Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop tápegység
 
Témaindító: Dzót, idő: Feb 10, 2006
Lapozás: OK   10 / 14
(#) zolika60 válasza Trianta hozzászólására (») Máj 28, 2015 / 1
 
Van ilyen téma. Van benne rajz is, de olcsón vehetsz is.
(#) aviator17 hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Laptop tápban úgy néz ki megadta magát egy kondenzátor (a táp nem működik, a kondi viszont forró). Megpróbálnám cserével megjavítani a tápot, hogy ne kelljen új. A beteg egy 400V 82µF kondi, a kérdés az lenne, hogy ha nem kapnék pont ugyanilyet, akkor a feszültség, illetve kapacitás értékek szempontjából melyikben, melyik irányba (+/-) és mennyit lehet eltérni? Például egy 400V 100µF-al tudnám helyettesíteni?

Köszönöm a válaszokat.
(#) ferci válasza aviator17 hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Szia!
A 400-450 volt oké, 100 µF meg úgyis szabvány.
(#) aviator17 válasza ferci hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget!

El is kezdtem keresni a csere darabot, viszont a méretek valamiért nem stimmelnek, márpedig a laptop tápja fél tenyérnyi, tehát pontosan ugyanolyan méretű kéne, mint az eredeti, aminek az átmérője 15 mm, a magassága 25 mm, a lábtávolsága pedig 7,5 mm. Amiket eddig találtam azok nagyon eltérő méretűek (25x25, 18x36,22x35,25x30), illetve a gyártó oldalán talált adatlap alapján is eltérnek a méretek az általam mért értékektől, az adatlap 18x25-öt ír.
Nem tudom mi lehet az eltérés oka, szerinted hogy lehetne áthidalni ezt a problémát?
(#) aramis hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Albacom laptop aminek a táp csatlakozó hüvelyéhez csatlakozok elkezd szikrázni.
A tápegység jó másik laptopon.A bemeneti résznél nem látható sérülés . Mi lehet a baj? kérlek segítsetek.
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia!
Ha belül szikrázik, akkor meg kell forrasztani a nyáklapot.
(#) zolika60 válasza aramis hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Hogy áram alatt dugod bele. Előbb csatlakoztasd aztán dugd a tápot a konnektorba.
(#) aramis válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Egyáltalán nincs is kapcsolható állapotban tehát semmi led a csatinál forró.Nem indul be.
(#) zolika60 válasza aramis hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Akkor ahogy kadarist írta kitörött a csatlakozó forrasztása az alaplapból.
(#) Trianta hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Használhatom a Lenovo laptophoz is a Dell autós töltőt?

A Lenovo gyári töltője 19 Voltos a Dell töltője 20 Voltos.

Úgygondolom az 1V külömbség nem okoz semmi problémát.
(#) zolika60 válasza Trianta hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Használd nyugodtan, ha a teljesítménye elégséges.
(#) Trianta válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Az előbb elírtam, pont fordítva van, tehát ezek a paraméterek:
Lenovo: 20V 4,5A 90W
Dell: 19V 4,62A 90W

Vennék egy Dell töltőt, ha azt használhatom mind a két laptophoz.
Vagy inkább a Lenovo töltőt vegyem?
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2015
(#) zolika60 válasza Trianta hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Úgy is jó. Nekem is egy Dell tápom van a Lenovo laposhoz már fél éve semmi gond vele.
(#) Trianta válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Fel tölti teljesen?
(#) zolika60 válasza Trianta hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Igen, az akku feszültség jóval kisebb mint a táp. A belső elektronika teszi a dolgát.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2015
(#) Trianta válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Vettem egy Dell autóstöltőt, a csatlakozója nem megy bele a Lenovo laptop csatlakozójába.
Nem tudom Te hogy használod.
(#) zolika60 válasza Trianta hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Az enyémbe simán belement, bár ez nem autós töltő, hanem hálózati. Talán gyártón belül is vannak különbségek a dugóban, típustól függően. Mi a laptopod pontos típusa?
(#) chopper800 hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Szerbusztok!
Labortáppal meg lehet hajtani egy laptopot, pontosítva a kérdést, labortáppal tudom e helyettesíteni a töltőt? Teszt szinten hogy megtudjam a töltővel van e gond vagy a laptoppal.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) Ge Lee válasza chopper800 hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Igen.
(#) chopper800 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) norb_ert hozzászólása Nov 13, 2015 /
 
Sziasztok! Az a problémám a következő lenne: észrevettem, hogy a Dell D830-as laptopom enyhén ráz, amikor az alkarommal hozzáérek a bal alsó sarka körüli részhez. Nem elektrosztatikus kisülésről volt szó, mert folyamatosan rázott, illetve bizsergetett. Próbáltam a másik töltővel, de azzal is. Van hozzá egy eredeti Dell 65W-os, meg egy kínai utángyártott 90W-os. Kollégámmal méregettünk multiméterrel, 100V illetve 170V van a laptop fém részein a konnektor földjéhez viszonyítva. Ugyanezek a feszültségek mérhetők a töltők laptop felőli dugóinak külsején is (60W-osnál kb. 100V, 90W-osnál kb. 170V) . Mindkét töltő 2 pin-es, azaz nem földelt(?). Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e ez így vagy esetleg mindkét töltő meghibásodott?
(#) kendre256 válasza norb_ert hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Akkor szokott ilyen lenni, amikor védőfölddel ellátott laptop adaptert védőföld nélküli aljzatba dugsz. A Thinkpadem adapterének védőföldje például (mérés szerint, nem szedtem szét!) 1 MOhm-os ellenálláson keresztül össze van kötve az adapter negatív pólusával, ami a testre van kötve. Engem is csípett már meg a notebook érinthető fém része, mikor ügyfélnél földeletlen aljzat volt csak...
Ha a töltők nem földeltek, akkor annak utána kellene nézni, hogy miért van ez a jelenség, mindenesetre furcsa. A földeletlen csatlakozójú töltő kimenetének teljesen függetlennek kellene lennie. Nyilván valami nagyon minimális szórt kapacitás lehet, de annak nem szabadna "rázásélményt" okoznia.
(#) norb_ert válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Próbáltam itthon is meg a munkahelyemen is, ugyanazzal az eredménnyel. Amíg 3-4 másik laptopnál nem tapasztalható ez a jelenség, addig ennél igen. Szerintem a konnektorok földeltek. Igaz, a másik tápok 3 pines kábelezésűek voltak, kerek dugóval, míg az enyémek csak 2 pinesek, olyan lapos dugóval. Tehát a konnektor földeléséhez hozzá sem érnek. Amikor a laptop vga csatlakozójára kötöttem egy földelt monitort, akkor a laptop fém részeiből eltűnt az említett feszültség. Nem tudom ezekkel az infókka mennyit segítettem. Rossz lehet mindkét adapter, vagy ez így normális? Érdekességképpen ma rákerestem, és a most árusított eredeti Dell és az a-bayes kínai tápok is 3 pinesek, kerek, földelt dugóval.
(#) kendre256 válasza norb_ert hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
A leírásodból úgy tűnik, mintha az adapter a földeléses dugóhoz készült volna, csak mégsem olyan van rajta... De ez elvileg nem lehetséges, hacsak nem valami más áramellátási rendszerhez készült volna.
A földelt monitorhoz csatlakoztatva a feszültség nyilván megszűnik, hiszen "rövidre zárjuk" a feszültséget. Ez a feszültség valószínűleg valami kondenzátoron keresztül kerül a notebook fémrészeire, nagy áram nem tud folyni (egészen addig, míg nem lesz zárlatos az a kondenzátor...), de ez nem normális.
(#) norb_ert válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat! Azóta arra jutottam, hogy lemértem néhány itthon található töltő dugójának feszültségét. Két régi laptop töltője földelt (3pines), ezek gépbe dugandó dugóján 0,5V körüli feszültség mérhető. Egy Nokia és egy Samsung telefontöltőt is megmértem, ezeknek 2 pines, lapos dugója van, de itt is 0,8-1V-ot mértem csak. Ezek végén MicroUSB csatlakozó van. Aztán megmértem egy OpenDott, tesco-s tablet töltőt is, ott viszont 80V jelent meg a MicroUSB csatlakozón, amely tovább is ment a hozzá csatlakoztatott Lenovo tablet fém részeire. Egyre inkább az a gyanúm, hogy nem hibásak ezek a töltők, egyszerűen csak gyárilag ilyenek. ?
(#) GoldChip hozzászólása Júl 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy pár Kínai HP tűs töltőm. De egyikben sincs a középső szál bekötve. 0V van rajta. Úgy tudom, hogy ezt belehet kötni egy ellenállással. Van valakinek valami tapasztalata, hogy ezt miképp lehet megcsinálni? Raktam fel egy képet is amin látszik a hiba.

Köszönöm a segítséget.
(#) dB_Thunder válasza GoldChip hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Ez engem is érdekelne!
Van egy pár HP töltő idehaza, meg gép is. Bár én nem hinném hogy csak egy ellenállás az egész..
(#) bbarna válasza GoldChip hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
(#) bbarna válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
+ kereső szó segítség:
"Smart pin voltage-to-capacity correlation for laptop power supplies"
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok! Volna egy olyan problémám, hogyha a laptop töltőt csatlakoztatom, akkor zajos a hangkártya jelkimenetem. Mit lehetne ez ellen tenni?
Következő: »»   10 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem