Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   184 / 292
(#) Joe979 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Hali!
Szerinted lehetetlen megszerezni?
(#) Joe979 hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Van egy panelem csak azt miszlikre kell szedjem ahhoz, hogy használható rajzot csináljak.órák,napok,hetek...... stb.
(#) Kalo válasza sebokr hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok,

Nem sikerült..
Kicseréltem nagy nehezen mind az 5 kondit (helyenként huzalozva, mert nagyon szar vékony a panel ), és ugyanott tartok mint előtte. Van még valami ötletetek mi lehet?

"Ferolli Tantaqua N30EL: normál esetben mikor elindul a mágnesszelepre induláskor 111V jut ami hirtelen leesik 92V, de ezzel még kinyit.
Hibára futáskor: induláskor a mágnesszelepre egy pillanatra max. 92V ad ki, majd az is eltűnik vagy szaggat. A mágnesszelep ekkor nem tud kinyitni a kicsi vagy szakadozó feszültség miatt. Ilyenkor csak szikrázik, majd a Piros lámpa kigyullad."


Kösz Kalo
(#) JZoli válasza Kalo hozzászólására (») Feb 5, 2017 / 1
 
Akkor mostmár csak találgatni lehet, szerintem cseréld ki a NAIS 24V-os relét. Lehet azzal is gond!
(#) Kalo válasza JZoli hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Köszi, akkor asszem elöször megpróbálom a relé lábait kimérni..., a forrasztgatás sem az erösségem .
- 1. tekercs kap-e áramot (24V),
- 2. beérkezö-kimenö fesz.-t (110V))
(#) mulderx hozzászólása Feb 9, 2017 /
 
sziasztok,

Fégtherm c-18 típusú gázkazán cirkó vezérlőjébe mi okozhatja a hibát készülék leálláskor a cirkó azonnal leáll és nem megy tovább ? ?
(#) nandor zsigmond válasza mulderx hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Az őrláng is ki alszik?ha igen termoelem csere,ha nem akkor savazás a hőcserélőn.
(#) mulderx válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Őrláng megy, savazva 1 hete volt a hőcserélő...
(#) sebokr válasza mulderx hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Milyen elektronika van benne?
Mert ha nem megy a szivattyú utókeringetése akkor túlmelegedhet és a határoló termosztát kapcsolja ki. De ha a szivattyúban gyenge a kondenzátor az is ilyet okozhat.
Fénykép a panelről?
Panel 1
Panel 2
Panel 3
(#) mulderx válasza sebokr hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
3. panel
(#) Kalo válasza Kalo hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Na méregettem, teszteltem de a mágnesszeleppel nem igazodok ki!
A honeywell "220/240 Vrac" feliratos szelepek milyen feszültséggel működnek?
Ez a Vrac nekem váltónak tünt (de a plusz "r"-t nem értem:rolleyes. Kimérve mintha szaggatott egyenáram lenne?
Van egy másik típusú honeywell (szintén 220/240 Vrac, de sajna nem passzol a kazánomhoz) mágnesszelepem, amit hálózati 240V AC val teszteltem, de nem müködött. Ha a panelra dugtam behúzott, müködött
(#) Sebi válasza Kalo hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Feltehetőleg VregulatedAC és tkp. PWM-el előállított. Ez lehet a lángmodulátor.
(#) Sebi válasza mulderx hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Pont ilyet még nem láttam, de a FÉG egy szerű triac-os "fázishasítós" szabályzóval veszi vissza a feszültséget a szivattyún. Pár alkatrészből áll, könnyen kimérhető. (Olyasmi a kapcsolás, mint a dimmer...)
(#) vision61 válasza mulderx hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Szia!
Ha eddig működött az utókeringetés, akkor először a szivattyúban lévő kondenzátort kéne ellenőrizni, cserélni.
Esetleg a "vezérlő" panelen lévő kondenzátornak csökkenhetett még a kapacitása, bár nem jellemző ezekre a Remix kondenzátorokra.
(#) sebokr válasza Sebi hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Idézet:
„Feltehetőleg VregulatedAC és tkp. PWM-el előállított. Ez lehet a lángmodulátor.
Válasz hozzászólás írása”
Ez nem lehet hanem az.
(#) sebokr válasza mulderx hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Ez a kondi meg szokott halni, ha a szivattyú kondi haldoklik. Azaz mind kettő csere. Néha viszont a hőfok szabályozó (víz) nem vált át csak lekapcsol. Van 1 közös láb a másik kettő az egyik az üzemi a másik ha elérte a hőfokot (utókeringetés).
de az a panel helyére javasolnék egy kicsit komolyabbat. SZMV2 szegeden 6500ft.
Ezen a szivattyú utókeringetés erőssége (fordulatszám) is állítható.


Roland
(#) mulderx hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek, holnap megpróbálom a 2 emlitett kondit beszerezni aztán cserelem...
(#) mulderx hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Sikerült a panel csere ujabbra melle cirkó is uj kondit kapott, majd jött az egy órás teszt ami alatt szépen üzemelt. Utána megkapta a kazán a külső borítást és meghalt a rózsa, orlang van de rózsa nem gyújt termora... Mi történhetett? Mindent atneztem de szakadást sehol nem vettem észre. Thermoelem esetleg?
(#) VIM válasza mulderx hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Szia! Egy kis segítséget találsz EBBEN a leírásban. A 26. oldaltól van a hibaelhárítás ide vonatkozó része. A burkolat felhelyezésekor szűnt meg a főégő működése vagy a következő kikapcsolás utáni újraindulás a termosztát kapcsolásakor? A szivattyú az indul a termosztát kapcsolására? Ha nem akkor valószínű, hogy a biztosíték kiolvadt és ha igen akkor meg kell keresni az okát. Talán a szivattyú kondenzátora okozza az értékcsökkenéséből kifolyólag ami áramfelvételi többletet okozva a biztosítékot kioldja.
(#) Sendi válasza mulderx hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Szia. Ellenőrizd le amit VIM írt. Én is jártam már így, panel ki és beszerelés után (javítottam). Semmi más nem történt csak az elektronika dobozának alján lévő termosztátot megnyomtam, elállítódott. Felülnézetben az óramutató járásával ellenkezőleg lehet növelni a fűtő víz maximális hőmérsékletét. Én arra fordítottam, és máris indult a főégő.
(#) mulderx válasza Sendi hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Szia, nem az volt a gond, azért köszönöm a tippet. Keringeto szivattyú a rozsdás víztől megszorult és nem adott le nyomást a gepnek...
(#) mulderx válasza sebokr hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
SZMV2 panel csere megvolt, viszont vizhofok kikapcsolással mintha a keringeto rendszer szaggatva menne tovább... Nagyon idegesítő, ez normális jelenség?
(#) vision61 válasza mulderx hozzászólására (») Feb 12, 2017 / 1
 
A panelen van egy trimmer potenciométer, azzal tudod a szivattyú utókeringetési teljesítményét változtatni. Be kell állítani arra az értékre, amikor a szivattyú még normálisan működik, de a főláng már kialszik a termosztát lekapcsolásakor. (Feltéve, hogy a szivattyú "csapágy" nincs még elkopva.)
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) mulderx válasza vision61 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Potmetert teljesen levettem, de akkor itt csapágy lesz a ludas. .. Köszönöm a tippet
(#) zoszka válasza mulderx hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Teljesen normális a szaggatott működési hang, mikor félfordulaton megy, mivel tirisztoros a vezérlő és nem triac-os. Nem fáziskitöltéses módszerrel szabályoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) Kalo válasza Sebi hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Hát valami egyenáram féleség, mert egyenáramként 195V-t mérek, amit a mágnesszelepre ad ki.

Keresek mágnesszelep csere/javításhoz Ugrás a "Kombikazán működési hiba" forumba
(#) JZoli hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Egyik haveroméktól hozzám került egy Junkers ZS18-as kazán vezérlőpanelja. A mellékelt képen ez van. A probléma az vele, hogy nincs lángérzékelése. Nem találkozott ilyen hibával, még valaki? A kondik nagy részét már kicseréltem, de nem oldotta meg a problémát.
Javítok többször is gázkazán vezérlőpaneleket, de ezzel a típussal még nem találkoztam.
(#) VIM válasza JZoli hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia! Olvastam valamelyik hasonló fórumon, hogy a gyújtó trafó környékére telepítik az egész áramkört (ionáram érzékelést) és az áramkört alkotó soros ellenállások közül van amelyik megnyúlik. A képen úgy tűnik még jól látszanak a színjelölések, talán visszaellenőrizve az értékeket meglesz a hibás alkatrész is.
(#) wurm válasza JZoli hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia Zoli!Talákoztam már olyannal hogy az ion ák.-ban lévő több megaohmos ellenálás szakadt volt.Csak egy tipp.Sőt olyan is hogy a gyújtó trafó szekundere volt szakadt,s azon keresztűl volt az ionáram érzékelés.Ettől függetlenül még szikráztatott,mert a nagyfesz még átugrott rajta.
Üdv:Wurm Imi
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) JZoli válasza wurm hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, ma délután átmérem az említett alkatrészeket.Remélem köztük lesz a hibás cucc!
Következő: »»   184 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem