Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 51
(#) eSDi válasza b10up hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Egyenlőre nem tudom mi lehet a gond. A karakter kódját jól raktad össze? Meg nem teljesen tiszta, de mintha először a DCRAM-ba kellene írni, és az utána kerül ki a kijelzőre egyszerre. Fura, hogy a beállítások meg működnek.
(#) b10up válasza eSDi hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Közben meglett a baj, egyrészt ahogy írtad, üres karakterekkel fel kell tölteni az egész memóriát, különben tele lesz memóriaszeméttel - nálam legalábbis minden indítás és reset után megmarad benne.

Ezen kívül bár minden 8. bit után a CS lábbal jeleztem az átvitel végét, ha adat van, akkor a parancs és az adat között nem kell, csak a legvégén.

A pontmátrixos rész a 4-15-ös rács, én az elsőbe próbáltam írni először, azt viszont nem lehet közvetlenül szegmensenként írni, hanem létre kell hozni egy "karaktert", ami a szükséges tartalomnak megfelelő, majd azt kiíratni egy következő paranccsal a megfelelő helyre.

Ezt a felső 3 rácsnál külön-külön el kell játszani, ráadásul nem sorrendben vannak bekötve a szegmenseik, szóval most rajzolok egy "térképet" hozzá.

Mindenesetre most már tudom, hogy hogyan működik a vezérlője, nemsokára építek PIC-es vezérlőt hozzá.

Köszönöm a segítségedet!

DSC01502.JPG
    
(#) eSDi válasza b10up hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Nincs mit! Akkor jól láttam, hogy közvetlenül nem lehet írni. Na, legalább már ezt is tudjuk kezelni.
(#) csoki35 hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Bocsánat,ha csak igy betörök ide.Lenne egy problémám az alábbi VFD kijelzővel.Nem tudom életrekelteni.Ez egy DVD lejátszóból van.Müködőképes,de Atmega8-cal szeretném meghajtani.A kijelző vezérlőT6312BLQ tipusu.Utánna néztem a neten,de csak kapcsolási és bekötési rajzok vannak.Programok is,de sajnos nem tudok C nyelven csak Basicba.Amit használok BasComAVR.Ebbe kéne valamilyen progit gyártani.A bekötések a következőek:-Bal also vezeték köteg a billentyűzetre van forrasztva.-Bal felző vezeték a fűtés a főld és az anód fesz(-22v).Jobb felső pedig a vezérlés.+5v,GND,STB,CLK,DIN és az infra vevőről érkező jel.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2016
(#) kiborg hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kisebb gondom.
Adott egy 170x32-es mérettel rendelkező VFD. Fizikális mérete: 226mm x 60mm.
Sikerült életre keltenem, de nem az igazi.
Szerintem a fűtés nem megfelelő valami oknál fogva.
A fűtőfeszültségem 6V AC és 338mA.
A rácsfeszültségem 40V DC. A rácsfeszültség és a vezérlőfeszültség (5V DC) GND-je közös, továbbiakban GND.
Ha ezt a GND a fűtőfeszültség egyik vagy másik oldalára kötöm, ennek megfelelően baj vagy jobb oldalon lesz szép erőteljes a kép, a másik oldal elhalványodott. Lásd mellékelt kép(AC_jobb2, AC_bal2).
Ha a fűtést a futes.jpg-nek megfelelően használom (elektroncso.hu-ról, R1,R2 100Ohm, D1 4,7V Zener, és C1 100uF), akkor ugyan egyenletes a kép (AC-zener2), de nagyon halvány.
Hogyan tudnám növelni a fényerőt?
A kijelző egy buta kijelző, mikrovezérlővel hajtom meg, vezérlés nélkül az éppen dolgozó szegmens világosan és erősen világít, de ugye itt most multiplexelve vagyok, emiatt is lép fel fényerő csökkenés, ezt tudom,de talán nem ennyinek kellene lennie.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2016
(#) eSDi válasza kiborg hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Üdv!

Középleágazásos trafó fog kelleni neked ebben az esetben. A közepe lesz a GND. Mással nem lesz jó (max. DC-AC átalakítóval) szerintem, mert elég nagy a kijelző.
(#) ktamas66 hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Ha ilyen megoldással szeretném egy PIC-kel meghajtani a kijelzőt, ugye nem gondolkodom nagyon félre.
(#) Buvarruha válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Talán még mukodhet is, de feleslegesen van bonyolítva.
(#) ktamas66 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Pedig pont azért gondoltam, hogy egyszerűsödjön a meghajtás. Gyakorlatilag egy MMUN2111 elég lenne. A buffer lehetne már a PIC kimenete.
(#) x424 hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Üdv! Hifi VFD kijelzőjén az alábbi zavaró dolog áll fenn! Vannak rajta normális fényerővel világító karakterek, de a többsége nagyon halvány, valójában szinte olvashatatlan. Ha kicserélem az összes kondit a kijelző panelon megoldódhat a hiba?

despues.JPG
    
(#) Buvarruha válasza x424 hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Ó a mágikus kondenzátorcsere, mint minden hiba megoldója... Az a kijelző valószínűleg megdöglött és nem lehet vele mit csinálni.
(#) rockersrac hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy egy vfd kijelzőt hogyan lehetne felhasználni, mimt előfokot? Valami kis pc peaker, vagy ilyesmi kerülne a kimenetére. Semmi más célja nincs a dolognak, mimt hogy jól nézzen ki, meg igazából kíváncsi vagyok, hogy ez vajon milyen élőben. Az évek során lomtalanításból szereztem pár vfd-t, és ez most bevillant, hogy milyen lehet ez vajon? Előre is köszi a válaszokat!
(#) Buvarruha válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
VFD kijelző előfokként? Mivan?.
(#) BEMcorp válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Jepp, lehet, hiszen gyakorlatilag alacsony feszültségű trióda.
Hifista munkatársam is ilyen érdekességet tervez megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) x424 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Nem muszáj válaszolni, ezt a stílust amit képviselsz nem igazán díjazom. Várom továbbra is a tanácsokat, ötleteket.
(#) Robin2 válasza x424 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Nem fog megoldódni vele, az a kijelző már lassan hazatér az örök elektron vadászmezőkre.
(Gondolom nem mai darabról van szó, közeleg az üzemidejének a vége.)
(#) Buvarruha válasza x424 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Mi bajod van?
(#) moderboy válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
(#) ktamas66 válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 31, 2016 / 1
 
Tekertem egy trafót, és csináltam egy tesz áramkört. A megoldás jól működik.
(#) ktamas66 válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 6, 2016 / 2
 
Mivel a trafó valami oknál fogva nagyon melegedett, csináltam neki egy DC/DC konvertert ugyan akkora területen. Így egy 12V-os dugasztápról megy.

DSC03829.JPG
    
(#) DecebaL hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Jó pár évvel ezelőtt hozzájutottam egy Futaba GP1006B05 256x64 VFD-hez, akkor eltettem nem volt időm vele foglalkozni. Most van egy kis időm rá de nincs adatlapom hozzá és a google sem a barátom. Kértem a Futaba-tól, de válaszra sem méltattak. Abban bízom, hogy valaki ismeri vagy van adatlapja és ki tud segíteni.
(#) pbalazs válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Adatlapom nincs ugyan, de ötletem van: a csati utáni 3 IC összetartozik, és nem érdemes velük foglalkozni, mert mikrokontrolleres áramkört alkotnak, és ismeretlen a programja. Valószínűleg karakter generátor, meg ilyesmi van benne. Én inkább a 9db nagyon hasonló IC-ről próbálnék adatlapot találni, mert azok valószínűleg valami shift regiszter-kijelző meghajtó kombinációk, és jellemzően kommersz IC-k. A mikrokontroller valószínűleg ezeket hajtja meg, amit te is megtehetsz a saját mikrokontrollereddel.
(#) DecebaL válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Jó ötlet, futok vele egy kört mert szerintem ez is járható útnak tűnik.
(#) zenetom válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Szia,
Esetleg írj neki(k):
Bővebben: Link
(Google translate-val az oldalt lefordítva sajnos részletek nem derülnek ki, de ha írsz "yanzeyuan"-nak angolul, hátha válaszol..)
Egy próbát megér.
Szerk.: most nézem, ő másik fajtát próbált...
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) Thomas10100 hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy elektromos sütőm amin a vezérlő elektronika VFD kijelzős, viszont nagyon halovány(csak szétszerelve látni, ha elötte a piros lap nem).
Mit lehet vele kezdeni?
A két szélső lábon egymáshoz képest nagyon kicsi 0,2V-ot mérek. A közös GNDhez képest mindkettő -11,3V és -11,1V van kb.

Meghalt a kijelző, vagy más nem jó?

Köszönöm!
(#) Buvarruha válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
A fűtés nem stimmel, egymáshoz képest 2-3V-nak kell lennie és halványan világítaniuk kell a szálaknak a kijelzőben.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) pbalazs válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
A fűtés mehet egyen- és váltakozó feszültségről is. Mérd meg így is, úgy is.
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Ha jól emlékszek néztem váltófeszültséggel is, de úgy semmi.
Az egyik oldalon van egy tranzisztor amit a vezérlő IC kapcsol, gondolom így villogtatja a kijelzőt, amikor nincs még beállítva?
Át kell még néznem az egész kapcsolást, mert rajzom nincs és trafó nélküli a tápegysége 230V-ról így nem nagyon akarok rossz helyre nyúlni.
Zener diódák vannak, meg van 3 elektrolit kondenzátor. Minden ellenállást kimértem és tökéletes értékűek.
Diódákat se mértem rosszra. Meg azt a tranzisztort néztem ami a fűtést kapcsolja.
(#) pbalazs válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Ha a fűtéssel van sorba tranzisztor, akkor azt kell kimérned.
Ahogy Buvarruha is mondja: pár V szokott lenni a fűtőfesz, és sötétben általában picit látszik, hogy izzik.
Én még olyat nem láttam, hogy így villogtatna, azt szoftverből szokták csinálni.
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Amit mondok tranzisztort, az van sorban a fűtéssel, kimérve jó, ennek a Bázisa megkapja az IC-től az 5V-ot.

A baj az hogy a munkahelyemen hagytam, így mérni csak hétfőn tudok még.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
Következő: »»   42 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem