Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   688 / 1114
(#) KTobi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 14, 2017 / 1
 
Minden rendben van. Az jön be ami kell. Az ismerősöd megnyomta a billentyűkombinációt ami eltünteti a felső sávot. Ugyan ezt megismételve ismét a szokásos kinézete lesz. Már párszor sikerült megcsinálni, nem tudom mi a kombináció google ezen segít.
(#) KTobi válasza urh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Erre gondoltam, ez nincs fent a netten, hiába keresed. Nem ideális a képminőség de a lényeget látni. -->||--> a megoldás.
(#) blasz hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok kaptam egy régi albacomp laptopot amiben celeron 2.4gHz proci van de szörnyen szaggat a netes videóknál a gép.Milyen más gyorsabb processzort rakhatnék bele?Memóriát raktam bele 2 gigányit DDR1. Köszönöm előre is.A tokozása 478-as a procinak..
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) tiggersoft válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Típus alapján kellene megnézni a támogatott processzorok listáját.
(#) blasz válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Megprobálok utána nézni de sajna tök kuka vagyok pc-ből,de köszönöm.
(#) tiggersoft válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Arra figyelj, hogy némelyik processzor támogatása BIOS verzió függő...
(#) blasz válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Hát lehet én vagyok béna de egy szót sem találtam róla.
A tipusa Albacomp D410p
(#) RoliNyh válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Én inkább arra volnék kíváncsi, hogy milyen videokártya van benne, és hogy van -e saját dedikált memóriája, vagy a rendszermemóriát használja?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) zsoltee0001 válasza KTobi hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Ezt nem teljesen értem, leellenőriztem mégegyszer, alt+clrl+del-el léptem be, semmi más billentyű kombinációt nem használtam.
Üdv
(#) blasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia 64mb a videókártyája,integrált, és a rendszerét használja 3D gyorsitásra abból 256mb.
SIS650,
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Mégis segítettél, legalábbis kiindulási pontot adni.
Ha valaki így jhárna, itt a megoldás:Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Az nem egy nagy kártya.
GPU-Z -vel leellenőrizheted hány MHz a GPU órajel, szerintem az lesz kevés neki...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) blasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Azért gondoltam a processzorra mert már az oldalak betöltésénél is 100% ketyeg folyamatosan.
(#) RoliNyh válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Akkor meg azt is mégig kellene nézni a feladatkezelőben, mi foglalja a processzort...
(#) blasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
A Crome exe.
(#) RoliNyh válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
**************
Próbálj más böngészőket. Opera, firefox stb.

Helló!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) blasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Az opera kivételével már sok böngészőt kiprobáltam ,ugyan az mindig.Szaggat Az operával nézhetetlen kiprobáltam most. Mindegy ez van.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Kovidivi válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Újratelepítés, friss driverek, friss codec-ek, portalanítás, proci újrapasztázása, és szárnyra fog kapni a gép.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Tomi20 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Sikerült megoldani az Xfi hangkártyával. A mai napom is ráment, nagy nehezen sikerült felküszködnöm a Creative console-t, és ez hiányzott a drivernek, addig csak szólt, de rosszul. Itt a Bass Boos-ot bekapcsolva máris helyrejött minden, a hangerő is bőven elég. Az alaplapi hangkártyával nem tudom mi lehet, az halk maradt, de így már nem is érdekel.
(#) blasz válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
A gép abszolut karbantartása fizikailag már meg volt az ujra pasztázással együtt.
Nézek rá valami linux rendszert azok kiméletesebbek a régi gépekkel.De a proci cseréről még nem mondtam le az szerintem legalábbis javitana a sebességen.A benne levő celeron 2.4GHz hihetetlen vérszegény darab. L1 8kb. L2 128kb. szerintem ma már ez nem elég semmire.
Csak magáról a gépről nem találok semmi infot konkrétat sajna..
(#) tiggersoft válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nem nézegettem meg, de az intel is gyártott azonos típusszámmal .
Meg talán a lenovo, de abban nem vagyok biztos...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) blasz válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Keresgélek érdeklődöm hátha kapok konkrét típust a procirol akit bele tehetek a celeron helyett.
(#) rolandgw válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
CLEVO néven keresd.
(#) blasz válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Azon tul vagyok már de Albacomp D410P ezt a tipusu gépet nem találtam..Az alaplap tipusa meg CLEVO D400P sokat erről sem
(#) tiggersoft válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Ez talán segít...

D400P.pdf
    
(#) blasz válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Köszönöm ezt eredményezi ha már dühböl keresek.akkor semmit sem találok.Köszönöm elégszéles választékot fogad az alaplap. Keresek akkor hozzá valami erősebb procit mindenképp nagyobb L1 és L2 vel
(#) erbe válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
A Crome iszonyatos memóriazabáló. Ennek megfelelően terheli a procit is. Ennél még az IE is jobb. A mostani Firefox mindenképpen. Sajnos, abból is (mint alkalmanként a többiből is) néhány éve volt hibás, amikor vissza kellett váltanom IE-re. Most már egy ideje párhuzamosan használom a kettőt. A Crome és az Opera soha nem nyerte meg a tetszésemet. Alkalmanként Linuxot is használok, azon is csak a Firefox.
(#) blasz válasza erbe hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Én ubuntu használó vagyokazt kedvelem nagyon, de ez a laptop a lányomnak lesz és ő nem érti csak a windowst. Ezért iparkodom kicsit gyorsabbá tenni talán egy gyorsabb procival. Minden böngészővel kiprobáltam már de szaggat a net a proci meg izzad.
(#) hobbyboby hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Hali!

Az alaplapom (ASUS PK5) a bekapcsolás után szépen elkezd betölteni, aztán a megjelenő BIOS ablak közben - egy az egyben, de megáll.
Probléma?
Elromlott volna a BIOS, vagy máris az egész alaplap lett sáros?

BIOS frissítésre még nem gondoltam ...

P1151877.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Szia
Nekem is volt hasonló problémám (lehet, ugyanaz) celeronos gépen Win7-nél. Azt kéne megnézni, hogy ki van-e kapcsolva a win update, mert az tudja kegyetlenül fárasztani a processzort amikor elindítod a böngészőt.
Itt egy téma ezzel foglalkozott, a 2 hozzászólás adta meg a megoldást nekem: Bővebben: Link
Üdv
Következő: »»   688 / 1114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem