Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   491 / 562
(#) black1989 válasza Geri86 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Nem!! Azok sorkimenő vasak , tv-ből való , egyfajta sassziból !
Miért érdekel?
(#) BarnaPili válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Nem figyeltem oda,az eredeti kérdésben meg a primert is írta a kérdező. De Mostmár ne üssetek tovább.... tudjátok,a lónak 4 lába van,és időnként mégis megbotlik.
Tisztelettel!
István
(#) iringotilda válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Kösz a választ ,végül merértettem ,11-14 oldal
(#) Hetope hozzászólása Márc 10, 2017 /
 
Meg tudná-e valaki mondani hogy a feszültség duplázó diódáknak (MBR20200) mekkora hűtést kell biztosítani ?
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2017
(#) granpa válasza Hetope hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
A téma képei közt, a legelső (legrégebbi) lapon "Erdgab" pontosan leírta.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2017
(#) kivancsi4 válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Szia!
Erre a kérdésre inkább bistvan196700 fog tudni válaszolni.
(#) Hetope válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Úgy látszik hogy rém ügyetlen vagyok mert kétszer is át néztem a sok szép képet de méretezést nem találtam.
(#) granpa válasza Hetope hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Ha nem is méretezést, de adott méretet találsz.
(#) Ge Lee válasza Hetope hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Nem is fogsz, mert ő olyan gépet nem épített amibe olyan gyújtás van. Néhány A áram folyik rajta, akkora áramon és 25-100 fok hőmérséklet között használva 0,8V alatt marad a rajta eső feszültség, ami néhány W veszteség legrosszabb esetben.
(#) Hetope válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Köszönöm szépen a jó hírt mert nekem ez annak számít mivel hogy eléggé kifogytam a helyből de valahogy PC tápokból bontott hűtőt bele fabrikálok a diódáknak.
(#) erdgab válasza Hetope hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Nem építettem ilyen gyújtású gépet,de mutatok egy képet viszonyítási alapnak és egy lehetséges rajzot is.
(#) granpa válasza Hetope hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Bocsánat, nem figyeltem, milyen funkciójú diódákhoz (melyik géphez) kérdezted a hűtést.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2017
(#) Hetope válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
A teljes hidas kapcsolás ahol van még egy egyenirányító a könnyebb ív fogásért.
(#) Hetope válasza erdgab hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Hát nekem jobban tetszik a dupla szekunderes megoldás és úgy is készítettem el a trafót.
(#) Ge Lee válasza Hetope hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
A rajz amit csatolt az a kéttranyós megoldáshoz való, ahol nem lehet trükközni a szekunderrel mert csak egy van belőle. A hídnál van két szekunder, ott nem kell az a plusz tekercs, a kétutas egyenirányításról megy a hegesztőáram, a graetz-ről pedig a gyújtás. Utóbbihoz a fellelhető infók alapján elég 4-5A, de nem próbáltam még, így nincs vele tapasztalatom.
De az a plusz néhány alkatrész megér annyit ha nagy árammal (200A körül vagy felette) akarsz hegeszteni, és nem akarsz ehhez egy marék IGBT-t venni.
(#) bistvan196700 válasza Hetope hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Szia! Minimális hűtés szükséges, ha 10-12A -re korlátozod a nagyfesz. áramot.
(#) kivancsi4 válasza bistvan196700 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Szia! Valószínű, hogy én egy kicsit eltúloztam a méretet, de a többi hozzávalónál sem takarékoskodtam, ha a hagyományos gép harmada lesz súlyban, én tökéletesen elégedett leszek!
(#) bistvan196700 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Szia! Szépen megcsináltad. Nem látszik, de a rézfóliát érdemes megerősíteni legalább 2.5mm2 vezetékkel, hogy bírja az áramot.
(#) Ikka56 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Tisztelt Uraim!
Segítségeteket szeretném kérni IGBT beazonositásában. Hozzájutottam pár darab Fairchild G60N50RUFD tipusú IGBT-hez. Adatlapot ezen tipusra a neten nem találtam, amiket elértem azok a SGL60N50RUFD-re vonatkoznak.
Kérésem az lenne, hogy azonos-e a két tipus és további felhasználásként hegesztő inverteben alkkalmazható-e.
A témával kapcsolatban minden hozzászólást köszönettel veszek.
(#) boap válasza Ikka56 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A G60N50 rész nem létezik Fairchild IGBT-ben, viszont ha megfordítod a két számot :
SGL50N60RFUD ez 600V 50A jelent Fairchild-éknál.
https://www.fairchildsemi.com/products/discretes/igbts/discrete-igb...=false
Ez alkamas lenne a leírása szerint.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) dara válasza Ikka56 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Alkalmazható oldalanként 2-2 Db,és inkább 30KHz meghajtani.
(#) Ge Lee válasza Ikka56 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha az SGL-ről van szó akkor az is elég lassú, 30kHz-en már csak 28A-t tud. A HGTG 70-80kHz-en is tud ennyit... És azt is a Fairchild gyártja.
(#) Tartarus_ hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Primex Invero 160 gépem melynek a leragadásvédelmével lenne problémám: bázikus pálcával, ha letapad eszméletlen küzdelem letépni illetve át is megy hamar izzószálba..
Valakinek van ötlete hogyan lehetne javítani rajta, hogy jobban, vagy hosszabb ideig visszavegye az áramot?
(#) GPeti1977 válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
R24 ellenállással tennék párhuzamosan egy 47k potit majd beállitani hogy leragadásnál lekapcsoljon.
(#) Tartarus_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Köszi, megpróbálom!

Őszintén szólva egyáltalán nem világos a TLC393 komparátor előtti feszültségosztók értékei miért olyanok amilyenek.
Nem invertáló lábra jut kb. 4,8V (10k-6k8 osztó); az invertálóra pedig üresjáratnál (78V) valamivel 5V felett (12k-910R osztó). Értelmezésemben pont hogy üresjáratnál kapcsolja be az optót, nem akkor mikor leesik a kimenő fesz a rövidzárlattól
Valószínűleg én vagyok hülye hozzá, de nem értem..
(#) Tartarus_ válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Rá kellett jönnöm, hogy ez a rész egyáltalán nem az anti stick akar lenni, hanem 70V fölött korlátoz le, ha jól értelmezem.

A maciféle leragadásgátlóval szeretném kiegészíteni egy plusz panelen. A 9-es comp lábára lehetne azt is kötni a KA3525-ösnek?
(#) otvenkilenc válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Az SG3525 9. láb a lágyindító áramkörhöz tartozik. Ugyanehhez tartozik a shutdown is. Szóval ha a 9. lábon csökken a feszültség a kitöltés változik. Az optó tranzisztora is azt teszi. Testpotenciáltra teszi a kimenő feszültség változása miatt. Szerintem ha a C14 értékét megnöveled akkor tovább tart mig feltöltődik és igy a PWM jel kitöltse is tovább lesz kisértéken. Tehát vagy lehet csökkenteni a pwm jelet ahogyan a kimenőáramot is.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) otvenkilenc válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Azt szerintem a 10. láb áramkörébe kösd be. H szintre tiltja a kimenet.
(#) Tartarus_ válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsokat! Tiltani nem szeretném, csak hogy visszavegye az áramot a legalacsonyabb szintre.
(#) otvenkilenc válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Akkor az egy újabb diódás "bement " a 9. lábhoz.
Következő: »»   491 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem