Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   130 / 136
(#) eyess válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Az az igazság , hogy nem tudom .Próbáltam keresni róla infót , de semmit nem találtam.Én csak azért feltételeztem , hogy valamilyen arc solárium , mert még hasonlót nem láttam .Bár tényleg hozzá kell tenni , hogy elég ipari kinézete van ahhoz , hogy egy házi konyhai női solár legyen.
Annyi még kimaradt egyébként a leírásomból , és a videóból , hogy a csövek oldalain , és a készülék belseje is tükörrel vannak szerelve , tehát nem kifényezett ilyen alu a fény vető kifelé hanem mindenhol tükrök vannak.

Szóval passz , ha valakinek lenne róla több infója az hasznos lenne nekem is .
(#) atideath hozzászólása Nov 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy scannert (Mustek 600CP) ami igen alacsony. Az üveg alatt nem sok hely van, de rendeltem 4db Műkörmös csövet amit gondoltam berakok alá és AVR-el megírom a vezérlést. Kérdésem hogy milyen messze kellene tenni a csövet az üvegtől hogy egyenletes levilágítást kapjak? Mennyi lenne a minimális távolság? Vagy valami trükk hogy homogén felületet kapjak úgy hogy közel van a cső az üveghez van esetleg? Köszi előre is!
(#) pjg válasza atideath hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
20-25 cm.
(#) atideath válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Az sajnos nagyon sok. Az egész Scanner magassága nincs 10cm-től több
(#) edison14 válasza atideath hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Akkor rendelj UV LED szalagot. Az kis helyen elfér és én pl. 2cm-re raktam a sorokat egymástól minden második sort eltolva egy közzel és 3cm-ről szépen egyenletesen levilágítja a nyákokat.
(#) James Watt hozzászólása Nov 29, 2015 /
 
hali az lenne a kérdésem hogy az uv csőhöz muszáj előtétet venni? erre gondolok: UV cső előre is köszönöm a választ!
(#) kaqkk válasza James Watt hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Igen !
(#) James Watt válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
és abból csak olyan drága van amit láttam? 5-6 ezer ft??
(#) kaqkk válasza James Watt hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Menj el egy elektromos boltba és ott kérdezd meg mit ajánlanak a fénycsövedhez, de jó lenne ha egy témát kiválasztanál és nem 3 témában kéne válaszolgatni a kérdéseidre ...
(#) gerry válasza James Watt hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Nem rég vettem egy ILYEN műkörmös lámpát a páromnak. Ebben 4db. 9W-os UV cső van. Az alja kihúzható és bármire rátehető Pl.: üveglappal leszorított nyáklapra levilágítás céljából. Jeleztem is kedvesemnek, hogy alkalomadtán én is fogom használni a lámpáját.
Ja, az ára 6500Ft-volt a sárgáknál!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) pjg válasza James Watt hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Itt van készen

Meg még sok.

2-3 ezerért érdemes vásárolni.

Ez meg már használatra készen : Itt!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) James Watt válasza gerry hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Ilyen? tényleg jónak tűnik: Bővebben: Link
(#) gerry válasza James Watt hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Hasonló! Csak a gombok a hátlapon vannak. Én is kinéztem magamnak a vateráról a fentebb linkelt arcszolikat, de kapóra jött a párom szülinapja. Szerintem megfelelő a készülék nyáklevilágítási feladatokra.
(#) pjg válasza James Watt hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Ez egy nepper. Kínai cuccokat rendel helyetted, felárral.
(#) BlackStar hozzászólása Feb 7, 2016 /
 
Sziasztok!

SYLVANIA F15W T5 BL 368 UV (6db) fénycsőhöz 2db OSRAM 3x14W elektromos előtét megfelelne?
(#) kaqkk válasza BlackStar hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Igen, tökéletesen.
(#) BlackStar válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Köszönöm válaszod.
A forgalmazó osram 2x14-35W T5 javasolja az F15W T5 BL 368 csőhöz. Viszont ebből 3db kell a 6db csőhöz. Nem szeretnék 3db 2x14-35W fénycső működtetőt venni, ha 2db 3x14W is megfelelne. Nyugodtan megvehetem a 2db 3x14W fénycső működtetőt?
(#) kaqkk válasza BlackStar hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Akkor jársz legjobban ha veszel a vaterán egy arcszolit , párezerért kapsz készen egy levilágítót, maximum az időzítőjét kell cserélned egy elektronikusra. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
(#) BlackStar válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Sajnos a 6db csövet már megvettem régebben, csak nem volt időm foglalkozni vele. Most megfelelő előtétet vadászok.
(#) cassis hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Napokban én is kipróbáltam a levilágítómat.
Elsőre 8 percet világítottam át a duplán ragasztott fóliákat. A NYAK egy előre lakozott gyári típus volt. Lemosás után a rajzolat nagyon halványan látszott, ezért a következő lépésként hosszabb levilágítási időt (15 majd 12 perc) tippeltem. Lemosás után egyikből sem látszott semmi. Ezután próbálkoztam 4 és 6 perccel is, de sajnos ezek sem látszottak meg a lemosás után.
Nem tudom hol lehet a hiba, de az biztos hogy a NYAK már kicsit több mint 2 éves volt.
Lehet ez okozta a jelenséget?
.
(#) kaqkk válasza cassis hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Vagy-és átlátszó a maszkod -túlvilágítottad-
(#) Bakman válasza cassis hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Túl tömény előhívó is lehet gond.
(#) cassis hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Két réteg lézer nyomat fóliát egymásra raktam, ezzel nem volna szabad átlátszónak lennie.
Gondoltam a túlvilágításra, de hiába csökkentettem a 8 percet 6 majd 4 percre már nem hívódott elő semmi. Persze az alulvilágításra is gondoltam, de eredményt ez irányú próbálkozás sem hozott. Viszont az előhívó töménysége nem fordult meg a fejemben, igaz ehhez TN140 előhívót használtam, melyet 9:1 arányban higítottam vízzel. (A víz a több)
Ez hideg vizes keverék volt, most gondolok bele biztosan jobb lett volna langyos elegyet használni.
Mennyi ideig mosd a lakkot? Honnan tudod mikor oldotta le mindet?
A régi gyári előlakkozott NYAK nem okozhatta a jelenséget?
(#) Bakman válasza cassis hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A két fóliát úgy forgasd, hogy mindig a nyomtatott felük nézzen a panel felé. Ha jó az előhívó és kézmeleg, egy, max. két perc alatt leoldja a megvilágított részt. Azt, amelyik nem kapott fényt, öt perc után sem viszi le.

A hideg előhívó nagyon gyatrán működik.
(#) sdrlab válasza cassis hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Azt nem hinném, hogy a régi gond lenne, mivel már hívtam elő jól több mint 10 éves gyári panelt is ))
Viszonylag sokáig kellett előhívni...de nincs összehasonlítási alapom
(#) kokozo válasza cassis hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Nálam 20- 30 perc kell a dupla rétegű papírnál és a tn140 se jó a gyárilag megadott hígítási aránnyal, nálam az 1:5-höz vált be.
(#) mayky hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Sziasztok !
Tudna valaki segíteni, hogy milyen előtét kell a 2 kivezetéses UV lámpákhoz.
Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza mayky hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Megvetted már a "lámpákat?" Bővebben: Link Nem érdemes építeni ..
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) mayky válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Sajnos igen
(#) niedziela válasza mayky hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Ettől függetlenül sem érdemes építgetni, jó lesz tartaléknak amit vettél.
Következő: »»   130 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem