Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1972 / 2486
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Bocsánat!Ti elolvassátok a linken szereplő dolgokat?Igen azt direkt tettem oda,aztán ott a második link is...
Idézet:
„kérlek mellőzd a személyeskedő támadásokat! Pláne olyan ellen, aki épp azelőtt írta le kérésedre másodszorra ugyanazt a tök egyszerű 2 alkatrészes kapcsolást másféleképpen, hogy megértsd.”
Megértettem és már rég túl vagyunk rajta.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) zotya1983 válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Az a baj hogy az a rajz nagyon is jó,csak rajta van a dap palladium 700 é is.A kolléga meg már elkészült vele tudomásom szerint.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») Márc 30, 2017 / 1
 
És hálás vagyok a sok segítségért hidd el.
(#) ZSozsóó válasza Pafi hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Ez valóban felületes ránézés volt! Less rá azért mi jön a műveleti erősítő után, hogy és miképp fordít fázist.
(#) reloop válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Szia! Figyelembe vetted, hogy a végtranzisztorok kollektora testen van és a tápközép a hagyományos értelemben vett kimenet? A visszacsatolás onnan indul. Nem látok ilyen jellegű hibát a rajzon.
Egy klasszikusnak számító QSC doksin jobban követhető ez a topológia.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Kérhetném hozá szolásom áthelyezését? Tamp végfokok topic ba. Ott több haszna lehet. Aki javít 1050 tìpust. Nehogy ìgy járjon...
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
A fórumtársak ebben nem tudnak segíteni, fordulj a moderátorhoz!
(#) tothbela válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 30, 2017 / 2
 
Ha a végtranzisztorok kollektora lenne a kimenet, akkor igen. De a kimenet most a kettős lebegő táp közepe.
(#) ZSozsóó válasza tothbela hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Csak ismételni tudom magam...
(#) Pafi válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Előbb értsd meg azt amire válaszoltál! Aztán olyat írj, aminek értelmes mondanivalója is van!
(#) ZSozsóó válasza Pafi hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Elnézésed kérem, visszaolvastam, felfogtam. Mea culpa maxima...
(#) tomi1990120 hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Sziasztok van egy gyari Yamaha HTR-5930-as erositom amit ha felteszek egy bizonyos hangero fole akkor kikapcsol es bekapcsolasnal kiirja hogy Check the sp wires.Hangszoro kabel rendesen a helyen van mas mi okozhatja hogy kikapcsol?
(#) Tiggey hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Üdv mindenkinek. Lehet nem ide való, akkor majd átrakják. Szükségem lenne egy limiter kapcsolásra ami nem túl bonyolult, de jó minőségű, kis zajú. Végfokba kellene közvetlen a bemenetére. Ha tud valaki bevált! kapcsolást amit megosztana, megköszönném.
(#) reloop válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
A kérdésednek van témája. Ha egyszerűt szeretnél, akkor használj NSL32-t például így.
(#) krisz69 válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Este küldök egyet. Írd meg a E-mail cìmed privátba.
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Szia!
Kezdd azzal, hogy a hangszóró vezeték erősítőbe menő végnél, vagy dugónál rámérsz Ohm mérővel, nincs-e zárlat?
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nincsen zarlat a hangszorok 6-ohmosak es 5,9ohm mind a ketto.
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Akkor még annyit próbálj ki, ha megoldható, hogy másik hangszórókkal megnézed.
Ha oda lyukadsz ki, hogy az erősítő hibás, akkor meg kell nézni, hogy a lekapcsolás miért történik. Leesik esetleg nagyon a tápfeszültség, vagy elbillen valamelyik végfok DC -ben, vagy rövidzár a védelem indul meg hamarabb, stb..
Két végfok nem valószínű, hogy egyszerre döglött be, úgyhogy próbáld meg kiszűrni, melyik oldal hibás.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Probaltam mas hangszoroval azzal nem csinalja.De amelyikkel meg csinalja kiprobaltam masik erositon es azzal meg semmi baja.Akkor lehet az erosito meg a hangszoro nem szeretik egymast.
(#) krisz69 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Az erősitőnek az adatai mik? Nam az van véletlenűl rá ìrva.,, min 8ohm''?
(#) tomi1990120 válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 31, 2017 / 1
 
Nem minimum 6-ohm.Elvileg 5x110w de azt nem hiszem el mivel csak 240w a felvett teljesitmenye.
(#) krisz69 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Akkor. Ez is egy áram termelő.. Manapság egyre több. Ilyen van sajnos Nézd át alaposan az erősìtőt. Kapcsilási rajzod van? Ha igen az lenne a legjobb. Az után vissza nézni az egészet.
(#) tomi1990120 válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Hat meg nem is kerestem hozza kapcsolasi rajzot.Sorba kotottem 2 hangszorot ugy mar nem kapcsolt le.De ugy emlekszem ez mar az elejetol fogva ilyen.
(#) fuki válasza game4812 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Szia! Sikerült szereznem egy 2x40v trafót. Bekötötem az erősítőt a hangfalakat sorba kötötem. Kipróbáltam minden jól működöt de mikor kikapcsoltam a pc amiről hajtottam szólt egy nagyot a hangszóró és az erősítő lekapcsolt. Azóta nem kapcsol be az erősítő hiába áramtalanítottam. Szerinted mi lehet a baj?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2017
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Nyomógombos ki/be kapcsplóra van stabíl jólműködő terve valakinek?
555 kapcsolásra azt írták nem stabil mert összeszed mindenféle zavart.
Én ezt találtam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2017
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Találkoztam már olyan erősítővel, ami a visszahajló áramkorlát miatt krampogott egy másféle hangsugárzóval. A visszahajló áramkorlát a nullaátmenet közelében érzékenyebb, itt kis áramnál is aktivizálja magát. Ahogy nő a kivezérlés, úgy emelkedik az áramhatár is. Tisztán rezisztív terhelésnél ez teljesen jó, mert nagyobb feszültségen nagyobb lesz az áram. De erős fázistolásnál, vagy a hangszóróból visszajövő feszültség hatására akkor is lehet nagyobb áram, ha az éppen a nullaátmenetnél van. Ekkor pedig bekorlátoz az erősítő, mert ilyenkor alacsonyabb az áramkorlátja.

Lehet hogy a hangsugárzóknak egy rosszul méretezett hangváltó miatt van egy erős impedanciaminimumja, vagy fázistolása. Erre reagálhat az erősítő.
(#) Pafi válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
(#) Gafly válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Van ám neki saját topic-ja, annyi jó megoldással és magyarázattal hogy csak na
Be/ki kapcsoló nyomógombbal
(#) Pafi válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Egyetértek. Le kellene mérni a hangfal impedanciamenetét. Nem olyan bonyolult mint hangzik, egy hangkártya és egy ellenállás, meg egy ingyenes szoftver elég hozzá. Vagy egy szkóp és egy hanggenerátor, stb...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2017
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Hat a hangszorok gyariak Jamo s718-as pár.Nemtudom milyen hangvalto van bennuk,ezen mar volt olyan jelenseg is mas erositon hogy pattogott mas hangszoroval meg nem csinalta.
Következő: »»   1972 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem