Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 44
(#) Kovidivi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a kapcsolásokat!
Teljesen igaz, sima ellenállás is melegedhet tőlem. Félvezetőt könnyebb egy fokkal hűteni, de körülményesebb a vezérlés.
A P-s FET nem kötelező, csak annyi, hogy a GND-hez képest legyen meg a 3.3V. Sima tranzisztorral már régen célba értem volna lehet...
Átnézem tüzetesen holnap, amit kaptam!
Jóéjt!
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Szia!
Leszimuláltam, TL431 helyett sima potival, a potin 4.2V van, az NPN tranzisztor kollektorán kb. 55V, a másik oldalán 3.3V. Szerintem tökéletes! Ha növeltem a kimeneten a terhelést, akkor a potival be tudtam 3.3V-ot állítani, tehát a TL431-nek is menni fog. Megnézem mit csinál áramkorláttal. Szerintetek ez lehet a végleges kapcsolás? Rövidzárlatnál kicsit több az áram, mint 0.6V/6ohm=100mA, mivel mindkét tranzisztor nyitva van, de az 1K soros korlátozza az áramot minimális szintre, kb. 20-40mA folyik rajta, de lehet csökkenteni a Zener-t, 10V-os bőven elég oda. Összesen 150mA folyik a kimeneten, ami számomra szuper.
Proli007: Nem konstans a terhelés, mikrovezérlőt táplálna, szeretnék spórolni az áramfelvétellel.
Köszönöm a tippeket, és a magyarázatot, hogy mi volt a hiba.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
A Q17 kollektor ágába tedd az ellenállást!
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Szia.
Ha oda rakom, a rövidzárlati áram 200mA-re növekedett, ha az emitterben van, akkor 1K-s ellenállással 130mA. Elmondod, hogy miért lenne ott jobb? Az okok is érdekelnek, csak ezért kérdezem.
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Például megválaszthatod úgy az értékét, hogy nyitott Q17-nél se legyen a FET Ugs 12V-nál nagyobb és ahogy számolom zenerre sem volna szükség.
Az áram korlátozására Gábor rajzánál keresve sem találnál egyszerűbbet/megbízhatóbbat.
(#) pumoka hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget!
Van egy UA7824V-os fesz.stab.Ic-m. TO-3 tokozású!
Hogy van a bekötése? Nem találtam semmit róla!
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2016
(#) ferci válasza pumoka hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Szia!
A 6. oldalon látod.
7824
(#) ferci válasza pumoka hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Ami a 2N3055-nél a bázis, az ennél a stabnál a bemenet, a jobb oldali pedig a kimenet.
A tok a GND.
(#) gbiro72 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Kedves Fórumtársak! Kaptam egy Transtector márkájú feszültségszabályzót. Erről a trafóról semmilyen adatot nem találtam az interneten. Ha minden igaz akkor ez leválasztó trafó is. Azt kérdezném, hogy valóban az?
(#) proli007 válasza gbiro72 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Hello! Előre bocsátom, hogy nem ismerem ezt a stabilizátort. De az ilyen gépek, általában rezonancia stabilizátorok és nem leválasztottak. Viszont könnyen meggyőződhetsz róla, ha ellenállás méréssel feszültségmentes állapotban a ki-bement között mérsz ellenállást. Ha szakadást mérsz, leválasztós.
(#) gbiro72 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Köszi a tippet. Megnéztem és nem találok ellenállást a 2 oldal között, tehát úgy néz ki, hogy leválasztós.
(#) mr.Cara hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Hello !
Van egy villanypásztor kapcsolásom, amiben a gyujtótrafót egy 2N2222+2N3055 darlington vezérli, a 2db 555-ös ( a két tranyó előtt) egy 7808-ról kap stabil tápot. Felmerült egy kérés egy kollégámtól, hogy a pásztort ellátó akut meg kellene védeni a teljes lemerüléstől. Arra gondoltam ha a feszstabilizátort kicserélem egy vezérelhető tipusra (mintha lenne olyan amit digitálisan lehet ki/be kapcsolni) és valami feszültségérzékelővel a kapcsolgató lábát vezérelném a probléma meg lenne oldva. Tudtok rajzzal (.sch) segíteni a kivitelezésben ? Köszi !
Gábor
(#) kadarist válasza mr.Cara hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Szia!
Van itt egy egyszerű védelmi kapcsolás. Kicsit bonyolultabb: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) Pali79 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudnátok tanácsot adni abban, hogy az ASM1117 5V-os SOT223 tokozású stabilizátort mivel lehet kiváltani aminek a lábkiosztása is stimmel. Az bajom vele, hogy 7V-nál már meghal.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
LM1117-5 -tel.
Idézet:
„Az bajom vele, hogy 7V-nál már meghal.”

Mit jelent, hogz meghal?
Beépített hővédelemmel rendelkezik (mindkét típus), ami nem engedi a félvezető lapja hőmérsékletét 125 fok fölé. Ha túlmelegszik, visszaveszi a kimenő áramot.
Lehet, hogy a hűtése nem jó. Számítsd ki a lapka hőmérsékletét a tokozásra megadott hőellenállásokkal.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) ferci válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
LD1117 is létezik..
A belső védelmekre inkább ne hagyatkozz! A tuti a rendes hűtőfelület, jó felforrasztással.
(#) Buvarruha válasza ferci hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy a hűtéssel van a gond, nem ritkán döglenek meg ezek a stabilizátorok.
(#) ferci válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Nem is azt írtam....az egy feltétel.
Adatlap szerinti hidegítések, Ptot figyelembevétele a hőfok függvényében, stb.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Kovidivi válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Ez a meghal kijelentés teljesen félrevezető. Fogalmazd meg újra az egész hozzászólásod. Arra gondolsz, hogy 7V feletti feszültségnél tönkremegy a stabilizátor, vagy arra, hogy ha 7V-nál kisebb a fesz., akkor a stabilizált feszültséged is esik lefelé, tehát elérted a stabilizátor szaturációs feszültségét?
Vagy 7V felett túlmelegszik? Vagy mire gondoltál?
(#) Pali79 hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Bocsánat, elfelejtettem értesítésre jelölni a témát.
Szóval a meghalnál arra gondoltam, hogy egyszerűen tönkremegy. Én a 7805-ön nőttem fel az 8V-tól kezd el működni rendesen és egész tág határok között lehet mozogni a feszültséggel, ennél nem így van. Vettem pár breadboardra való tápot, biztos Ti is ismeritek, a leírásban azt volt, hogy 12V-ról is működik. Mondanom sem kell, hogy egyből füstölés volt. Ezt szeretném elkerülni.
(#) Tasznka válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Szia!
Bár én LD1117-et használok az ua. mint amivel te is próbálkozol,és nekem évek óta megy 12-13v-ról.
Szerintem ott más a gond,nem a stabi. 15V-ig bírnia kellene.
(#) JuniorKill hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
sziasztok. A Kérdésem az lenne egy tf12n50 tipusu Bővebben: Link mivel tudnám helyettesíteni. rá írva ez van:
tf12n50
gv5l2d
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2016
(#) Ge Lee válasza JuniorKill hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
(#) JuniorKill válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Ez jó lehetne Bővebben: Link
(#) JuniorKill hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
vagy ez Bővebben: Link
(#) proli007 válasza JuniorKill hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Hello! Már megbocsáss, de mi köze van ennek a témának a feszültség stabilizátorhoz, amiről ez a topik szól?
Esetleg hogy ez van benne? Mert akkor az ellenállás az aduász, az szinte mindenben van. A Fet-ekhez, alkatrészekhez van külön topik..
(#) JuniorKill hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Bocs..
(#) butib hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Üdvözlet
Ezelőtt kb 1 évvel egy 3.92 V-os li akkut tettem egy kvarc órába , egy diódával sorba kötve .
Most jött el az ideje annak hogy tölteni kellene . 3,92-0,6=3,32 így jó volt de 4,15 szerintem már sok lenne és nem akarom hogy tönkre menjen az óra . Akku van sok és kicserélném az összes órába .
Kérdés : Kellene egy feszültség átalakító ami keveset fogyaszt és üzembiztos (hőmérséklet független) ha kell 1,5 ; 3 ; Volt legyen a végeredmény , és ne keljen mindig alakítani csak kivenni a merültet és be a feltöltöttet .
Segítséget előre is köszönöm .
(#) rascal válasza butib hozzászólására (») Dec 27, 2016 / 1
 
(#) nedudgi válasza butib hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Nincs az a feszültségátalakító, amelyik kevesebbet fogyaszt, mint egy óra. Ezzel a projekttel csak rosszul járhatsz. Esetleg egy Recyko, vagy más alacsony kisülésú akkumulátor, kiegészítve egy fényelemmel segíthet megspórolni a 2-3 évenkénti elemcserét.
Következő: »»   36 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem