Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 19
(#) granpa válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
A laptopakkukat nem ismerem, de közel rövid zárban nem csoda, hogy leesik a feszültség. Nem egészséges üzem a lefogás, deformálódhat az akku belül (sőt durr), de ilyenkor érdemes lenne mérni az áramot.
(#) lac144 hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Kérédesem azokhoz, akik már megépítették a pont hegesztőt:

1. A 230 V-os vezetéknek földeltnek kell-e lennie?
2. A sekunder vezetékhez 16 mm -es tettem be, kétszer tekerve a vasmagra. Ezen 2,6 V-ot mértem. Ez elég-e?
3. A vezeték elég sprőd. Lehet -e 12 mm-essel elvezetni, amely már hajlékony?
4. Milyen hosszú lehet a kivzetés a trafótól az elektróda végéig ?
5. Mivel kell leszigetelni az elektródát életvédelmi szempontból ?

Hasznaos tanácsaitokat előre is köszönöm.
(#) borvendeg válasza lac144 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
1. Mindennek földeltnek kell lennie ami nem kettős szigetelésű.
2. Szerintem igen, ki kell próbálni.
3. Ki kellene próbálni, szerintem melegedne a vékonyabb vezeték. Ha egyszerre keveset hegesztesz lehet hogy elég
4. Minél rövidebb annál jobb amit én láttam kb. 30cm volt
5. Semmivel, a 2,5V-al nem lehet semmi probléma. A meleg elektródát meg ne tapogasd mert megéget.
(#) lac144 válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Kösz a gyors választ.
(#) lac144 hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Hogyan lehet vaz elektródát esztétikusan összekötni a rézkábellel?
Aki már készített ilyent , segítségét kérem. Köszönöm.
(#) zosza18 válasza lac144 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Szia!
zsákfurat az elektródába és egy hernyócsavar. Ez a legesztétikusabb és kivitelezhető megoldás szerintem.
(#) erbe válasza lac144 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Súlyos hibát láttam a fényképeden. A szekunder tekercstől a hegesztőcsúcsig a lehető legrövidebb úton kell eljutni a hegesztőáramnak és közben a vezeték minél távolabb legyen mindenféle vastól. Ne legyenek benne mindenféle tekervények, amiben elakad a váltakozóáram.
A képen látható hajszálvékony piros és áttetsző szigetelésű drótocskák bármire alkalmasak, de hegesztésre nem kifejezetten.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
(#) Szárnyas válasza erbe hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Nem az övé a készülék: Bővebben: Link
(#) lac144 válasza erbe hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
A fénykép nem az enyém. Csak illusztráció volt az elektróda és a vezeték kapcsolatára.
Ma elkészítettem a saját kis hegesztőmet. Olyan nagy áram folyhatott át rajta, hogy a konzerv doboz alján lyukat égetett pillanatok alatt. Ha segítetni tudtok, köüszönettel veszem.

Adatok a követketők: primer U =220 V R = 3,2 ohm
sekunder tekercs 16 mm, három menet a vasmagon, hegesztő elektróda hossza 15 cm, a vezeték a trafótól 30 cm, összesen 45 cm.
U = 2, 8 V, R = 2,8 ohm.
(#) lac144 hozzászólása Máj 9, 2016 /
 
Szeretnék vásárolni a fényképen látható kábel összekötőt, de nem tudom , hol lehet és milyen elnevezéssel kérjem. A sorkapcsot szétbontottam, de az felül a csavarnál nyitott volt. Sorkapcsot nem akarok használni. Köszönöm a segítséget.
(#) Temela válasza lac144 hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Pedig jó helyen tapogatsz, az egy közönséges csokiból (sorkapocs) való. A minőségi fajta ilyen, nem hajtogatott lemez, hanem húzott anyag. Sajna keresni kell, mert sok helyen az olcsót tarják, hiszen azt viszik a "zemberek". Ezeket fóleg a régebbi tipusúakban leled meg.
(#) f27 hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok.

Erre van az apróhirdetés!

-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
(#) Hidrowick válasza f27 hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Üdv! Merre!?
(#) zosza18 válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Üdv!

Hirdetést az apróhirdetés-be szokás feltenni, ezért lett moderálva f27, nem azért mert tudja hogy hol kell és mit.

Szeretnél egy ponthegesztő készüléket kompletten, vagy csak a "bele" kellene?
(#) zosza18 válasza lac144 hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Bár régen volt... az összekötő egy "csoki"-nak a belseje. Ezt én készítettem és ezt találtam a legjobb kivitelezésnek, nem mellesleg esztétikusabb is sok megoldástól. (és még oldható is. )
(#) Hidrowick válasza zosza18 hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Üdv!
valami ilyesmi a lenti videóban szereplő ponthegesztőt, trafó késleltető és teljesítmény vezérléssel. Az elektródákat megesztergálom ,tokozást,stb meg tudom oldani,sőt anyagot is adok a trafóhoz ha kell ,nagy mikró trafót vastag vörösréz kábel stb.
mibe kerülne?
videó
(#) veszim hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Előrebocsátom laikus vagyok, de lelkes( néha bátor) de azért vigyázok. Na most felbuzdulva a kommenteken nekiláttam egy ilyen kis ponthegesztő gyártásába. Szereztem egy nagyon régi de bitang nagy darab mikrót, kinyertem belőle többek között a trafót is, amit az itt látottak, és olvasottak szerint szétvágtam (legalábbis a sűrű menetes tekercset). Itthon 25mm2-es gumiborítású rézvezetékem volt ezért azt tekertem fel, két menetet képezve és kivezetve. A csatlakozást úgy oldottam meg, hogy volt itthon jó vastag réz facsavarom, a fejét levágtam és hegyesre köszörültem, a famenetes felét betekertem a vezetékbe. Szerintem jó lett (képeken). Próba után az a tapasztalatom hogy szerintem akku cella ponthegesztésére túlzottan erős lenne. Kérdésem hogyan tudnám átalakítani, hogy ne legyen ilyen bitang erős? Van 10mm2-es vezetéken cseréljem le arra? vagy a 230V-os részbe lenne jó szabályzást tenni? Ja elfelejtettem, most a kijövő feszültség 1,8V.
(#) Skori válasza veszim hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
A kép alapján 3 menetes a tekercs amit készítettél. Kell egy preciz időzítő amivel akár tizedmásodpercekre is lehet időzíteni a hegesztési időt.
(#) veszim válasza Skori hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Üdv!
Valóban három menet csak elírtam. Viszont az időzítő már meghaladja a képességeimet. A kisebb keresztmetszetű, nagyobb menetszámú tekercs nem segítene? Bocs ha hülyeséget kérdeznék.
(#) veszim válasza Skori hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Ja és az érintkezők kialakítása nem végleges csak nem volt olyan méretű zsugorcső itthon.
(#) zosza18 válasza veszim hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Az nem megoldás!
Felteszem az én nyáktervemet... azon van egy triak-os teljesítmény szabályzó, meg egy időzítő. Nekem ezek működnek, több darab megépítése is bizonyítja a sikereket.

Mindjárt felírom az alkatrészértékeket, mert hiányoznak félig... felteszem mindjárt.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) veszim válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Köszönöm! Ellenben kérdezném hogy nem készítenéd el nekem ezt a szabályzót? Természetesen nem ingyen gondoltam.
(#) zosza18 válasza veszim hozzászólására (») Nov 13, 2016 / 3
 
Az igért cuccok... JPG és .lay formátumban + kedvcsinálónak képek.
(#) veszim válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Hú ez jól néz ki!
Na ez kellene nekem is, de ugye én építész lennék, és hát ez már magas nekem. Ha van kedved és időd segíthetnél benne. Irtam üzenetet is.
(#) attika válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Honnan szereztél ilyen szép zöld nyákot, vagy ezt gyártattad?
(#) zosza18 válasza attika hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Sima NYÁK, csak lefújom az alkatrész felőli oldalát zöldre, alul meg lakkozom.
(#) Kazoo hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Székesfehérváron vállal valaki akkumlátor hegesztést? (tudom nem ide való, de nem enged a rendszer teljes jogú felhasználóváv válni)
(#) gyula66 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Szia. Milyen festékkel fújod zöldre? Jól néz ki.
(#) zosza18 válasza gyula66 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Szia!
Sima akril fújós festék, ami ilyen mohazöld jellegű "valami".
Eredeti NYÁK színt azt a vékony réteggel érem el... egy vízszintes felületen fújom vékonyan nagyon és magának elterül. vannak benne hibák néha a porszem miatt, de az nem feltűnő.
1000Ft körül van ez, Very Well! Super spray
(#) zosza18 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Ez az.

DSC_0952.JPG
    
Következő: »»   4 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem