Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztóállomás hiba
 
Témaindító: Sly, idő: Márc 17, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 7
(#) -balint01- hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Sziasztok! Megépítettem Attila86 Forrasztóállomás II-jét, de nem szeretne működni... Bekapcsolásnál a kijelzőn 666 jelnik meg utána a tizedespont és ennyi... ICL7107 le van ellenőrizne, a kapcsolás váltakozóról van táplálva. Érdekes még, hogy ha a kijelzőn lévő, kondik közötti 470k ellenállást kicserélem 470r-re akkor a kijelzőn már a számok nem tűnnek el, csak a tekergetésre kb 10 értéket változik és a kijelzés is hibás. Valakinek van ötlete hogy mi lehet a hiba?
(#) orcika70 válasza -balint01- hozzászólására (») Ápr 17, 2015 / 1
 
Neki is volt már ezzel problémája.Bővebben: Link
(#) mrex válasza -balint01- hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Nagyjából minden.
Hiányzik belőle
-100 óra idegeskedés.
-4 újratervezett nyák.
-Plusz a 4066 os rész kalapáccsal való apró zúzalékká törése még javasolt.
Ezen kívül semmi hibája sincs.
(#) -balint01- válasza orcika70 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Köszi, megoldódott, viszon most ha eltekerem a potit, és ha a led világít, akkor a kijelző a beállítottat mutatja, nem pedig a mért hőmérsékletet. Valakinek valami ötlete?
(#) Tardief hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépítettem Attila86 forrasztóállomását, de az élesztés során nem ment minden rendben.
A leírás szerint, ha a a hőelem csatlakozóját rövidre zárom akkor a kijelzőnek 000-át kellene mutatnia. Nekem 042-őt mutat. R30 állításával is csak 17-ig megy le, de ekkor már nagyon elmászik a feszültség az icL7107 35-36 lábain. A leírásban 900mV lenne az optimális(ennél a feszültségnél mutat a kijelző 42-őt rövidrezárt bemenet mellett).
Illetve egy kérdés amiben nem vagyok biztos, hogy lehet-e termiszotors pákával használni. Eredetileg hőlemet ír, de nekem egy termisztoros Hakko klón pákám van. Ezzel használható?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Bár ha jól értem akkor R30 tekergetése nem is kéne, hogy hatással legyen a kijelzett értékre rövidrezárt bemenet mellett.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Üdv!

Még nincs egy éve hogy vettem egy olcsó forrasztó állomást ez a tipikus hobbi-ra jó egybe az állomás és a páka.
Működik rendesen, de most egy-két hete vettem észre hogyha forrasztok akkor néha ráz.
Úgy értem hogy ahogy fogom az ónt néha elkezd csípni.
Ez mitől van esetleg ez veszélyes lehet?

Előre is köszönöm!
(#) elektroncso válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Nem tudjuk milyen ,,állomásról" van szó. Esetleg kép volna róla?
Így látatlanban azt tudom elképzelni, hogy a páka 230V-os, az ,,állomásban" pedig csak egy triakos szabályzó van. A pákában a fűtőszál és a hegy közötti szigetelés elkezdett romlani. Ha ez a szigetelés tönkremegy akkor igenis veszélyes lehet.
(#) bali00 hozzászólása Szept 7, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Fahrenheit 28001 es forr. állomásom. Egyszer csak elkezdett vörösen izzani a forrasztó páka hegye, az állomás készenléti LED -je pedig elkezdett villogni. Gyorsan kikapcsoltam, nehogy nagyobb baja legyen. A pákát szétszedtem és látom hogy a főtőszál és a fém háza közötti kerámia burkolat erősen repedezett és néhol el is tört. Gondolom azért izzott ennyire a fém mert a fűtőszál és a fém ház összeért mivel a kerámia széttört körülötte. Kérdésem az volna hogy hol lehetne ehhez az állomáshoz pákát kapni, illetve, hogy vajon használhatnám e így ezt az állomást?
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Húzd ki és dugd be fordítva
(#) bali00 hozzászólása Szept 15, 2015 /
 
Azt esetleg valaki meg tudja e mondani, hogy a jlt002 forrasztópáka jó lehet e a fahrenheit 28001 állomáshoz?
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 8, 2015 /
 
Helló!

Azt hiszem jó topikban járok.
Én is megépítettem az Attila86 féle forrasztóállomás II-t. 50VA-s 2x12V-os toroidot használnék hozzá, melynek elvben kevés a 250mA-es biztosíték, szóval ez még megoldásra vár, addig egy soros izzón keresztül próbálgatom.
A páka csatlakoztatásáig az alap tesztek/beállítások megvannak, de majd a pákát csak megfelelő biztosítékkal fogom csatlakoztatni hozzá.
Ami érdekes, hogy a fesszabok előtti 315mA-s gyors bizti bekapcskor felizzik. Eddig még nem olvadt le, de ez érdekes.. más is tapasztalat már ilyet? Valószínűleg a sok hirtelen feltöltődő kondi miatt történik ez.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2015
(#) eSDi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 8, 2015 / 1
 
Üdv!

Nagy valószínűséggel a kondik miatt lesz, ha jól néztem akkor utána van ott 2200µF és 470µF is. Ez így nem igazán egészséges szerintem a biztire nézve.
(#) Wind-Storm válasza eSDi hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Igen, nekem is fura.
Vajon lomha lesz a megoldás?
(#) eSDi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Vagy kiveszed mindet és a primerbe teszel egy megfelelően méretezettet.
(#) Wind-Storm válasza eSDi hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Ezt úgy értsem hogy át kéne kössem a szekunder oldaliakat és a primerbe tegyek egy patentot?
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Mert ha igen, ez őrültségnek hangzik. Az állomás nem mindig csúcsfogyasztású (ha pl. nem megy a fűtés) fele áramfelvétellel szénné éghet a 12V-os kör szerintem.
(#) eSDi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Igen. Ha nem akarod nagyon piszkálni, akkor oda is jó lesz a lomha szerintem.
(#) -balint01- hozzászólása Jan 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám Attilla86 Forrasztóállomás 2-vel, hogy a kijelző nem teljesen kóser... Ha feltekerem, szépen fűti a pákát, de hol a beállított, hol mért hőmérsékletre vált. A tanárommal kiderítettük, hogy a transzformátortól a pákához vezető sáv túl közel van az érzékeny részekhez, így azok felveszik a váltó áram lüktetését fűtéskor. Megpróbáltuk kondenzátorral szűrni az ic közötti lábakat, de nem jutottunk semmire..
Valakinek van valami ötlete?
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Üdv!
Megépítettem Attila86 Forrasztóállomás II -jét.
Az a gond, hogy a kijelző része nem tökéletes. Bekapcsolom, 666-ot ír, utána bevillan valami szám, és az utolsó szegmens pontja világít pár másodpercet, és elalszik. -Semmi szám nincs a kijelzőn- utána elalszik, a poti mozgatására, vagy a gomb megnyomására újra felgyullad az utolsó pont. Számot egyáltalán nem ír. Mi lehet a gond?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Megoldódott!
A helitrimmer kontakthibás!
Csere után tökéletes lett!
(#) (Felhasználó 119324) válasza mrex hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Minden OK, bekeretezted a kijelző panelen az "egyesek", "tízesek", "százasok" kijelzőit csak kimaradt a "tízesek"-nél a 25 láb G2, amúgy áramkörileg rendben ...
(#) Bakman válasza (Felhasználó 119324) hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Szűk két év alatt valószínűleg megcsinálta.
(#) (Felhasználó 119324) válasza Bakman hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
igen, most nézem a végleges *.lay fájlt az IC6 és IC7 TL061 IC-khez tartozó alkatrészek valahogyan nem stimmelnek. A Jobb oldali TL061 (IC6) 6-os lábán rajz szerint R7 220k, R16 1k,R17 1k, R26 10k elemek vannak, nyákon pedig 220k, 10k, 47k (?), Ugyanezen IC 100k offs potméter körében 1,5k ellenállás (?) - rajzon nincs!
Bal oldali TL061 (IC7) 2 és 6 láb össze van kötve (ez így jó), de 6-os láb össze van kötve 2 db 1k-s és egy 10k ellenállással. Hol a 47k-s ellenállás? holott az 1k- ellenállásoknak a másik TL071-n kellene lenni! Szerintem itt valami összekeveredett, vagy rosszul látom?
(#) (Felhasználó 119324) válasza (Felhasználó 119324) hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
És akkor még ott a relé, 8-as láb összekötve a kollektorral és az 16-os lábbal, pedig a kapcsolási rajz egyértelmű! Most már csak az a kérdés: kapcsolási rajz rossz, csak nem lett kijavítva, vagy a nyák terv, vagy mindkettő ... egyáltalán működőképes a szerkezet???
(#) (Felhasználó 119324) válasza mrex hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Köszönet:Attila86 nak az átkapcsoló ötletéért, Alkotónak a kijelzőért, proli007-nek a lektorálásért. Sokat tanultam, tanulok tőlük.

A hibák a tieid, a lektor meg lektor marad ...
(#) Eet Fuk hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Éppen ismerkedek az elektronika gyakorlati részével. Ma vettem át Fahrenheit 28020 típusú forrasztóállomásom, a Hestore-tól rendeltem. Működése első negyed órájában elég szépen füstölt a páka, és egy alkalommal meg is rázott enyhén. Kuka?

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2016
(#) szucsistvan123 válasza Eet Fuk hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Elő bekapcsolásnál normális, hogy füstöl a páka. De az hogy ráz az már nem. Földelt konnektorba dugtad?
(#) Directors hozzászólása Szept 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Fahrenheit 28001 állomásom aminek a pákája tönkre ment(eltört a műanyagja) és rendeltem hozzá egy Fahrenheit 28111 pákát. A vezetéket ugye le kellett cserélnem. Ki is cseréltem, szerencsére szín azonos volt a kép páka. A régi pákán hőmérséklet hatására nő az ellenállása a thermoelemnek és annak is amit most vásároltam. Fel is fűt szépen a páka.
Viszont az istenért sem akarja egy hőfokon tartani az állomás a páka hőmérsékletét. Folyamatosan világít a visszajelző led hogy megy a páka fűtése. A régi ha visszakötöm azzal meg jól szuperál.
Lehet ezzel valamit kezdeni vagy kuka ?
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Még egy kis infó.
Kihűlt állapotban a gyári páka thermoelem értéke 52 ohm.
A most vásárolté pedig 2 ohm. Próbáltam azt hogy közbe iktattam egy 51 ohmos ellenállást de nem hozott eredményt. Ugyan úgy folyamatosan fűt.
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem