Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   148 / 249
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Ajánlom figyelmedbe "micimacko" fórumtárs kedvességéből feltöltött kézikönyvet a "Lúgos akkumulátor" topic-ban...
Idézet:
„Viszont a magas belső ellenállásuk miatt jelentős az önkisülésük.”

Ez így leírva eléggé nagy ba (khm, legyen inkább ellentmondás ).
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Helytelen kezelés miatt lehet nagy az önkisülésük, ha a digók nem zárnak jól, (tönkre menetek a biztonsági szelepek), akkor sólerakódás keletkezik a szivárgás helyén, ill. a + elektróda közelében, és a levegő páratartalmával viszonylag gyengén, de vezető masszát alkot.
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Igen, arról a könyvről beszélek.
Már látom, hogy hülyeséget írtam.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Akkumulátort?
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Lehet ezért volt az a protokoll része, hogy amikor rendszeres tervezett karbantartásra kimentünk egy állomásra, akkor vittük a következőket:
- Ecset (az mindig van egy műszerésznél :laugh;
- 2 (két cellás lúgos akku csomag);
- 6V-os izzó.
Ha az izzó gyengén világított, akkor cseréltük az akksit, majd bent az éjszakás lemosta és feltöltötte.
Ha jól világított, akkor a mindenütt rendelkezésre álló lavórban lemostuk az ecsettel, és maradt a következő alkalomig
Ami azt illeti, olyanra nem emlékszem, hogy desztillált vízen és áramon kívül kellett volna bármit is tölteni rajtuk
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) Antennaman válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Gratulálok a 80m-es DX vételhez.
Én meg tegnap este fejeztem be egy Róka vevőt 80m-re és azon hallottam CW-n Japán állomásokat "natur" ferrit antennával. Gondolom az 5-ik emelet magassága is közre játszott de a kis vevő erőssége a bemeneti kaszkód RF. előerősítő.
Még tavaly tavaszon Csorváson a rádióamatőr találkozón beszélgettünk HA8BE Béla barátommal erről a kis érzékeny vevőről, hogy kellene konstruálni úgy, hogy könnyen után építhető legyen mert vannak ugyan érdeklődő fiatalok a Rókavadászatra / a rádió irány mérésre / de elég gyenge vevőket kapnak és nem találják az eldugott mini adókat. Így hamar lecsügged a lelkesedésük ha nincs sikerélmény. Szerintem ha egy ilyen kis róka vevővel indul neki egy kezdő akkor lesz élménye, hiszen nekem is csuda jó szórakozás volt hallgatni az állomásokat. Terveztem egy praktikus nyákot az elkészítéséhez.
Csak ajánlani tudom ezt a jó kis vevőt és aki meg akarja építeni szívesen el küldöm a nyák tervét lay formátumban.
Üdv. 73 , HA8LKM
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Az olaszok is jobban zárnak, ha a szerelő megtekeri rendesen.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Nem is gipsztigrist.
(#) elektroncso válasza Antennaman hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia.
Köszönöm. Következő célom, hogy végre magyarokat vegyek.
Nagyon jól néz ki ez a kis vevő. Engem érdekelne a rajza, szívesen megépíteném. Az már jó kérdés, hogy mikor jut rá időm.
Előre is köszönöm.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Nem volna rossz, köszönöm.
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Azért széle/hossza/magassága nem ártana.
Valamint nem postázható.
Viszont következő HE találkozóra vihetünk.
(#) Kera_Will válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
3600-3630 kHz vagy 7093 kHz
körül keresgéljél ... +/- QRM ...
(#) szsrobert válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
3615 on antenna-tapkabel-radio-mikrofon-tapegysegen kivul vernyomas, vercukor, aranyer, epe, szivmutet plusz minden van. Nemreg valami felolvasoest is volt amit a Valamicsoda tamogatott
Tetszik hogy tobb szaz km-rol is egesz jo tererovel jon az adasuk bent a szobaban teleszkopantennaval is.
(#) Kera_Will válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
nem véletlen van ott a 7093 is
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Pontos méreteket csak a hétvégén tudod, mert most nem férek hozzájuk. Tudom, hogy nem postázhatóak, nem is szívesen vállalnám be még ha lehetne akkor sem.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) elektroncso válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Nézegetem, egyszer hallottam magyar hangfoszlányokat, de elnyelte őket a sávzaj.
Őszintén én még a felolvasásnak is örülnék elsőre.
Nagyon örültem ennek a DX-nek, nem akartam elhinni.
(#) Kera_Will válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Aki korán kel, aranyat lel, meg a kakaskört ... 3615 +/- QRM
reggel 5-6-7 között "kör-QSO-kapcsolást" hallhatsz a Kárpát-medencei HA HAMoktól
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) elektroncso válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Köszönöm a tippet, akkor erre figyelni fogok. Eddig nem figyeltem reggelente, mindig csak délután, este, éjszaka.
(#) Antennaman válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 13, 2017 / 1
 
OK,
Már itt is a kapcsolási rajz /skicc/
Előre jelzem, hogy az L2, és a VFO tekercse az L4 kicsit kritikus tehát ezek ahogyan sikerülnek úgy kell a velük párhuzamos kapacitást változtatni a megfelelő üzemi frekvenciára.
Jelen esetben TOKO típusú 10mm-es osztott csévés kivitelben 24 menetet csévéltem fel olyan vékony huzalból ami kényelmesen ráfért. A huzal kb. 0,1 mm zsebrádió ferritantennájáról tekertem le. Itt a próba üzem
Elég zajos a kis vevő is de főleg a környezet. Azért jó játék volt.
(#) atesz33 hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
sziasztok. engem is érdekelne valami jól bevált egyszerűen elkészíthető kapcsolas 3.5 megara.
Ha van valami jó link érdekelne .
Idáig nem foglalkoztam a rövidhullamu sáv vételével .
(#) pucuka válasza atesz33 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Milyen linkre vágyol? Ott az előtted hozzászóló műve. Ennél egyszerűbb, jobb nemigen van.
(#) atesz33 hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Köszi.ranezek.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Ennyire jó a ferritrúd antenna 3.6 MHz-en? Vagy az a 30cm-es botantenna teszi a soros 10kohm-al olyan szuper vevővé..? és jelenlegi kialakításban azt se tudja hol vesz, mivel nincs frekikijelzés..
(#) Feri007 hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!
A HA5KDR (Budapest Fővárosi Rádióamatőr Klub) rádióamatőr tanfolyamot indít, aminek célja a vizsgára felkészítés. Távoktatás -video streaming- segítségével is be lehet szállni, így vidékről is részt lehet venni.
Részletek:
Rádióamatőr tanfolyam, HA5KDR
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) szikorapéter válasza Feri007 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Egerben nincs véletlenül?
(#) sdrlab válasza Antennaman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Igen szokatlan az a 10k-s antenna becsatolás!
De nem is logikus..., mivel azon az ellenálláson kapásból, és visszavonhatatlanul elvész az antennából érkező jel jó része!
A rezgőkör jóságának megőrzésére több utad is van:
1 pár menetes primer tekercs.
2 pár pF csatoló kondenzátor a 10k helyett.
3 újabb leágazás az induktivitáson, vagy a jelenlegi használata.
4 a rezgőköri kapacitás megosztása két sorbakapcsolt között, s a közös pont az antenna bemenet.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
"Távoktatás...vidékről is"
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Csak azért nem jó nekem a távoktatás,mert magamat ismerve úgy nem figyelnék oda a szakmát megillető figyelemmel.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Mielőtt nyakast kapunk az offért: Ahogy látom érdekel a dolog, oda fogsz figyelni.
(#) Antennaman válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Doky586 ,
Tehát ez egy egyszerű Róka vevő RIM vevő ! A kis videón nem ennyire jó a ferrit antennás vétele, hanem egy 3 menetes csatoló tekercsen a dipóllal is kipróbáltam. Le is kellett csavarni az RF előerősítést rendesen. Amúgy szépen jönnek rajta az állomások kinn a szabadban is. Zavaros környezetben a zajt is nagyon felerősíti. Frekvencia kijelzés egy ilyen vevő készüléken egy egyszerűen felrajzolt skála szokott lenni mint a mellékelt képen a régi róka vevőn láthatod.
Ha megépítenéd és tudsz lay formátumból dolgozni itt lesz a nyák terv is amit ajánlok elektroncső kollégának is.
sdrlab-nak : Teljesen helytállóak a meglátásaid pl. egy sávvevő esetén. Ám mint említettem ez a kis vevő elsőként Rádió Irány Mérő vevőnek készült. A kis pálca antennát akkor kapcsoljuk rá a rezgőkörre amikor már nagyon közel vagyunk és a fő irányt kell ezen módon meghatározni. Látható a régi róka vevőn is a kapcsoló bal oldali állásán.
Remélem segítettem a kezdő érdeklődőknek !
Következő: »»   148 / 249
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem