Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   488 / 562
(#) zosza18 válasza ati790731 hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Ott elhaladva mellette... én is csak annyit szoktam mondani, hogy bár adnának 15 perc szabadkezet és egy nyerges szerelvényt...
(#) ati790731 válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Hát igen!
Én tengerikonténer szállítóval járok, ha alkalom nyílna egyedül megpakolnám a 40 lábas konténert.
(#) torci hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Ismét kérdeznék a Macival kapcsolatban. Gate meghajto trafot lehetne-e ferrit gyurure elkesziteni? 25x15x10 es 22,5x13,5x6,5 meretu van jelenleg, bontottak, mar nem emlekszem, hogy mibol. Olvastam itt arrol, hogy eger kabelébol szarmazo szigetelt vezeteket hasznaltak erre. Nem tudom ennek mekkora a keresztmetszete. Vagy csakis Cuz-t lehet ilyen celra hasznalni? Lehetne igy mind a 4 tekercset egyszerre ravinni?
Van-e ertelme ezzel probalkozni vagy maradjak az ERL28-nal?
(#) granpa válasza torci hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nem olvastad el figyelmesen a témát: gyűrűre is elkészíthető, és UTP kábel is alkalmas; valamint egyszerre is tekerhető. A kisebbik gyűrű kicsi, de duplán már elég. Ha az egérkábel erenként >0.07 mm2, akkor jó az is. Amúgy az ERL28 is kiváló, ha nem légréses.
(#) kala1982a válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Nekem 41 Khz-en megy a Maci. Kérdeztem itt a fórumon, hogy nem sok-e, akkor azt mondták, hogy oké. Melegedéssel sincs gond, kéz melegtől valamivel melegebb alapjáraton.
(#) Geri86 válasza kala1982a hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
És a főtrafód neked is u57-es magokból van?
(#) szabados hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy valaki esetleg nem tudna ki segíteni u57 magokkal? Természetesen nem ingyen gondoltam. legalább 4 pára lenne szükségem. Előre is köszönöm!
(#) granpa válasza szabados hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Atomerőmű lesz? Mikorra? Írj privit.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) tibike32 hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok !
Ma hívtam a Tali Bt-t árak miatt.

60x30x20 M2TNC gyűrű : 1385 + áfa
26x14,8x10 M2TNC gyűrű 225 + áfa
EF25-ős mag kompletten ( mag, csévetest, összeszorító rugó ) 600 + áfa
ETD59 kompletten 3000 + áfa.
Tibi
(#) Hetope hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Hozzáfogtam a teljes hidas verzióhoz de vannak gondok. A főtrafónak a primerjét (0.3x44) elkészítettük egy kötélfonó gépen nagyon szép lett de nem fér bele. Csak simán sodorva viszont igen. A rajzon a meghajtó trafó kivezetései nekem nem érthetők mert úgy van megjelölve hogy mindegyik szekunder kezdete megy a G lábakra holott úgy néz ki hogy azok fordítva lennének tekercselve. Ha egy irányba tekercselem a szekundereket akkor meg nem nem paszol a dolog mert mind egyszerre fog nyitni. Szerintem át kellene rakni a kezdetek jelölését mert így nekem nem világos. A másik dolog pedig a szekunder menet szám. Mivel a primer 20 menet (E65) akkor a szekundernek elég a 3+3 ?
(#) Hetope válasza Hetope hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Addig turkáltam hogy egy régebbi rajzon megtaláltam a helyes bekötését a meghajtó trafónak.
(#) iringotilda hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok,új vagyok itt a fórumon,belevágtam egy Maci építésbe,másodjára olvastam végig a fórumot és a sok infó bátorított fel mert az elektronikai ismeretem nagyon csekély.Elsőre úgy tűnt hogy minden ok megvolt a nagy öröm,elhegesztettem 5-6 szál 3,2-es rutilost amikor jött a pukk,elszállt a pozitív óldali HFA és a két IGBT(hgtg30n60a4) de a fófumot olvasva feltűnt hogy már több épitőnél volt ez a jelenség.Mára felszerelkeztem műszerekből (szkóp,L-mérő A-mérő),az első élesztésemen egy multiméterem volt ami tud frekit és kitöltést.Végignéztem töbször is mindent,semmit nem találtam,a biztonság kedvéért ujratekertem a géttrafót,a jel nem változott és azok szépek, a kitöltést vettem vissza 48%-ról 42%-ra azóta nem melegedik a snubber elenálás amit ki kelett cseréljek15w-osra,mert a 10w-os 10 perc alatt 100c fokos volt ,ami most csak 35c fok.Új IGBT és HFA csere után a gép mos jónak mondható,még a dobozolás van hátra,mikor kész mindenképp teszek fel képeket.Még azt akarom megkérdezni hogy a főtrafóm az E71 3F3 és 43Khz-en járatom ,a primer 17 a szekunder 7 menet, az áttét miatt kérdezem hogy ez okozhate valamit?. mert kénytelen voltam igy csinálni a hálozati feszűltség miatt,(nem kevés alkalommal mértem 190 voltot),mert nem szeretem az 55 V alatti ívfogást és igy 220-nál a kimeneten 64v van.
(#) p_kowa válasza iringotilda hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szia!
Tekerd a trafót a fórumon megadott áttételre. a primer menetszámmal nem érdemes lejjebb menni. Az ívgyújtás miatt meg ne aggódj, elég lesz az a 45V is. Nem összekeverendő az 50Hz-es hegesztők esetleges 45V-os gyújtófeszültségével. Teljesen más az ívgyújtás jellege. Faternak sikerül vele a 2,5-es bázikust is meggyújtani
(#) Ge Lee válasza iringotilda hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Vannak gondok rendesen... Ha a snubbered 10W-os és 100 fokos akkor ott valami nagyon nincs rendben vagy az értékével vagy a trafóval. Ha megnézel egy ilyen elrendezésű hegesztőt ami a főoldalon lévő cikkemben van, abban 2W-os a snubber és az sincs menet közben talán még 40 fokos sem, illetve a trafó 2 diódája sem melegszik, így nincs is hűtőbordára téve.
(#) iringotilda válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Amint irtam addig volt 100 fokos a 10w-os ameddig 48% volt a kitöltés ,csere 15w-ra és igy 75 fokig melegedett, ahogy vissza vettem 42%-ra igy nem melegszik 35c fok fölé a 15w-os.Az elenállás érték 47ohm 10 és 15w-osat vettem, hogy igazából mennyit birnak nemtudom,nálunk RO-ban elé sok sz....t eladnak.
(#) iringotilda válasza p_kowa hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
A primert a 43khz-hez tekertem 17 tek., nem is melegszik üresjáraton 40% fölé és ezzel az áttéttel már elég sokat hegesztettem csak gondoltam hogy rákérdek a biztonság kedvéért,de mihelyt időm lessz tekerk egy másikat.
(#) boap válasza iringotilda hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
számoltam neked e73-ra 43kHz-re : Ha 0,3 T a Bmax akkor 18 a minimum menetszám
Garantáltan telitésbe ment a trafód korábban (az okozta pukkot).
(#) Ge Lee válasza boap hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Biztos hogy nem. Egyrészt E71-et írt, amit nem ismerek, de az E70 esetén is jó a 18 menet. A 17 menettel sem lesz a telítés közelében sem, ugyan 40%-ot írt ami gondolom 40 fokot jelenthet, de szerintem sem lehet 50 fokosnál melegebb a magja.
Viszont a 2,4-es áttétel az elég meredek, a miértjét sem értem, mert 3,5-ös áttétellel is lehet ívet fogni.
Ha meg valakinek kevés az a 90A amit egy ilyen gép 2db IGBT-vel biztonságosan tud, akkor nem macit hanem hidat kell építeni, és ott lehet csinálni jó nagy gyújtófeszt és jó nagy áramot is, egyszerre, ahogy azt már egy példa is mutatta.
(#) boap válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
E71 igaz , ezzel is számoltam számoltam, elírtam elnézést.
Viszont ha melegedett a snubber ellenállás, és a kitöltés maximumot visszavéve megjavult akkor a gerjesztés volt túl nagy.
(#) mikulamotor hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Üdvözlek benneteket !
Egy kis segítségre lenne szükségem .
Vettem egy BLM 260 240Voltos inverteres CO hegesztőgépet, problémám ,hogy egyenlőre 16A kismegszakítóim vannak 1-2 hónapig még.
Probléma, ha indítom a gépet lecsapja a kismegszakítót,de ha ott áll valaki és egyből felkapcsolja akkor a második indításra beindul a gép a hegesztést azt stabilan bírja 170-200A-ig (bőven elegendő).
Sajnálom és félek így használni a gépet nem is használom !!!
Itt kérném a segítségeteket a probléma megoldásában, gondoltam pár megoldásra

indítás alatt egy:
-előtét ellenállás,
-Flex lágy indító,
-fázis javító kondenzátor

JÓ vagy ROSSZ ölteknek tartjátok,vagy valami meg oldást javasoljatok erre az 1-2 hónapra.
Köszönöm a segítségeteket !
Laci
(#) dokidoki válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia. Csak egy igazán barbár ötletem támadt, talán annyiban jó, hogy nem kell a gépbe belepiszkálni. Készítesz egy olyan dugó - aljzat kábelt, amibe sorosan tudsz tenni egy komolyabb teljesítményű hagyományos izzót, vagy kettő 100W-normál izzó párhuzamosan. Ezt meg egy megfelelő áram átvitelére alkalmas kapcsolóval tudod a hegesztő bekapcsolása után rövidre zárni söntölni. Mert az én olvasatomban a hegesztő puffereinek töltődése okoz olyan áramlökést ami leveri a megszakítót. A gépbe lévő lágyindító meg nem korlátoz eléggé... De megfelelő megszakítónál ez nem jelentkezik hibaként, és mint írod meg is fog oldódni.
(#) mikulamotor válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Köszönöm ma meg is csinálom vissza jelzek hogy működik.
(#) dokidoki válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
A kapcsoló jó kontaktusa áram átvitele fontos, mert ha hegesztés közben nem zárja jól rövidre az izzókat akkor a betápfeszültség le fog esni hegesztés közben, és az meg végzetes többnyire a inverterteres gépekre, úgymint a nem megfelelő, vagy túl hosszú hosszabbító kábel.
(#) mikulamotor válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Igen ezzel tisztába vagyok és ezért nem mertem segítség nélkül megcsinálni mert nem tudtam milyen hatással van az inverter indításra . Köszönöm
(#) Hetope hozzászólása Feb 27, 2017 /
 
Elkészítettem a trafókat .E65 magra 20 menet primer 44x0.3 3+3 menet szekunder 90x0.5. E25 magra 2x20 1x19 2x20 menet 0.3 Cuz. Hogy jó lesz-e az majd kiderül ha megjön az UCC.
(#) Payne09 hozzászólása Feb 27, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Nem rég regisztráltam a fórumra és nagyon sokat olvastam és az alapján készítettem egy fojtót az inverterembe.
Szeretném, ha megnéznétek, hogy jó e ebben az állapotban. U57-es magra tekertem 4mm-es szigetelt rézkábelt. A szekunder is ilyesmi vastagságú. A toroidon 7 menet van a fojtón pedig 9. Itthon ilyen hosszú kábelem volt és nem is igazán fér több a magra.
Köszönöm a segítségeket!
(#) erdgab válasza Payne09 hozzászólására (») Feb 27, 2017 / 1
 
Jónak jó,de még egy sor simán ráfért volna.Nem gond,ha túllóg a ferritmagon,érezhetőbb lenne a változás.A négyes vezeték kicsit karcsú,jobb lett volna hatos,de inkább tízes vezetékből.A műanyag szigetelést lebontani és betekerni,ha más nincs,bandázsszalaggal.Ez hasonló mint a régi szigetelőszalag,ilyennel fogják össze az autók kábelkorbácsát is.
(#) Payne09 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
4mm vastag, de 10mm2-es a kábel. Miért kell leszedni a szigetelést? Láttam itt néhány képet és azokról sem volt eltávolítva. Bandázsom van itthon, ismerem a holmit, szoktam használni autók kábelezéseknél is.
(#) erdgab válasza Payne09 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Na,ezt benéztem,kiszámolhattam volna,bocs! Csak azért javasoltam a szigetelés leszedését és szalaggal való betekerést,mert úgy kicsit több menet fér rá.Továbbra is javaslom,tekerj rá még egy sort,sokkal jobb lesz.Meg tudod Te azt toldani,ha akarod,szerintem
(#) Payne09 hozzászólása Feb 27, 2017 /
 
Nem toldom én! Nem hagyott nyugodni a dolog, kiszaladtam a műhelybe és találtam még egy 3,5m -es 10-es kábelt. Újra lesz tekerve a holnapi nap folyamán.
Köszi szépen a hasznos információt!
Ja, még annyi, hogy tehetek a kábel végére réz szemessarut vagy csak a lemez a jó?
Köszi a választ!
Üdv!
István
Következő: »»   488 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem