Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   755 / 1152
(#) Bakman válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Akkor mi a kérdés? Ha a két dolog passzol, már össze is lehet kötni őket.
(#) Hidrowick válasza granpa hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Szerintem meg nem. Visszaolvasgattam az általad említett témában és azon kívül, hogy ki mit talált büszkélkedéseken meg egyéb s más "jó tanácsokon" kívül szégyen
(#) Bakman válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Mit vártál? Van egy masinád, ami egy bizonyos feladatra készült. Ha arra nem akarod/tudod hazsnálni, akkor a benne lévő alkatrészeket tudásod, fantáziád és igényeid szerint használd fel. Pl.: erősítő (nem érdekel a téma), futófény (nincs benne olyan alkatrész), villogó (hülyeség), papírnehezék (már van) ... Lehetne éveken keresztül sorolni, kinek mi jut eszébe. Többnyire műszaki vénájú emberek járnak ide, nem gondolatolvasók. A fórum szabályzat pedig már csak ilyen, ezt vagy elfogadod vagy másikat keresel.
(#) Hidrowick válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Már bocsánat én arra lettem volna ki mit építene belőle nem gondolatolvasás de ha neked nincs ötleted ,hogy te mit építenél belőle attól még másnak lehet. Azoknak a válaszára várok
(#) manyizoli hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok, valaki be tudná nekem azonosítani a mellékletben szereplő eszközt. Keresgettem a neten de nem nagyon találom. ADQX az van csak az SOT23-5 tokozású, szóval az nem nagyon lehet. Válaszotokat előre is köszönöm.

DSC_0285.JPG
    
(#) kadarist válasza manyizoli hozzászólására (») Aug 21, 2016 / 1
 
Szia!
Ez lesz az: Bővebben: Link.
(#) Moderátor hozzászólása Hidrowick hozzászólására (») Aug 21, 2016
 
Nem lesz ilyen téma, mert felesleges. Ha valamit kitalálsz, és ehhez segítséget kérsz, a témájában, az rendben van. Hogy találják ki mások, mire jó az ami neked van, ötleted sincs mire lehetne felhasználni, nincs. Találd ki magad, ezért topikot nem nyitunk.
(#) gerenk válasza granpa hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
2sc681a az a 661a azért nem találod
(#) manyizoli válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Koszike remelem ez az
(#) kadarist válasza manyizoli hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Az lesz, mert a tokon lévő logo a Texas-é, és az ehhez a típushoz tartozó marking code pedig a 2024.
(#) granpa válasza gerenk hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Köszi, már ~2 hete megvan.
(#) gerenk válasza granpa hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Bocsi, fáziskésésben vagyok
(#) L3V1 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Köszi, igen ez lesz a nyerő (cirill betűkkel) csak letölteni se egyszerű, de már közelebb a megoldás.
(#) L3V1 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Köszi! A cirill betűs beírásig eljutottam, de nem írtam be az egész számsort, ezért nem adhatta ki amit kerestem.
A letöltés kicsit bonyolult, vagy a fél vesémmel kell fizetni a doksiért a kis kosárkába, még nem jöttem rá.
Amúgy a jófogáson vettem pár éve, egyszerű és olcsó akkutöltőt kerestem, csak az első használat előtt nem néztem bele. Lett is meglepi, durrant 2perc működés után. Valaki bekötött a gyári kondi mellé (közvetlen a betáp résznél) még egy kondit. Amúgy patika állapot, még a villásdugó is orosz szabvány, amit nem volt szívem levágni, inkább átalakítóval megtoldottam.
(#) moderboy válasza norbert1980 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Szia!

Elég ergyán néz ki az a csatlakozó valóban, de ha vezetősáv szakadásod van akkor nem értem egy csere hogy segíthet rajta. Én a szakadt sávokat próbálnám előbb kijavítani vékony zománc huzallal, akár közvetlen a csatlakozó lábáról.
(#) kadarist válasza L3V1 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Szia!
Ha a kondenzátorhibán kívül más baja nincs, akkor cseréld ki (vagy vedd ki) azt a vélhetően zavarszűrést végző kondenzátort.
(#) Alkotó hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Tudom milyen az alkatrész, ezért talán nem is ide illő a kérdés, de nem találtam jobb helyet neki.
Mellékeltem két fotót, azonos típusszámú tranzisztorról. Az egyik régi készletemről van, a másikat mostanában vettem. Mindkettő garantált forrásból származik, egyiket sem tekintem hamisnak.
Nem kerülte el a figyelmem, hogy ameddig a régiben van egy fémlapocska, addig ezt az újban nem látom. Ettől persze még benne lehet, de ha el van takarva, akkor a hatékonysága már kérdőjeles lehet.
Miért van ez a változás a kivitelben? Mennyire kell ezt túlaggódnom?
Igyekeztem a képeket olyan mértékig felnagyítani, hogy még a csonkolás után is kellően részletgazdag maradjon. Remélem sikerült ezt elérnem.
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Nincs ebben semmi extra, az egyik ST gyártmány, a másik Farichild és utóbbi szigetelt tokos.
(#) Alkotó válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
A fotón is elég jól kivehető, hogy a fém nélküli hátoldala határozottan érdes. Mondjuk a fotó azért sokszoros nagyításban mutatja, de valójában is szokatlan összetételű anyagnak tűnik a hátlapja.
Kell ezen aggodalmaskodni, vagy így jó ahogy van mindkettő?
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Mindegyiknek ilyen a hátulja, szerintem nem kell agódni. Én is épp ezeket használom már vagy 10 éve és nincs gond velük.
(#) Alkotó válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Köszönöm. A tapasztalás, mint érv, remek ajánlásnak számít nálam.
(#) 20sz Jófiú válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Elvileg a -16 jelenti azt, hogy szigetelt tokozású, viszont az adatlap semmilyen különbséget nem említ a szigetelt és a szigeteletlen tokozás között. A maximális disszipációs teljesítményre sem. Az ST-ből használtam szigetelt tokozásút. Ott a tokozás sokkal vastagabb volt és egy anyagból volt kialakítva. Soha nem volt egyik típussal sem gondom. Ha lehetséges akkor egy készüléken belül csak egy gyártótól származó típusokat építek be és az egyszerűbb szerelhetőség kedvéért a szigetelt típusokat válaszom.
(#) vision61 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szia!
A -16 nem a tokozásra utal, hanem a hfe besorolási értéket jelöli.
Több más típusnál is szokásos jelölési mód.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2016
(#) 20sz Jófiú válasza vision61 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Igen, már látom. Akkor viszont semmi különbség nincs a két tokozás között. Amik nekem vannak szigeteltek azokon mind rajta van a -16 jelölés a fémeseken viszont nincs semmi jelzés a típusszám után. Gondolom egyszerre vehettem őket. Köszönöm, hogy javítottál.
(#) Gas Monkey hozzászólása Aug 23, 2016 /
 
Szerbusztok, a zöld alkatrészek pontosan mik?

Névtelen.png
    
(#) Kari55 válasza Gas Monkey hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szerintem Huzal ellenállások.
(#) Gas Monkey válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Köszi
(#) granpa válasza Gas Monkey hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szervusz!
Ezek bizony "antik" szénréteg ellenállások. Idővel változik az értékük.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2016
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Méghozzá a néhai magyar Remix gyár termékei. Ritkán volt velük probléma.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Van egy zsákkal, eddig, amit megmértem, mind pontos volt, de állítólag nem időállóak. Ezt mondták valamikor.
Következő: »»   755 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem