Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   145 / 207
(#) szabiika1111 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
12v adapterrel csinaltam.a mechanika az jo nem szorul.meg kicsit meg is zsiroztam.kicsit megmozdul aztán olyan mind ha letiltana mert nem tudja mozgatni a kijelzőt.Ha kézzel segítek nyomom vagy huzom akkor jó.Azert gondolom hogy az a 2.5V kevés lehet neki
(#) Inhouse válasza szabiika1111 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Benne van a működési tartományban, akár jó is lehetne...passz.
(#) set68i válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Csak egy kérdés: a motor háta mögött van egy fet, ha jól látom 78L05... nem esetleg az kellene adjon 5V-ot a motornak? Ki kellene mérni, hogy esetleg nem az hibásodott meg.
(#) Inhouse válasza set68i hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Az nem fet, hanem feszültség stabilizátor IC, +5V-ot csinál, de hogy a motornak? Nem hinném, mert 100mA-es.
(#) szabiika1111 hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
Azt az ict megprobálom lekövetni hova megy.
A motrnak kelenne birni a 12V ezt találtam róla
(#) szabiika1111 hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
A feszültség stabilizator az jo 4.91V ad ki.Lehetséges hogy a középen levő vezérlő nem jó?dioda mérővel megkerestem hova mennek a motor áramköre.mind a kettő kivezetés a vezérlőhoz megy ugyan arra a lábra.Ami rá van irva 6951 ES 3125
(#) set68i válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Igaz, nem fet, nem tudom hirtelen miért írtam azt...
(#) Frekvency hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a képen látható sérülés javítható-e, ill. miféle alkatrést szállhatott el a nyákon?
bal felső sarokban van, nem tudom, hoyg nagyítható-e a kép.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) patikus77 hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a Ford 6000 CD cd-s rádiójának a kijelzője javítható-e?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) zolika60 válasza patikus77 hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Attól függ mi a baja és érdemes-e.
(#) patikus77 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Igazából így lett vásárolva (az autó), nem tudom az előéletét, vagy a hiba okát. Egész egyszerűen nem jelez ki semmit.
(#) rcrajmund hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
Üdv. Fórumtársak!

Nemrégiben vettem használtan egy Sony típusú autós fejegységet! Iso csatlakozással az autóhoz! Olyan probléma van vele, hogy összedugva az autó hangszóróival (gyári) csak az egyik oldal szól rendesen, a másik csak épphogy! A BALANCE tekereésével jobbra alig hallatszik valami, balra tekerésével tökéletesen szólnak a hangszórók. Olyan mintha 4*50w helyett csak 2*50w jönne le az ISO csati pontokon. Megnéztem egy másik sony fejegységgel azzal meg tökéletesen szól mind a négy sztereóba. A hibásnak vélt fejegységen van még egy pár RCA kimenet, és egy Remote in Jack bemenet és antenna. Mi lehet vele a probléma???
(#) rcrajmund hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
A kékkel jelölt elektronika elem???
(#) steelbird válasza rcrajmund hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Szia.
Az egy dióda. Mellette ott van a pozíció száma, csak elfedi a képre rajzolt karikázás.
Pozíciószám alapján visszakereshető a rajzán, hogy az milyen áramkörben van és mi ott a szerepe.
(#) rcrajmund válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
D405 és D404

Akkor ez a két dióda az ami a nyák lapon olvadt meg púpos is. minden más elem szemrevételezéssel jónak tűnik!
Elképzelhető hogy ez az oka a problémának?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) steelbird válasza rcrajmund hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Az OK, de készülék tipust még nem írtál.
A Sony az nem tipus, hanem a gyártója.
Van műszered, tudsz mérni majd?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) rcrajmund válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
a típus Sony DSX-a30

Nincs műszerem de veszek majd!
(#) steelbird válasza rcrajmund hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Hmm.. elektronikai alapok nélkül nehéz lesz javítani.
Lehet, hogy egy javításban járatosabb emberre kellene bízni a dolgot.
Visszavinni nem tudod az eladónak?
(#) rcrajmund válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Sajnos nem! Azért köszi a segítséget. Annyit megtudsz mondani hogy pontosan milyen dióda lehet?
(#) steelbird válasza rcrajmund hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Nem, ahhoz szervízkönyv kellene. Kerestem, de nem találok.
Elképzelhető, hogy fordított bekötés miatt szállt el, de csak tippelek.
(#) petifly hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sziasztok! Kaptam karàcsonyra egy új fejegységet az autómba. Blaupunkt tokyo 110 típust. Minden funkció szépen működik. Egy kivételével, a hangerő poti mindkét írányba tekerésével csak emelkedik a hangerő. Kérdésem, hogy eredhet-e bekötési hibából? Kis sorkapcsot használtam, mert nem olyan csati volt gyárilag mint amilyet a fejegységhez adtak. A színek szerint kötöttem mindent, mondjuk nekem az a megérzésem, hogy gyári hibàs. Ha valakinek van tippje az legyenszíves ossza meg velem. Köszönöm szépen!
(#) Petyaa válasza petifly hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ilyet még nem pipáltam. Ha minden szín szerint, és bekötési rajz szerint van, akkor sorkapocs ide vagy oda, annak műküdnie kell rendesen. Szerintem vidd vissza hogy adjanak egy másikat, vagy az árából venni egy másikat. Max még annyit lehetne, hogy találsz valakit akinek az autójában van szabvány iso csatlakozó és megkéred hogy próbáljátok ki úgy műküdik e.
(#) Gafly válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Idézet:
„Egy kivételével, a hangerő poti mindkét írányba tekerésével csak emelkedik a hangerő.”

Bármennyire is meglepő, ezzel már én is találkoztam.
Ugyan nem tekerős, hanem nyomógombos (lásd csatolt kép).
Ez viselkedik hasonlóképpen: Egy bizonyos hangerő után már csak felfelé lehet szabályozni
Szerencsére ez már ésszerű határokon túli hangerőt jelent.
Én a gyenge táp "berogyására" fogom (lásd csatolt képen felül), de nem mentem utána, mert ritkán "bömböltetem"

IMG_1095.JPG
    
(#) Inhouse válasza petifly hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Rakj fel egy képet légyszíves arról a kötésről!
(#) sereslajos hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Üdv! Valaki nem tudja, hogyan kell gagyi kínai 2 din-es fejegység windows-ba belépni? menüben nincs ilyen. Előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza sereslajos hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ha van benne gps (különben minek a win rá), akkor ott tudod elinditani az explorert, vagy egy tc-t.
(#) sereslajos válasza zoszka hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Sajnos beadja a gps kezdőképernyőjét két menüponttal: navigáció és beállítások, de nem reagál semmire !
(#) zoszka válasza sereslajos hozzászólására (») Jan 3, 2017 / 1
 
A kártyára kell rátenni amit elindítasz és azt a beállításokban adod meg neki hogy azt indítsa. Ha explorert akarsz indítani akkor egy .bat fájlban rögzíted és azt indítod a navi helyett. A tc-nél meg csak betallózod és kijelölöd. A navi helyett azt fogja elindítani. Onnan is eléred az explorer-t.
(#) sereslajos válasza zoszka hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Nem tudnál adni egy tel.számot, ahol elérhetnélek? Köszönöm!
(#) zoszka válasza sereslajos hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Miért szeretnél vele babrálni? Egyébként script-et kell hozzá írni mert kikapcsolás után minden visszaáll alapba. Ha nem tartós változtatást akarsz akkor csak játéknak jó. Ha tartósat, akkor meg igen csak ott kell lenned a parancsértelmezés területén. A másik, hogy annyira kicsi a szabad memóriája, hogy bármit futtatsz mindig minden mást le kell állítani. Játszottam vele eleget.. MortScript néven keress rá.
Én egész skin-eket szerkesztettem aplikációkkal, szín váltással, animált menüvel a gagyi kínai gps-re úgy 7-8 éve. Elég időrabló, de annál érdekesebb volt.
Olyanokból indultam ki mint a mellékelt képen lévő skin.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017

images.jpg
    
Következő: »»   145 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem