Fórum témák
» Több friss téma |
Azok a kártyák egyébként mihez vannak tervezve? A csatlakozó azt sejteti, hogy valami szerelvénybe készültek.
Elbeszéltetek egymás mellett
![]()
Sziasztok!
PIC18F85J10 TQFP + PICkit2 v2.61 ---> "PICkit 2 VPP voltage level error. Chech target & retry operation." hibát hoz. MCLR/Vdd/Vss/PGD/PGC csatlakozások jók, szakadás nincs, zárlat nincs, mert kivettem a panelből is és úgy csatlakoztattam az égetőhöz. Szoftvert frissítettem, itt a fórumot megnéztem a kapcsolódó régebbi témát, az alapján is végigzongoráztam. Egy TQFP-DIP adapteren van rajta igaz kínai, de nincs rajta szakadás. P18F14K50-nel simán összeakadt, úgyhogy a programozó is jó. Mi lehet a gond? Elfogytak az ötleteim. Most még csak fel szeretném programozni nem a végleges helyén van. Az smd forrasztásos technikámon még van mit csiszolni, de lehet megsütöttem az IC-t és azért nem működik? Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
A Vcap kivezetésen van kondenzátor?
Üdv!
Az adatlap - Appendix A: MIGRATION BETWEEN HIGH-END DEVICE FAMILIES TABLE A-1: NOTABLE DIFFERENCES BETWEEN PIC18F8722 AND PIC18F87J10 FAMILIES Programming Entry: PIC18F87J10 - Low Voltage, Key Sequence PIC18F8722 - VPP and LVP
Igen, és az MCLR is felhúzva 10k-val. Check communication , Busy villog és hiba. Kihúz, újracsatlakoztat, ugyan ez.
Viszont nincs bekötve az összes Vss, Vdd. Az bajos? (Eddig csak kis lábszámú IC-vel foglalkoztam.)
Akkor ajánlom a fenti sárga rész első pontját!
Sziasztok. Pic18F46K22 -nél hogy kell beállítani kódvédelmet, hogy ne lehessen kiolvasni a programot, és config-ot ne lehessen átírni későbbiekben? Másolásvédelemrő lenne szó. Programmemóriába későbbiekben nem kell írás olvasás, csak az egyszeri első programozásnál beírás. Eeprom-ra nem kell védelem, ez írható, olvasható marad.
A mellékelt kép szerint csináltam, de pickit2 szépen kiolvassa. Köszönöm.
Na mostmár kezdek pipa lenni.
Még mindig PIC32MM0064GPL020. Korábban az SCCP vagy a PPS nem ment most meg egy egyszerű weak PULL UP sem megy. Adatlapon nem látok mást csak CNPU regisztert kell bekapcsolni. Analóg letiltva, sem kimenet, sem bemenet esetén nem működik, sem a fel-, sem a lehúzó. Ránézne valaki az adatlapra, hogy én néztem-e be ennyire valamit, vagy ez a széria egy rakás bug? Köszönöm.
Szia. A választ én sem tudom kapásból, de javaslom, hogy keresd meg a pic-hez tartozó inc fáljt. Abban le van írva, hogy a confignak milyen beállítási lehetőségi vannak.
3,3V-os PIC-hez milyen I2C Eepromot tudnátok ajánlani?
(Nem kell nagy kapacitású, lehetőleg DIP tokos legyen) Valami hasonló kellene mint a AT24C32, csak az 5 V-os. A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
Bővebben: Link
Meg is vásárolni csak 1 típust találtam raktáron a chipcad-nél (hestore-ban nincs) pdip-eset: Bővebben: Link
Az AT24C32 5v-os lenne?
Lehet rossz adatlapot néztem?
![]() A Microchip 24C32-re 4,5-5,5V-ot ír ... Az Atmel 24C32-nél 4 féle feszültségtartományt ad meg ... VCC1 Supply Voltage 1.8-5.5 V VCC2 Supply Voltage 2.5-5.5 V VCC3 Supply Voltage 2.7-5.5 V VCC4 Supply Voltage 4.5-5.5 V Tehát az Atmel jó lenne nekem ... Csak arra kéne rájönnöm, hogy mi alapján tudom azt, hogy az adott Eeprom mekkora feszültségre jó? A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
Az adatlap így kicsit félreérthető, de a chipre jellemzően rá van írva, hogy 1.8 vagy 2.7 (valamilyen formában, akár tizedes nélkül) a szerint, hogy 1.8v vagy 2.7v a minimum feszültsége.
AT24C32-10PI-1.8 : 1,8V-5,5V
AT24C32-10PI-2.7 : 2,7V-5,5V
Nem MM széria, hanem MZ, de én ránéztem egy ennyi setting-el:
És debug-ba amíg nem érte el a CNPU... sort addig 0.2~0.3V utána ~3.2V-ra beállt nálam fixen. Úgyhogy van rá esély, hogy egy rakás bug, az errataban semmi nincs.
A Microchip 24LC32-nek hívja.
A Microchip 24AA32 pedig 1.7..5.5V között működik.
Idézet: „Na mostmár kezdek pipa lenni. Még mindig PIC32MM0064GPL020.” Ez a típus még csak néhány hónapos.... Nem lennék meglepve, ha hamarosan egy szép hosszú errata jelenne meg. Aztán néhány verzió, míg végre használható lesz. Olvastál a PIC32MZ mizériáról???
Olyan problémába futottam bele, hogy 16F szérián van egy táblázatom ami véletlenségből úgy sikeredett, hogy 247. sornál kezdődik és átnyúlik a 255-ön túlra. A 255 után a visszatérésnél elölről kezdi a programot. A "movlw high" nem segít mert a táblázat eleje még 255 előtt van.
Hogyan lehet ezt áthidalni?
ÖÖöööö..... Bármelyik pic lábra lehet nyomó gombot kötni ??? Nem kell analognak lennie???
Szia!
Tedd laphatárra a táblázatod kezdetét ( vagy a program elejére és induláskor ugord át ![]() A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
Szia!
Igen ez nekem is eszembe jutott. Be is tettem a kezdetét a 256. sorba, így maradt a legkevesebb üres hely előtte, de mi van ha bővítem a programot és lentebb csúszik? Valami automatikus megoldás nincs erre? Valahogy biztosan meg lehet oldani... Vagy nem?
Azért itt érdemes lenne az alapfogalmakat megint átgondolni...
Igen "bármelyikre" lehet, mivel ez egy digitális jel ebből adódóan, ha analóg lábra rakod akkor ott pont ki kell kapcsolni az analóg bufferelést.
Tudod csatolni a programot ( vagy a megfelelő részletét )?
A HP41C kolléga cikkét olvasd el ! A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
Sziasztok
Egy projektemhez szükségem lenne valami nagyobb tápra mint amit idehaza eszkábálok (és esztétikusabra). Az lenne a kérdésem hogy a linken található táppal hajtott PIC és környezete milyen szűrést igényelhet? Bővebben: Link Előre is köszönöet mindenkinek, esetleg valami kapcsolásirajz ha lenne az jól jönne. Üdv Kovabe
Az MCLR (pin 4) lábat szokták. (Ennél a PIC-nél azonban config függő, esetlegesen elhagyható)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |