Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter kalibráció
Lapozás: OK   3 / 4
(#) mex válasza zoka hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
ppm= percent per million-> vagyis egy adott értéknek a miliomod része. Számszerűsitve, ha a referencia hajszálpontosan 10V-os, és 10ppm-es, akkor 1°C változás hatására a kimenőfeszültség 10.0001-9.9999V közt lehet.
(#) qvasz2 válasza zoka hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
LT1021CCN8-10: 8 lábú DIP tokos (Normál IC)
LT1021DCS8-10: 8 lábú de SMD,
viszont az első az pontosabb:
Output Voltage (Note 2) LT1021C-10 9.995 10.00 10.005 V
LT1021B-10/LT1021D-10 9.950 10.00 10.050 V

Az LT1236BCS8-10 az egy másik típus, szintén SMD, de pontosságra más:
Output Voltage (Note 1) LT1236A-10 9.995 10.000 10.005 V
LT1236B-10/LT1236C-10 9.990 10.000 10.010 V
(#) zoka válasza mex hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Gyakorlatilag a hőmérséklet is befolyásolja a kimenő feszültséget, de úgy látom ez számomra teljességgel elhanyagolható. Köszönöm a magyarázatot!
(#) zoka válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Mivel számomra teljesen értelmetlen SMD-ben gondolkodni (csak nehezebb kezelnem, sérülékenyebb stb..) Így a normál tok tökéletesen megfelelő. Mégis csak jó volt a megérzésem:

Idézet:
„Ez alapján a legelsőt venném”


Akkor tehát a: LT1021CCN8-10 típus lesz számomra a legmegfelelőbb. Ezzel messzemenően meg lehet állapítani, hogy a multiméter hozza-e a specifikációjában szereplő 0,5% pontosságot. Illetve, hogy melyik multiméterem pontosabb DC-ben.

Köszönöm az információt!

Üdv: zoka
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Na, igen... írtak a Chipcad-től, mint kiderült, a minimális rendelési mennyiség 2 darab, ráadásul drágult is azóta
Így postával együtt közel 5 rugó lenne, ennyit nem vagyok hajlandó ref.feszre kiadni, más ennyiért multimétert vesz. Gondoljunk bele, egyszer hozzáérinteném a mérőzsinór végeit, és dobhatnám ki, mert utána mire használjam.
(#) gellertt hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Hali A tegnap vásároltam egy MX-25 202-es készüléket ha valaki ismeri megtudna-e mondani ,hogy menyire pontos? Köszi MX-25 202
(#) Vadász810 hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Következő miatt fordulok hozzátok, van egy pontatlan Uni11 műszerem és szeretném bekalibrálni.
Csak azt nem tudom, hogy melyik potméter állításával tudom ezt elvégezni.
Mellékelt képen jelöltem a rajzon megtalálható potikat, amit megtaláltam a műszer durvább szétszerelése nélkül.

Segítséget előre is köszönöm.[url=www.pm-elektronik-bonn.de/Uni11e.pdf]

műszer.zip
    
(#) proli007 válasza Vadász810 hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Hello!
Nem írtad, mit szeretnél kalibrálni. De egyenfeszültségen (és ez az első lépés) a P7 potival.
Közvetlen a műszer negatív pólusának körében találod egy termisztorral párhuzamos tag után.
De ezért kár volt külön topikut nyitni..
üdv! proli007
(#) Sebi válasza Vadász810 hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Itt a rajza is (nagyon nem tetszett, kissé átrajzoltam...)
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) Vadász810 válasza Vadász810 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Üdv!
Sikerült a P7 potit állítanom csak most az a probléma, hogy max állásban van de még mindig egy kicsivel többet mutat a kelleténél.
Melyik poti a következő amit állítanom kellene?
(#) proli007 válasza Vadász810 hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Hello!
Sajnos ez így nem olyan egyszerű. Igazából azt kellene felderíteni, honnan ered a hiba. Mert elég sokféle üzemmód van itt, azok egymásra hathatnak, ha valamit elállítasz.
De nem írtad le, hogy melyik mérésnél van hiba. Feltételeztem, hogy az egyenfeszültségnél.

- A "mérőmű" alapérzékenysége 30mV lesz. Ezzel kellene kezdeni az ellenőrzést. Ugyan is az S4 méréshatár kapcsoló, 30mV-os állásban egy az egybe bevezeti a mérőműre a feszültséget. ( A mérőmű alatt, az IC és a műszer áramkörét értem)
- Ez a 30mV mérhető a műszer végkitérésén bármely méréshatár kiválasztása esetén, az R20 baloldali pontján a GND-hez képest.
- Az IC addig szabályozza a kimeneti feszültségét, míg a kimeneti árama, (ami a műszeren is átfolyik)az R28 ellenálláson 30mV-ot nem ejt.
- Mivel az R28 értéke 30ohm, az áramnak 1mA-nak kell lenni. Erre az áramra kerül végkitérésbe a műszer.
- Tehát elsőként ezt kellene megnézni, hogy az R20 baloldalán 30mV feszültségre mit mutat a műszer, és hogy az R28 tényleg 30ohm-e.
- Ha az működik, hogy 30mV-ra az R28-onis 30mV van, és a műszer még is sokat mutat, akkor ellenőrizni kellene a műszer hőmérséklet kompenzációját is, hogy R30, R31 és R6 megfelelő értékűek-e.
- De azt is meg kell próbálni, hogy egyenfeszültség állás mellett, az OHM nullázó potinak nincs-e hatása a kijelzésre. Mert az S4' kapcsoló, ha ne adj ég zárva van, akkor az befolyásolná a mért értéket. (De a rajzból az nem deríthető ki, az hol van, mikor zár, de gondolom OHM állás mellett. Csak akkor miért S4 a jele, mint a méréshatár váltónak.)
- Ha eddig jó a dolog, akkor ellenőrizni kell, hogy a feszültségosztó, minden méréshatár végkitéréséhez adott feszültséggel, mindig meg van-e a 30mV R20 baloldalán. Mert ez biztosítja azt, hogy maga a bementi osztó alkatrészei megfelelőek-e.
- stb..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Idézet:
„(De a rajzból az nem deríthető ki, az hol van, mikor zár, de gondolom Ω állás mellett. Csak akkor miért S4 a jele, mint a méréshatár váltónak.)”


Azt én is néztem: S4' (aposztrof) a jele és a német szöveg szerint "minden ellenállásmérésnél zárva"
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Hello!
Én is így értettem, csak nem tudom miért nem "vakarták oda" az S4 mellé, ugyan úgy mint a többi méréshatár váltó kapcsolósort. De mint tudjuk, a németes gondolkodásmódot, legalább olyan nehéz átvenni, mint az oroszt. (Ráadásul sajnos nem is tudok a nyelvükön.) Meg persze ezt a műszert, még életemben nem láttam..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
(#) blackdog válasza Vadász810 hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Én azért csendben azt is megkérdezem, hogy mivel? mihez képest? szeretnél kalibrálni?
Segítséget már kaptál bőven, de eszközről és módszerről nem írsz.
(#) Mormoghy hozzászólása Máj 4, 2013 /
 
Üdv!
Van egy Mastech M92A multim, ami szerintem pontatlan. 0,3-0,4 volttal többet mutat. Nem használom másra, csak autónál 20 V méréshatárig. Lehet valahogy kalibrálni?
(#) Gabi válasza Mormoghy hozzászólására (») Máj 4, 2013 / 1
 
Szia,
elvileg lehet, ha szétszeded és találsz benne egy trimmerpotit. Ezzel állíthatod be a műszer referenciafeszültségét, ami minden méréshatárra kihat. Kelleni fog még egy másik pontosnak hitt/mondott/kinevezett műszer, amihez hozzáállítod a tiedét.
(#) Mormoghy válasza Gabi hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Igen, van benne kettő trimmer. Referencia műszerem elvileg van.
(#) Gabi válasza Mormoghy hozzászólására (») Máj 5, 2013 / 1
 
Akkor keresni kéne hozzá kapcsolási rajzot, hogy melyik mit csinál, vagy visszafejted, hogy melyik trimmer poti hova vezet. Nem ismerem a konkrét típust, valószínűleg nem DIP tokos IC van benne, hanem egy fekete paca IC, körbe kivezetésekkel. Amelyik trimmer egyedülálló lába közvetlenül a fekete pacához vezet, az a tiéd. Ha megvan, akkor mind a két műszert rákapcsolod pl. az akksira és a trimmerrel beállítod a kijelezni kívánt értéket.
(#) titi11 hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Ha tud valaki olyan személyt aki vállal műszer kalibrálást az szóljon légyszives a műszert amit kalibrálni kellene Maxwell MX25328
(#) hegi hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok!

GANZUNIV 3 műszerhez keresek kalibrálási leírást, vagy ha valaki tudja fejből a kalibrálás menetét, azt is szívesen veszem. Kapcsolási rajzot mellékeltem. Négy kalibráló trimmer poti van benne: R31, R44, R45, R49. Az ötödik poti (R50) az előlapon van, amivel ellenállásmérés előtt kell végtelenre állítani a mutatót.

Kaptam egy olyan műszert, amiben az összes poti (R31, R44, R45, R49) el lett tekergetve, mert valaki a kapcsoló kontakthibáját a potik szabályozgatásával próbálta orvosolni. A kapcsolót megtisztítottam, de így most minden méréshatár pontatlan. Szeretném pontosra állítani.

Én így kezdeném:
- R45-tel egyenfesz mérésnél beállítani.
- R49-cel ellenállás mérésnél beállítani.
- R31 és R44 sorrendje nem egyértelmű, úgy gondolom, hogy mindkettő beleszól a váltó fesz és váltó áram mérésbe is. Mi a sorrend?
(#) hegi válasza hegi hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Senki nem kalibrált még GANZUNIV 3 műszert? Segítségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) RoliNyh hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Üdvözletem!

Van egy VICI VC99 DMM (Made In China, azt hiszem) műszerem, és egy IMAX B6 (szintén kínai) Li-Ion töltőm. Nem tudom mennyire ismeritek.
A lényeg, hogy a töltő kijelzi a cellafeszültséget (itt konkrétan 1 celláról van szó 2P1S elrendezésben) és ha mérem a DMM -el, akkor az többet mutat.
Az eltérés kb 0.25 V. Szerintetek melyíknek higgyek?
Magam paraszti eszével én a DMM -re szavaznék...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 24, 2015 / 1
 
Ha töltés közben méred ezt, akkor normális az eltérés, mivel áram folyik, az pedig feszültséget ejt a vezetéken. A töltő a vezetéken eső feszültséggel nem számol, ezért kevesebbet mutat.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Valójában kisütés közben mérem, (de nyilván ugyan ez a helyzet töltéskor is) most épp ez folyik.
Rámértem a töltő vezetékre, és valóban van rajta feszültség. Mondjuk 1 mm2 -es vezeték, és kb 25 cm hosszú a pozitív, és a negatív ág is szintén. Nem gondoltam, hogy ennyit esik a feszkó rajta.

Ha kicserélem vastagabb vezetékre, akkor valószínüleg kevesebb fesz esik majd rajta, ezáltal a töltő is a valós(abb) cellafeszültséget fogja akkor mutatni.

Arra azért még kíváncsi volnék, a töltő vajon figyelemge veszi e ezt a feszültségesést, és ennek fügvényében állítja e le a kisütést/töltést...

A válasz jó, nálad a pont. Köszi...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Nem hiszem, hogy számol vele, mert nem is tud. Ahhoz kellene még plusz néhány vezeték, aminek pont a cellára kellene mennie. De nem is kell neki, mert a töltés elején mikor nagy áram folyik, akkor áramgenerátoros üzemmódban tölt, tehát teljesen mindegy, hány V van a cellán, aztán mikor elér a cella feszültség egy értéket (na itt van a hiba, de nem számottevő), akkor onnantól már feszültséggenerátorra vált át. Töltés vége felé pedig már csak 50-100mA folyik beállítástól függően, ami minimális feszültségesést okoz a vezetékeken, viszont mégiscsak befolyásolja a töltést. Cseréld ki vastagabbra, az csak javít a helyzeten!
(#) Sendi hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Tud e valaki bármit, Uni-T UT-803 asztali multiméter házi kalibrációs lehetőségéről?
(#) pucuka válasza Sendi hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Készíts egy normálelemet, azzal hitelesítheted a műszeredet.
(#) Sendi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Szia. Nem elemre van szükségem. Feszültség forrásom az van, de nem tudom melyik poti mit állít a műszerben.
(#) pucuka válasza Sendi hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Attól tartok nem lesz egyszerű Ebben nem potikat kell tekergetni, hanem egy proci szoftverében kell éllítani a megfelelő korrekciós értékeket.
(#) Sendi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Köszi.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem