Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   23 / 30
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Úgy 30 éve volt a Racal Redac nevű program. Több millióba került. Csak a doksija a polcon vagy 1 métert foglalt el. Nem tudom létezik e még.
(#) teszti hozzászólása Júl 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Olyan nyáktervezőt keresek amivel általános alkatrész típusokból lehet megszerkeszteni egy nyáktervet. Letöltöttem a Sprint Layout demóját, de abban ha össze kötöttem a pontokat, és megmozgatom akkor nem viszi magával az új vonalat.

Olyat keresnék, amiben a vezetékek hozzá csatlakoznak a lábakhoz, és ha mozgatom az ict, akkor menjen vele együtt a vezeték is.

Kezdő vagyok, egyszerű programot keresnék.
(#) morgo válasza teszti hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Szia!
Ezt próbáltad már a Sprintben?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
(#) teszti válasza morgo hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Szia!

Nem. De rákattintottam de nem vonszolja magával a vezetékeket. Mit kell még csinálni?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
(#) morgo válasza teszti hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Ha pontosan rá van téve a "vezeték" vége az alkatrészlábra, akkor vonszolnia kéne. Kapcsold be a mellette lévő forrpontra illesztés/ugrást is, úgy könnyebb lesz pontosan illeszteni.
(#) (Felhasználó 119324) válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
És a programhoz egy emberkét is, aki ingyen meg is rajzolja vele a nyáklapot ...
(#) Hp41C válasza HA3GX hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Idézet:
„bepakolgatom az alkatrészeket, légvonalban összehuzalozom,”

A megszerkesztett kapcsolási rajzból indulnak... Eagle, Proteus, stb.
(#) jimmi12 válasza Zsora hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Helo,

Esetleg ezt nézd meg: Prontoview

Régebben használtam, a grafikája nem a legszebb, viszont hibakeresésre nagyon jó volt.
(#) teszti válasza morgo hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Azt hol kell beállítani? A tőle balra lévő gomb? Ha igen, akkor hiába kapcsolom be, úgy se jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
(#) morgo válasza teszti hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
A fentebb mellékelt képen a középső gomb.
(#) teszti válasza morgo hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Azt is bekapcsoltam, de semmi. Mit rontok el? Beteszek például egy 1206 smd ellenállást, két lába mellé 1-1 forrpontot. Kattintok a trackra. Bele kattintok bal gombbal az egyik forrpontba, utána az ellenállás egyik lábára bal gomb, utána jobb gomb. Majd ugyan ezt megcsinálom a másik felével is. Ha húzom az ellenállást akkor nem megy vele a vonal, de ha a padet húzom akkor viszi magával a vonalat.
(#) niedziela válasza teszti hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Azt, hogy az SMD nem azon a rétegen van mint a vezetősáv
(#) (Felhasználó 119324) válasza teszti hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Ha netalán rákattintanál a súgóra, akkor mindent megtudsz a program használatáról (SprintLayout-ról beszélek) - de ha valaki csak mástól várja az eredményeket, az sosem fogja megtanulni a progi használatát ...
(#) (Felhasználó 119324) válasza teszti hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
itt a leírás - de csak keresni kellene a fórumon ....
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_files/sp6_alkoto.pdf
(#) teszti válasza niedziela hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Jéé, és tényleg. Köszi. Átkapcsoltam C1-re és már vitte is magával.

Csak tudnám, hogy a videókban mért nem így használják, szerintem így sokkal egyszerűbb. Vagy csak nem tudtak róla, hogy ilyen is van.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
(#) Al-sulaymaniyah hozzászólása Júl 4, 2016 /
 
Sziasztok! Elkezdtem használni a deep trace nyáktervezőt. Odáig megy hogy megrajzolom a kapcsolást és konvertálom PCB-be, de....
1, lehet itt rábízni hogy oda pakolja az alkatrészeket ahol neki a legegyszerűbb?
2, hol lehet átkötést adni neki, hogy használja?

Két oldalasban megtervezi másodpercek alatt, viszont egy oldalason nem köt össze mindent ugye átkötés nélkül :/
(#) Zsora válasza jimmi12 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Ezt már én is néztem, és nem nagyon jön be.
Azért köszi!
(#) jimmi12 válasza Zsora hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Esetleg még az Altium Designer vagy a Proteus...
Ez csak otthoni felhasználásra kellene?
(#) Zsora válasza jimmi12 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Nem, nem otthoni felhasználásra kellene.
A Proteust én is használom, de az tervezőprogram, akárcsak az Altium Designer, másrészt a GenCAD-et sem támogatja. Egyébként az általam használt GenRad CB/Test Graphical Editor (IGE) is a Proteus egy régi verziója alapján készült.
Emellett még az ODB++ Viewert használom, meg a PCB-Investigatort tesztelgetem, de egyik sem olyan jól használható, mint az IGE.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016

IGE.png
    
(#) jimmi12 válasza Zsora hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Ami használható az ez Vayo
(#) Zsora válasza jimmi12 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Ez már érdekesnek tűnik. Nagyon szépen köszi!
(#) Hp41C hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
Egy híres mondat jut eszembe: The eagle has landed - A sas leszállt. (Apollo-11 a holdról)...
Az Autodesk felvásárolja az Eagle -t.
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Na kivácsi leszek mit rak össze belőle az autodesk.
(#) elektrocad válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Pontosabban a Cadsoft-ot, az Eagle gyártóját adta el a Farnell az Autodesknek. Rövid időn belül nem hiszem, hogy hozzá nyúlnak, meglátjuk, később hová fejlesztik.
Tehát nem a programot, hanem az egész céget vették meg, a fejlesztőcsapattal együtt.
(#) Doky586 válasza elektrocad hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Ahogy a Westel-t megvette a Matáv..
(#) bbb válasza usane hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Ha abból indulunk ki, hogy az Autodesk circuits már jó ideje támogatja az Eagle fájlokat, várható volt előbb-utóbb egy bekebelezés tőlük. Ezen kívül csak jóra merek számítani tőlük, hiszen a termékeikben megvan a szkriptelési lehetőség, így ezt nem valószínű, hogy kiölik belőle, a termékeik közt egyre nagyobb az átjárhatóság, ami mondjuk a 3D megjelenítésnek kedvezhet, s ne feledjük, hogy van egy rakat jó minőségű ingyenes programjuk is, tehát valószínűleg meghagyják a lehetőséget azoknak is, akik továbbra is hobbiváltozatot használnának a programból. Személy szerint én a circuits és az eagle összeolvadását valószínűsítem oly módon, hogy az eagle alapjaira építve lesz egy Autodesk circuits offline féle program Linuxra, Windowsra, s beépítik a felhőtámogatást, hogy közvetlen a honlapon lehessen szerkeszteni a nyákokat. Meglátjuk mi lesz ebből, de egyelőre rosszat nem látok benne (s legfeljebb továbbra is használjuk a már meglévő, megszeretett verziónkat - ami nálam az 5.12 )
Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy az LTSpice támogatás megmarad-e benne
(#) TreasureHunter hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
a PADS-ról mi a véleményetek? Nemrég olvastam róla egy cikket. Tervező, layout meg tesztelés van benne elvileg. Van valakinek tapasztalata vele? Esetleg, hogy honnan lehetne khm, "kikölcsönözni"?
(#) kendre256 válasza TreasureHunter hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Sok-sok évvel ezelőtt, úgy a 90-es évektől kb. 2005-ig dolgoztam vele. Az egy professzionális program volt, gondolom most is az. Először még DOS alatt működött, hardverkulccsal. Legutóbb vagy 8-10 éve használtam MentorGraphics néven a windowsos demó verzióját. Már nem tudom, milyen korlátokkal működött, de ki lehetett próbálni vele szinte mindent. Viszont eléggé korlátos volt, egyszerű áramkört lehetett vele csak csinálni.
Viszont a PADS már a kezdetektől olyan volt, hogy mindent lehetett rajta kényelmesen állítani, szerkesztgetni és a megszerkesztett alkatrészt a "panelba" is elmentette. Az azt jelentette, hogy ha egy kapcsolási rajzot, vagy paneltervet, amiben volt egy általad szerkesztett alkatrész, átvitted egy másik gépre, akkor azon minden tökéletesen, ugyanúgy megjelent, és az alkatrészt el tudtad menteni a második gépen lévő alkatrészkönyvtárba.
Nagyon drága program volt, a kilencvenes években került több százezer forintba. Viszont aki profin akart dolgozni, azzal tudott...
(#) TreasureHunter válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
hű az igen, cska mert próbaverzió elvileg van letölthető. Csak nem próbáltam ki hogy X ideig lehet használni és aztán vége, vagy pedig egyes funkciók nem elérhetők, de akármeddig használható.
(#) szili83 hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
EasyEDA-t használja valaki? Milyen lehet?
Következő: »»   23 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem