Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1877 / 2208
(#) ha4023 hozzászólása Szept 17, 2016
de akad, de erről a két csőről nincsen tapasztalat ilyen téren
(#) ha6qt hozzászólása Szept 17, 2016
Sziasztok,

Van pár régi, csöves erősítőhöz való alkatrészem. Éppen vacillálok rajta, hogy kidobjam-e, vagy sem, mert esetleg még "divat" még vele csöves motyót építeni...
Tehát a régi MM és Siemens csavaros kondikat szoktátok még valamennyire használni manapság? Van jó pár darabom, gyakorlatilag 1µF - 100+100µF / 450V-ig mindenféle, meg egy csomó, nagyon hosszú forrlecem.

Ha érték, nem dobom el
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 17, 2016
Ne dobd el. Ha neked nem kell, akkor "inkább ingyen vihető", mint kuka
(#) Peter_S válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 17, 2016
Szia!

A forrlécekre bejelentkeznék, mindjárt írok privátot.

Régi kondikat szoktam használni, van egy pár darab tartalékban.
A csavaros az ma a nem létező kategória újban, az axiális is aranyárban megy.
Szóval ha van jelentkező a kondigra, akkor meghagynám neki a lehetőséget, ha nem talál új gazdára, beszéljünk.
(#) zsozso72 válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 17, 2016
Szia!
Ha a csavaros kondikból lehetne szívesen venném egy EAG AV 760c ből pont hiányoznak de a 057 be is jó lenne cserélni.Természetesen nem kérem ingyen.
Üdv, Zsolt
(#) bta válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 17, 2016
NOS 6П14П, párszázért, ugyan már, hol?
(#) Robin2 válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
6P1P-re irta az árat.
(#) bta válasza zsozso72 hozzászólására (») Szept 17, 2016
Siemens csavaros engem is érdekel, küldtem PÜ-t
(#) bta válasza Robin2 hozzászólására (») Szept 17, 2016
Dehát Nagy Tamás nem azt kérdezte...
(#) Orbán József válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
6P15P-EV az párszáz Ft. Volt, amikor vettem régebben. Kicsit más illesztésű kimenő kell hozzá - PP - de, ha úgyis eztán tekerem...?
(#) bta válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
Foglalatcserével (miniszeptár) együtt nem is olyan olcsó, "többe kerül a leves..."
(#) bta válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 17, 2016
A 6p15p legalább novál, amúgy minden szempontból kompromisszum.
Kisebb Ug2max. (élettartam??) kisebb max. disszipáció, stb.
Válogatáshoz megveszel 10000Ft-ért 15 db-ot - felhasználsz négyet, de mit csinálsz a többivel?
(#) Orbán József válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
5ezer volt a 16 db...postával.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) Robin2 válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
Mivel a keresett cső drága, ezért ajánlott alternatívát.
Szövegértési problémád van?
(#) Robin2 válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
Ha mázlija van kijön még két pár (bár orosz cső) és elteszi tartalékba. A többit meg eladja. Ne mondd, hogy te egy PP erősítőhöz csak négy végcsövet veszel. Nem ez a 10 ezer lesz a nagy tétel, hanem a trafók.
(#) bta válasza Robin2 hozzászólására (») Szept 17, 2016
Ja, értem. Könnyű elkölteni mások pénzét....!
(#) bta válasza Robin2 hozzászólására (») Szept 17, 2016
Tudsz neki konkrét ajánlattal segíteni, vagy csak személyeskedni tudsz, ostoba módon, hiányos információkra alapozva? Másrészt, van értelme 1-2 ezer Ft-os, csőélettartamra és hangminőségre kiható kompromisszumokat kötni egy piaci áron számolva többször 10000Ft alkatrészköltségű csövesnél?
(#) bta válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Szept 17, 2016
Küldtem üzenetet!
(#) mofesa válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
Nem azért a 20 fillérért, de mi különbség van a 6P14P és a 6P1P között? Nem hinném, hogy az árkülönbség minőségi különbség is.
Mit kezdesz a többi csővel? Válogatsz párokat és jó lesz tartaléknak.

Idézet:
„Foglalatcserével (miniszeptár) együtt nem is olyan olcsó, "többe kerül a leves..."”


Te melyik csőről beszélsz, nem tévedtél el? 6AQ5 esetleg.
(#) ha6qt hozzászólása Szept 17, 2016
Sziasztok,

A forrlécekkel és csavaros elkókkal kapcsolatban igen nagy mennyiségű megkeresést kaptam. Úgy döntöttem, hogy felrakom egy hirdetésbe, és a legértelmesebb illetve legértékesebb csere eszközt felajánló viheti el.

Mivel ez nem az apróhirdetés topik, a hirdetés linkjét elküldöm annak, aki már eddig is érdeklődött privátban. Aki még nem írt privátot, de érdekli, az kérem, hogy tegye meg.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) Robin2 válasza bta hozzászólására (») Szept 17, 2016
Te tudsz neki konkrét ajánlattal segíteni, vagy csak személyeskedni tudsz, ostoba módon? Mert jelen pillanatban szerintem te tűnsz inkább annak.
Nem tudom mire alapozod a hiányos információimat, de biztos igazad van.
Az ár és élettartam; hangminőség relációja nem nekem jelentett problémát.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) gabeesz válasza Robin2 hozzászólására (») Szept 18, 2016
Már megint "Topic zárlatot akartok? Kérlek Benneteket! Csak a" tárgyra" koncentrálni!Személyeskedés Kizárt!!Én elejétől fogva követem a topikot!,anélkűl,hogy szóltam volna-De! ez már sok!Féltudással okoskodó emberkék osztják az észt!-és megsértődnek,ha valaki helyre teszi őket! Ezért nem hallunk a "Nagyokról"-akik tudnak is valamit a csöves technikáról!/Imi-65,CHZ,DJ Hans.../Kérek mindenkit 63 évesen!,hogy ezt a Hobbyt életcélnak tekintsék és eszerint álljanak hozzá!!
További eredményes "csöves munkát" kívánva-egy "vén csöves"! Ombódi károly
(#) bta válasza mofesa hozzászólására (») Szept 19, 2016
igazad van, idióta ruszkik ("6P1P-EV = EL90 = 6AQ5") megkevertek..: http://rutubes.com/product/6p1p-ev-el90-6aq5-tube/
Mindazonáltal nem véletlen, hogy ezeket a "helyettesítő"csövekkel annakidején az oroszok sem építettek hangerősítőt. Aki nem hiszi, mérjen utána. Hangi szempontból persze legalább ilyen lényeges, hogy melyik gyárban készült. Ráadásul az -EV változatokkal nincsenek jó tapasztalataim, 10 fajtából 9 esetben határozottan jobban szól a normál típus...
(#) bta válasza gabeesz hozzászólására (») Szept 19, 2016
Hej, ha legalább "féltudásról" beszélhetnénk... szomorú dolgok ezek.
(#) mofesa válasza bta hozzászólására (») Szept 19, 2016
Idézet:
„Mindazonáltal nem véletlen, hogy ezeket a "helyettesítő"csövekkel annakidején az oroszok sem építettek hangerősítőt.”


Biztosan nem?

page - 2.jpg
    
(#) Robin2 válasza mofesa hozzászólására (») Szept 19, 2016
Hej, ezek a szomorú dolgok. Meg az adatlapok nézegetése, a kézben fogott és alkalmazott csövek helyett. Vakok közt a félszemű a király. Meg a féltudású.
(#) pucuka válasza Robin2 hozzászólására (») Szept 19, 2016
Nem kell lebecsülni az adatlapok nézegetését. Gyakorlattal, nagyon is árulkodó jelek olvashatók ki belőlük. Pl., mint ez is. Viszonylag alacsony anódfeszültség, nagy anódáram. 250 V/45 mA, viszonylak kis belső ellenállás 5 kohm. Az A osztályban 3,5 W -ot tud leadni. Nem túl lineáris, de egy korabeli autórádióban nem is igazán van szükség rá., szóljon, jó hangosan.
Egyébként is a Szovjetúnióban divat volt a túlmoduláció, a nagyobb hangerő érdekében, azért volt az akkori adóknak "dobozhangja".
(#) pucuka válasza mofesa hozzászólására (») Szept 19, 2016
Ráadásul autórádió, ahol aztán kell a hangerő. (pláne a régebbi autókban)
(#) bta válasza pucuka hozzászólására (») Szept 19, 2016
Idézet:
„Nem kell lebecsülni az adatlapok nézegetését.”

Szvsz félreérted az olftársat Aki nem tud olvasni, annak ugye marad a képek nézegetése. No, kb. ilyesmi lehet nála az adatlap nézegetése
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) Peter_S hozzászólása Szept 19, 2016
Mivel szóba kerültek az orosz erősítők, ajánlanék egy kis nézegetnivalót az olvtársaknak:
Радиоаматор 1999. 40 лучших конструкций ламповых УМЗЧ за 40 лет

Van benne 6П1П (17. ábra), 6П14П dögivel, sőt 6П15П is - az egyéb nyalánkságok mellett.
Következő: »»   1877 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem