Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 119
(#) Action2K válasza felacko hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Szia! Megszakadt valahol a vezeték. Ha nyomod, összeér.
(#) mineral válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Toluol. De nem gyerekjáték. Az illető meg abban pancsikál...

Bővebben: Link
(#) Action2K válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Szia! Valamilyen acetonos hígító szerűség. Papírmembránnál jó, de polipropilénnél nem próbálnám ki.
(#) felacko válasza Action2K hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Én is arra gondoltam hogy valahol a vezeték van meg szakadva és mikor megnyomom akkor össze ér, ezért próbáltam meg hogy a membránt nem be nyomom hanem aluról ki felé és akkor is meg szólal elvileg ha szakadt lenne a vezeték akkor még jobban eltávolodna egymástól. És azt nem értem hogy elég csak egy minimálisan meg nyomnom szinte csak leheletnyit .
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A videóból van ez a kép is.
(#) pjg válasza mineral hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Toulol, vagy benzol. Mindkettő rákkeltő.
(#) tothbela válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Erősen gyártó függő, hogy mivel ragaszt. Az Eminence szopat a legjobban, mert 2K-t használ, meg magas olvadáspontú melegragacsot. Az ötödik ilyen hangszóró után célszerszámot készítettem. Pákacsúcs helyére rakható vésű, meg kés.
(#) fiesta14 hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Üdv! keresgélek már egy ideje de nem találok értelmes helyet.
az a gondom hogy a hangszóróim gumi pereme elporlik. hol tudok beszerezni ilyet?
pest vagy hasonló környéken , vagy esetleg postai rendelés után.?
tudtok ebben segíteni?
(#) mineral válasza fiesta14 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Szia! Ment üzenet. Egyébként Hangszoro.net és Viktorsound.hu Biztosan megkapsz mindent ami kell.
(#) fiesta14 válasza mineral hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
köszönöm. itt legalább van. jobb szerettem volna bemenni személyesen de ugy látom mind vagy 70-200 km-re vannak tőlem.
(#) mineral válasza fiesta14 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Postáznak. Igaz, hogy 1400 forint. De az is kb 4 mertójegy...
(#) gernerakos hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Üdv!
Évekkel ezelőtt írtam ide, a Videoton Menüett B11-es hangsugázóim miatt. Elrohadt a membránszél, mostanra sikerült újat szerezzek. Nem kapkodtam el, tudom. Akkori hozzászólások ezzel kapcsolatban.
Most ki szeretném cserélni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. A régi szélt nem kellett kérlelni, kiesett magától. A kosár azon részét ahova ragasztva volt, letakarítottam. Visszaragasztásnál hol kezdjek? Először a membránhoz vagy a kosárhoz ragasszam a szélt? Milyen ragasztót használjak? Mi egyébre kell figyelni?
A válaszokat elölre is köszönöm!
(#) Action2K válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Szia!
Ha letakarítottad a kosarat és a membrán szélt, akkor én a porvédőt távolítanám el, s papírcsíkokkal kiközpontosítanám, hogy ne tudjon dülöngélni.
Ezután a membránhoz ragasztanám, figyelve, hogy pontosan a helyén legyen, majd miután megszáradt, a kosárhoz.
Olyan ragasztót kell keresni, ami fémre-gumira-papírra egyaránt jó.
(#) mineral válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Szia! Én pálmatex pattex-el ragasztottam. A porvédőt le kell szedni. És központosítani a tekercset/membránt. Én alu üdítős dobozt vágtam csíkokra. Azt használtam központosításra.
A habszélt mindenképpen a membrán hátuljára ragaszd. Én megpróbáltam elölről ragasztani gondoltam , hogy úgy egyszerűbb. Pont nem.
A membránt és a habszélt is kend be ragasztóval. Kicsi száradás után tedd és igazítsd a helyére és nyomkodd össze. Kicsit macerásnak tűnik, de legalább az is.
És utána kend be a habszél kosár felőli részét és magát a kosarat. Amit szintén a helyére kell illeszteni, nyomkodni.
Az enyém ilyen lett. Bővebben: Link

Egy kis segítség. Bővebben: Link
(#) gernerakos hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat.
A porvédőt hogyan távolítsam el, hogy vissza is tudjam tenni?
(#) aradi-gyula hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Én arra lennék kíváncsi, egy hangszórón csak a gumiperem öregszik el, vagy az összes ragasztás? Pl. veszek egy 30 éves megkímélt hangfalat, annak sorba jönnek majd elő a hibái?
(#) fecameca válasza aradi-gyula hozzászólására (») Okt 23, 2016 / 2
 
A gumi perem is attó függ, hogy milyen helyen tartották. Gondolom, hogy a gombás, párás légkör nem jó neki. Például az enyémek 40 év alatt semmit nem öregedtek, fent használom a szekrény tetején, de abban a szobában soha nem szoktunk mosott ruhát szárítani. Viszont találkoztam már én is szétporladt, vagy ragadós nyúlós, elöregedett gumikkal. Talán egy vegyész megmondja, hogy melyik elváltozást mi okozza? Ugyanez áll a műanyagokra. Amelyik nem kap UV sugárzást, ott épen marad, ahol kap, ott pedig szétrepedeznek a dolgok. Egyszóval nem az életkor számít, hanem, hogy milyen helyen tárolták (hőmérséklet, páratartalom).
(#) aradi-gyula válasza fecameca hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Köszönöm a választ. Időközben hozzám került az említett hangfal, típusa Magnat Sonobull 20. A mélynyomók porvédőjén felfedeztem egy apró tűszúrásnyomot. Ennek mi célja lehetett?

Ezenkívül a hangszórók alatt nincs semmiféle tömítőanyag és a hangszórókábel is tömítettlenül van kivezetve egy 5mm átmérőjű furaton. Szerintem gyárilag ilyen. Viszonylag jó hangja van így is, azonban szeretném kihozni belőlük a maximumot.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) mineral válasza aradi-gyula hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Valószínűleg benyomták a porvédőt. És görbe tűvel lett visszahúzatva. Emiatt lehet a tűszúrás nyom rajta.
(#) Gafly válasza aradi-gyula hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
"Gumi" perem nálam tapasztalat szerint nem öregedett, "hab" teljesen szétment. Az utóbbit nagyon könnyű cserélni. Elsőre "nulla" tapasztalattal még nekem is sikerült...
(#) aradi-gyula hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) doktor válasza aradi-gyula hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Szia!
Mindkettő öregszik.
Az más kérdés, hogy tapasztalod a jelét.
(#) Gery78 hozzászólása Nov 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket hangszóró tekercselés ügyében.
Van egy Scan Speak hangszóróm, amelynek leégett a lengőtekercse. A régi lengő papírból volt, sikerült szépen kioldani a membránból, úgy hogy semmi sem sérült meg. A papír vastagsága 0,15mm. Azt szeretném kérdezni, hogy mivel tudnám a lengőcsévét helyettesíteni, vagyis milyen papírt használhatok erre a célra. A párja rendben van, azt nem fogom szétszedni, meg tudom csinálni ugyanolyanra mint volt, megvannak a méretek, drótvastagság, minden, csak a lengő hordozójával van gondom. A régi papírt nem szeretném visszatenni, mert már nem tökéletes a formája, és meg is égett. Teszek fel egy képet, hogy lássátok miről van szó. Előre is köszi a segítséget.

1.jpg

2.jpg
   
(#) telnagyapo válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Postai borítékok közt van amelyik egy kicsit vastagabb. Mikor tekered kend meg vékonyan ragasztóval (itasd be). Régebben prespánra szoktunk tekerni, de az sajnos már nincs.
(#) Gery78 válasza telnagyapo hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Köszi szépen a választ, még azt szeretném kérdezni, hogy milyen ragasztóval itassam be a papírt? Olyan gondolom nem jó, ami nagyon felkeményedik a száradás után mert rögtön elkezdi a magas hangokat is lesugározni. A lengőhöz kétkomponensű epoxy-t vettem, ezzel lesz majd impregnálva a tekercs.
(#) msteve válasza doktor hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Ez így van.
Mostanában sok elöregedett gumit kell cserélnem.
A Sonynak van egy szériája,ami kifejezetten gyorsan szétmegy...
(#) msteve válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Régen a Reflexnél sima A4-es papirt kentünk át higitott Araldittal.
A mai napig találkozom ilyen lengővel,és érdekes módon sokszor túléli a tekercset...
(#) Gery78 válasza msteve hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Köszi szépen a választ! Milyen ragasztó az Araldit? Ez a kétkomponensű epoxy ragasztó? Én Uverapid kétkomponensű epoxy ragasztót vettem a tekercshez. Én is gondoltam a sima A4-es papírra.
(#) msteve válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
HV953U és AW106
Az Uverapidot felejtsd el.Próbáltam én is,mert szerettem volna inkább valami magyar gyártmányt használni,de nem megfelelő hangszórókhoz.
(#) P_Laszlo válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Soha nem lesz olyan, mint a gyári, kétkomponensű ragasztókkal semmiképp. Ha valami jó hangszóró, lehet, hogy megérne egy rendesebb javitást.
Következő: »»   75 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem