Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kismotorok tekercselése
Lapozás: OK   1 / 12
(#) alex01 hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
Sziasztok!tudna valaki valami infót adni,kis motorok forgó,és álló rész tekercseléséröl?
(#) gulyi88 hozzászólása Márc 8, 2007 / 1
 
emailba küldök egy könyvet DJVU...
3Mega szal nem teszem fel mert lesz
Kis villamos motorok attekercselese.DJVU
a becsületes neve...ha még valakinek kell az szóljon...
volt oldteslás oldalról származik.
kár érte, mert jó kis gyűjtemény volt...

csá
(#) alex01 hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
ok,köszi!
(#) raron válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
küldd elnekem is kérlek.
(#) alex01 hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
nem tudjátok véletlenül.hogy a tekercselést,hogy lehet legegyszerübben eltávolítani a forgórészröl?
(#) raron válasza alex01 hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Gáz forrasztópáka. az alut olvazstja.
(#) gulyi88 válasza alex01 hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
felx
utána mélytelep mivel amúgyse tudnád használni másra a használt vezetéket (leglábbis nem illene)
(#) alex01 hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
állórészeket szoktam tekerni,zománchuzalom az van,csak a forgórészt nem nagyon tudom ugy szétbontani,hogy ne sérüljön meg a kommutátor,vagy a műanyag részek.
(#) kun dani hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
egyszerü leforasztod a kommutátorol és letekercseled
:gun:
(#) alex01 válasza kun dani hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
és a lakkot hogy szedem le róla?mert ha melegítem,megolvad a forgórész műanyag része,meg a kommutátor-bol a műanyag
(#) oldman hozzászólása Márc 8, 2007 / 6
 
A tekercsfejeket fémfűrésszel körben bevágod vigyázva hogy mást ne sérts meg. Eltávoítod a levágott tekercsfejeket, szükség esetén húr ill. sugár irányban is vágni kell, igy lejön. A hornyokban maradt vezetékek eltávolításához kell késziteni egy szerszámot. Ez kb. úgy néz ki mint egy nyerskulcs, alakja és mérete függ a forgórésztől. A forgórészt lerögzíted és a horonnyal párhuzamos húzással kicincálod a vezetékeket a komuttátorral ellentétes oldalon. Ezután tűreszelővel ill. klf kapargató eszközökkel kitisztítod a hornyot, maradvány és sorja mentesre. Elkészíted a szükséges mennyiségű új horonyszigetelést és horonylécet, letisztítod a komuttátort, elköészíted benne a végek helyét és már kezdődhet a tekercselés. Utána ellenőrzés, bandázsolás, kiegyensúlyozás próba pörgetés és mehet a helyére. Nem egyszerű nem gyors és piszkos munka, de néha nincs más megoldás.
(#) gulyi88 hozzászólása Márc 12, 2007 / 2
 
..... találtam mégegy tekercselős könyvet
"villamos forgógépek tekercselése"
6,5MB ha kellene valakinek.....
....
csá
(#) csipi hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
sziasztok engem is érdeklne a tekercselés elküldenétek az e-mailemre a könyveket köszönöm!!!!!!
(#) Deta válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Kérlek küld el nekem is a cimben szereplő könyvet!
Most felyeztem be egy flex forgórészét, csak az a bibi hogy visszafele forog. Nem tudom, mit szúrtam el, mert a kommutátor alatt a vezetékeket annyira fogta a műgyanta, hogy nem bírtam úgy kibontani. Igy nem tudtam pontosan lemásolni. Valószinű a kommutátorra felkötés a hibás.
(#) rtzo válasza Deta hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
sarokcsiszoló forgórészt nem nagyon érdemes tekercselni,főleg ha nem tudod valahol precízen kiegyensúlyozni, mert ilyen fordulatszámnál már nem elég az hogy a forgórész egyszer ki lett.
(#) gulyi88 válasza Deta hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
csá
a felx egy soros motor, szerintem mielött szétrobbantod, amit csináltál próbáld meg felcserélni az állórész féltekercseket
ha jól gondolom úgy van, hogy
fázis be az egyik féltekercsbe
onnan az egyik szénkefére (forgórészbe)
másik szénkeféről a másik féltekercsbe és annak vége meg a nulla
cseréld fel a 2 kommutátorra (szénkefékre) menő vezetéket.

amúgy melyik könyv is kell? mert van több is..
csá
(#) Deta válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
"villamos forgógépek tekercselése" cimű könyv érdekel, a kis villamos motorok áttekercselése megvan eredetiben
(#) gulyi88 válasza Deta hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
csá
könyv ment...
(#) oldman válasza Deta hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Gratulálok! Ha forog és nem repült szét, jó munkát végeztél!
A fordított forgásirány oka valószínűleg a tekercselés menet irányának megfordítása. Elvileg az állórész tekercsek átkötésével megfordítható a forgásirány.
Gyakorlatilag 50-50%! A tekercsek elkötése a geometriai semleges vonaltól el van húzva 1-4 szelettel hogy az armatúravisszahatás miatt torzuló mező tényleges semleges vonalában legyen a komuttáció. Ez csökkenti a kefe szikrázást. Fordított forgásirányra kötve viszont növeli! Meg kell próbálni, ha erősen szikrázik, főleg terhelve, nem vagy munka nélkül!
(#) AMD válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Nekem elküldenéd mind a két könyvet? Köszönöm!
(#) pumpa válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Légy szives küldd elnekem is kérlek mind a két könyvet.
(#) Deta válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) pumpa válasza pumpa hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Nagyon köszönöm! Tudsz még esetleg a tekercseléssel kapcsolatos könyvet, kérlek oszd meg velünk.
Üdv.
(#) Deta válasza oldman hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Igy raktam a tekercseket be a hornyokba. Régről úgy rémlik, hogy a rakéta porszivót is igy csináltam, de az jó irányban forgott. Elnézést a homályos képért, de nem ment a vakum.

P3230119.JPG
    
(#) oldman válasza Deta hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Az eredetit kell lefigyelni pontosan. Tudom a mai automatával tekercselt, kiöntött, impregnált forgórészeknél nem egyszerű! Én nagyon nem szeretem, gyakorlatilag majdnem javíthatatlan/vagy nem éri meg.
Valószlínűleg véletlenül fordítva kezdted mint az eredeti. Esetleg nem vetted figyelembe az áttételt.
Jártam én is így! De fel a fejjel!
(#) Deta válasza oldman hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Igen, pontosan ez a gondom. A műgyantás impregnálás miatt nem tudtam tökéletesen visszatekerni, igy a kommutátor lekötését csak meghasalni tudtam.
(#) rabego hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
szia mik.

mivel egy tök vagyok az elektronikához kérdeznék valamit

jelenleg van egy 8.4 v 1200mah-ás akkuról müködő kis villanymotorom a motoron semmilyen információ sincs

az lenne a kérdésem hogymeg éri -e
áttekercseltetni mert kb 15% -al gyorsabbra és 2x erősebbre van szükségem
vagy vegyek olyan motort ami megfelel az elvárásaimnak ?
az új motor ára 19.000ft

ha tudtok tekercselő műhelyt a címét irjátok már meg oké ?

kössszi
(#) proba válasza rabego hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Vegyél másikat a vasmagba nem szoktak annyi tartalékot hagyni.(szerintem)
(#) krajnyak_dani hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok!
A DC motorok tekercseléséről szeretnék többet megtudni. Pontosabban a sok komutátorszelettel ellátot kis teljesítményű(~100W) motorok tekercselésére lennék kíváncsi. Nem tud valaki valami irodalmat amiből meg lehetne tanulni, hogy a gyakorlatban is megtudjam valósítani. Esetleg valami egyszerű méretezéssel együtt.
Köszi.
(#) gulyi88 válasza krajnyak_dani hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
megy az irodalom emailban (vagyis irodalmak)

csá
Következő: »»   1 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem