Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   107 / 209
(#) andpet válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Megtörtént, de nem találok.... Szerinted akkor itt lennék ha lenne valami leírásom róla?
(#) Buvarruha válasza andpet hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
De, ha megadnád a kijelző tipusát más is körülnézhet, vagy ismerheti esetleg. Előfordul, de ritka, hogy egy kijelzőről nincs infó a panelook-on például.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
(#) blasz hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok nem tudom hol kérdezzem a problémám.
Nálam még upc analóg kábel van sonyi lcd tv,és az a problémám hogy 4 szüröt kell egymás után beépítenem hogy jöjjön minden csatorna.
A konyhában is van tv ott is detto ugyan az. Hol lehet a hiba esetleg vagy mit kellene csinálnom hogy normálisan müködjön? Igy 4 szürövel már nem az igazi a kép minősége.
köszönöm
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szia!
Ez nem úgy van, hogy ki kell venni a szűrőt a több csatornához? Mutasd meg ezeket a "szűrőket".
(#) Lali24 hozzászólása Nov 21, 2016 / 2
 
Üdv mindenkinek!
A múlt héten írtam ide, hogy javítok egy Teko 32 LCD tv-t. Az inverter része volt bajban, addig jutottam, hogy eldöntöttem már nem érdemes killódni vele többet. Kiszedtem belőle az összes csövet, inverter panelt, és jött a LEDesítés!!!
Szerintem jó lett...
Kérdés, valaki nem tudja, hogy hogy lehet megoldani a fényerő szabályzást?
(#) andpet válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Szia!
Láma kérdés: hol találom a kijelző típusát?
előre is köszi a választ
(#) andpet válasza andpet hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Bocsi a kétszeri egymásutáni hozzászólásért, de nem engedi módosítani.
Találtam egy matricát a TV-n. Ez lenne az?
(#) vargaf válasza andpet hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Igen, ez az. Itt a LED sor:
LED a kijelzőhöz
(#) andpet válasza vargaf hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Köszi szépen!
Ezzel csak két probléma van:
-nem szállítanak piciny hazánkba
-nem derül ki hogy milyen LED van benne :S
(#) vargaf válasza andpet hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Keress itt:
NC320DXN
(#) andpet válasza vargaf hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Megtörtént, de sajnos nincs...
Két oldalt 6 LED van-, középen viszont 7...
(#) kadarist válasza andpet hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Ha az általam mutatott bele való LED nem tetszett, akkor vedd meg az egész sort a spanyoloktól. Egyébként ha jobban belemerülnél a keresésbe, akkor olcsóbb forrást is találnál a távol-keletről. Bővebben: Link.
(#) andpet válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Nem arról van szó, hogy nem felelt meg, csak 6 db LED van kiégve benne, és amit Te mutattál, annak cirka 3200 ft darabja. Hogyha veszek 6-t, akkor kb majdnem ott tartok, mintha vennék bele LED szalagot...
(#) kadarist válasza andpet hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Idézet:
„lot (50 pieces/lot)”

Tehát ez 50 darab LED ára. Van kisebb kiszerelésben is, csak keresni kell.
Például: 10 darabos csomag.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2016
(#) andpet válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Tehát az 50 db kerül annyiba... Jogos, ott a pont, így viszont már megéri
köszi szépen!
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Ilyenek 4db van bent.Ezek nélkül csak fekete képernyő. minden készüléken.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2016
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Sat/TV szétosztód van? De egyébként miért nem szólsz a UPC-nek, hogy nézzenek rá s drótjukra?
(#) Janika. válasza Lali24 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Szia Lali24! Megkérdezhetem milyen ledszalagot használtál hozzá? Hány méter kellett belőle? Ez a szalag, hideg-fehér fényű? Köszi! Üdv!
(#) acdc válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Szia!Elnézést, hogy ilyen sokára jelentkeztem csak, megrendeltem az ic-t beforrasztottam és láss csodát, tökéletesen működik a tv, szépek a színek, éles kontúrok nagyon jó lett... Mégegyszer köszönöm a segítséget. Viszont egy rosszhírem is van a jó mellé; Egy másik tv-n ( SHARP LC-32DH65E ) olyan problémával találkoztam; rádugom a tápot, bekapcsolom kell neki kb. fél-egy perc mire begyújtja a csöveket és megjelenik a kép, de ha ez sikerül akkor is csak 1-2 percig megy és utána lekapcsol...Itt viszont tanácstalan vagyok a hibakeresésben nem tudom mihez kötni a problémát, esetleg van valami ötletetek erre, vagy találkozott már valaki ilyen hibával?
Üdv. : Peti
(#) Buvarruha válasza acdc hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Vagy a táp ál le és eleinte indulgatni próbál, vagy a mainboard processzora döglődik és csak akkor működik rendesen, ha elég meleg és összedagadnak a kontakthibák akár az IC-én belül. Tehát kezdetnek mérd a tápfeszeket, hogy stabilak-e.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) acdc válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Hát a tápok elvileg megvannak, ahogy írtad is kontakthiba (BGA ic-nél) az lehet... Érdemes rámelegíteni?
(#) Buvarruha válasza acdc hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
A tápok ne elvileg, hanem gyakorlatilag legyenek meg és tiszták legyenek.
(#) acdc válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Ami a tápra írva van azaz 13 V és BU5V az megvan, a többi; AC-, DET, PS-, ON ezeken nemtudom minek kéne lenni... (szkópom sajnos azóta sem lett...) main boardon fesz. stab. ic -ken (kettőn) 2,5 V a másikon 3.3V, ezenkívül észrevétel: az egyik BGA- ic melegszik kb. kézmeleg nemtudom ez normális 1-2 perc után..?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) bajuszrichard hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
sziasztok

Szükségem lenne egy tv-re! Minél olcsóbb és jobb legyen ez a szempont. Használtan találtam egyet ami tetszik. Problémája annyi ,hogy X idő után eltűnik a kép.
Kikapcsolás és visszakapcsolás után ismét van kép.
Érdemes lehet megpróbálni javítani házilag? vagy csak a pénzt és az időt fecsérelném?

Hozzászólásokat köszönök.
Üdv.
(#) eyess válasza bajuszrichard hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Nézőpont kérdése kinek mi mennyit ér stb.
(#) Pola0520 válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Samsung ps60f5000aw Plazma tv-m ami nem kapcsol be, csak a piros led villog. Szétszedve semmi szembetűnő hiba, viszont mikor próbál bekapcsolni akkor zizegőhangoz hallani, sípolást majd ismét zizegő hangot. Az lemaradt még a mainboardon 3db zárlatos tranzisztor volt ezeket már pótoltam más hibát nem találtam. Hol keressem még a hibát?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) eyess válasza Pola0520 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Nem jó helyre írtad abban a topicban elég sok infó van mindenről.
(#) Ge Lee válasza bajuszrichard hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Hogy olcsó is meg jó is legyen az általában nem szokott teljesülni. Talán most nálam, de majd az idő eldönti. Elindultam TV-t venni hogy lecserélem a 32 colost egy olcsó 40-esre, aztán volt egy utolsó kiállított darab a Sony Bravia-ból a kínaiak árára leakciózva. Nem tudtam nem elhozni...
Használtat olyat vegyél amelyiknek ismered az előéletét. Az újaknál meg úgy van hogy a drágábbak azért drágábbak mert több olyan képjavító technológia is van bennük ami az olcsókban nincs, meg máshol, más minőségben szerelik össze (kínai vagy török belső általában).
(#) Pola0520 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Melyikben pontosabban? Plazma tv-s topicot nem talaltam sajnos.
(#) szabiika1111 hozzászólása Dec 12, 2016 /
 
Hello.
Lenne egy samsung ue55es6300 Tvm Az lenne vele a gond hogy uszik a kép.Szóval ha átkapcsolok egy másik adásra akkor az előző kis időre megmarad.Netezésnél ugyen ez a gond. De allóképnél meg tökéletes.Valaki tudna adni valami tipppet mi lehet a gond esetleg csak szoftverfrissités?
Következő: »»   107 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem