Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   255 / 374
(#) trickentrack hozzászólása Nov 8, 2016 /
 
Üdv!

Röviden tömören: Megrendeltem az első számítógéphez köthető "programozómat" ami egy Arduino Uno (vagy is egy kínai utánzata) Az első projekt amit kinéztem magamnak az egy mini cnc építés ami ha sikerül megcsinálnám nagyban is. Ez alapján építem meg az elsőt: Bővebben: Link
Viszont a videóban látható kapcsolás hibás, a nyák terv ellenőrzés topicban elmondottak szerint. A szervó és az ICk 9-es, 16-os lába nem kapja meg a pozitív tápot, ezt orvosoltam. A kérdés az lenne, hogy honnan és milyen szervót vegyek, mivel még soha nem volt dolgom ilyennel. Esetleg, hogy lehetne-e valamivel egyszerűen helyettesíteni, pl.: léptetőmotorral, sima motorral.

Előre is köszönöm!
(#) remiasa válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 9, 2016 / 1
 
Nem látni a motor vezérlő ic-t de valószínüleg ULN2003-as, 2db léptető motort lehet műkötettni vele de akkor kell egy harmadik is a Z motorjához,és kell a szervó helyére egy Z tengely cd mehanikából, szervót az ebay-en tudsz venni olcsón.
(#) trickentrack válasza remiasa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
L293D az IC típusa 1-1 motoronként. Akkor inkább rendelek ebayről, nem akarom túlbonyolítani, főleg, hogy még nem vagyok otthon ezekben. Köszönöm!
(#) l48 válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 9, 2016 / 1
 
Azt a gépet csak kicsiben csináld meg és örökre el felejtheted
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2016
(#) trickentrack válasza l48 hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Mármint az IC-t?
(#) l48 válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 9, 2016 / 1
 
Nem az ic-t! A bövebben link-en lévő borzadalomra gondoltam.
(#) Stewe válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 9, 2016 / 1
 
Arra célzott, hogy azt a "gépet" nagyon tanulságos megépíteni, de azon kívül a világon SEMMIRE sem jó...
Ha kicsivel többet fektetsz bele, használható masinát is építhetsz, ami legalább egy kis lézert elbír.
Papírra firkálni ugyanis sokkal jobb, és olcsóbb a nyomtató.
(#) tursaba válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 9, 2016 / 1
 
Szia !
Szeretném megkérdezni, hogy milyen programmal írtad meg a kiírandó szöveget és rajzot ?
G kóddal van vezérelve a gép ?
Köszönöm.
(#) trickentrack válasza Stewe hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Azt tudom, igazából úgy is tervezem! Ez csak egy teszt virzió, mivel még nem csináltam ilyent- Addig nem akartam drága cuccokat venni amég valami olcsót nem csinálok.
@tursaba A kódot nem én írtam, sajnos ahhoz még nem értek! Igen, G-kóddal van vezérelve!
(#) Stewe válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 10, 2016 / 1
 
Bár ha jobban meggondolom, a rászerelt rosttoll rugalmas felfogatása és lötyögése nagyon jó szabadkézi jelleget ad a rajzolatnak....
(#) gerleimarci hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis CNC-s tapasztolatot szerezni, ezért építettem CD mechanikákból egy kis szerkezetet. A vezérlő egy arduino + CNC shield 3db A4988-al. De nem is ez a lényeg.

Az arduinon GRBL, a PC-n GRBL contoller vagy UGP fut. Eddig minden szép, de a szerkezet meg sem mozdul. A CNC shield helyett ráraktam egy ledsort, és azt mutata, hogy 5-6-7-en rendesen megvan az X-Y-Z dir a lépés irányának megfelelően, de DE a 2-3-4-esen nincs nyoma sem a step impulzusoknak. Néztem szkóppal is, de semmi. A gyári értékekhez nem nyúltam, egyelőre szeretném, ha megmozdulna.
Valakinek van-e valami ötlete, hogy mitől lehet ez?

Esetleg még annyit, hogy tudnátok egy linket küldeni, amin szájbarágósan le van írva, hogy hogy kell ezeket az értékeket beállítani?
(#) kaqkk válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Nem lehet hogy az 5-6-7 az irány és a 2-3-4 a lépés kimenet ? Próbáld meg átállítani a kimeneteket .
(#) gerleimarci válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
(#) kameleon2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Valami mechanikus hibára gyanakodnék először. Próbáld meg négyszögjellel, jelgenerátorral meghajtani a step részt az Arduino helyett a bemenetén (vagy nyomógombokkal). Amikor a mechanikus és meghajtó rész korrekt - csak akkor tegyél rá mikrokontrollert, hiszen így túl sok a hibalehetőség. Nem ártana szűkíteni a kört. Lehetőleg egyszerre is csak egy tengelyt próbálj működtetni, ne egyből mindhármat. Ha egyesével már mennek - menniük kell együtt is. Az Arduinód sem csinál mást, csak szoftveresen buzgatja azokat a vezérlőbemeneteket, amit egyébként valamilyen egyszerűbb TTL vezérléssel, vagy nyomógombokkal is megcsinálnál. Csak nyilván gyorsabban is képes erre. Érdemes magán - már az Arduinó kimeneteken is megnézni valamilyen ledes kontrollal, hogy elindulnak-e egyáltalán azok a vezérlőjelek...
(#) gerleimarci válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Akkor félreértetted amit írtam.
Idézet:
„A CNC shield helyett ráraktam egy ledsort, és azt mutata, hogy...”

Nekem épp a vezérléssel van bajom.
(#) kameleon2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Akkor az lehet, hogy szoftverhiba...
(#) kaqkk válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Tehát a dir (irány ) jelek megvannak folyamatosan , és a step lépés jelek hiányoznak ? Ez nagy valószínűséggel beállítási probléma lesz Előfordulhat hogy a végálláskapcsolók engedélyezve vannak és azért tilt a vezérlő
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2016
(#) gerleimarci válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Szinte biztos, csak azt nem tudom, hogy mit lehetne vele tenni.
Most keresek valami alternatívát a GRBL-re, aztán meglátjuk.
(#) kaqkk válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Nézd meg a beállításoknál hogy a home- és végállás kapcsolók engedélyezve vannak e és ha igen akkor milyen polaritással .(Nem ismerem ezt a vezérlőt csak tippelek )
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2016
(#) csatti2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Konfig fájlt lefutattad? Az paraméterezi fel a vezérlőt. Úgy kell, mint ahogy később a g code-ot küldöd majd rá.
(#) csatti2 hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
Ez ugyan egy DIY lézergravírozós projekt, de GRBL-t használ ezért érdemes lehet átfutnod a beüzemelését. Bővebben: Link
(#) juhasz10 válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
GRBL konfig
Itt minden le van írva, igaz angolul.
(#) GmS hozzászólása Nov 12, 2016 /
 
Üdv mindenki !


Szeretnék majd pár kérdésemre választ kapni ha lehetséges.
Hobbi szinten , szeretnék magamnak építeni egy ,, rajzoló cnc-t ,, , egy plottert . Nagyjából már lassan meg lesz minden hozzá , kinéztem egy gépet youtubon , és ahhoz hasonlót szeretnék csinálni .
Videó
Az én terveim fém vázon alapulnak , de kb. egy ilyet szeretnék össze rakni .

Arduino-val szeretném hajtani és Easy driver meghajtóval , mint a videóban is .

A motorjaim amelyek vannak itthon ezzel a jelzéssel vannak ellátva : HY100 1713-095-B4
Adatlapot konkrétan erre a motorra nem találok sehol de a számokból azt lehet következtetni hogy :
HY = Hybrid Stepper, Low Rotor Inertia
100 = 100 lépés per fordulat
1713 = Nema17 méret
095 = 0,95A
B4 = bipolár 4 kivezetés

1 kérdésem :
Ezek a motorok elég lehetnek meghajtani egy A4-es lapméretű gépet ? ebből van nekem 6db és 2-t szánnék az X tengelyre ( előre hátra mozgás ) , 1et az Y-ra ( jobbra balra ) , és 1 a Z tengely ( de még ezen gondolkozom , mert lehet elég lesz egy kis szervó a tollat mozgatni ) .
Az X tengelyen menetes szárat használnék , az Y-on bordás szíj .



2. kérdés :
Milyen program alkalmas hogy egy egyszerű szöveget , kisebb mintákat tudjak a gépre vinni ?


Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv
Gyuri
(#) Pali79 válasza GmS hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Az 1. kérdésedre a válasz attól függ, hogy mit értesz fém vázon. Mert fém a 2mm-es alu lemez is meg a 20mm-es acél is. Gondolom érzed a kettő közti különbséget.
(#) GmS válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Bocsánat , az Y tengely 2mm falvastagságú 20x40 zártszelvényen , az oldala meg 5mm vastag plexi vagy Alu
(#) GmS válasza GmS hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
vagy még esetleg szóba jöhet a 8mm tengelyen lineáris csapágyakkal
(#) l48 válasza GmS hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Amennyiben csak rajzolni akarsz akkor teljesen felesleges sőt káros az ilyen magas Z mozgás. 60--100mm bőven sok, de a toll cseréhez kényelmes komromisszum.
(#) GmS válasza l48 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Én is alacsonyabbra gondoltam . Az asztaltól maximum 10cm , hogy oldal irányba se veszítsen a merevségből .
(#) kapu48 válasza GmS hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Ez már 3D nyomtató alapnak is bejönne.
(#) l48 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Rajzolni elvileg 3d-ben is lehetséges. Pl: rárajzolni egy gipsz szobor felületére. Ebben az esetben már megfontolandó a Z növelése.
Következő: »»   255 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem