Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Karácsonyi fényfüzérek
Lapozás: OK   18 / 29
(#) Bakman válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
LED-ben nincs izzószál. Ha van benne, akkor nem LED. Fényképet tudsz mutatni róluk? Az eldönti a kérdést.
(#) Tylla1 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
(#) Bakman válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Ez izzó. Éppen úgy mint a LED, ez lehet zárlatos és szakadt is (utóbbi a valószínű). Nem ismerem a füzéred kapcsolását, de bevett gyakorlat, hogy csoportokra van osztva egy nagyobb füzér. Tehát ha egy csoport nem világít, ott valószínűleg a csoportban kiégett egy izzó és nem feltétlen az, amelyiket vizsgáltad már. Soros kapcsolások párhuzamos kapcsolása.
(#) Tylla1 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Mint írtam, találtam olyan izzót, mely szálszakadásos volt, azt kiiktatva a többi 20 izzó ugyanezen a szálon rögtön világított. A leírt esetben nem egy teljes csoport hibájáról van szó, hanem egy szálon lévő 20-ból kettőről, amelyek sorba vannak kötve. 1-től 5-ig világít, hatodik nem, 7-től 17-ig világít 18. nem 19-20 világít ugyanazon a szálon. A két nem világító izzó nem szálszakadásos.
Lehet úgy zárlatos egy izzó, hogy sorba kötve nem lövi ki a többit?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) Bakman válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Lehet, mert a rá jutó feszültségen a többi osztozik.
(#) Tylla1 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
És nem szakad meg az áramkör a zárlattal? Sorba kötött fogyasztóknál ilyenről még nem is hallottam
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) Bakman válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
A szakadás a zárlat ellentéte. Szakadásnál végtelen nagy lesz az ellenállás, zárlatnál pedig nulla. A nullán át tud menni az áram, a végtelenen nem (pongyolán fogalmazva, mielőtt a kollégák a fejemet veszik).
(#) Tylla1 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Laikusként így értettem a választ! Feltételezem a zárlatos izzón nem fogom nyomát találni a zárlatnak, illetve mitől lehet zárlatos egy izzó? Bocs a sok kérdésért, de érdekel a dolog!
(#) Bakman válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 / 2
 
Műszerrel ki lehet mérni mindkettőt, az elég nyom.

Az ilyen izzókban van egy kis trükk. Az izzószál mellett, pontosabban alatt van egy kevés extra vezeték feltekerve az izzó belső részén. Ez a vezeték gyenge szigeteléssel van ellátva. Ha az izzószál megszakad, az izzó két belső hozzávezetésén, ami magát az izzószálat tartja, relatíve nagy feszültség jelenik meg, ami átégeti az extra, látszatra felesleges vezeték szigetelését, ezzel gyakorlatilag odahegesztve azt, így az izzó zárlatba megy át. A zárlatos izzón pedig át tud menni az áram a többi izzó felé.

Izzó.jpg
    
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Ma is tanultam valamit
(#) Tylla1 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Értem! A kérdéses izzóknál megtaláltam az említett extra vezetéket, viszont az izzószálak épek, mégsem világítanak. Olyan variáció lehet, hogy az izzószál ép, de maga az izzó zárlatos az általad leírtak szerint?
(#) Tylla1 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Jaja, ezzel én is így vagyok!
(#) zolika60 válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Minden lehet egy kínai vacaknál. Mérni viszont csak te tudsz, ha akarsz.
(#) Tylla1 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Akarni akarnék, csak nem tudok. Viszont szeretem megérteni a dolgokat, pláne ha jóindulatúan elmagyarázzák! Azért köszi a választ.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) pjg válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Egyszerű a megoldás. Olyan a foglalat kialakítása, hogy, ha kiveszed belőle az izzót összezárja a két pólust.
(#) Tylla1 válasza pjg hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Sajnos ennél a füzérnél nem lehet az izzót kivenni. Minden egybe van "szerkesztve". Mérni meg csak úgy lehetne, ha szétvagdosnám a szálat. Mint zolika60 írta, egy kínai vacak. Sajnos anyámnak csak erre van pénze.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) Tylla1 hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Bakmannak köszönöm a segítő szándékú, szájbarágós hozzászólásokat!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) pjg válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Akkor viszont a kiégő izzó zárja rövidre önmagát.
(#) Tylla1 válasza pjg hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Köszönöm szépen a válaszod!
(#) Bakman válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Lehet, hogy az izzószál szakadása nem látható vagy a szigetelt vezetékdarab szigetelése gyengébb a kelleténél.
(#) Tylla1 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Értem és köszönöm! Megpróbálom még alaposabban átnézni a nem működő izzókat, hátha meglátom a szakadást. Persze a lényeg, hogy a többi már rendesen működik.
(#) sany válasza Tylla1 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Idézet:
„Persze a lényeg, hogy a többi már rendesen működik.”


Ezzel is vigyázni kell, nem jó ha sok izzó megy ki, mert könnyen túlmelegednek a világítók izzók és a vezeték is túlhevülhet.
(#) Tylla1 válasza sany hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Szia!

Köszönöm az észrevételt! Szerencsére eddig csak 2-2 izzót kellett kiiktatni szálanként. Figyelni fogok a továbbiakban az izzók számára!
(#) fazosferi hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Sziasztok
Madarasban vettem LED-es fényfűzért. 4 színü ledsor 3 vezetékre van felfűzve. A doboza szerint 8 programot tud. 7 villogó és 1 fix. Nekem csak villogni tud. Folyamatosan nem világít. Belenéztem, 1db IC, pár kapcsolgató tranyó és semmi más nincs benne. Valahogy fel kellene gyorsítani a villogást, hogy ne lássam a váltást, de nem megy sehogy. Az IC-nek nincs szitázása. Áramkör érdekelne erre a 3 vezetékes megoldásra, amiben a a 4 ledsor folyamatos világításához a polarítást keresztbe kell kapcsolgatni.
(#) Viktor hozzászólása Dec 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Vette már valaki a fáradságot és megnézte a 230V-os villogó fényfüzér kapcsolását?
Nekem az a fajta jutott, ami gomb nyomkodásával léptethető egyik idegesítő villogásról a másikra.
Bevallom én lusta voltam, pedig utálom a villogást, szívesen átalakítanám folyamatosan világítóra.
Tud valaki segíteni?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2016
(#) Johnycorp válasza Viktor hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Szia.

Szerintem vette már valaki a fáradtságot és megnézte.
Sőt, ha te is veszed a fáradtságot és visszakeresel, akkor meg is találhatod.

Gyakorlatilag (általában) ezekben a füzérekben lévő vezérlő tirisztorok segítségével kapcsolgatja a fényeket. Mivel ezáltal félhullámú egyenirányítás van, ezért nem illik kihagyni egy az egyben az elektronikát. Minden tirisztor helyére menjen egy-egy dióda (1N4007).
Más kérdés az, hogy némelyik izzósor hogy viseli azt, ha folyamatosan világít. (melegedés).

Csinálj róla éles képeket és megnézzük.
(#) Johnycorp válasza Tylla1 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Üdv.

Lehet, hogy már az a 2-2 izzó is sok lesz.
Ezekből a "kiégett" izzót sem érdemes csak úgy rövidre zárni, mert akkor a maradékon nagyobb áram folyik, és még hamarabb elromlik.

Megoldás:
- eldobós a dolog
- kiégett izzó helyettesítése hasonló paraméterű izzóval
- kiégett izzó helyettesítése LED-el. Igen, én is csináltam ilyet már. LED-el soros ellenállás + LED-el párhuzamos ellenállás (a soros nem elég önmagában!)

Persze javítás után vissza is kell szigetelni (CSAK zsugorcsövek, szigetelőszalag NEM jó).
Vigyázni kell, ha közvetlen 230V-ról megy!
(#) Viktor válasza Johnycorp hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Kösz a választ.
Keresgélés helyett a dobozka szétszedését választottam, az alkatrészekre keresve már segített a Google, valami ilyenről van szó.
Tudom, lenne elegánsabb megoldás, de én kidobtam az egészet, egy 230V-os villásdugóba beépítettem egy Graetz-et, sorba egy 15k 3W-os ellenállást, erre az összes ágat párhuzamosan. Valami 4-5 mA-t vesz fel, jól mutat.
Nem villog
(#) daveredline hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet az hogy a fényfüzér vezérlője különbözőképpen tudja vezérelni a LEDeket, holott csak két vezeték jön ki belőle? Úgy vettem észre, hogy a párosakat és a páratlanokat tudja külön villogtatni pl.
De két vezetékkel hogyan?
Az első LED től kezdve van a vezetékben elágazás, de a vezérlőből csak kettő jön ki...
Köszi
(#) zolika60 válasza daveredline hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Pólus váltással. A LED dióda ami csak egy irányba vezet és világít mint a nevéből is következik.
Következő: »»   18 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem