Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   454 / 580
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Csak nehogy a gyári hegesztésnél vágd szét!!! Az legrosszabb megoldások egyike.Kicsit oválisan félkeresztbe mindegy csak ne a gyárin.Majd a hegesztő összehegeszti.
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Szia!
Most már mindegy mert szétvágtam, és szerintem jó helyen, mert itt a legvastagabb a dob hús része. Most még agyalok, hogy szélvédő ragasztóval vagy F.BS el ragasszam majd össze. Üdv.
(#) uniman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Hello! Kicsit elsietted. Az összeszerelésnél használt csavarok helyét még szétvágás előtt elő kellett volna fúrni egy 2 mm-fúróval. Segített volna összeragasztáskor a pontos pozicionálásnál.
Túl gyors fordulatot választhattál, mert így kellene kinéznie vágás után.
Fordulatszám szabályozós (kicsi-110-125 mm-es) sarokcsiszolód sincs valószínűleg...
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) Koncsar válasza uniman hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Majd csinálok még rá letisztítás után illesztő furatokat. Így is nagy korong kellet a levegőcsapda átvágásához. Pont olyan lesz mint a képeden. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 16, 2017 1 /
 
Gratula...elcseszted.
(#) Dino71 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Jó lesz az így. Majd a következő vágás szebb lesz. Én a légsűrítőnél azt a pár centit fűrészelni szoktam átvágni. Én mindig itt vágom el (gyári hegesztés mentén)és F.B.S el ragasztom össze( nem fizetek a műanyagosnak. Sőt ha összeszedem magamat meg is tudnám hegeszteni műanyaggal.) Ez a leggyorsabb megoldás szerintem. amire figyelni kell az hogy inkább sűrűbben rakjad a csavarokat mint ritkán. Én heti szinten csinálom és még egy sem eresztett!!! Ellenben a gumitömítésessel ami szerelhető, mert azt volt már, hogy szét kellett szednem mert szivárgott.
Ja és nem a múlt héten csináltam az elsőt
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Én ebben azért jobban bízok...
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Igen lehet így is. És biztos, hogy így is jó. Gondolom Te sem az elsőt csinálod így.
Mindenki másképp csinálja azt a végén mégis jó Amint néztem uniman is a gyári hegesztésnél vágja el és gondolom neki is jó. És Ő sem ma kezdte.
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Miért ne lenne érdemes? Miért ne sikerülne? Kb 15 perc alatt szét van vágva. Csapágyházra, tengelyre és dob csillagra is van megoldás.
(#) Secret válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Készen van, nem volt egyszerű visszatenni a tömlőt. Előtte bekentem FBS-el a hornyot, és utána is bőven. Jó ronda lett. a jövő héten lesz a próba.
(#) zolika60 válasza Secret hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Szépség versenyen ne indítsd. A lényeg gondolom, hogy csepegés nélkül mosson.
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Lehet de ez jár a legkevesebb munkával és ez garantáltan jó. A légsűrítőt nem kell szétvágni nem kell fbs el taknyolni,csavarozni.
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Sziasztok! Szia Botond! Én azért nem a csapágyhoz közeli oldalt vágtam volna szét. Ott sokkal nagyobb deformálodás léphet fel centrizés közben. A legjobb lenne csavarozás helyett valami U profilú dob összefogató. Na mindegy elcsesztem, elcsesztem! Meglátjuk.
(#) Secret válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget!
Még soha nem piszkáltam ilyen mosógépet. Majd beszámolok az eredményről. (Valószínűsítem, egyelőre jó lesz.)
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Típusfüggő hogy hol van szétvágva Zanussit pl elöl szoktuk.Kollégám már elég sokat megcsinált így eddig összesen 2 volt amit csak másodjára tudtak folyásmentesre meghegeszteni.Mechanikailag(deformáció) eggyel sem volt baj.
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Rendben, értem. Csak a Ti vágásotoknál a csapágy felöli oldalon sokkal nagyobb teher tépi a dobot, mivel mind a 2 darab beton súly az ellen oldalon van. A vágásotoknál a dob fala 3 mm körül lehet, nálam átlagban 10 mm körbe. De azért nagyon szépen köszönöm a segítséget. Lehet, hogy ragasztás után csinálok valami műgyantás mixet egy 6 ponton, hogy még véletlenül se tudjon széthullani a két fél.
(#) zolika60 hozzászólása Márc 16, 2017 /
 
Mások is rájöttek: Bővebben: Link
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Mondjuk van benne ami nem egészen igaz de egybként igen...Kérdés megéri újat venni?Szerintem nem....
(#) Dino71 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Hát sz.tem erős túlzás az a 5-6 év Az utóbbi évben több 2-3 éves mosógépet csapágyaztam.
A pálmát a whirlpool viszi Bár talán ebből is adják el a legtöbbet.Aztán a samsung.
(#) Dino71 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Felesleges gyantázni inkább a csavarokat rakjad sűrűbben. Jó lesz az. És pontosan úgy van ahogy írod ha elvágod a felület 2-3mm. míg a gyári hegesztés mentén 8-10mm a felület. És a hegesztést nem véletlenül oda tervezték a mérnökök ahol van. Mert ott a legkisebb a terhelés.
(#) Koncsar válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Köszi a megerősítést.
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Rendben van,hogy 15 perc alatt szét lehet vágni,de mennyi idő kell,mire szétszeded,összerakod?Ha pedig gond van a csapágyházzal,vagy tengellyel,akkor az pedig még több macera.Azt olvastam,hogy szétvágáskor szűkül a dob helye,ami szintén problémát okozhat.Bár ezt nem tudom,mert én még soha nem csináltam...El lehet ezért a munkáért annyit kérni,hogy mindenkinek kifizetődő legyen?
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Márc 17, 2017 / 1
 
Kb 3-4 óra az egész gép szét-össze szerelés a csapágyazással és akkor nem siettem. Nem sokkal több mint a szerelhető üstös gép szerelése. Az elsőnek nehéz csak nekilátni. Csapágyházzal nem igen szokott gond lenni. a tengelyre és a szimering futó felületére van megoldás. LOCTITE nak van kétkomponensű fém adalékos gyantája. azzal lehet a tengelyt javítani és ragasztani is. A szétvágás 1mm vesz el az üstből. Na az nekem még egy gépnél se számított. Megéri e? Kinek mit ér meg. Egy új szerelt üst kb 50eFt nál kezdődik. Na azt nem fizetik ki. A javítást igen. És garantáltan többet fog elmenni mint ha most veszel egy újat.
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Köszönöm a válaszodat!
(#) Koncsar válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Szia! Így van ahogy leírtad. Tökéletes a válaszod.
(#) Secret válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
"LOCTITE nak van kétkomponensű fém adalékos gyantája. azzal lehet a tengelyt javítani és ragasztani is. "

Ezt nem ismerem, tudnál pontos típust mondani?
(#) Dino71 válasza Secret hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
LOCTITE 3478 , 3479 , 3471
(#) palko0125 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy érdekes problémám egy indesit iwc7105-el. Mindent megcsinál rendesen, mos öblít centrizik, szivattyúz. Viszont a szivatyúzással valami nem stimmel. Ha csak szivattyúra állítom és elindítom kb 1percig nem történik semmi majd elindul a szivattyú megy 10mp-et majd vége a programnak. Mosás közben megy rendesen, öblítésekkor szivattyúz, voszont már centrifugázásnál csak kinyomja a vizet és a centrizés közben nem megy a szivattyú. Ezek rendszeresen és ugyanúgy történnek mindig.
Mindenét átnéztem már átmértem, sok dolgot próbára ki is cseréltem, de semmi.
Valakinek esetleg valami ötlet vagy tapasztalat.
Előre is kössz.
Palkó.
(#) palko0125 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Még annyit szeretnék, hogy valaki tudja hogyan kell teszt programot futtatni ezen a gépen?
Köszi.
(#) ezermester1 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Szia! Én is találkoztam már ilyen hibával. Az enyém sajnos program hiba volt. Egy másik panelel primán működött.
Következő: »»   454 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem