Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1389 / 1677
(#) pont válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Igen, bármilyen trafóról jöhet, kb. max 25V ac és tudjon olyan 2-300 mA-t. min.
(#) Koree válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Ötletes.Gratulálok.Én is ép egy ilyen projectben utazom.
Egy Daewoo rádió az alany, ami hamarossan elkészűl.
(#) kiborg válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Szia!
Hasonló projekten vagyok én is túl.
Azzal a különbséggel, hogy én egy kapcsoló segítségével a kazettás egység és a rádió között tudok váltani.(az egész kazettás egységet kiraktam én is.Megkerestem, hogy milyen áramköröket nyit/zár a kazetta behelyezéskor és azt vezérlem a kapcsolóval.)
A rádió szól szépen magában, vagy ha átkapcsolom,akkor a kazetta szólna, de annak a fej erősítő utánra bekötöttem egy LINE-in bemenetet,így PC,MP3 lejátszó, bármi ráköthető.
Ha meg nincs nálam semmi, akkor szól a rádió.
A hangerő a gyári gombjával természetesen szabályozható.

Üdv Kiborg
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2016
(#) Pioneer válasza kiborg hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Akkor nincs különbség, mert nekem is a rádió és magnó között vált, de mivel a magnó és a fejerősítő rész ki van iktatva, ezért írtam, hogy a rádió és a BT között vált.
(#) Csupasz válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen BT egységet (modul) használsz?
Köszi!
(#) Henrik1996 hozzászólása Aug 9, 2016 / 14
 
Sziasztok!
Egy jó ideje gondolkoztam már egy olyan eszközön, amivel bárhol, egyszerűen ellenállás értéket tudok számolni színkódból. Tudom, hogy nem bonyolult táblázat, de szeretek biztosra menni. Ezért is építettem egy kis eszközt aminek, ha megadom az ellenállás színkódját, az megmondja nekem az értéket.

Netről vadásztam össze a Nokia 6100 kijelzőhöz tartozó parancsokat, hogy hogyan is kell kezelni, majd saját magamnak megírtam egy programot ami a karakterek és a szövegek kezelésére alkalmas. Ez teljes magyar karaktertáblát és néhány extra karaktert támogat.

Az első képen látható érték, a színek hibás beállítása miatt még nem pontos
(#) kameleon2 válasza Henrik1996 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Jópofa, de egy alkatrész teszter nem korrektebb megoldás? Csak ráteszed és megmondja az értéket akkor is - ha éppen olvashatatlan a színkód. Én már leszoktam a kódolgatásról, pedig fejben vannak az értékek. Okostelefonos alkalmazásból is sok van már erre a célra. Ettől persze még:
(#) Henrik1996 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 9, 2016 / 2
 
Köszi Igen, valóban alapból az egyszerűbb, de ha van előtted egy 20 éves panel benne az ellenállás nem tudhatod nem e párhuzamos valahol egy másikkal, ami így elrontja az értéket, ebből a megfontolásból készítettem ezt a kis kütyüt Valóban sok app van rá, én eddig gépen használtam egy oldalt, főleg az áll az eszköz háta mögött, hogy: "Na meg tudom csinálni?"
(#) Frankye válasza Henrik1996 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Kaméleon2-vel egyetértek az "app"-okkal, ezzel együtt nem rossz. A feliratozás kicsit szebb is lehetett volna, de a kihívás és megvalósítása miatt kapsz egy 5-öst.
(#) Pioneer válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Szia! Pontosan ilyet.
(#) Csupasz válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Köszi!
(#) zsoltee0001 válasza Henrik1996 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Király
(#) kormika hozzászólása Aug 10, 2016 / 4
 
Sziasztok! Elkészültem az egyik modellembe való egyedi szabályzóval. Egy hernyótalpas szovjet tüzérségi vontatóról van szó, készen nem találtam olyan szabályzót, amivel élethűen lehetne irányítani a járművet, illetve eléggé kevés hely van a modellben, mert 1/14-es méretarányban készül. A lelke a cuccnak egy 16F884-es PIC, ez dekódolja a vevőből jövő 3 csatorna jeleit, és ezek alapján vezérli a 2 villanymotort, a hangmodult és a világítást. A motorok forgásirányváltását relékre bíztam, a modell kis méretéből adódóan kicsi motorok is vannak benne, terhelve sem vesznek fel 1,5-2A-nál többet, a 2db relével egyszerűbb volt megoldani a dolgot, mint 2db H hidat vezérelni. A FET-ek egy rossz videókártyáról származnak, elvileg 50A-t tudnak, szóval szerintem hűtés nélkül is bírni fogják. Sajnos belecsúszott egy hiba a gyártásba, 2 verzió készült a paneltervből, és naná, hogy a rosszat sikerült kinyomtatnom, és csak beültetés közben vettem észre, ezért van a bal felső sarokban az átkötéshalmaz.
(#) teszti válasza kormika hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Szia!

Működik a szerzemény? Az első képen az IC alatt meg van szakadva egy vezetősáv.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 10, 2016 / 7
 
Kész a led asztal!
Bővebben: Link
(#) nandika76 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Szia, ez nagyon baretti!
(#) kormika válasza teszti hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Szia!

Igen működik, a fotó csalóka, a vezetősáv köszöni szépen rendben van, éppen most okosítom a PIC-et, egyelőre egy panelteszt programot írok hozzá, hogy kiderüljenek az esetleges panelhibák, sajnos nem sikerült a legjobbra a NYÁK
(#) lajos1969 válasza nandika76 hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Aug 12, 2016 / 16
 
Én egy vattacukor gépet építettem :

Vattacukor gép
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) zosza18 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 12, 2016 / 1
 
Nagyon király!
megjegyezném, hogy ez nem vattacukor készítő gép, hanem felhő készítő! Az árusoknál sose kapni ekkorát,ha netán mégis... ahhoz meg a providentet fel kell venni.
(#) david10 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Szép munka!
Esetleg cikk lesz belőle?
Milyen cukor jár bele?
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Klassz lett gratulálok hozzá. Nekem mondjuk az az idegesen vibráló keret nem jön be, de ízlések és pofonok mint tudjuk.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Köszönöm!
A keret az vagy zenére működik, vagy a fényerejét tudom egy potival változtatni akkor egyfolytában világít, vagy nem, nem vibrál!
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Bocsánat, a munkahelyemen hang nélkül néztem a videót. A Boney-M nem volt a képben.
(#) BarnaPili válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Gyerekkoromban rettegtem a pókhálótól,és a vattacukortól is. Mára kinőttem belőle...
Jó lett a gép,Gratula hozzá!
István
(#) GmS hozzászólása Aug 13, 2016 / 3
 
Üdv!

Egy Polisztirol vágó gép készült el nálam , épület szigeteléshez lesz használva !
20cm vágás vastagság , és 128 cm vágáshossz .
Készül egy kisebb testvére is , amely 20/105 vágást fog tudni.

A kép minőségért elnézést , nem a legjobb .

15165.jpg
    
(#) zosza18 válasza GmS hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Szia!
nekem is most készül...
Több kép több infó?
(#) GmS válasza zosza18 hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Szia !
Képet majd a kistesóról csinálok többet . Ezt már elvitték , nincs nálam .
Milyen infók érdekelnek ?
(#) zosza18 válasza GmS hozzászólására (») Aug 13, 2016 / 1
 
Köszi!
A mechanikus megoldás és a fűtőszál vezérlés érdekelne. Én még nem csináltam ilyet, szóval szívesen látok mást is, hogy tanuljak belőle. a Váz már majdnem kész, nemsoká a villanyé a főszerep.
(#) Szammer válasza zosza18 hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Kb. 2 éve én is csináltam egyet. A kész készülékről képek a mellékletben.
Ami a tápot illeti, semmi extra. Nálam 24V-os szabályozatlan trafó (csak DC) táplálta.
Szerencsére kb. pont annyit melegített, amennyit kellett.
Elvitték a cuccot és kb 1 év múlva jöttek, hogy adjak meg egy konstantán huzalt, mert elszakadt (nem elégett, csak balfék volt aki használta). Nem tudom a képen mennyire látszik, de a bekapcsolás a keretre szerelt nyomógombbal történt.
Ami lényeges (egyik képen látszik), hogy a melegedéskori huzal nyúlást egy rugós mechanikával oldottam meg.

Habvágó.zip
    
Következő: »»   1389 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem