Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 126
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 12, 2005 /
 
Hali lenne még 1 kérdésem is hogy az iskolánkban van egy FEC tipusú PLC, és gondolom van egy microvezérlő bent. A kérdésem hogy ebben van valami program beleégetve vagy csak az amit megírok számítógépen és beletöltök
Köszi a segítséget
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 12, 2005 /
 
Szia!
A nevében is benne van, Programozható Logikai Vezérlő!
Ebben semmilyen program, nincs, csak az utasításokat ismeri.A programot neked kell megírni Pc-n vagy pedig magán a PLC-n.
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 12, 2005 /
 
Hello
Akkor ha megnézem milyen vezérlő van bent akkor elvileg tudok csinálni egyet?
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Tyűűű!
Csinálni biztos nem fogsz, mert azé lehet hogy maga a PLC iggen buta szgép(össz. 16 utasítás), de azé elég bonyolult is!Nem hiszem hogy nagyon reprodukálható lenne...Tele van tárolókkal, címzőáramkörrel, regiszterekkel....stb.
Persze minden utánépíthető, de én nem fognék bele!Ha nagyon kell mégis, akkor sztem jobban jársz, ha veszel egyet!20-30eFt-ért már lehet kapni.
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Hali
Tudsz mondani helyet hol lehet venni? Ennyiért ilyet: FEC FST34?
Köszi
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Ez a márkája hogy FEC?
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Festo a márkája
(#) Placi84 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 / 4
 
De konkrétan mire is kell?Otthon akarsz vezérelgetni?
Amire én gondoltam az egy "most nem jut eszembe milyen márkájú" SR1-B201BD típusú PLC 8 be és 8 kimenettel!
Ha esetleg otthoni pötyögésre, gyakorlásra kell, akkor Zelio-Soft nevezetű progit ajánlom!
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Otthonra kell, de a suliban ahol tanulok is ilyen van erre tudok progit irni, különben ennek 15 bemenete és 8 kimenete van
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2005 / 1
 
Na, sztem a tanárodtól kérd el PLc-hez tartozó szimuláló progit, biztos hogy van neki!Ha mégse(amit kétlek),akkor a neten biztos, hogy találsz, a gyártó honlapján!
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
, de csak úgy lehet szimulálni ha van PLC a gépen , már próbáltam
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
????!!!!!
Ez felettébb érdekes...Hmmm
Pufff...Most megfogtál...
Fura, én simán szimulálok PLC nélkül is:nobár más típus)...
Ehhez én már kevés vagyok
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
pedig ez biztos
gondolom mert FESTO(sz*r)
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Bocs, de én itt kifújtam...Esetleg a tanárodat kérdezd meg...Azt hittem okos vagyok, de aztán rájöttem, ogy mégsem............
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Ő azt mondta hogy ez 200000FT-be került :yes:
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Háát!Az nagyon sok pénz...Mi 20-30Ftos PLC-ken tanulunk(van drágább is), de mivel a PLC-k programozása szinte egyforma, így mind1 mivel... A tanárok nagy tulajonsága az, hogy horribilis árakat mondanak eleve+az is, hogy ők közbeszerzési áron szerzik általában a cuccokat!200000Ft-ért vagy 4szer annyi be/ki menetet kellene adniuk Vagy nem jól gondolom?
(#) Thomas10100 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Ez nekem is drága. De akkor milyen PLC-t is tudsz mondani, amit olcsón lehet venni, és hol? elég nekem 8 be- és kimenet. Köszi az infókat
(#) Placi84 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2005 /
 
Megint csak jót kérdeztél... Hirtelen nem talátam a googlival, de azé te is keress...Viszont az én általam említett progihoz van progim...
(#) Placi84 válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
Figy!
Megkérdeztem a tanáromat azt mondta, hogy vannak olyan PLC-k, amiket csak akkor lehet szimuláltatni, ha rá van csatlakoztatva a PC-re... Sorry...
(#) Pickey válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 19, 2005 /
 
Hello

Siemens LOGO!
Az E-bay-on szokott lenni.
Nem drága és bővíthető és szerintem könnyen tanulható.
PC-n is lehet szimulálni.

(#) Pethy válasza Placi84 hozzászólására (») Nov 21, 2005 /
 
Sziasztok engem is érdekel a PLC csak még nem tudom, hogy hogy is néz ez ki meg mi. Érdekelne éppen ezért szükségem lenne mindenféle képre, doksira miegyébre, hogy tudjam mi ez? Előre is köszi. :yes:
(#) phcalvin válasza Pethy hozzászólására (») Nov 22, 2005 /
 
Programozható Logikai Vezérlő. Vannak benne ilyen merkernek nevezett regiszterek, meg időzítők, és tud néhány utasítást. Ezekkel az utasításokkal lehet logikai kapcsolatokat csinálni a bemenetek, meg a regiszterek között, ahelyett, hogy hagyományos módon relékkel, meg huzalokkal csinálnánk. Lehet közvetlenül a készüléket, de sámítógépen keresztül is programozni. Lehet grafikusan létra diagrammal, vagy utasítás listával, stb. programozni. Nem illik szabályozásra használni.
(#) Korben válasza Pickey hozzászólására (») Nov 24, 2005 /
 
Hi! Olvastam a forumotokat. Elég érdekes teóriák születtek a Plc-kel kapcsolatban.
mivel szoktam plc-ket programozni és mivel hogy nekem van is egy pár így megpróbálok segíteni nektek ha elfogadjátok és nem horrogtok le.

Siemens Logot a MILE KFT. - nél is lehet kapni . Ők a mádi úton vannak. Vevőszolgálat tel: 061-433-0300

Omron Zen-t az omronnál szerintem tuti kis programozható plc (Az Omron mindenben olcsóbb mint a Siement!!)
öket keressétek ha olcsón akartok Plc-t.
Ajánlom figyelmetekbe a Mikro Plc
családjukat a CMP1A sorozatott pl. mert ez olcsó és nagyon sokat tud! Lehet akár rákötni operátor panelt is!!! www.omron.hu
Cmp1a link : http://www.europe.omron.com/HU_hu/cor/iab/home/product_catalog/Cont...1A.asp

Szerintem ezeket probáljátok .
üdv:Korben
(#) Korben válasza Korben hozzászólására (») Nov 24, 2005 /
 
utóirat: Plc-ket szoktam programozni és erősáramú vezérlőszekrényeket tervezek és építek. Ezt csak azért mondom ha gond van szóljatok! Üdv:Korben
(#) Korben válasza Korben hozzászólására (») Nov 24, 2005 /
 
Ja tényleg E bay meg a többiek LOL )))))
Nem szabad töllük vásárolni csak a márkaképvíselőtől!!!Minek menteg a sghez ha ott a fej! A többiek nagy haszonrést tesznek rá és rendelik! A Márkaképviselőnél minden van és ő a legolcsóbb mert töllük veszi mindenki és haszonkulcsal adják el!!

www.omron.hu
www.simens.hu
www.meltrade.hu (Mitsubishi electric)
www.schneider-electric.hu
(schneider vezérlők
Telemechanique vezérlők)

itt van a BŐRZE!!! www.plc.hu

Üdv:Korben
(#) PLaci válasza Korben hozzászólására (») Nov 25, 2005 /
 
Sziasztok!
Érdeklődve olvasom a topicot, mert a múltkor egy munkám során én is belebotlottam egy Omron C20K típusú PLC-be. Sajna pont ez a rossz a berendezésben. Világít rajta az error LED Letöltöttem egy katalógust róla, és ott azt írják, hogy leggyakoribb eset az, ha "elfelejti" a programot. Sajna semilyen interface-m nincs hozzá. Ezért örömmel vettem azt a levelet, ahol a PC PLC kommunkációról van szó, sőt egy példaprogram is van rá amit le is töltöttem. (www.plc.hu) Sajna egy szó sem esik ott az interface hardware részéről Ez valami aktív kábel, vagy csak valami sima összekötés? Nincs valakinek véletlenül bekötési, vagy kapcsolási rajza erről az interfészről? Várom a megoldást! Köszi előre is.
Laci
(bocsi a nick-ért, amikor regisztráltam nem kiabált, hogy van már PLaci nevű felhasználó. Nem akartam nevet bitorolni)
(#) Korben válasza PLaci hozzászólására (») Nov 25, 2005 /
 
Hi Placi !
Az Error Led több okból világíthat Pl nincs benne progi Ha ujonnan vetted akkor első bekapcsolásnál vílágítani is fog mert nincs benne End utasítás, ezt az uj PLC-k nél le kell tölteni. Az adatkábelt az omronnál be tudod szerezni van vagy 10e. ez sok plc-vel kompatibilis
Udv:Korben
(#) PLaci válasza Korben hozzászólására (») Nov 27, 2005 /
 
Sziasztok!
Köszi a leírtakat! Pont ez lett volna a kérdésem. Nincs valami publikus kapcsolási rajzod (akár privátban). Igazából erre ez egy alkalomra nem szívesen vennék 10khuf körüli interface kábelt, amiben szerintem valami szintillesztő és 2db csatlakozón kívül nem sok minden lehet. Ha lehet inkább megépíteném magamnak. Az sem baj, ha nem SMD és nem fér bele a csatlakozó házába, csak tudnék vele kutakodni a szerkezetben. Természetesen ennek e PLC-nek nem szabadba üresnek lenni, hiszen ez régebben működött. Pontosan ezért kellene valami interface, hogy bele tudjak nézni a memóriájába. Ha van tipped, köszi előre is, és bocsi hogy ilyen későn válaszolok, de a hétvégén nem voltam itthon. Laci
(#) erobi82 válasza PLaci hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy 0-10v os plc kimenetről akarok egy dc motort működtetni ami két irányba forog.(a plc ezt polaritásváltással oldja meg).
De mivel a plc csak néhány mA-képes kiadni nyílván nem működik a dolog.Ezért kellene egy erőssítőfokozat ami nek lineáris a kimenőfesze a bemenőfeszel és tud legalább 1A-t.
Jó lenne valami kapcsrajz ha tudtok segíteni.
(bocsi ha valamit rosszul írtama forumba még nem voltam itt)
(#) Placi84 válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
A PLC kimenetei egy relén keresztül csatlakoznak az adott végrehajtó szervhez...Így nem csak mAokat, hanem igen nagy Aokat is tudnak kapcsolni, meg kell nézni az adattábláján!
Következő: »»   1 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem