Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó rádió és erősítő összekötése
Lapozás: OK   2 / 6
(#) aflmor válasza Jaffry hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Idézet:
„abból kell 4”
A "sztereó"-ról hallottál már? ...tehát csak 2db kell. (ha mind a 4 csatornát erősítenéd)

Általában nem szoktam az "alját" ajánlani, de ebben a projectben, ez is bőven jó:SA 001

Kép: Hivatkozás
A madaras teszkóban 1290.-/db tehát a 2, 2580.-.
Idézet:

az árából inkább veszek még vagy 2 hangszorot”
Rajta! De milyent?

Idézet:
„blupunkt”
szerelésd, meg inkább hagy másra. :yes:
(#) oregtamas0202 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Hááááát ez meleg! Láttad a belét?Este küldök képet egy más kategóriáról, bár ha ennek az árán akarsz hangszórót venni akkor felesleges.De hangszórót vened is. Vagy ugyan ezt tudod megveni ,mint márka ,vagy ezt a kategóriát ami ugyszint értelmetlen.Keress fel egy autó hifi beszerelőt és a sarokba lévő hegyből vállogathatsz. Én automatice és erőszakkal teszem az ügyfél csomagtartójába.Öreg Tom.
(#) aflmor válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Én???? Én annak a "belét" látnám szívesen aki a SAL-t, (meg a szutyokit) behozta az országba

Idézet:
„ennek az árán akarsz hangszórót venni”
Nem én írtam.
(#) Moderátor hozzászólása aflmor hozzászólására (») Márc 12, 2008
 
Uraim!
Ne itt vitassák meg az anyagi helyzetüket. Maradjunk a témánál és ne ócsároljuk feleslegesen (más) márkákat (hiszen kinek a pap, kinek a papné...)
Köszönöm!
(#) aflmor válasza (») Márc 12, 2008 /
 
Én értem. Ezért is ajánlottam, a feladathoz mérten, elfogadható ár/érték arányú terméket. Csak Tamásnak jeleztem, hogy rossz "Válasz" gombot nyomott.
(az a kis poén, meg csak belefér...
(#) Jaffry hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
ennek a teljesitmény kimenet átalaktonak is van hátránya mert valamivel torzabb jel jön ki onnan mint az alacsonyabb szintüröl(erösitö bemenete)
(#) oregtamas0202 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Üdv. Melyik lettvolna a jó gomb?
(#) hpnx hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Sziasztok!!!!

Van egy kisebb problemam fejegyseg-erosito bekotesevel.
Remelm tudtok segiteni

Szal van egy pioneer fejegysegem, de azon csak egy par RCA kimenet van, es a 4 csatornas erositohoz ez keves. Azert szeretnek 4 csatornast, mert akkor az a hangszorokat, es a ladat is meghajtana. Nem tudtok vmi "normalis" es NEM GÁNY módszert, h. a ket kimenetbol hogy lehet negyet varazsolni???

Segitsegeteket elore is koszi

udv hpnx
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Üdv.Tehát a fejeegység alap.Y-RCA elosztóval lehet duplázni a kimenetet,de igy azonos jelszint van ,nincs szabályozási lehetősséged.Ha kis-jel / nagy jel átalakitót használsz,jobb a megoldás.Ugyanitt egy régebbi válasz olvasd át.Ha ez kevés irj segítek.Öreg Tom.
(#) hpnx válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Hali!!

Köszi a segítséget, az Y-RCA elosztós témát ismerem, ezt akarnam kiketulni ha lehet. (pont a szabályzás miatt).
Ha ezt a kis/nagy jel atalakitos modszert pontosan leirnad megkoszonnem...
Olvastam vmi FÉSŰSZŰRŐS megoldasrol, arrol tudsz vmit???

Koszi a segitseget!!!

udv hpnx
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Üdv.A 193974/194177 alatt már irtam.Mivel neked 1 pár RCA kimeneted van,és az ha 1 van mindig a hátsó hangszóró párral együtt szabályozható, igy neked egy trükköt kell alkalmaznod.Gondolom hátsó hangszórók is vannak?Ami eddig hátsó volt , most első kimenet legyen.Most a rádió kimeneteiről beszélek. Ok, igy az eredeti(gyári) RCAkimenetet, ami hátsó volt front ként tudod használni.F.KÖV.
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Az átalakító amit emlitettem,az nem a képen látható amiben csak kondik és ellenéllás van,hanem csatornánként illesztőtrafók ami tökéletesen leválasztja az erősítőt a rádió végfokjától ,a kondik esetleges meghibásodása esetén (zárlat).Ha átalakitót használsz , gyakorlatilag avégfokot nem terheled.Mindez nem szükséges ha az erősítőnek van nagyjelű bemenete is.Általában csak a régebbieknek van vagy 1-2gyengébbtipusnak. Ha van kérdés ,jöhet.ÖregTOM.
(#) hpnx válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Hello!!!

Megintcsak koszi a segitseget.

Voltam ma bennt media marktban, es talaltam egy oan kabelt, aminek egyik veget a fejegyseg ISO csatijara kell csatlakoztatni, megpedig a hangszoro kimenetekhez, masik vege RCA. Ezzel csak az a baj szerintem, h. onnan mar erositett jel jon ki...??? nem???

Errol mi a velemenyed????

koszi hpnx
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Hát valószinü amit vettél az /Blaupunkt/grundig/daewoo stb ISO-RCA átalakitó.Az már alapból RCA jelkimenet ,csak a csatlakozóját igy oldották meg. De nem is tudod, még erővel sem összedugni mer más a mérete.
(#) hpnx válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
koszi!

megjo, h. nem vettem meg
(#) hpnx válasza hpnx hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Akkor azt hiszem, marad az atalakitos modszer, amitrol beszeltel. Mennyit kostal egy olyan atalakito???

Az erosito amit neztem:
http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=71&S=2&ID=848&FK=&AK=...2060.4

a masik:

http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=71&S=2&ID=854&FK=&AK=...2075.4

Elmondanad a velemenyed rola??

Bocs, h. folyamatosan zaklatlak a hulyesegeimmel
koszi

hpnx
(#) hpnx válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Akkor azt hiszem, marad az atalakitos modszer, amitrol beszeltel. Mennyit kostal egy olyan atalakito???

Az erosito amit neztem:
http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=71&S=2&ID=848&FK=&AK=...2060.4

a masik:

http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=71&S=2&ID=854&FK=&AK=...2075.4

Elmondanad a velemenyed rola??

Bocs, h. folyamatosan zaklatlak a hulyesegeimmel
koszi

hpnx
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Amik jók azok 4990-5590 körül kaphatók, de biztos kapható olcsóbban is .Öreg Tom
(#) hpnx válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
leirnad pontos, h. mi a neve es tipusa??
koszi
hpnx
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Az olcsóbb HCA-60, a másik Zealum ZUS-L1 az ACR üzletek forgalmazzák. Sok cég forgalmaz, mivel mind nemigen ismerem igy,csak ha látnánk akkor lehet vélemény mondani rólla.
(#) hpnx válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
koszi szepen

hpnx
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Szivesen máskor is .Öreg T.
(#) hpnx válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Hello!!!!

Eloszor is Kellemes Husveti Uneepeket mindenkinek!!!


Lenne meg egy kerdesem. Teljesitmenyuket, ill. parametereiket figyelembe veve passzol egymashoz az erosito, es a lada???

Itt a link:

Erosito:

http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=71&S=2&ID=1146&FK=&AK...%20504

Lada:

http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=71&S=2&ID=927&FK=&AK=...1204BR

Koszi szepen

udv


hpnx

(#) csimasz5 hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Hali mindenki!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Mazda 6-om gyári bose rendszerrel.
Jól szól de a sub-ja gyengécske.A kalaptartóban van egy bose aktív sub hangszóró.
Gondoltam a hátra menő jelet rákőtőm egy erősít+subládára.
A gond hogy a jel nem szabványos RCA az erősítő jelzi hogy a jel negatívja nem test -.
Ahogy mértem a jel a két vezeték között 1,5 2,5 v de a jel negatív és a kocsi testje között kb 0,8 v ot.
Hogy lehet úgy megoldani hogy a jel negatívja test legyen hogy az erősítő ne reklamáljon?

Működni működik rendesen,csak félek ha így hagyom elszáll valami előbb utóbb.
(#) csimasz5 hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Azért sem hagyom elsülyedni.
(#) oregtamas0202 válasza hpnx hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Üdv .Kicsit foglalt voltam. A JBL-t kevésbé ismerem .Szettet is akarsz? A 4 csatornás erősítő miatt kérdezem.Ha igen a szettre megfelel, de a subra kevésnek találom az erősitő teljesítményét.Szívesebben irok privát ,mert elég érdekes az emberek megnyilvánulása. Legyen az ár/tipus vagy sima válasz.Ha tipus akkor reklám,vagy elfogultság, ha ár -anyagiasság, ha rövid magyarázat akkor konyha nyelv és egyetemi szakdolgozatot kérnek.
(#) oregtamas0202 válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Üdv. Mazda nehéz eset. Csak a hangszóró jelből RCA jel és ugy az erősítő.Ha pontosabb magyarázat szükséges segitek.
(#) aflmor válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
(#) aflmor válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Információ hiányában, nehéz eset csak... :yes:

Ui.: ...hangszórójelből RCA? Egy 6-os Mazdában, Bose cuccnál? Ne má... Az a sal-hoz, és magnathoz való...
(#) csimasz5 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Nem igazi hangszóró jel!
Ugyanis a kalaptartóban van egy "Aktív" 23 cm -es hangszóró.
(a hangszóró aljára van szerelve egy kis erősítő)
Ide csatlakozik 4 vez 2 jel 2 táp.
A jel nagyságrendileg RCA de a negatívja nincs az autó testjével azonos potenciálon!
Az erősítő (Alpine v12 4csat)jelez hogy nem okés a negatívja az rca jelnek.
Minden működik rendesen csak félek hogy ha így hagyom idővel valami elszáll!

Arra kellene megoldás hogy a gyári sub jel negatívját valami módon azonos legyen a kocsi negatívjával vagy mi!
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem