Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   77 / 130
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Márc 5, 2017 / 2
 
Igen, mert a tartály szétreped, nem fogja a nyomást bírni , nem erre lett tervezve.
A kérdezett vízmelegítő összes érintkezőjét át kell nézni, hiszen az átfolyó 30 A áramerősség nem kis terhelés.
(#) Busz válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Az a 7000W hazugság ami a gyári adatlapon szerepel, lemértem, csak 4300W-ot vesz fel.
Relékkel kapcsolgatta mert kattogott mikor üzemelt, de most csak nem is kattan, illetve a visszajelző led sem ég, tehát itt elektronikai hiba lesz, vagy csak a víz mozgását érzékelő része döglött be.

Mivelhogy működött mikor kikapcsoltam, most meg nem, az azóta eltelt idő alatt a -10 fokos tárolási hőmérséklet, a vasas és iszapos víz ami most rendszer újraindításkor érte... esetleg az nem tetszett neki.

Propeller van benne vagy mi alapján nézi hogy megnyitom-e a csapot vagy sem?

Amúgy ez is nyílt rendszerű lenne, de tökéletesen működött a zárt rendszerben is, nem halt meg.

Az a baj hogyha szét is szedem, szerintem nincs benne házilag javítható alkatrész. Leszerelem majd, átfújom kompresszorral meg átnyomatom vezetékes vízzel... ha nem akkor marad vízhőmérőnek.
(#) Busz hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Hajdu nyílt rendszerű forróvíztároló, 10 literes, a termosztát mellett van egy hőkorlátozó, az nem ad át áramot.
Azt szabad cserélni, illetve mi lehet az oka ha az kimegy?

Pl víz nélküli üzemeltetés?
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Márc 11, 2017 / 1
 
Igen, azt ki kell cserélni . Túlhevülés miatt ment ki. a hőbiztosíték.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) Busz válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
De akkor a termosztát is rossz lesz?

Mert ha minden üzemszerűen működik akkor gondolom nem szabadna hogy az kioldjon, pláne nem 105 fokon.

Ha víz nélkül kapcsolják be akkor mi szokott történni? A tartály is szétolvad?
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
De igen, a tartályban a víz nem érheti el a 105 fokot. Az első képen egy 98 fok és 10 Amperes hőbiztosíték látható amit linkeltem. Víz nélkül sem a fűtőbetétnek és a tartálynak sem használ.
Ezért kell bele a védelem.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Akkkor is túlmelegszik, ha nagyon vízköves. Szárazon járatva kb. bármi megeshet.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Az átfolyós melegítőm meg megjavult, tiszta vízzel átmostam így újra működik.

De belül van flexicső is benne, szóval ha savaztam volna lehet az nem lett volna jóötlet

A bemenő flexicsövön van egy állandó mágnes is, elektronika nélkül, az mi célt szolgálhat? Szűrő is van a bemeneten tehát csak nem az idegen anyagok ellen van.

De viszont fogalmam sincs honnan tudja hogy folyik-e benne víz vagy sem. Szerintetek?

áboj.jpg
    
(#) proli007 válasza Busz hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Hello! A mágnes, lehet csoda vízkőtelenítő. A bal felső sarokban van valaki. Lehet nem azért állították oda mert rossz volt.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Idézet:
„A mágnes, lehet csoda vízkőtelenítő.”

Állandó máneses?
Jó egyébként valamire, mellesleg?
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Talán a vasdarabkák megfékezése miatt van benne.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Fogalmam sincs, de szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban. A villanyost is azért nem építettem meg. Valahogy a Faraday hatás zavarba hoz, mert azt tudom hogy az, működik..
De hogy ha van benne az állandó, mert egy elektromágneshez tekercs kell, a réz pedig igen drága, még a nagy kínai találmány, a rezezett ALU is.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) Sanyi22 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Èrdeklodnek mittol lehet hogy a bojleren ki van cserelve minden de melleg viz nem folyik egy csapon sem?
(#) Bakman válasza Sanyi22 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Mikor lett cserélve minden? Lehet, hogy még nem kapott elég időt a felfűtésre. Egyébként látszik rajta, hogy fűt? További lehetőség, a melegvíz-kivezető kilyukadása a bojleren belül.
(#) Sanyi22 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Tegnap lett kicserèlve minden benne,volt ideje fűteni ,csere előtt volt melegviz folyt egy darabig utàna meg csak forró gőz jött
(#) Sanyi22 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
A lampa villagit hogy füti
(#) Bakman válasza Sanyi22 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Fűtőbetét jó? Kap áramot?
(#) Sanyi22 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Kap aramot azt meg neztema futto betet is uj
(#) Bakman válasza Sanyi22 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Attól mert új a betét, még lehet szakadt. Nem lennék meglepődve, amilyen gyatra fűtőbetéteket lehet kapni... Kérdés az is, mivel mérted meg, hogy kap-e áramot.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Sanyi22 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Ami jon ki a bojlerbol melleg viz cso az melleg csak egyik csapon se folyik ki melleg viz ha a hideg viz csapot ki nyitom ott folyik viz
(#) Bakman válasza Sanyi22 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Mi történik, ha valamelyik melegvízcsapot (csak azt) kinyitod? Víz jön de hideg vagy egyáltalán nem jön víz?
(#) VIM válasza Sanyi22 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Szia! Ha flexibis csővel van bekötve akkor az belül megduzzad annyira, hogy nem jön belőle meleg víz. Ez többnyire a meleg vizes bekötésnél szokott előfordulni. A probléma a meleg víz elzáródás helyének a kiderítése, mert ugye elég meleg az a víz és vigyázni kell vele, le ne forrázza magát valaki. A hideg víz bemenetet elzárva lazítsd meg a bojler meleg víz flexi csövének falicsarlakozó hollanderét és nézd meg, hogy folyik e ott a víz, mert ha nem akkor azt a csőszakaszt kell kicserélni.
(#) zolika60 válasza Sanyi22 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Valamiért nincs abban a bojlerben elég víz. Addig kell a meleg csapon engedni a vizet, amíg tejesen feltöltődik, vagyis jön a hideg víz.
(#) tom55 hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Sajnos rázogat a bojler, ill. a csapon érzem és a vizen. Tisztításnál látom az anód nem nagyon fogyott. Védőföldelés hiba lehet gondolom de a bojler oldalon jól van bekötve. Hogyan tudom ellenőrizni vagy kérni a szolgáltatót hogy a villanyóránál ellenőrizze hogy jó-e? Külön órája van a bojlernak, ott hogyan van bekötve a földelés egyáltalán?
(#) kadarist válasza tom55 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Szia!
A védővezető jóságát nem az áramszolgáltató ellenőrzi, az nem az ő területe. Hívj egy villanyszerelőt.
(#) Bakman válasza tom55 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Addig hívj villanyszerelőt, amíg valaki meg nem hal. Ha lenne Fi-relé beépítve, már rég lekapcsolt volna, védve az áramütéstől.
(#) gyuszo válasza tom55 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
A Fázist és a Nullát a szolgáltató adja a működéshez. A védőföldelést helyben az anyaföld adja egy regisztrált villanyszerelő köti be, ennek jóságát is ő tudja ellenőrizni. .Természetesen a FI-relé is szükséges. A védővezető folytonossága a földelőszondától a bojlerig, a biztonságos működéshez, az anódig, hogy a tartályt is védje.
(#) erbe válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Már korábban is figyeltem, de még mindig nem értem, mi köze a védővezetéknek az aktív anódos védelemhez?
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
A védelem úgy működik jól, ha a galvánáram képes záródni. Ezt elő lehet segíteni egy kis extra kapcsolattal a külvilág felé.
(#) Fogarasy Istvan hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Azt szeretném kérdezni hogy mi lehet a hibája a 120 literes Hajdú villanybojleremnek.Folyamatosan fűt.
A hőfokszabályozot kicseréltem,de ugyan az a jelenség.Viszont amit még nem értek az, hogy le vettem a fűtőszálról a nulla vezetéket és úgy is fűt tovább. Hogy létezik ez? Köszönöm a segítséget előre is.
Következő: »»   77 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem