Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Központi zár
 
Témaindító: Zolcsi80, idő: Márc 26, 2007
Lapozás: OK   18 / 25
(#) Inhouse válasza poda hozzászólására (») Feb 7, 2017 / 1
 
Rögtön tranzisztor csere, a tápnak egy hajszállal több esélye van a működésre egy motorral. A bázisáramok úgy vannak kitalálva, hogy behúzzon az a tranzisztor. A tieddel nem fog.
(#) poda válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Amit írtál két tranzisztort abból válasszak egyet vagy együtt kell beépíteni?
Ellenállás kell hozzá? Egy skiccet megköszönnék még egy darlingtonról.
(#) Inhouse válasza poda hozzászólására (») Feb 7, 2017 / 1
 
A Darlington alap esetben kettő tranzisztor megfelelő kapcsolása, és ennyi. Az első lehet kisebb teljesítményű, a második, aminek a CE átmenete lesz terhelve, annak kell megfelelő teljesítményűnek lenni. A te esetedben olyan 50-100ohm körül van a relék egyenáramú ellenállása. Ez a szélsőséges esetben lehet max 300mA. Ehhez kell választani, mondjuk 0,5-1A Ic áramot tudó tranzisztort és akkor nagy baj nem lehet, az első szinte mindegy, ide jó a 100mA-esek közül valamelyik.. Ezt azért alkalmazzák, hogy megnöveljék az erősítési tényezőt, a bétát. A két tranzisztor ilyen értéke összeszorzódik, viszont a BE feszültség összeadódik.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) poda válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Köszi szépen, sikerült. BC337-40 és BC546B működőképessé tette
(#) Inhouse válasza poda hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Szívesen. Örülök, hogy jó lett.
(#) at22 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok! Suzuki swiftbe van központi zár. távirányítós. Az utóbbi napokba nem igen akart távirányítóval nyitni se zárni. Ha alá nyúltam a műszer alá ott van a vezérlő doboz ha megmozgattam akkor jó volt. Ma ki vettem a műszer mögül a vezérlő dobozt és van egy fekete külön az szabadon van. Utána néztem valami ant a neve. Itt egy kép melyikre gondolok, bejelöltem. Na most azt rákötöttem a kasznira. Így most már nyit, zár ahogy kell. Amikor alá tettem a csavar alá hogy, oda tudjam fogatni a kasznihoz szikrázott. Így szerintetek jól oldottam meg? Nem lesz baj?

0461.jpg
    
(#) Tomi111 válasza at22 hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 1
 
Az a távirányító vevőjének az antennája!!! Nem szabadna semmihez hozzákötni, hagyd szabadon a végét! Ott valami kontakthiba lesz szerintem. Lehet a csatlakozó a dobozon, vagy belül a panelen hibás forrasztás esetleg.
(#) vargaf válasza at22 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ant = antenna
(#) at22 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Most jelenleg kasznin hagytam mert így működik. ( nyit,zár) A dobozt megnéztem nem láttam rajta forrasztás hibát. Akkor az eddig is szabadon volt?
(#) RoliNyh válasza at22 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Nem lehet, hogy az elemed merül le?
(#) at22 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Az nem rég volt cserélve. Lementem és le vettem a kaszniról az antennát,meg felhoztam a dobozt holnap jobban átnézem. Valami kontakthiba lehet, ahogy tomi111 írta.
(#) at22 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Átforrasztottam az egész alkatrész lábakat.(Az már biztos jó) Ahogy mozgatom a zsinór köteget ami megy az első vezető oldali ajtóba akkor jó. Ott lehet valami bibi, valószínű törés.

Az lenne még a kérdésem hogy, a dobozba a panelt átforrasztottam van egy led felirat arra ha beforrasztanék egy ledet az mi célt szolgálna?
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Sziasztok! Olyat lehet ezzel csinálni hogy, amikor bezárom vilogjon az index? Nehéz bekötni?
(#) at22 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Itt egy pár kép a vezérlőröl. Egy barna szál nincs bekötve. Nem tudom szerintetek ezt be lehet kötni indexre? Meg ott egy led felirat ha oda tenék egy ledet az mi célt szolgálna?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) RoliNyh válasza at22 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Az a barna vezeték ha megnézed a panelt, láthatod, hogy közösítve van egy másik
(gondolom a másik barna) vezetékkel, ami viszont már be van kötve valahova, ki tudja hova.

A LED -et beteheted, ha végigköveted a panelt, és nincs kihagyva hozzátartozó alkatrész
(pl előtét ellenállás, esetleg kapcsolótranzisztor), akkor valószínű, hogy valamikor világítani vagy villogni fog...
(#) at22 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Igen közösítve van egy másik barnával ami be van kötve. Akkor esélytelen ezt bekötni indexre?

Ahogy látom a panelon egy R9 ellenállás hiányzik így valószínű a led se menne
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) RoliNyh válasza at22 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Nem tudom, azt kellene kideríteni, hová megy a másik barna. Viszont most látom, a LED előtétellenállása az R9 ellenállás (ha jól követtem le), ami szintén nincs beforrasztva, szóval oda is kell egy ellenállás.
Az IC típusszámát miért nem írtad be? Abból a legegyszerűbb levonni a konzekvenciát, feltéve ha valami normális céláramkör, nem csak egy sima logikai kapu csoport...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) at22 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Megnézem majd IC típusát meg majd lekövettem hova megy a barna kábel ami be van kötve.
(#) Inhouse válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Az az IC a decoder. Azzal van beállítva egy fix kód, hogy ne vegye csak a sajátját. Két kimenete van, azok lesznek felváltva aktívak, amikor nyomkodják a nyit/zár gombot.
(#) Inhouse válasza at22 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Mivel ebben csak két relé van, így nem köthető indexre. Kell hozzá egy kiegészítő kapcsolás egy relével.
A barna és a fehér a zár állását jelző mikrokapcsolóktól jön (testet kapcsol rá valamelyikre). Sok vezérlőnél kivezetik őket kétszer, a riasztóhoz. Gyakorlatilag ugyanaz, mint a mellette levő, a NYÁK-on át van kötve.
Nézd meg, hogy nincs-e eloxidálódva a csatlakozó valamelyik érintkezője...esetleg nincs-e kilágyulva, és azért bizonytalan az érintkezés, mert nem feszül rá a NYÁK ellendarabjára...
Az antennát kösd le a kasztniról... A másik fekete a test.
(#) at22 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Értem akkor kihagyom az indexet. Amióta átforrasztotam a panelt azóta jó nyit zár rendesen.

Még egy kérdés a ledet szeretném bekötni de honnan tudjam meg milyen értékű ellenállás kell oda az R9-es jelzéshez?

Az IC PT2272-M4

Gondolom az a célja a lednek ha lezárom akkor pislákolna?
(#) vargaf válasza at22 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Nem az a feladata, ebben az IC-ben nincs ilyen funkció. Valószínűleg a 17. lábra csatlakozik az R9 és a LED világít, ha a bemenetre jel érkezik a megfelelő címen és dekódolni tudja. Az R9 értéke 560 Ω.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) at22 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Értem , köszi szépen.
(#) zandriis5 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Kapcsolási rajzot kérhetnék erről, mert valahogy sehogy sem tudom kivitelezni, pedig öntartó relével is próbáltam, olyannal, aminek ha 1 impulzust adunk behúz és bent marad, ha még egy impulzust adunk kienged. 1 db ilyen relém van (Vw féle kis fémdobozos 6 lábú relé, Vw-be volt régen ilyen mechanikus fényváltó relé 56a, 56b lábakkal), ebből vélhetően 2 db kellene.
Az két negatív időzítős és két ötlábú relés megoldás érdekelne, csak a kapcsolási rajz alapján tudnám kivitelezni. Ami még fontos, hogy a nyugalmi áramfelvétele 1mA-nál ne legyen nagyobb.
Előre is köszönöm, ha valaki elkészíti a kapcsolási rajzot.
(#) Inhouse válasza zandriis5 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Van egy külön távirányítós vezérlőd, aminek két kimenete van, egy nyitó és egy záró? Valamint a nyitó kimenetet lehet működtetni többször egymás után a nyitó gombbal?
(#) zandriis5 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Igen. A bicskakulcsos távirányító sok funkciós. A nyitás gombot maximum 3szor engedi megnyomni. Minden gombnyomasra 0,5s idejű negatív jelet bocsájt ki, ez így lett programozva. Ha egymás után nyomom meg a nyitás gombot, dupla impulzust ad. Csak ezt a dupla impulzust kellene lekezelni. Zárásnál viszont csak egyszer lehet megnyomni. Ha masodszor is megnyomom, aktívalja a follow me home hazakísérőfényt 30s időre.
(#) Inhouse válasza zandriis5 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Idézet:
„Van egy külön távirányítós vezérlőd, aminek két kimenete van, egy nyitó és egy záró?”
(#) zandriis5 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Igen, 2 kimenete van.
(#) Inhouse válasza zandriis5 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Van egy beépített kp zár vezérlőd is a motorokhoz és azt kellene vezérelni?
Ha nincs, akkor mennyire terhelhető ez a két kimenet? Relézett?
(#) Inhouse válasza zandriis5 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Most így átgondolva ez így kevés lesz, komolyabb elektronika kell hozzá... Késleltetések nélkül vagy nem fog működni, vagy bizonytalan lesz...
Az biztos, hogy szét kell választani a vezető felőli motort és a másik hármat működtető vezérlőt. A vezető felőli motorszálát és mikrokapcsolóját is kikötni!
Na innen két elvi út is van, vagy a bistabil relét és annak váltóérintkezőjét (ha van neki ilyen), vagy a vezető felőli 5 vezetékes motor mikrokapcsolóját használod arra, hogy szétválaszd az első és a második nyitó impulzust.
Az első motort meg kell támogatni 2 relével (szintén váltóérintkezővel). A NO érintkezők, valamint a behúzók egyik lába megy a +12V-ra, a NC-ok testre, a 2 relé COM kivezetése a vezető felőli motor két szála lesz, és a maradék 1-1 behúzótekercs lábból az egyik a nyitó, a másik a záró impulzus kimenetre menne...de nyitónál közé kell még kötni az említett váltóérintkezőt, valamelyiket (ha ez a bistabil relé, akkor annak a behúzójából az egyik megy +12V-ra, a másik a nyitó impulzus bemenet). Ami alapból a vezető felőli motor nyitó reléjére engedi az impulzust (COM->NC), ha az érintkező átváltott, akkor meg a maradék három motor vezérlőjére (COM->NO).
Ez elviekben a következőképpen működne:
Vegyük, hogy zárva van az összes zár, megnyomod a nyitó gombot, a közbe iktatott váltóérintkező a vezető felőlire engedi a nyitó impulzust, ott a 2 reléből a nyitó behúz, a motor kinyitja a vezető felőlit.
Ha megint megnyomod a nyitó gombot, a vezető felőli nem csinál semmit, a másik három viszont kinyit.
Ha megnyomod a zárót, akkor mind bezár.
VISZONT!!! Sajnos késleltetés híján kaotikus lehet a vezető felőli nyitás, mert nem tudni, hogy a bistabil/ill. a motor mikrokapcsolója nem szakítja-e meg hamarabb az impulzust, mint ahogy a motor végállásba érne. A többi nyitásakor csak a bistabilos verziónál lehetne újra gáz, de lehet, hogy a három másik motor vezérlője ezt megoldaná.
Stabilabb megoldás lehetne, ha a vezető felőli is kapna magában egy vezérlőt...persze ennek is feltétele, hogy akár rövidebb impulzus esetén is kellő ideig működtesse a motor(oka)t.
Következő: »»   18 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem