Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Minden, ami modell
 
Témaindító: H.Viktor, idő: Nov 28, 2007
Lapozás: OK   81 / 89
(#) Sanyi74 válasza neoone hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Az adatai alapján jó, nem írtad mire kell, a szabályzó egy autós szabi, a motor egy repülőgépbe vagy multikopterbe való....
(#) neoone válasza Sanyi74 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Igazából egyikbe sem, kis nyákfúrót készítenék belőle. Még olyan kérdésem lenne, hogy fokozatosan kell felpörgetni vagy egyből mehet a teljes sebesség?
(#) Urbiferi hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok!

Előre is elnézést, de kezdő leszek.
A gyengébb idegzetűek (remélem senki sem az) most kapcsoljanak el
Az a komoly gondolatom támadt, hogy építek a kisfiamnak egy távirányítós hajót. Műgyantázásban valamennyire jártas vagyok, kisebb nagyobb dolgokat már készítettem. Régebben motoros kishajót is, de nem távirányítósat. Most viszont olyat szeretnék. A katamarán típusú hajótest megépítése nem lesz probléma.
Elektronikában viszont szinte semennyire nem vagyok jártas.
DE SZERETNÉM MEGÉPÍTENI, így nem is szeretnék kész terméket venni.
Egyik barátom küldte ezt a két kínai linket:

http://www.ebay.com/itm/Boat-Ship-Hobby-Motor-Twin-Dual-Remote-Cont...dX6NFh

http://www.ebay.com/itm/Boat-Ship-Hobby-Motor-Twin-Dual-Remote-Cont...dX6NFh

Szerintem mindkettő ugyanaz.
A kérdésem, hogy ez egy komplett meghajtás távirányítóval, amit beépítek elem bele és mehet a vízre?
Kb. hány méterig működhet?
A sebesség nem számít, a hajó mindenestül viszont lesz ~1,5 kg.
Ha van más egyszerű megoldás azt szívesen venném.
Köszi.
(#) Massawa válasza Urbiferi hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Ezek játékmotorok amikhez többnyire magadnak fog kelleni kitalálnod a vezérlést. A rádios távvezérlök stb. mind 7-8V-sak (ezek meg csak 3 voltosak).
Szoval kell egy ado vevö, 2 motor meghajto differenciál bemenettel ( hgy kanyarodni tudj). Lehet hogy egyszerübb kormánylapáttal kormányozni.
Lehet, hogy csaloka az ára, de 2 7V-s motor tengellyel meg propellerrel sem tul drága, igy megoldod a feszültség gondot. A conradnál mindent megtalálsz.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) Urbiferi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Köszi!
Sejtettem, hogy a távirányító csak a képen van.
Akkor kicsit más irányból. 2 db motorom van propellerrel. Ehhez is kapható távirányító? Olyan egyszerűen nem oldható meg ha az egyik oldali motor hajt akkor fordul ellenkező irányba, a másikkal is, ha mindkettő hajt akkor egyenesen megy.
Ez "két gombos távirányító".
(#) Urbiferi hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Magyarán a távirányítást kellene megoldanom, ehhez nem értek.
(#) Massawa válasza Urbiferi hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Már nem vagyok képben - hajonk néhány éve kész és én kormánylapáttal kormányozom a 2 motort (egyformán mennek). Valoszinü, hogy van kész differenciál motorhajto is, de nem tudok ilyesmiröl.
Az utobbi idöben vannak olyan nagyon olcso USB-röl tölthetö mini hajok meg tengeralattjárok, azokban van ilyen elektronika, de azok adoja a fene sem tudja milyen 2 gombos mini ize talán 5 m adotávval ( fürdökád vagy medence).
(#) Urbiferi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
A Te távirányítódról nincs infód? Vagy Conrad-os?
(#) Massawa válasza Urbiferi hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Nem conrados de ott volt. DX5 Horizon 2,5G 5 csatornás már vagy 5-6 éves. - fiam a legolcsobb 3 csatornás autostávirányitot használja (LR,FR,+ 1 extra csatorna).
Ami fontos, hogy a motormeghajtonak 2 irányunak kell lennie (elöre-hátra F\R). Sajnos ezek a drágábbak és a ritkábbak).
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) Urbiferi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Köszi.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok. Kicsit OFF a kérdésem de sajnos máshol nem tudok ilyet kérdezni. Akad éppen egy repülőgép robbanómotor. Egy МД 2.5 Метеор típusú motorról volna szó (MD 25 - Meteor) ,elvileg működőképes,de nem tudom milyen üzemanyaggal,és a tetejében lévő izzítókúp mekkora feszültséggel,illetve árammal működik. Remélem valaki tud ezekben segíteni,a válaszokat előre is köszönöm.
(#) Sanyi74 válasza neoone hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ennek a motornak a külső része a forgórész... Szerintem keress autós-hajós motort. Mehet rögtön teljes sebességgel, mivel akarod vezérelni?
(#) neoone válasza Sanyi74 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Igen tudom, hogy forog a külső része, valamelyik végén akarom felfogatni. Van egy 555-ösn alapuló szabályzóm.
(#) Pixi válasza neoone hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Szia,
Egy ilyennel könyebb lesz vezérelni a szabályzót:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8296__Turnigy_Servo_Tester.html Ezzel fokozat mentesen tudod állítani a fordulatot. Van belőle ebay-en olcsóbb is, csak annak nincs háza.
Amúgy a motor szabi páros jó kell legyen, mert panel fúrással nem fogod tudni megterhelni annyira, hogy észrevegye a motor.
(#) Sanyi74 válasza neoone hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Csak ott tudod felfogatni ahol a vezetékek kijönnek. Én akkor is egy autós motort választanék, nyomatékosabbak, a panel fúrásnál lehetnek nagyobb (2-3mm) furatok is,szükséged van a forgás irány váltásra? Egy repülős szabályzóval, és egy servo testerrel szerintem jobban jársz, A beépített BEC táplálhatja a servo testert.
(#) neoone válasza Sanyi74 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Igen, van ilyen teszterem, csak reggel siettem és nem találtam meg a képét. A motorra azért esett a választásom, mert relatíve olcsó, cserélhető tengelyes, nagy a fordulatszáma. A felfogatás nem hiszem, hogy probléma lenne, mert egy fúróállványra szeretném ráépíteni. Nagyobb lyukat ( 2-3mm-es) már ki tudom fúrni másik fúrógéppel is.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Esetleg valaki aki ért ezekhez a motorokhoz?
(#) Sanyi74 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Próbáld meg itt forum.rcmodell.hu/
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) pittyu2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Szia. Ha nem diesel a motor-( a teteje "T " kulcs amivel a kompessziot ") állitják és az izzitóban pár menetvékony volfram szál van,- akkor tudok segíteni. Ha izzós akkor egy cella MH-MC vagyis 1.2 Volt kell neki. Valószínű hogy alkoholos motor , van hozzá üzemanyagom is. Az " ingyen elvihetőt ki fogom vinni , ugyanis fogunk arra menni a jövő héten : pittyu
(#) szikorapéter válasza pittyu2 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Mondanám hogy holnap lemegyünk de javítóban a kocsi. Régi orosz motor,elvileg izzítós,és akkor valószínűleg nem dízel üzemanyaggal üzemelhet sajnálatomra. Azért vásároltam mert abban a hitben éltem hogy dízellel működik.
(#) pittyu2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ácsi haver. Ha diesel akkor dobhatod a kukába.l Ahoz éter kell amit nem lehet szerezni ( vaggy a TEK vendége leszel. Az izzítós -vagyis etanolos - sima alkoholos az jó.
(#) szikorapéter válasza pittyu2 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Elvileg nem dízel üzemű, én meg pont olyat kerestem volna. De az eladó nem írta a termékhez hogy milyen üzemű a motor (és mivel jó öreg orosz) ezért is gondoltam hogy dízellel megy simán.
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Az éterrel megy valószínűleg. Ha felteszel egy képet többet tudunk. Nekem is volt olyasmi, csak elajándékoztam itt egy kollégának.
(#) szikorapéter válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ugyan ez a motor ami a képen van,de érdekes mert sok ilyenen láttam csavaros hengerfejet (átalakítható dízel üzeműre a motor? )
(#) kaqkk válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Ugye nem gondolod hogy a "dízel" üzem ezeknél a motoroknál a gázolaj üzemanyagot jelenti ? Amit linkeltél motort az alkohol és ricinus olaj keverékével megy és 2 ütemű motor , a "dízel" pedig éterrel , mi a célod az átalakítással ? Sőt ha belegondolunk mindkét változat diesel mert nincs bennük gyújtógyertya mint az otto motorokban
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2016
(#) szikorapéter válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Egyszerűbben beszerezhető üzemanyaggal akarom hajtani. Egyszerűen ennyi volna a célom ezzel.
(#) pittyu2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Pont azt magyarázzuk !!!!!!! Nem gázolaj hanem éter !!!!!!!!!!!!!!!
Ha bemégy gyógyszertárba vagy vegyipari boltba és étert akarsz venni ----rád hívják a TEK et !!!
(#) szikorapéter válasza pittyu2 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Akkor jobb ha maradok az alkohol+ricinus olajnál? Bár a ricinus olaj elég drága,az alkohol viszont könnyen és gyorsan beszerezhető. Milyen tisztaságú alkohol kell bele?
(#) kaqkk válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Ha jól emlékszem mi 96%os metil alkoholt használtunk , de azt még az MHSZ (Magyar honvédelmi szövetség) biztosította Talán ki lehetne próbálni a benzinkúton kapható alkohol üzemanyagot ..
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2016
(#) szikorapéter válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Abban gondolom nincs külön olaj keverve. Akkor ha találok a benzinkúton ilyen üzemanyagot ,akkor még ricinus olajat kell beszerezni és már működhet is a motor?
Következő: »»   81 / 89
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem