Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   72 / 88
(#) Gafly válasza AMD hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Szolnokon biztosan van lépcsős fúró.
Meg rendelni is lehet, nem is annyira vészes áron: Bővebben: Link
(#) pont válasza AMD hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Ha nem tudsz marni, akkor olyan lukat az ilyen Bővebben: Link is tud fúrni mint a kivetőpántfúró, mert itt átmenő furatról van szó. Ha mindkét oldalról félig van befúrva akkor nem szakít a túloldalon. A legolcsóbb és nem ugrik ki a helyéről mint a pántfúró.
(#) Alkotó válasza AMD hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Nem kell feltétlenül boltba menni ilyenkor. Ha van 18-as fúród, és némi affinitásod, akkor azt meg tudod köszörülni "vállasra". Ez rendkívül finom forgácsleválasztást tesz lehetővé, szinte hártyavékonyan lehet vele forgácsolni. Rétegelt lemezt, szinte tökéletesen tudom fúrni ezzel a módszerrel, illetve süllyesztéshez is ilyeneket használok.
De!! normális köszörűt, és gyakorlatot igényel a dolog.

DSC_0331.JPG
    
(#) AMD válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
A szomszéd városban van egy jó barkácsbolt. Először megnézem ott. De még idén megyek párszor Szolnokra.. Jó tudni hova menjek először.
(#) AMD válasza pont hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Ilyenre gondoltam én is, csak nem tudtam mennyire dolgozik szépen.

Alkotó! Biztos voltam benne, hogy van valami egyszerű trükk a tarsolyodban.
Ez egy nagyon jó ötlet. Bár a fúrószár köszörülés nálam mindig kétesélyes. Mert vagy nagyon jól sikerül, vagy nagyon nem. Mondjuk ilyen méretben némileg könnyebb.
Ajándék lenne így karácsonyig be akarom dobozolni. Méghozzá kettő van...
Ki fogom próbálni amíg nincs más.
(#) szamóca válasza AMD hozzászólására (») Dec 5, 2016 / 2
 
A lépcsős fúró nem erre való szerszám! Ezt Forstner-rel a legegyszerűbb jó minőségben kifúrni. A másik, legolcsóbb megoldás a Lapos fafúró. Ha jó minőségű a körkivágó
azzal is kilehet, de ez adja a legrosszabb felületet. Utána felső, vagy szélmaróba fogható stábmarókéssel lehet szép íves szélt varázsolni rá.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) papus51 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 7, 2016 / 1
 
Szia!
Végignéztem a sörösrekeszről készült fotóidat. Csorog a nyálam, nem a sörre, hanem az igényes kivitelre. Nagyon tetszik.
Üdv.
(#) szamóca válasza papus51 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Köszönöm! Sajna akinek készült, nem értékelte.
(#) AMD hozzászólása Dec 7, 2016 / 2
 
Sziasztok!
Találtam 18-as fúrószárat. Átköszörültem de csak a munkahelyemen bírtam volna kipróbálni az oszlopos fúróban. Utólag kiderült, hogy az meg nem működik. Kérdeztem ismerősömet neki van-e hasonló kaliberű gépe. Az nincs de van 19-es lapos fafúrója. Otthon pisztolyfúróval állványban némi gyakorlás után sikerült aránylag szépen kifurkálni. Némi csiszolás ráfér..
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Orbán József hozzászólása Dec 8, 2016 1 / 1
 
Üdv!
Segítsetek örülni!
Ezt vettem és találjátok ki, milyen sztereó ECL86-os PP erősítő lesz beleépítve?
Opps, elárultam.
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Má', mé', nincs meg a belseje, vagy nem javítható?
(#) Orbán József válasza granpa hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Megvan, de nekem az nem értékes felhasználásra...

bele.jpg
    
(#) Robin2 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Másnak lehet, hogy értékes lenne a beltartalma, vagy egyben az egész. Személy szerint nem osztom az örömöd, sőt, gyűjtőként barbárságnak tartom. De ez persze mindenkinek a magánügye, mit és miből csinál.
(#) Orbán József válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 9, 2016 1 / 2
 
Egyben toll a fülibe, akinek egybe kéne... Vegyen magának és tegye rendbe. Tucatjával van a piacon, csak dolgozni kell vele. Kívülről az enyém ugyanígy fog kinézni erősítővel a bendőjében, mint most.
(#) Kicsa válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Szép darab,jó ötletet adtál ezzel az átépítéssel legközelebbre!

ui.:a 2. csatolt képen nem takartad ki az eladó nickjét
(#) Orbán József válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Készakaratlanul történt. Elmaradt az utolsón a radírozás...
Ha beépült a cucc a dobozba, majd felrakom "okulásnak".
Nagyon régen egy régi rádióba fényorgonát raktam, aminek a fényei átvilágítottak a kivett hangszóró helyén a selymen át.
(#) Robin2 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Igazad van. A csövek alá majd ne felejtsd el berakni a kék ledeket.
(#) Orbán József válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Színvak vagyok...
(#) Kovidivi válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
A kimenetről megy egy ellenállás egy LED-re. Ha oda két tranzisztoros áramgenerátort raknál, a LED fényereje állandó lenne kb. 3V-tól indulva.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) maci80 hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy panel amit be szeretnék dobozolni. Csak az a baj hogy mikro kapcsolók vannak rajta, és nem tudom hogyan lehet megoldani hogy a kapcsolókhoz is hozzáférjek. Létezik ezekhez a mikro nyomógombokhoz valami megoldás? Bővebben: Link
(#) szamóca válasza maci80 hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Létezik. De függ attól is, hogy vertikálisan, vagy horizontálisan lesz a panel elhelyezve a dobozban?
(#) bbb válasza maci80 hozzászólására (») Dec 27, 2016 / 1
 
Szia!

Kiszuperált golyóstoll nyomógombjából a műanyag elég hosszú? Vagy kis műanyag rudacska ráragasztása is jó megoldás tud lenni.
(#) Bakman válasza maci80 hozzászólására (») Dec 27, 2016 / 1
 
Furat az előlapra, rá egy feliratozott fólia, mögé a kapcsolókat tartó panelt távtartókkal. Bővebben: Link.
(#) maci80 hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Köszönöm urak a segítséget, ötleteket, ha sikerült összehoznom mutatom az eredményt!
(#) Orbán József hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Üdv!
Meglátni, megszeretni és némi előlap átalakítással egy duál-monoblokk 2x15W EL 84 PP erősítőt beleképzelni egy pillanat műve volt.
Később meg is vettem... Szerintetek? Némi új szálhúzással eltüntetni karcokat, leragasztani egy szerény(telen) emblémával a nem kívánt kezelőszervek helyét, ajakrúzs, új felirat és majdnem gyári kinézet.
Mikor csinálnék amúgy egy ilyen flott kis dobozt? Soha.
Amúgy a végfok és trafó kivételével origin a belseje, de mint félvezetős vívmány érdektelen számomra.
Adatai : 450 mm széles, 365 mm mély, 105 mm magas.
(#) szili83 hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Nem tudtok olyan helyet, ahol lehet venni előre elkészített dobozokat? Pl erősítőnek.
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Kapható egy csomó típusú műszerdoboz de az elő- és hátlapot neked kell elkészíteni. Honnan tudná bármelyik gyártó is, hogy neked milyen előlap teszik? Egy doboz ad egy alapot ami attól lesz pl. erősítő, mert olyan kezelőszerveket raksz az elejére. Ugyanakkor az a doboz lehet egy függvénygenerátor is...
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Hol találok ilyeneket?
(#) szamóca válasza szili83 hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Pl.: Műszerdobozok, HEStore.
Következő: »»   72 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem