Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 23
(#) Fredo hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Akvárium világításom nem működik. T5 2*54W. Az egyik cső nem világít a másik meg virbál. Új csövekkel is ez a helyzet, az egyik foglalatban "sötét" van a másikban meg vibrálás.
Van-e más hibaforrás szerintetek az előtéten kivül? Csak pár éves az armatúra. Létezik hogy csak ennyit bírt volna az előtét?
(#) Tomi111 válasza Fredo hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Üdv! Más hibaforrás nincs. Sajnos ezek az elektronikus előtétek ilyenek. Akár a márkásabb is tönkremehet hamar. Esetleg azt nézd meg, hogy ha azt, amelyik nem világít kiveszed, a másik jól működik-e utána. Hátha csak a cső két vége között lévő nagyfeszkondi zárlatos az előtétben. Az még cserélhető.
(#) Fredo válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Köszi. Igen sajnos sejtettem hogy nincs más... Végignéztem a vezetékek épek, a helyükön vannak.
Egy költői kérdés: Vannak tizenéve üzemelő T8-as világításaim szinte elporlott bennük már a műanyag, érdekes módon azok mennek szinte csak csövet kell bennük időnként cserélni és az előtétjük ára negyedannyi. Ez meg drága elektromos előtét és csak pár évet bír?
(#) Tomi111 válasza Fredo hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Előző munkahelyemen több száz(talán ezer) T8-as 2×58W-os armatúra működött szinte folyamatosan tizenéve( három műszakos üzem). Csak a csöveket kellett néha cserélni. Osram előtét volt bennük. Azok bírták. Azóta szereltem fel másik munkahelyemen "ugyanilyen" lámpákat (talán 30db-ot) kb a felében néhány hónap(esetleg egy év) múlva előtét csere!! Még a csöveket sem élte túl! Abban is Osram volt, bár ez újabb, már kínai. Ezek ilyenek. Amennyit takarékoskodunk a fogyasztáson és az előállításkor, annál többet kifizetünk az újakra, mikor cserélni kell. Tudom fejlődik a világ, de a hagyományos induktív fojtók 30-40 évet is kibírtak.
(#) gyulank hozzászólása Okt 18, 2016 /
 
Az Fa6-os fénycső hogy működik? Miért drágább, mint a 4 érintkezős?
(#) gyulank válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Mondjuk a 2 20W-osra. Amúgy azt se tudom milyen. A többi robban?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2016
(#) gyulank válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Direkt megkérdeztem, hogy az mit jelent, a többi miért nem az, és miért az való abba, és miért drágább?
Van külön lista a robbanásbiztosakról.
(#) gyulank válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Úgy volt, és 2 fajta van a linken.
(#) kalcium hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Szert tettem 2db 4 fénycsöves mennyezeti világítótestre konkrétan egy gyárból ugyanis pályázatot nyertek ledekre való cserére és a működő lámpákat mind leszerelték elajándékozták. Úgy nézem a kondik nincsenek bekötve de elméletileg így voltak használva .Na már most nekem pont jól jön a műhelyben azonban jelenleg csak hosszabbítóról tudok áramot csiholni mert nincs még behúzva az áram. A kérdésem,hogy van középen egy csoki sor 3-N-test-1-2 jelzésekkel . Hogyan tudnék dugaljat hozzákötni?Sajna nem tudom melyiket hová kell csatlakoztatni ebben szeretnék egy kis segítséget kérni.
Előre is köszönöm!
(#) Gabó válasza kalcium hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Az 1-2es pontot közösíted, az a fázis, az N meg a nulla. A földelés meg egyértelműen földelés.
(#) kalcium válasza Gabó hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Akkor ezt egy földelt hosszabbítóhoz így hozzá tudom kötni (mármint hogy ha levágom a dugalja részét ) ? Szóval tisztázásképpen úgy érted hogy az 1-2 pontot független mindentől közösítem (összekötöm) a többibe meg a megfelelő módon a kábeleket bekötöm?
(#) proli007 válasza kalcium hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Így kösd be..
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2016

Fénycső.png
    
(#) Gabó válasza kalcium hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Ahogy proli007 lerajzolta a kötést úgy kell bekötni.
(#) kalcium hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Nos sikerült végre nekiállnom viszont olyan hosszabbítót találtam szétvágásra aminek a végén kapcsoló is van . Zöld ,fehér és fekete kábelek .
A fekete kábel a dugón a földeléshez van kötve
A zöld és fehér kábelek bal és jobb oldalra akkor ezen variációnál hogyan kössem be ?
Egyébként az 1-es számú csoki az N jelzésű csokival van összekötve egy fekete kábelen keresztül mint a képen fentebb látni ez nem befolyásol semmit a bekötésen?
Elnézést a hülye kérdésekért de nincs szívem leégetni a házat
(#) proli007 válasza kalcium hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Ha jól látom, (mert elég nehéz) akkor a kapcsolós dugaszvilla jól van bekötve. A sorkapocsban ha a 2-es a Nullával össze van kötve, akkor a kis fekete átkötést még véletlenül sem szabad bekötni. A kék vezeték helyett pedig a fehéret kösd be.
De én a helyedben keresnék valakit a közelben aki már "látott villanyt", és öt perc alatt beköti neked. Legfeljebb egy sört megiszol vele és nem lesz gondod..
(#) Moderátor hozzászólása csucsi84 hozzászólására (») Júl 28, 2017
 
Fuss neki még egyszer ennek a hozzászólásnak, de mostmár próbáld meg rendesen megfogalmazni!
(#) pikta hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Ledes fénycsövet szeretnék teherautó (24-28V) raktérbe. Van erre valami egyszerű megoldás?
Köszönöm.
(#) fecameca válasza pikta hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A fénycsöves horgászlámpákban is egy tranzisztor és egy trafó van. Azt kellene átméretezni 24 Voltra. Üresen jó nagy feszültséget ad le, amiről a fénycső begyújt, majd amikor az ég, átalakul áramgenerátorrá. Én nem építettem, de láttam, hogy azokban milyen egyszerű inverter van, csak a trafót kellene hozzá kikísérletezni, vagy nézz szét Skori weblapján, de van ilyen téma itt a HE-n is: Bővebben: Link
(#) erbe válasza pikta hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Lehet kapni oda való DC táplálásút is.
(#) (Felhasználó 29855) hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Kérdésem nem mikroelektronikai jellegű, de sokat keresgéltem, megoldást/választ nem találtam. Hozzátok fordulnék, hátha tudtok segíteni.

Találtam egy lámpát, ami 2D fénycsöves (4pinnel). Még nem szereztem be.

A fénycső helyére tennék LED-et. A direktre kötős rész megvan. Van azonban 2 fajtája: magnetikus- és elektronikus működtetéshez. Először azt hittem a pinekhez van köze, de utólag vettem észre, hogy magnetikus működtetésű LED van 2 és 4 pinnel egyaránt.

Elírás, vagy mégis van egy plusz dolog, amire figyelnem kell? És mi az..
(#) Bakman válasza (Felhasználó 29855) hozzászólására (») Szept 24, 2017 / 1
 
Ha jól értem a dolgot, akkor a "magnetikus" a hagyományos (tekercs) előtétet jelenti, a másik az elektronikus előtétet. Utóbbi az újabb és sokkal könnyebben romlik el, mint a régi.

Én a helyedben olyan lámpatestet vennék, amelyikben E27 vagy E14-es foglalat van. Ilyen foglalatokhoz van peripllanat a legnagyobb választék.
(#) fecameca válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Itt valami nagyon nagy keverés van. A kérdező olyat ír a LED-ről ami csak a fénycső előtétben van. A LED-ekhez nem kell előtét, hanem áramgenerátor. Attól függően, hogy a lámpatestben hány darab LED van sorban? Ezért nem is értem sehogyan a fénycső foglalatba való LED bekötést. A LED-et tartalmazó lámpatestekben kondenzátor, graetz, ellenállás és kb 30-50 darab LED van sorba kötve. Ennyi az össz elektronika bennük.
(#) Gafly válasza fecameca hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szerintem ledfénycsőre gondolt.
Az kicsit olyan, mint a ledizzó.

Szerintem a "magnetikusba" betekerheti direktbe kötés nélkül (de nem értek hozzá).
(#) Bakman válasza fecameca hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
AMire én gondolok: lámpatest, előtét (elektronikus vagy egyszerű tekercs), fénycső. A kérdező pedig ilyen lámpatestbe nem fénycsövet hanem LED-ekkel töltött csövet szeretne rakni.
(#) DexiFR hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinálni az akváriumom főlé világítást. 4 csőre gondoltam.
Az lenne az első kérdésem, hogy t5, vagy t8 Ledes fénycsövekben érdemes e gondolkodnom.
Illetve, hogy ehhez a konstrukcióhoz tudna e esetleg nekem valaki küldeni egy bekötési rajzot, valamit hogy mikre lesz szükségem az összeszereléshez.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) user1914 válasza kalcium hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Szevasztok!
A "Fénycső.png" képen rajzolt bekötés teljesen jó.
Az eredeti oldalon látható fekete kötés egy 33nF-os kondenzátor két lábának a kivezetése.
Üdv. M.
(#) Gafly válasza DexiFR hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Két dolog, saját tapasztalat alapján:
- Hagyományos fénycső csere esetén fojtót (ballast) ki kellett kötni, a gyújtó (starter) helyett meg volt a cső mellé egy másik gyújtó, ami nem gyújtó, hanem biztosíték (azaz rövodzár). Új építés esetén a mehjelölt végére megy direkten a 230 V, a másik fele pedi NEM kötendő be (rövidzár). De akváriumba nem vezetnék 230 V-ot...
- Nagyon meg kell nézni a LED színhőmérsékletét, mert nekem LED-esítés után nagyon hamar kidöglöttek a növények.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Van egy kétcsöves elektronikus előtétem. Be lehet beüzemelni egy csőre ?

DSCF1386.JPG
    
(#) Gafly válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Szerintem első körben nem.
(#) user1914 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Hi!
Én megpróbálnám 1-2 és 5-6-al.
Üdv. M.
Következő: »»   21 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem