Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 208
(#) Andr3wJ válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Összemérheted a trafókat, vagy több be kikapcsolás után talán az egyik kicsit melegebb lesz mint a többi.
(#) hal111 hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Üdvözlet!

Került hozzám egy régi Philips TV (széles kávás, jelenleg nem vagyok otthon, így a típusát nem fogom tudni), ami áram alá helyezés után egyből levágja a lakásban a biztosítékot, illetve a TV-n belül lévő üveg biztosíték is repül vele együtt minden alkalommal. A kérdésem az lenne, hogy hol keresgéljek első körben, vagyis milyen alkatrész okozhatja ezt? Elég nagyot tud szólni, tehát nem csak az van, hogy sutty, elmegy az áram, hanem szép nagy zaj is társul hozzá. Majd képet is tudok mellékelni a táp részéről, amennyiben ez segíthet a megoldásban.
(#) kadarist válasza hal111 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia!
Van műszered? Mert ha van, akkor könnyen felderítheted a zárlatos alkatrészt.
(#) hal111 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Csak egy alap multiméterem van, mással jelenleg nem rendelkezem.
(#) kadarist válasza hal111 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ez teljesen elegendő a kiméréshez. Majd ha megtudod a tévé típusát és képeket is tudsz mutatni, akkor folytatjuk.
(#) hal111 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Köszönöm szépen eddigi segítséged! Igazából csak azért szeretném megmenteni a TV-t, mert akkor ami a hálóban van, az menne a nappaliba, ez pedig a helyére, mert nagyon ritkán használjuk, ezért nem akarok újat, vagy használtat venni, ha ez olcsón javítható.
(#) hal111 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Leszedtem a TV hátlapját, illetve végeztem pár mérést, de a tekercsek jónak tűnnek, pedig azokra gyanakodtam leginkább (elviekben jól mértem őket). A panel visszarakása után viszont az egyik kerámia? kondenzátor sarkát konkrétan lesöpörtem, bár kétlem, hogy ez okozná a galibát, bár érdekes, mert ilyet még sosem tapasztaltam.

A TV pontos száma: Philips 32PFL3614/12
(#) vargaf válasza hal111 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
TH901 a pozíciószáma az alkatrésznek, nem kondenzátor volt az hanem termisztor.
(#) hal111 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Köszönöm a felvilágosítást! Okozhatta ez a rejtett dolog a problémát, vagy csak a véletlen műve?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) kadarist válasza hal111 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Jó, hagyjuk most ezt az NTC-t, inkább mérj rá a szürke téglakondenzátorok sarkaira ohmmérés állásban.
(#) hal111 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Mindkét kondenzátornál ugyanazt az ingadozó értéket kapom, azonos értékek mellett.
(#) eyess válasza hal111 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
A táp panelen lévő graetz hidat ki kellene mérni az is leolthatja a villanyt.
(#) kadarist válasza hal111 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Jó, akkor inkább vidd el szerelőhöz, mert látszik, hogy teljesen laikus vagy a témában.
(#) DRAWS hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Sziasztok! TCon boardot keresek ( T315XW02 ) vagy AS34-g gamma korrektor chipet. Valakinek nincsen véletlenül felesleges?

Sony LTD 32T3000 lcd tv képének a színe " ki van fordulva ". Olyan mint ahogy a Predátor lát .

Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?
(#) zoli0078 válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Nos hétvégén újra elkezdtem keresni a ToshibaTV-hez szervíz leírást és végül sikerült, egy két óra keresgélés után rátaláltam a megfelelőre és sikerült megtalálnom benne az ominózus csatlakozót és végre sikerült minden csatlakozási pontot kimérni és a helyére rakni.
Sajnos viszont a helyzet nem változott a kép ugyan olyan (ebből arra gondolok, hogy a kiosztás eddig is jó lehetett). Esek után T-Con hibára gondolok,. megpróbálok keresni és kipróbálni hátha megjavul.
Köszi a segítséget mindenkinek.
(#) Tibi29 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Üdv! Segítséget szeretnék kérni! Van egy Blaupunkt 32" lcd 3D tévém! Azt kezte el csinálni eleinte hogy bekapcsoláskor vibrált a kép,de egy pár másodperc múlva megállt,és tökéletesen lehetett nézni! De ez az idő sajnos folyamatosan hosszabodott,és ma már nem áll meg,csak folyamatosan vibrál! Mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza Tibi29 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Szia! Kiszáradt, púpos tápegység-kondenzátort keress.
(#) Tibi29 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Találtam 2 darab inverter félét ami egymás mellett van,ez mehet a kijelzőhöz,ciribel ahogy a kijelző villog. Mást nem látok egyenlőre...
(#) Tibi29 hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Lehet ez is a probléma?
(#) kadarist válasza Tibi29 hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Fényképezd le a tápegységet és megmutatom, hogy mit ellenőrizz!
(#) SzZoli hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Sziasztok,

A minap vettem egy Metz Talio-32S típusú LCD TV-t donornak a kijelző miatt de mivel elég jó állapotban van így ha nem nagy hibája van megpróbálnám helyreállítani.
Alap helyzet a következő: a készülék áram alá helyezve bekapcsol magától kb 30 után és itt a front oldalon lévő 3 gomb segítségével tudom a fényerőt és a kontrasztot állítani de ha programot (csatornát) szeretnék váltani akkor akkor hibaüzenet fogad németül, miszerint a program váltás nem lehetséges. A távirányító sem reagál. Elképzelhető, hogy valami szoftveres a hiba vagy inkább hardveres.
Találkozott már valaki hasonlóval? Érdemes lehet vele küzdeni vagy inkább mégis csak donor legyen?
Segítségetek előre is köszi.
(#) Tibi29 hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Rendben!
(#) Tibi29 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Rendben!
(#) kovacspista hozzászólása Márc 10, 2017 /
 
Helló mindenki! Hol lehet kapni az országon belül ilyen samsung tápegységet? bn44-00357c
(#) kerisanyi hozzászólása Márc 10, 2017 /
 
Sziasztok Mesterek!Rég zavartam már köreiteket, ezt pótolom most.TH 37PA60E Panasonic Viera plazmatévé képhibás lett. Jelenség: a sötétebb részek szine átfordul hangyás lávavörösbe. Eleinte egy idő után elmult, de most már tartós a probléma.Mi lehet a probléma? Ha valaki látott már ilyent, és sikerült megoldania, kérem ossza meg velem. Köszike:Kerisanyi
(#) kadarist válasza kerisanyi hozzászólására (») Márc 12, 2017 / 1
 
Szia! Az elektrolitkondenzátorokat kellene átnézni a sustain paneleken.
(#) Digerist hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Lenne egy Hyundai TV amin a kijelző nem megy bekapcsoláskor csak felvillan majd ujból sötét képernyő.
Valamikor elindul de egy idő után megint elsötétül.

1
2
3




Én erre tippelnek hogy ez a board van kimenve és egyáltalán érdemes megrendelni vagy foglalkozni vele vagy mehet a TV ki?
(#) Digerist hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Az alábbi képen megjelöltem bekapcsolásnál 28,8 V van kikapcsolásnál 23,8
(#) KBal76 hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Sziasztok, van valami szabvány arra, hogy az LCD képernyő háttérvilágítása mennyire lehet egyenetlen, azaz mekkora eltéréstől (százalékban) számít hibának? Tehát amikor látványosan foltosan van bevilágítva a kép.
(#) Andr3wJ válasza Digerist hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Kérdés hogy a háttérvilágítás megy el vagy a kijelző tápja.

Nézd meg a táp panelon az inverterhez tartozó diódát, és elkót. Kondi forrasztása szokott hibás lenni, vagy a dióda rossz. Esetleg meghajtó FET, vagy IC.
De még lehet hibás LED is a háttérvilágításban.

Tápfeszre nekem kb 60V rémlik, de ez nem 100%.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
Következő: »»   111 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem