Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   413 / 489
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Azt a kettőt nem nem vettem észre elcímezted!
Mindjárt nekiesek.
Egyszer írtad patexnak, hogy ha tehetted volna még 25 menetet is beletekertél volna? Lehet ezt úgy érteni, hogy a primert nyugodtan tele lehet tekerni? Csak a szekunder ennek az 50% legyen?
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Most nem tudok teszílni mert a 67 ledes készre lett egyensúlyozva azt nem szándékozom szétszedni.Nekem is elkészül a nyák ha ráérek akkor tudok beleszólni..A fet az nem mindegy milyen szerintem...
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Jobban belegondolva a 25 menethez még kisebb kondi kellene.lehet inkább 1-2 menettel kéne kipróbálni és nagyobb kondival. De előbb próbáld amit előbb írtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Másik dolog amit még érdemes kipróbálni hogy gyári értékeket használni.
Tekercs 5uH kondi több száz nF táp 5V és nem foglalkozni az áramfelvétellel.
Amit még most néztem hogy a fet be azt mondtad benn a zener alapból. Biztos vagy benne hogy a gate és source között van? Mert nem oda szokták tenni hanem drain és source közé.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Véletlen sikerült kirántani a primert a ferritből.... Újratekertem az előző menetszámmal.
Adatlap ha nem tévedtem nagyot akkor ott van.
Továbbá attika mérései alapján jól számoltam, hogy 1W a forgórésznek?
12V*0,08A=0,96W
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Az áramfelvétel azért szerintem nem mindegy.. Ha túl sok 200mA felett van üresben akkor nagyon fog fűteni a cucc mi nem jó..Nem kell 50 mA nyugalmi áram lehet az 100-150-200 is de a 400-500 és afelett az fűt..Érdekes de terhelésre sem megy néha feljebb..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Áramfelvételt úgy értettem hogy nem kell kihegyezni a legalacsonyabbra.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ja ja nem kell nem ultraminimumárampower ez A hatásfokot másik topicban kell taglalni
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ezt produkálja 5V tápról 100nF Cx. Bővebben: Link
És kellene egy kis megerősítés, hogy jól számoltam-e a felvett teljesítményt?
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Az én órám 1.2W , ez csak a működő rotor.

Így legalább stabil a WP-d.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Hát igen viszont:
4.2V*0,2A=0,834W
Tehát a szekunder feszültsége 1,2W terhelés esetén 90% hogy 3V alá fog menni.
Jelenleg csak 1 szekunder van használva.... Gondolom érdemes lenne vagy át tekerni, vagy sorba kötni őket.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Kondit 10nF ,a zéner helyére kipróbáltad?
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Már nem is tudom követni. Mire el érek ide ahol te ti tartatok addigra legyen végső megoldás!!
(#) attika válasza KKobra hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Te ti, csak nem te is ezzel foglalatoskodsz már??
Olyan nem lesz, hogy végső megoldás, de ezt már megszokhattad volna
(#) KKobra válasza attika hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
ÉÉÉnnnn neeeem Még nem. De eljön az az idő is.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Jelenlegi állapot lenti kép szerinti. Nem kerültek még be a 10nF kondik egyszerre csak egyet változtatok.

Na ezt most nem tudom felfogni. Most nem folyik 2A pedig az égvilágon semmit nem változtattam az áramkörön.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ez most nagyon rendben van. Ha 100nF al így világít akkor nem lesz vele gond.
Hogyne változtattál volna . 100NF van benne nem 1.5NF. Sokkal lassabban indul. Nem fagy bele....
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) attika hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Valaki el tudja nekem magyarázni a videón történő jelenséget?
Ezt csak akkor csinálja ha sorba van vele kötve a műszer és áramot mérek.
Ettől eltekintve szerintem már jónak mondható így a táp "kopp-kopp-kopp"
Üresjárati áram 50mA és ha hozzáérek a fejhez akkor világít az izzó és 150mA.
Egyenirányítás után is ennyit mértem. Terhelve a 2Watt izzóval a feszültség 8,888V.
Nekem csak a 1,5nF CX kondi vált be.
Videó 1
Közben bátorkodtam rákötni a rotort és érdekeseket mértem bár szerintem semmi köze ahhoz, hogy a rotor rajta van.
Üresjárati áram valamiért felugrott 180mA-ra de ez akkor is annyi ha terheltem a rotorral.
Nem nyúltam a WP-hez csak annyi történt, hogy a rotort rákötöttem
Az öcsin működés közben 9,932 voltot mérek a zöld és piros színeknél, fehér színnél 8,888V.
Nagyon remélem, hogy ezzel elfelejthetem a szívatós WP-t
A motor 9 voltról szépen elindul de remélem nem lesz túl lassú mert akkor jobb kézzel bal vál fölött nagyon messzire.
Most már csak azt a szerencsétlen motort kéne valahogy rávennem, hogy próbáljon már meg jobbra forogni és akkor végre meg lehet forgatni az egészet.
Zenerek berakva a WP-be és semmi nem melegszik,tálán egy kicsit kéz meleg.
Egy kis videó a működésről.
(#) patexati hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Még annyit hozzászólnék,hogy a labortáp is tud csodákat művelni ám!Lehet indításkor egy pillanatra az áramkorlát bekapcsol pár usec ideig és ezt nem látni és máris nem úgy indl..Volt,hogy az szívatott meg..Ha késznek gondoljátok akkor ne a labortáppal mérjétek be hanem miről majd megy!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Neked a harmadik neved duracell?

Megfogadni már most is megforgathatod csak rossz irányba fog járni az óra.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Sajnos nincs labortápom így én egy Li-Po akksival meg egy 7805, és 7809-es stabilizátorral tudtam csak tesztelgetni.
Szerintem csinálnom kell egy kis tápot nemi 7809-ből és akkor mehet az egész egy 12voltos tápról. Kipróbáltam ugyan arról a stabról járatva egy időben egy videófejet is és csak langyos volt a stabilizátor, így remélhetőleg el fogja vinni a kettőt egyszerre.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Nincs harmadik nevem csak már nagyon idegesített az egész és így este még gyors összedobtam és kifaragtam egy nyákot ami a fejbe elfér és lesz ami lesz alapon összeraktam az egészet új alkatrészekkel és láss csodát működik
Én csak a 100 Ohm-ot cseréltem ki 1K-ra és minden más maradt.
Az a műszeres dolog mitől lehet, hogy ha áramot mértem akkor kézzel kellett fogni a fejet, hogy működjön? Még van mit csinálni ahhoz, hogy forogjon de nem is akarom már csak a jó irányba megforgatni.
(#) belagu válasza attika hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Nem akarok okosnak tünni, de jártam már úgy, hogy riasztó berendezést csináltam (PIC16f877), és tökéletesen működött az asztalon, de a terepen meghülyült, mihelyt a földlés a helyére került, tökéletesen működött minden. Nem volt védőföldelés a hálózaton, és én egy PC-tápot használtam, el kezdett lebegni minden, ameddig nem került a föld a helyére! Nem tudom milyen tápot használsz , de gondolkodj el ezen is! Üdv: belagu
(#) attika válasza belagu hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Egy Li-Po akksira volt rákötve és egy 7809-es stabilázátorról ment.
(#) belagu válasza attika hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A 78xx-ek is tudnak csodálatos fűrészjeleket előállítani ...
Próbáltad másik tápról is, vagy csak mindíg ugyanarról?
(#) attika válasza belagu hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Mindig ugyan azzal próbáltam csak. Nem tudom nézted e a videót de ezt csak akkor csinálta amikor az áram felvételét mértem és sorba volt kötve a műszerrel.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Téves információ volt!
A 100nF egyik lába leszakadt a nyákról a videó is ugy készült, hogy nem volt Cx. Ma vettem észre, hogy a CX egyik lábát elengedte a forrasztás. Gondoltam ahogy ma rendet raktam akkor letört. Fogtam visszaforrasztottam, és megszűnt működni.
5V tápról 500mA és az izzó nem világít a szekunderen. Ugyan ezt produkálta 9V-ról is.
Ezután levettem a Cx-et, és ismét a videón látható módon működött.
Keresek 10nF kondit a gatre és kipróbálom azzal mit csinál.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
B.ssz. meg......nem értem én ezt. Ez egy gyári kapcsolás nem én találtam ki. Ráadásul tök ugyanaz mint a régi WP. Mármint működési elve ugyanaz csak van még benne pár plusz alkatrész ami akár el is lehetne hagyi akkor is működne. Olyan nincs hogy ez nem működik. Ennek müködnie kell és kész. Ha lesz kis időm csinálok egy próba WP t es le fogok teszelni mindet rajta. Oka kell hogy legyen ennek a szívásnak. Nekem miért működik ugy ahogy másnak el sem indul?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Én sem értem nálam egyből ment.. Most építem a másikat kíváncsi leszek..
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Akkor 2-2az állás mert attikának se ment. És nála most is 1,5nF van ami messze van a 100nF értektől.
Kkobra is beszállhatna, hogy eldöntse a meccset.

Idézet:
„B.ssz. meg......nem értem én ezt.”

Nem is lenne itt semmi probléma, ha nem 2-3A áramot venne fel ha összecsúsztatott trafóval próbálom indítani.
Gate és a Gnd közé raktam egy egy 10nf kondit, ekkor egy percen belül hol milyen kedve volt megállt a rezgés. Kivettem a gatet Gnd-r húzó ellenállatott most nincs áramugrás, és le sem áll a rezgés. Viszont a freki sem stabil szerintem, mert a kimeneti izzó fénye változik folyamatosan.
Következő: »»   413 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem