Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli energiaátvitel
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Gafly válasza tursaba hozzászólására (») Szept 21, 2016 1 /
 
Idézet:
„Viszont van egy olyan gond vele, hogy a termelő eszköz nem szabvány. Nem elismert módja az energiahasznosításnak, ugyanis a légkör energiáját nyeri ki és transzformálja le használható feszültséggé.”

Ez volt az indulás...
(#) Aetherin hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Idő közben úgy tűnik sikerült megoldást találnom.
Köszönöm a produktív brainstormot. Valami ilyen folyhat a Magyar Tudományos Akadémia falai között is. Na, de 1,5 válaszolónak tényleg kösz.
A moderátort megkérném, hogy törölje a topicot, ha úgy gondolja.
(#) vargaf válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Azért a topicot ( amit nem Te indítottál ) ne töröltesd, inkább csak azokat a hozzászólásokat amiben szerepelsz. De jobb ha megmarad tanulságul arra, hogy hogyan nem kell feltenni egy kérdést
(#) Aetherin válasza vargaf hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Természetesen arról a topicról beszélek amit én indítottam. Nem kell megijedni.
Azt se bánom ha itt marad tanulságul, tényleg tanulságos.
(#) vargaf válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Az a topic már rég nem létezik!
(#) Gafly válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 22, 2016 1 /
 
Idézet:
„Idő közben úgy tűnik sikerült megoldást találnom.”

És megosztod velünk halandókkal is, MESTER?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Úgyis megtudjuk, ha megkapta a Nobel-díjat.
(#) Inhouse válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Komolyan elvárod, hogy elhiggyük, hogy nemhogy 2kW energiát tudsz kinyerni a levegőből, de ezt olyan megbízhatóan, hogy már csak az a kérdés, hogyan tudnád visszatáplálni az áramszolgáltató hálózatába? Ha ilyenem lenne, nem ezzel kezdenék. Ebből házanként kellene egynek lennie, szolgáltatótól függetlenül...aztán beleért az ember keze a bilibe..
Légszíves, legalább pár képet rakj már fel a készülékről!
(#) weend válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Gondolom, valami hasonló energiaforrást talált fel az emberünk. És még egy megoldás az ingyen energiára, ha saját lakásunkat szeretnénk ellátni villamos energiával. Bővebben: Bár ez is vezetékes
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2016

Energy.jpg
    
(#) Sick-Bastard hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Szerintem Aetherin itt mintha szélgenerátort említene... Talán házi barkácsoltra gondolt, mint "nem szabványos" energiaforrás.
Habár lehet mégis valami saját innovációról van szó
(#) vargaf válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szó sincs szélgenerátorról, az eredeti címben benne van:
Idézet:
„Légköri feszültség kinyerése, visszatáplálás”
(#) cimopata hozzászólása Szept 23, 2016 / 1
 
(#) atommata válasza cimopata hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ahha. 2 kw ebből... Valaki túl színeset álmodott. Max radiohullámokat szedi össze. Azt a motort is éppen megmozgatja.
Ebből se lesz atomerőmű.
(#) granpa válasza atommata hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Nem is akart atomerőművet, az környezetszennyező, meg drága.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Nem környezetszennyező az, legalábbis amíg egyben van. Az a kis hő szennyezi a környezetet, amit nem lehet egyéb úton hasznosítani.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Persze, hogy nem környezetszennyező, de ezt a laikusok nem tudják, csak eszik az atomhulladékos "púdert", mert lehet rosszul (de olcsón) kezelni/tárolni/temetni a kiégett elemeket.
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Sajnos azért a sugárzó hulladék tényleg nagyon gáz, de nem igazán van más ennyire használható alternatíva. Majd csodálkoznak, ha lefújatják, hogy dupla áron lesz az áram, vagy nem lesz... "Minek az atomerőmű? Az áram a konnektorból jön!"
(#) atommata válasza granpa hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ha olvassa Atherin ezt akkor jövőhéten mar fúziós reaktort fog csinálni és arról kérdez. De csak ha rajön hogy rosszra kapcsolta a multiméterét múltkor.
(#) Aetherin válasza atommata hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Megnyugtatlak, ebből nem is fogsz annyit kinyerni (legalábbis azt megnézném). A multiméteresre meg inkább nem reagálok...

Valaki legalább kinyitotta a szemét és nem csak a már meglévő infót(saját ostobaságát) harsogta.
Cimopata: Ha belemerülsz a témába, saját tapasztalatból mondom, hogy a "frekvenciát" ne hanyagold.
A moderátornak pedig köszönöm!
(#) cimopata válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Nem szándékozom belemerulni. Csak a többieknek linkeltem hogy miről lehet szó. Bár nekem is kétségeim vannak hogy 2kw persze... Mindenesetre ha már elhuztad a mézes madzagot csopogtethetnel valamit mert látod hogy éhezik a nép.
(#) jointsilver36 hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Sziasztok! Meg szeretném építeni a következő kapcsolást.Tudna esetleg valaki segíteni,hogy az adó illetve a vevő tekercseit milyen huzalból es mekkora menetszámmal készítsem el? Köszönöm a válaszokat.Bővebben: Link https://youtu.be/D6K1gldvTyQ
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
(#) Skori válasza Aetherin hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Idézet:
„...Viszont van egy olyan gond vele, hogy a termelő eszköz nem szabvány. Nem elismert módja az energiahasznosításnak, ugyanis a légkör energiáját nyeri ki és transzformálja le használható feszültséggé....”

Nehezen hihető dolgot állítottál, bizonyíték nélkül. Utána meg csodálkozol, vagy sérelmezed, hogy kételkednek benne? A vak HIT vallások, egyházak esetében működhet. Műszaki dolgok esetében bizonyítani is kellene a dolgokat, ellenkező esetben teljesen ésszerű, ha megkérdőjelezik, vagy csak megmosolyogják az állításodat. Szóval szerinted mégis mi alapján tundám eldönteni (én, vagy bárki más), hogy igazat állítasz, avagy csak egy vagy a sok nagyotmondó közül?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
(#) ferci válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Szia!
Csinálj két "csévetestet" - az adó tekercs legyen pl. 20 menet 0.4-0.45-ös zománchuzalból, 40 mm-es átmérőn és 5 mm hosszban. Ebbe férjen bele egy hasonló ( vevő ) tekercs, ami kb. 35 mm átmérőn van és 25 menettel.
Ha kicsi a felvett, ill. átvitt energia, arányosan pár menettel csökkntheted a menetszámokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) ferci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Azt nézd ám meg, mivel hajtja... úgy rémlik, nem 555-tel?
Az sima tranyós oszci és MHz nagyságrendű a freki.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) ferci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Nekem aztán teljesen mindegy - csupán az 555-ös kapcsolás miatt reagáltam..
(#) jointsilver36 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Lehetne erről telefont tölteni?
(#) qvasz2 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Nem, mivel a telefonnak a 30 mA semmire sem elég. Ahhoz több 100 mA kell.
(#) qvasz2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Természetesen a telefonok között is lehet hatalmas eltérés, de egy ma használatos okostelefonnak még a 100 mA is édes kevés. Nem véletlenül töltik 1500-2000 mA-el.
(#) jointsilver36 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Nem nehéz,csak nincs még készen.
(#) sirály12 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Én is ezt a kapcsolást néztem ki magamnak, bár én kicsit nagyobb akkukat akarok vele tölteni. Ezzel akarom megoldani 2 db 12V7Ah akku töltését. A videója nagyon meggyőző.
Össze is raktam, bár még csak a levegőben, és elsőre indult. És ahhoz képest, hogy több alkatrész nem is olyan értékű egy 12v-os 21w-os izzóval szépen világít 3-4cm-ről. Szerintem ha a panelt elkészítem és beszerzem a szükséges új alkatrészeket hozzá nagyon jó kis része lesz a robotocskámnak. Egy dolgot nem találtam sehol, hogy körülbelül mennyi lehet a hatásfoka a rendszernek kb 8-10cm-re.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem