Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos átfolyós vízmelegítő
 
Témaindító: gabep, idő: Aug 13, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) gabep hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Elektromos átfolyós vízmelegítő terén jártas forumtársat keresek.
Ez speciel egy zuhany.
Nagyon kicsi volt a nyomás. Neten való keresgélés után solenoid coil-t cseréltem benne.
Ez kicsit segített a dolgon, de még mindíg nem tökéletes (csak használható).
-A nyomás még mindíg gyenge.
-Ha a felső gomb az egy piros vonáson van, nincs melegvíz. (A két piros vonásnál a pirossal jelölt (7) résztől van melegvíz.)
-Az alsó gombot a meleg írányban mozgatva, az amúgy is gyenge nyomás a végálláshoz közeledve szinte teljesen elfogy.
-Neha észrevehető nyomásingadozás.
Nem igazán tudom, hogy ez hogyan is működne. Az én elképzelésem az volt, hogy a 'start' gomb megnyomása után a solenoid nyitja a teljes hálózati víznyomást és valamilyen módon (pl.: PWM) szabályozza a fűtést, de mint kiderü, ez nem így van.
A lényeg, hogy nem szeretnék felesleges alkatrészt rendelni hozzá, mert árban akkor már jobban megéri a csere, meg amúgy is azt minek.

Köszönöm a segítséget.
(#) konam válasza gabep hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia, ha van garanciális szervize akkor hívd fel a szervizt és kérj infót egy szakembertől szerintem segíteni fognak.
(#) proba válasza gabep hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Vízmelegítőknél gyakori a vízkő.Lehet a tied is csak vízköves.
(#) gabep hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Garancia nincs. (Amúgy itt a "szakember", az esetek 90%-ban bizonyosan kevesebbet ért hozzá nállam (nem magyarország).)

Vízkőre gondoltam, de attól a nyomás nem ingadozna és fogyna el, hanem konstans alacsony lenne.

Nem tudom, hogy eredetileg a hálozati víznyomásból mennyit engednek ezek át. Gondolom nem az egésszet.

Én elsődlegesen a 'thermal cut-out'-ra gondolok, vagy a 'stabiliser valve'-re (elnézést, de nekem így egyszerűbb és a rajzhoz is egyértelműbb), de nem vagyok benne biztos. A műkődését sem igazan értem még.
Elvileg a 'stabiliser valve' nyulhat bele a nyomásba, bár ez még csak tipp.

"Sajnos képet nem sikerül csatolni, nem tudom miért. 1.9MB .JPG"
(#) moltam válasza gabep hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
(#) moltam válasza gabep hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Keresgéltem a neten. A felső gomb a fűtőszálakat kapcsolja. A melegítőtartályban kettő van. Lehet, hogy az egyik szakadt. Vagy maga a kapcsoló rossz. Az is lehet, hogy az alsó hőkioldó bimetál szakadt. Ez csak az egyik fűtőszállal van sorbakötve ahogy nézem. Ezt is mérd ki. Az alsó gomb az átfolyást állítja. Lehet, hogy részlegesen el van dugulva. De ha hibátlan akkor is csökkenti a nyomást, hisz ez a feladata. Minél lassabban megy a víz, annál több ideje van felmelegedni.
(#) konam válasza gabep hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Szia lehet nincs is gond vele. A csaptelepet iktasd ki.Nézd meg úgy mekkora a nyomás!!
(#) dcsabi válasza gabep hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
A vizkő az sok minden mozgó alkatrésznek megnehezítheti a dolgát, így a "stabilizátor" szelepnek is. Egy kiméletes hatásu, mondjuk citromsavas, vizkőoldóval, vagy ennek higított változatával töltsd fel a rendszert. Előtte természetesen a vizhálózati csatlakozást szüntesd meg. Egy két óra vízkőoldás csodákra képes...Írod az alacsony nyomást, ha túlságosan alacsony, akkor ez is gond lehet, főleg ha vízköves a rendszer...
(#) Szilaaard hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
sziasztok! A témával kapcsolatban ezt a cikket tudom ajánlani. A vízmelegítő kiválasztásának szempontjait tárgyalja. http://www.szerelvenybolt.hu/mi-alapjan-valasszuk-ki-a-vizmelegitot
(#) HL84 hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok!

Alapvetően gáz átfolyós melegítőt használunk, de sajnos a fürdőszobába elég sokára ér el a melegvíz. Arra gondoltam, hogy egy elektromos átfolyós vízmelegítőt szerelnék be a fürdőszobai csaphoz, de "melegvíz" betáplálással, a gázos után. Az elv az lenne, hogy amíg oda nem ér a gázzal melegített víz, addig az elektromossal melegíteném "elő". Szerintetek ez megoldható, az elektromos melegítő termosztátja lekapcsol majd, ha úgyis meleg víz folyik át rajta a gázostól, vagy gond lenne belőle?

Köszönöm a tanácsokat!
(#) pjg hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Ismeri valaki ezt a típust. Érdemes a konyhába a mosogató alá beépíteni? Most a fürdőszobából jön a gázos átfolyórendszerűből mintegy 6-8 m csövön.
(#) uniman válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Nézd meg, hogy a "gázos átfolyórendszerű"-nek mekkora a teljesítménye... az akár 24kW-os is lehet ez meg 3 kW-os. 15°C-os vízből tudna 30°C-os ("forró" !!!) vizet készíteni, persze elfelejtették odaírni a víz mennyiségét.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Az előtted lévő hozzászólásban felvetett ötlet szerint jó lehet, a komfort növelésére szerintem. Magában kevés és drága.
(#) pjg válasza uniman hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Máshol olvastam, hogy 2l/p.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Lehet inkább egy alsó tartályos kéne.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
A gáz olcsóbb mint a villany.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Igaz, de mire megjelenik a csapnál a meleg víz, kifolyik egy fazéknyi hideg. Közben a gáz ég, mint a gázperzselő.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Ezt hidalná át az átfolyós melegítő. Egyébként 6m csőben nincs olyan sok víz.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Lefogom mérni mennyi idő és víz megy el, amíg kellő meleg víz kezd kifolyni.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Ki is számolhatod. Például itt egy számoló program, hogy ne kelljen annyit matekozni. Csak arra figyelj, hogy nem átmérőt, hanem sugarat kell megadni.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Azért még a henger térfogata megy. Akár fejben is.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Akkor tudhatod, hogy 2-3l vízről beszélünk.
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Én inkább egy ilyent tennék a mosogató alá, és nem tárolósat. Ez ugyanis a kifolyó víz hőmérsékletére szabályoz, és csak a kihűlt víz felmelegítéséig dolgozik, mikor megjön a gáz bojlerből a melegvíz, azt már nem kell melegíteni. Így nem lesz a melegvíz tárolásából eredő veszteséged.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Sajnos sokszor 2-3 liter.
(#) pjg válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szimpatikusnak tűnik de 2 bibi van vele:

0 available / 314 sold
Price:
GBP 47.99
Approximately 17,975.67 HUF
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Nem azt írtam, hogy ezt, hanem, hogy ilyet. Itthon is lehet kapni, nagyjából ugyanennyiért. 20 és 100 e között lehet válogatni. Gondolom a kunsztosabbak drágábbak, de nem kell tároló tartályos.
(a kép csak illusztráció)
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Milyen vastag az a cső?
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Nem tudom. Műanyag. Olyan fittinggel összeolvasztós. Elvileg fél és 3/4" közti.
(#) pjg válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
OK!
(#) Sanyessz válasza pucuka hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Helló
Én is ilyenre gondoltam átfolyós a meleg részre, és mikor megjön a bojlerből a meleg nem melegít tovább. De a gázbojler addig is melegít míg nem ér el a meleg víz a csapig, és utána ott hűl ki a csőbe. Átfolyóból érdemes 4kw felettit venni. Nekünk 4kw-os van de kell neki kb 10-15 mp mire konstans adja azt a 45-47Cfokos vizet kb 3l/perc átfolyás mellet.
Házi kivitelű a dolog ezért tudok rajta állítani mérni. Voltak gondok az elejében (gőz erőművé változott...), de jelenleg stabil a működése. Próba képen átkötöttem 380-ra a fűtőszálat, hát.. iszonyat zabált.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem