Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   24 / 43
(#) erbe válasza Tom52 hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Idézet:
„A külső nagy akkuról való táplálás nem okozhat semmi problémát,ugye?A töltőáram hálózati üzemben olyan 0.4 A volt az akku felé.”

Nem okozhat gondot. Ebben a teljesítménykategóriában a 0,4 A normális. Az eredeti 7 Ah-s akku többet is kaphatna, de a töltő részt "minimalizálni" szokták. Amennyi áramszünet szokott lenni, a 44 Ah-s is állandóan töltött lesz.
(#) Tom52 válasza erbe hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Ok,én is pontosan igy gondoltam.Ha lesz valami fejlemény ,irok.
Köszi mégegyszer.
(#) szitko hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy EATON E-serias UPS-be, vagy bármilyen más típusból, hogy lehet kiiktatni legegyserűbben az akku töltő részt?
(#) Tom52 válasza erbe hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Kérlek szépen a műszerészünk nem talált semmi hibát a készülékben,a jelformáló áramkörről egy rajzot-ha tudnál skiccelni-L és C értékeivel, megköszönnénk.60 Wattos a keringető szivattyú.
Előre is köszi.
(#) erbe válasza Tom52 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Keringető szivattyú
témakörben 2015 jan. 3-i hozzászólásom. Ha képekre keresel rá a témában, nagyon gyorsan megtalálod, nincs egy oldalnyi kép. "UPSkering.jpg"
Már több helyre is betettem, ezt tudom, hol keressem.
(#) Tom52 válasza erbe hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Köszönöm és egyúttal kellemes ünnepeket kívánok Neked és minden fórumTársnak!
(#) cupika97 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok. Vettem egy APC 350-es UPS-t. Ugye össze lehet kötni pc-vel. Milyen kimenet van azon a 10 pines csatlakozón? Soros port? Kár hogy nincsen olyan 10 pines krimpelőm, mert dugóm még lenne, rosszat kuldtek régen.
(#) erbe válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Idézet:
„Milyen kimenet van azon a 10 pines csatlakozón?”

Hogy néz ki? 9 tűs a soros port, az kimenet. 8-as-ból kettő is szokott rajta lenni, az nem kimenet, hanem feszültségtüskéktől védő átmenő csatlakozó. Némelyiknél még 4-es telefoncsatlakozó pár is szokott lenni. Többet mondana egy fénykép a hátuljáról, esetleg olvasható képrészlet az adatlapról.
(#) Gabó válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nem ezt keresed? Bővebben: Link
Ill van még ilyen: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) erbe válasza Gabó hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Hu! Ilyet még nem láttam.
(#) Gabó válasza erbe hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Én is csak gugliba kerestem rá Ott a képek közt volt.
(#) erbe válasza Gabó hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Keresésben nálam első a saját (ma már erősen korlátos) memóriám.
Hozzám újakat mostanában már nem szoktak hozni.
(#) cupika97 válasza erbe hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Rj50 es 10 pines. Amit Gabó rakott be az első linken. Ezek szerint sima USB vel működni is fog?
(#) erbe válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Nem tudom, mert nem ismerem. Biztos lesz valaki, aki látott már ilyent és megvan a használati útmutatója. De ha a típusszámot megírod, rákereshetünk.
(#) Gabó válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Passz, de most nézem a második linken csak 6pines csati van. De gugli szerint létezik az említett Rj50-DB9es kivitelben is.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
APC BackUPS350
Ezen az oldalon majdnem mindent megtalálsz. A képen Data port-ként jelölik, a leírásában szerepel az USB port. Letölthető dokumentáció is van hozzá.
(#) csota hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Üdv!
Blazer 400 csak inverter módban működik, ha ráteszem az AC-t nem történik semmi, nem kapcsol át töltésre. Diódákat cseréltem mert el volt füstölve...... Köszönettel vennék valami tanácsot.
Egyébként akksi nélkül el kellene neki indulni?
(#) olahtamas hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
Üdv!
Adott egy APC BackUPS650. (Olcsón jutottam hozzá, mert elvileg nem volt jó, nálam eddig dolgozik rendesen.) Akku nem volt vele, ezért én összeraktam egy Liion akku pakkot 18650es cellákból. Ez mind szép és jó csak ugye ezeknek a névleges 12V helyett 11,1V (a 12V-os akku feltöltve kb14,4V a Liion akkupakk 12,8V) A kérdés az, hogy meg lehet-e oldani hogy a töltő részét leszabályozni, hogy ne töltse túl az akksikat? Valaki foglalkozott már ilyesfajta problémával?
(#) Johnycorp válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Szia.

Szerintem ne erőlködj vele.
Azért a két akkumulátor típus kicsit másfajta.
Egyszerűbb és biztonságosabb, ha szerzel hozzá eredetinek megfelelő akkut bele.
(#) erbe válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Ráadásul olcsóbb is. 2 db 12 V 7 Ah (7,2-7,5...) ~9000.-. Hány Ah-ás a Li-ion pakkod?
De nem elég csak a töltőt leszabályozni. Az könnyen megoldható lenne. A 11,1 V-os akkut lemerültnek méri a szünetmentes, vagy nem indul, vagy csak nagyon rövid ideig fog akkuról táplálni.
(#) olahtamas válasza erbe hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Most kb 26Ah körül tartok ezt kb 10e Ft-ból hoztam ki. Nem úgy van hogy 11V-nál kapcsol ki a szünetmentes? ~12V-os feltöltöttséggel kötöttem rá és nem jelzett.
(#) erbe válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Idézet:
„Nem úgy van hogy 11V-nál kapcsol ki a”

Ezt tizedvolt pontossággal nehéz előre meghatározni. Monitorozd! Ha ilyen olcsón ekkora pakkot össze tudtál rakni, használd egészséggel. Terhelésre kevesebbet fog esni, jobban bírja. De Li-ion mellé nem elég a belső töltő, balanszer is kell.
(#) olahtamas válasza erbe hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Tudom, hogy ez nem tökéletes,(2006 kiadású elvileg, nem mai darab, ki tudja min ment keresztül) jelenleg a töltés funkcióját tesztelem, stabil 0,72Amperral tölti az akkupakkot. Van hozzá természetesen balanszer, kb fél éve kísérletezek velük és engem meggyőztek.
(#) erbe válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Idézet:
„Van hozzá természetesen balanszer, kb fél éve kísérletezek velük és engem meggyőztek.”

Ezzel kellett volna kezdeni.
A töltő átállításához nehéz tanácsot adni, annyifélével találkoztam már. Meg kell keresned a panelen. Ha nehéz átépíteni, mondjuk egy LM317-et elétenni, legjobb, ha kicsíped és kívülről töltöd.
(#) olahtamas válasza erbe hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Az aksikkal kísérleteztem a pontosítás kedvéért.
Megtaláltam csak egy egyutas egyenírányitó lenne az egész. Az LM317 nem rossz ötlet.
(#) erbe válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Valóban akad ilyen. Trafó látja el hálózati üzemben a vezérlést és erről egy külön diódával töltenek.
(#) olahtamas válasza erbe hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Kipróbáltam akksiról, valóban előjött a baja, amit az előző gazdája mondott. Akkus üzemmódban elkezd zúgni a kimeneten 168V-ot mértem csak, akku feszültség 12,4V, Kb 40Wos terhelésen még működik, akku feszültség leesik 12V-ra, 100W esetén már letilt, akku feszültség 11,8V. A kimenő feszültséget fel lehet valahogy tornázni legalább 210V-ra?
Az akkut ha kibővíteném 4 soros cellára akkor az sok lenne neki? Tehát 14,8V névleges 16,8V teljesen feltöltött állapot.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) erbe válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
4 cella már túl sok lenne neki. Meg kell keresni, miért zúg! Valami zárlat lehet ott. A 12 V-os áramfelvételt kellene mérni. Ha meglesz a hiba, előjön a 230 V is. Több APC UPS-nek fenn van a rajza a neten. Ha szerencséd van, ezé is.
(#) gergo55 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Adott egy APC smart ups 1000I 24 V-os. Szigetüzemű napelemes rendszerben szeretném külső telepről puffer üzemben használni. Kérdésem az, hogy elbírná-e a lúgos akkumlátor kb. 40 V-os töltési végfeszültségét? Köszönöm.
(#) erbe válasza gergo55 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Hány voltos lúgos akkumulátor telepnek 40 V a töltési végfeszültsége?
Következő: »»   24 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem