Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7052
 
Témaindító: Magorh, idő: Márc 15, 2008
Lapozás: OK   4 / 5
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
ABSOLUTE MAXIMUM RATINGS
Symbol Parameter Value Unit
VOP Operating Supply Voltage : 18 V
VS DC Supply Voltage : 28 V
Vpeak Peak Supply Voltage (t = 50ms) : 50 V

Symbol Parameter Test Condition Min. Typ. Max. Unit
VS Supply Voltage 8 18 V

...idézet az adatlapból...

Tehát a maximális üzemi fesz:18V!!
Az egy másik dolog, hogy pl 50ms ideig elvisel 50V-ot.

Mindíg az üzemi feszt kell nézni!
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
szia na a krédésem a következő lenne ennek a tda 7376nak a datasheetjén csak ilyen "beültetési" rajz van. az alapján én nemtudom megcsinálni vagy abból a sematikusból kéne áramkört alkotni? mekkora hangerőpoti kéne hozzá? tom hogy hülye kérdések de holnap jutnék boltközelbe és mindent tudni szeretnék hogy összeszedjem hozzá a cuccokat. jah és köbö mennyiből jönne ki az egész? a végfok a Hqvideóba 1300pénz a többi már nem vészes? jah meg a kondiknak hány voltosoknak kéne lenniük? bocsi hogy így elárasztalak remélem tudsz segíteni
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Hali!
A nyákot nem lesz nehéz megcsinálni, nem olyan bonyolult.
Nem kell az adatlapon lévővel vacakolni, könnyen meglehet tervezni, és még kisebb helyen is elfér.
De ha gondolod, a tervezésben majd segítek.
Potinak szerintem 47k-s sztereó jó lesz.
A kondik lehetnek 25V-osak, de ha tuti csak DC 12V-ról fogod hajtani, akkor 16V-os is elég.
Az apróságok nem kerülnek sokba.
Egyébként az alkatrészek értékével, típusával kapcsolatban van kérdés?
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
szia igen letudnád írni esetleg ha szépen megkérlek hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá amit csak odaadok 1 cetlin hogy ezeket kérem hozzá? a HQvideóba mennék ott csak megkapok mindent hozzá
(#) wargapityu hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
50K-s potit találtam az jó? sztereo ILYET
ez jó?
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Elektrolit kondi: 1000µF 25V 1db, 1µF 25V 2db
Kerámia kondi: 100nF 1db
MKT kondi: 220nF 4db
Ellenállások: 10kohm 2db, 22kohm 1db, 500kohm 2db

A táphoz már megvannak a dolgok?

Vannak, akik szerint nem jók a műanyag Piher-ek, de nekem nem volt velük gondom.
Szerintem jó.
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
6amperos diódahíd puffert milyet vegyek hozzá? ja és milyen bizti kell ez elé?
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Apropó poti!
Tudomásom szerint hangerőszabályozónak logaritmikus potmétert szokás használni, mert az emberi fül nem lineárisan érzékel.
2200µF puffernak szerintem elég, viszont ha nem lesz messze a táp a végfoktól, akkor az 1000uf-ot elhagyhatod, és egy panelra ráteheted a táprésszel.
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
akkor amit linkeltem mégse jó? (poti) ahhámm megvan! EZ KELL
(#) wargapityu válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
hja és még 1 nagyon fontos ez elég hozzá? (nyák) EZ
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Úgy látom igen.
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
tuti?? 3 cm széles mert a másik 2x annyiba kerül az a fekete nem túl szívderítő szine van de ha aztmondod inkább biztos ami biztos megveszem a nagyobbat de ha erre is ráfér simán akkor okés szóval ha aztmondod simán ráfér erre akkor megnyugodtam
(#) wargapityu válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
jah de azon ilyen csíkokba le van ónozva abba nem lehet beletenni az ic-t gondolom ugye? ez lenne mára az utcsó kérdésem asszem mindent tudok már ERRŐL
beszéltem ez a nagyobb panel náluk de ez úgylátom nem lesz jó ami miatt írtam vagy jó? több ilyen fárasztó kérdésem nem lesz ígérem! és köszönök minden eddigi segítséget és remélem ezutánit is
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Nem fárasztasz, csak közben mást is csinálok, azért reagálok későn!
Elég lesz a kicsi!
...és ha van kérdés, nyugodtan kérdezz!
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
köszönöm szépen a seggítséget holnap jelentkezem ha minden igaz már az alkatrészekkel! én leléptem mára szia!
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
szia! megvettem mindent ami kell hozzá bár 500kohm -os ellenállás nem volt helyette 470kohm-os volt remélem az is megteszi a többivel minden rendben bár a hülyeségemnek hála mire odajutottam a bolthoz nem voltam biztos melyik végfokot is kell megvennem erre a HQ-ba az öreg ráadásul azt mondta hogy amit mondok csak 2x25W pedig nem. elég bunkó volt nem valami segítőkész ember... az utcán wapon kellett feljönnöm a hobbielektronikára hogy megbizonyosodjak arról hogy melyik ic kellett. jah és jót mondtam és ráadásul az öreg nemhogy más teljesítményt mondott, de más árat is azért sikerült megvetetnie velem előtte egy másik ic-t de visszamentem miután megnéztem wapon ezt ez oldalt és vettem olyat ami kellett... nah de mind1 a lényeg várok a segítségedre a panel megtervezésében apropó panel a labáakat ahogy elnézem kicsit igazgatni kell hogy belemenjen azokba a lyukakba... remélem azal nincs gáz
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Idézet:
„a labáakat ahogy elnézem kicsit igazgatni kell hogy belemenjen azokba a lyukakba...”


Igen, így van, de nem lesz gond.
Jelentkezem, amint megterveztem.
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
köszönöm szépen
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
az 500k-s ellenállással nem lesz gáz hogy csak 470k-s volt a boltban? és olyat vettem
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
szia! kicsit ügyködtem a tápon üresjáratban 16V-ot ad le az jó lesz az erősítőnek vagy az már sok? mert elvileg a 18V a plafon de annyit azért gondolom nem kaphat. Mert 12V-on köbö 15W-ot ad le a 35ből.
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Nem gond, belefér.
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
csak érdeklődnék hogy te ezt hogy tervezed meg mármint az áramkört? az EAGLE nevű programmal vagy más programmal, vagy papíron? én próbálkoztam ezzel a programmal valamire jutni de nemsikerült mert nem értek hozzá és ahhoz túl bonyolult hogy 1-ről a 2-re ezzel az ember áramköröket készítsen. jah uhh majd el felejtettem ennek az mkt kondinak melyik a + és melyik a - lába? az egyik oldalt megvan jelölve ha jó látom egy ponttal, csak azt nemtudom hogy akkor az melyiket akarná jelenteni vagy mivel a többi kondinál is a - lábakat jelölik, így ennél is az lenne?
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Egyrész, mivel ez próbanyák, másrészt mer nem bonyolult, egyszerüen papíron.
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
értem és figyi ugye ennek külön 5V nem kell? mert ott a datasheet-en felül kap +5V-ot a mute és stand by vagy azoknak csak akkor kell kapnia ha némítani akarom, ha meg nem akkor kell a földre kötni?
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Pont fordítva, vagyis ha némítod akkor kötöd földre.
Tehát üzem közben a St-by, ill. Mute bemeneteket min 3,5V-ra kell húzni.
Bár, most, hogy mondod, lehet, hogy nagyobb ellenállást kellet volna oda tervezni, hogy ne keljen 5V.
De szerintem így se lesz gond.
(Ennek még majd utánnanézek az adatlapon.)
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
okés és véletlenül 1 korábbi hsz-t szerkesztettem szóval az mkt kondinak melyik a - lába? az amelyik oldalon 1 ponntal van jelölve? és a kerámia kondinak? mert ott még jelölve sincs semmi. amúgy minden ellenállásból ami ehhez kellett 5 db van( min annyit lehetett venni) tehát ha a 10k-s helyett oda esetleg jó a 22k-s akkor okés amúgy meg 1 szétbombázott pc-tápom van amiből tudnék esetleg kimenteni elenállást ami kellhet ebbe ha a 10K-s nem lenne jó. amúgy ha jól értelmezem a rajzot csak a tápágba kell bekötni az 1000µF-os kondit meg a 0.1µF kerámia kondit? miért kell oda az a pici kerámia ha ott az 1000uF? biztos oka van csak érteni szeretném
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Az 1000µF puffer, a 100nF szűrés. - röviden
MKT, ill. kerámia kondi: nincs -/+, teljesen mindegy, hogy teszed be.
(1000µF -nál nem!)
Az ellenállás dolgot majd még megbeszéljük, szerintem nem lesz gond.
Viszont nemsokára megyek el itthonról, lehet, hogy már csak holnap leszek.
(#) wargapityu válasza titi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
jó így már szinte minden világos 1 valami még nem a potméter hogy azt hog ykell bekötni de az még nem most jön utp kábellel a kábelezés jó lesz véleményed szerint? mert akkor ahogyan naggyából jó helyen vannak az alkatrészek akkor esetleg elkedeném beforrasztgatni ha aztmondod hog ez az elrendezés esetleg jó megpróbáltam oda rakni naggyából az alkatrészeket amelyik lábhoz kellene mennie

DSC03758.JPG
    
(#) titi válasza wargapityu hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Hali!
Próbáld meg kb. így elrendezni, és ha megvan, a másik oldaláról küldj egy képet, azon bejelölöm a vezetékezést.
(Sajnos nem tudtam egyszerűbben megrajzolni.)

elv.jpg
    
(#) Tápos Lajos válasza Magorh hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Ha kell van TDA7052B panelban,SMD és DIL tokos is bőven....ha kell írj:ai9@freemail.hu
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem