Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   14 / 23
(#) lajos1969 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 27, 2016 / 3
 
A védelem kész! Kipróbálva, működik!

UPC1237 2.jpg
    
(#) scooby_ válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 27, 2016 / 2
 
Szép!
Bár az a picinke relé elég aggasztó. Ha vissza olvasol, volt szó róla, hogy miért nem a legjobb választás. Bár nem tudom, hogy végül milyen következtetés lett levonva a tanultakból.
(#) szamóca válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 27, 2016 / 2
 
A relé kontaktus, bontáskor van nagy igénybevételnek kitéve. Tehát ha vész esetén bontani kell, az ívhúzás, elhasználódás ilyen kis áramú, (0,5AAC) kis érintkezőtávolságú relé esetén igencsak hagy kívánnivalót maga után.
(#) lajos1969 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Majd kiderül épp ilyen volt kéznél!
Amúgy a gyári adatai: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2016
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Kész a másik panel is! Ha lesz STK akkor próba.
Addig is itt vannak a végleges, elvileg jó tervek. beültetés során még volt egy két hiba amit javítottam a terven!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 28, 2016 / 3
 
Itt egy kép is!
(#) doktor válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Most érdemes átállni a sorozatgyártásra.
(#) kistee válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Az a 100 ohm, ami az STK 12-es lába felett megy, nem lesz útban?
(#) lajos1969 válasza kistee hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Nem! Mert az iC a forrasztási oldalon lesz!
A két darab M3-as csavarral a hűtőbordához rögzítve!!
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2016
(#) scooby_ válasza szamóca hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Pontosan ez volt az, amire én is gondoltam.
(#) darthdenes hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Van egy szénné égett tranyós Orionom. Szeretném feltámasztani. De sajnos nem sok közöm van a műszerészethez. A közeli javító műhelyben annyit mondtak, hogy gazdaságosan nem javítható. A fórumon olvasgatva viszont találtam egy járható megoldást. Ha kapok némi támogatást az menne, hogy a szétégett végfok panelt kiszedem és másikat beteszem (persze kis segítséggel, hogy mit hova kell forrasztani)?
Nem szempont a korhű javítás, mert már barmoltak annyit rajta, hogy attól igencsak távol kerültem.
Az egyik fórumos kolléga megoldása érdekelne. Miszerint Tda 7294 ből épített végfokot tett bele. Méret stimmel és 30V kell neki.
Találtam egy ilyet:
Bővebben: Link

Ezzel működne? Megszánna valaki némi szakmai támogatással, hogy hogyan kell beletenni és összekötni, hogy szóljon?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) pont válasza darthdenes hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
kérdés, hogy az előerősítő/hangszínszabályzó része jó-e. Egyébként, ha fizikailag bele tudod szerkeszteni, a TDA hűtését/bordára helyezését meg tudod oldani, akkor a bekötés nem nagy dolog.
(#) djhans hozzászólása Jan 3, 2017 / 4
 
Én egy szétégett végfokos 1025B paneljeit egy sztereó texas erősítővel pótoltam BD911-BD912 végtranyókkal.

kép 133.jpg
    
(#) darthdenes válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Ránézésre nagyon szép. De nekem max az összeszerelt panel betétele ami megy. Nyák, ültetés már magas.
Tda 7294 a ház alja (mint a fenti képen) nem elég hűtésként? Az előerősítő/hangszínszabályzó részt hogy tudom megnézni, hogy jó e?
(#) Vales válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Üdv, ez kittből van?!
(#) lajos1969 válasza Vales hozzászólására (») Jan 4, 2017 / 1
 
Nem! Én készítettem!!
(#) djhans válasza darthdenes hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Az árnyékolt vezetékeket ami a végfokokra megy, rá kell kötni egy külső erősítőre hogy az előerősítő/hangszínszabályozó részt ki lehessen próbálni. Lehet pl. erősítős pc hangfalra is.
(#) Mate78 válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Guszta.Valahogy így kell kinéznie.
Szerintem klassz hangja van a tranzisztoros 1025-nek, IC-st még nem hallottam.
Ezzel a texas végfokkal milyen?
(#) darthdenes hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Kár, hogy nincs belőle KIT.
Kérdés: Van minőségbeli különbség a 2 kapcsolás között? Megéri kb. a dupláját rákölteni?
http://bolthely.hu/mikroshop/id/00536_KIT_erosito_mono_vegfok_1x_10...IC-vel
vagy:
https://www.aliexpress.com/item/Newest-Arrival-2-x-85W-Stereo-Hifi-...900904

Így néz ki az enyém:

Névtelen.jpg
    
(#) ticko válasza darthdenes hozzászólására (») Jan 4, 2017 / 1
 
Itt egy kis "mentőöv": Bővebben: Link
Én is ez alapján építettem újjá egy hasonlóan sérült egyedet.
(#) darthdenes válasza djhans hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Erről linkelnél valamilyen leírást? Nyákterv stb...
(#) djhans válasza darthdenes hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Csák nyákterv van de rajta vannak az értékek.
(#) teglascs hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok,
ORION SE 1025 B típ erősítőmhöz szeretnék egy hangfalvédő koppanásgátlót telepíteni.
NYÁK-ot készíteni nem tudok, így vagy készen vagy KIT-ben vennék egyet.
Két kérdésem lenne:
- ránézésre, szerintetek melyik lesz jó nekem: EZ vagy EZ?
- a panelek működetéséhez szükséges (gondolom) pár száz milliampert az erősítő tápegységéből tudom biztosítani? (A másodiknál pl. 12-16V AC-t jelölnek meg.)
Köszi előre is.
(#) pont válasza teglascs hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Szia! Ránézésre mindegyik jó neked... viszont az ac feszültség egyikhez sem jó, az orion trafója AC25v körüli. Elvileg mindegyikben van 7812-es stabilizátor, ami 35vDC ig jó, de valószínűleg úgy gondoltak akkor az már nagyon melegedne, ezért írtak max20v dc-t. A legkorrektebb az lenne, ha az orion eredeti 32v dc-jét egy dc-dc konverterrel 15v-ra levinnéd, szintén filléres dolog. Hogy hova fér mindez az eredeti dobozban, az már más kérdés...
(#) teglascs válasza pont hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Köszi!
Akkor rendelek hozzá egy ilyet is. Ez alkalmas a feladatra?
A házba nem kontárkodnék bele: megpróbálom az egészet egy külön dobozba beletenni, az erősítővel csak kábeles kapcsolat lenne a koppanásgátlónak.
(#) pont válasza teglascs hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Ez a típus elég a határon van bemenő dc-t tekinve, de egy próbát megér, külön érdekes, hogy 38v-os bemenő feszt írnak, de a kondenzátor 35v-os.... A külön dobozt hogy gondoltad, egy vezetékkötegen lógna a koppanásgátló, vagy ki-be sok-sok csatlakozó?
(#) teglascs válasza pont hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Tulajdonképpen igen, de a lógást nem fizikailag értve: az a külön doboz szépen elfér az erősítő mögött a polcon, illetve az sem elképzelhetetlen, hogy felerősítek egy lapot az erősítő aljára úgy, hogy hátrafelé túllógjon, és erre lesz majd ez az új doboz felerősítve.
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
A fejhallgató csatlakozó felett ( helyett ) elférne.. Külön dobozba nem tenném.
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Egészen biztosan igazad van, de én nem szívesen barkácsolnék bele ennyire a dobozba, meg azt sem tudom, hogy ez a két modul mennyi hőt termel.
Azt szeretném kérdezni, hogy pl. ezen a képen látszik, hogy honnan tudnám levenni a pont fórumtárs által említett 32V egyenfeszültséget?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017

SE1025.jpg
    
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Mivel nem szívesen barkácsolnál bele, ( én sem ) ezért javasoltam ezt. A koppanásgátló is pont abba a vezetékbe van belekötve, amibe a fejhallgató. Gondolj bele, mi történik, ha bedugsz egy 6,3 dugót. És mi, ha ezt kihúzod.
Következő: »»   14 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem