúcsokban minimum a 3szorosát is elbírja, szóval 17mA*3=51mA elvisel csúcsokban. Vannak olyanok amik a 4-6szorosát elviselik csúcsokban.
Lássuk be a nem folyamatosan kapja a 325V-ot. Csúcsokat meg bírja.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) krisz69 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok . elkészítettem a lágyindítót. az eredeti kapcsolás le lett kicsinyítve, és volt rajta 2 hiba is lettek javítva. Tökéletesen üzemel és üzem biztos szerkezet
(#) scooby_ válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Minek bele az az 1N4749A?
(#) krisz69 válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
elhagyható. én se tettem bele
(#) scooby_ válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 11, 2016 / 2
 
Ez használt alkatrészekből készült? A Triac sokat dobott volna rajta, azzal együtt sokkal "hirtelenebb" húz meg. Alkotó után szabadon én is megépítettem a Skori-féle lágyindítót annyi módosítással, hogy nem zártam el magam elől a lehetőséget afelé, hogy a két NTC helyére egy darab nagy teljesítményű ellenállást rakhassak. Mellesleg Attila86 nyákján a szanszosan be nem tartott szigetelési távolság hiánya miatt nem aludtam volna túlságosan nyugodtan. Bár a csokiknál még itt sincs meg a minimális 7mm távolság, ez akár bevágással küszöbölhető. A biztosíték direkt került a másik oldalra.
(#) krisz69 válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
lehet játszani a helyel. nem szeretek zsufolni. nem szül jót.
(#) scooby_ válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 11, 2016 / 2
 
Igazából olyan nagy probléma nincs a zsúfolással. A mérnökök a szabványokra esküsznek, a szabvány és az érintésvédelmi szempontok szerint a két vezető között minimálisan 7mm távolságnak kell lennie. Ha nincs meg, illetve erre valami miatt nincsen lehetőség, akkor vagy be kell marni a nyákot, vagy fúrni kell, hogy ne tudjon kúszóáram kialakulni a nyák felületén.
Következő: »»   28 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem