Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műterhelés építése
 
Témaindító: cimopata, idő: Márc 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 23
(#) Alkotó válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ígéretes, ennyiért kár dolgozni vele.
Méretre ez mekkora? Hány mm az alumínium hossza?
Mennyire melegszik fel ha névlegesen kiterheled (bordára szerelve)?
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Én így szoktam méricskélni.Videó.
(#) konyak6 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
6 cm hosszú. Nálam 3 van sorba, ill párhuzamosan kötve. A dobozolás nem a legszebb, de megfelelő. Korábban cssk egyet használtam, azt a TDA kb 60 C°-ra melegítette. Beépítettem egy ventillátort, ha kell bekapcsolom. A csokiba tudom csatlakoztatni a multimétert, szkópot. Jack csatlakozót raktam rá, mert általában hangszererősítökkel foglalkozom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Alkotó válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Rendeltem én is 9 db 8 R-ot, amit majd valahogy összekötözgetek. Ebből kijön 8R/900W vagy 4R/800W, vagy ha csak részekben használom akkor még több más kombináció is.
Viszont nem találom azt a megoldást, amit te alkalmaztál, azaz 1 db 8 R és 2 db 4R felhasználásával hogyan kötöd a 4R/300W-ot?
(#) tomi1990120 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ket darab 4et sorba arra meg parhuzamosan a 8?
(#) konyak6 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Pontosan
(#) Alkotó válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Így kijön a 4 R, de hol a 300W?
(#) tomi1990120 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Miert ez mennyi?Mind a harom 100w nem?Jaj ez csak ketszaz mert sorba kotesnel nem adodik ossze a teljesitmeny vagy igen?
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Így csak 150 w 4R mivel párhuzamosítod...
(#) tomi1990120 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Párhuzamositasnal nem ugy van hogy az ellenallas felezodik de a teljesitmeny ossze adodik?
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Nem vagyok értője a témának, de szerintem a melléklet alapján érdemes okoskodni, és az éppen 200 W. Az egyetlen 8 R-os tag jobban fog melegedni mint a 2 sorba kötött 4 R, mert ott csak 50-50 W jut 1-1 ellenállásra.
(#) Alkotó válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ha a két ellenállás egyforma, akkor így van. De itt egy 8R/100W és 8R/200W van párhuzamosítva, és hiába nagyobb az egyik tag teljesítménye, akkor is határt szab a eredő teljesítménynek a szűkebb keresztmetszet.
(#) tomi1990120 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ertem koszi a felvilagositast
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Igazad van,elnézést...Közben rájöttem de már nem engedte szerkeszteni...
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Én is megvilágosodtam. Javítom a feliratot.
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
A műterheléshez (is) használható ellenállások kapcsán, én is rendeltem a nagy kínai birodalomból néhány darabot. Ezek ránézésre közel azonosak az itthon is beszerezhetőekkel, de a két érték között közel tízszeres az árkülönbség (A TME és az SOS elektroniknál is hasonló az ár hazánkban). Ez így nem racionális, valamelyik ár nem jó. Esetleg jelentős műszaki tartalombéli eltérés lenne a típusok között?
Az nem tartozik szorosan az ellenállás témájához, de azt is nehéz elfogadnom, hogy a TME 1200 Ft-ért szállít 40 km-ről, a kínai kiszállítás pedig megvan nagyjából 0 Ft-ból. Itt is valami huncutságnak kell lennie.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Ha legörgetted volna a menüt és választasz értéket, drágább összeget kaptál volna. 1.65$-tól indul egyébként, ez a legolcsóbb. Ki kell próbálni, mit csinál 100W terhelésnél. Lehet a borda anyaga valami olcsó keverékből van, ezen sokat tudnak spórolni.
(#) ronin75 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Nincs huncutság. Teljesen másképp gondolkodnak és működnek. Messzire vezet ez. Olvass utána. Csak egy adalék: A posta a legtöbb esetben díjmentes, mivel a kínai állam állja a kispostai küldemények díját.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Konkrétan 2.742 HUF-ért vásároltam 9 db 8R/100W-ott. Pontosabban a vásárlás még csak elindult, de a fizetés már megvolt. A termék milyensége még ismeretlen, de az értékkülönbözet durva mohóságra utal hazánkban valamelyik eladói szeletben.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 3
 
Durva mohóságot azért nem mondanék, sok tényezős a dolog. A távolkeleten saját maguk legyártják az ellenállást, többnyire az országban bányászott alapanyagokból. Gyengébb a minőségellenőrzés, a dolgozók kb. éhbérért végzik a munkát, nincs környezetvédelem. Te vám és áfa nélkül veszed meg, államilag támogatott csomagküldéssel.

Ezzel szemben az ithhon kapható alkatrészek általában nyomonkövethetőek, a gyártó létező egység, honlapja is van. A dolgozók jobban keresnek, jobb a minőségellenőrzés, van környezetvédelem, az alapanyagot emiatt valószínűleg drágábban szerzik be. Ha az EU-n kívülről érkezik az ellenállás, akkor van rajta mindenféle adó, itthoni áfa és igen, árrés a kereskedő(k)nél. Ez utóbbit nem gondolnám túl nagynak, lévén még az ilyen kis országban is vannan konkurens cégek.

Vannak további dolgok is, de ez túl messzire vezet.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Ha jól értelek, akkor a műszaki tartalom elvileg azonosnak indul, csak az esetleges gyártási hibák kevésbé biztosan derülnek ki, illetve a melósok életvitele eltérő.
De az nem lehetséges, hogy éppen a kínai alkatrészt árulják itthon is, csak a sok cafrang miatt elbillen az ára?
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Lehetséges, nem ismerem a hazai kereskedők politikáját. Igaz, vettem már itthon hasonló ellenállásokat, azokon volt márkajelzés de már nem melékszem, milyen. A cafrang nagyobb részét szerintem az államok nyelik le.
(#) vargham válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2017 / 1
 
Nem a topic témája, de ha már itt merült fel: Van, hogy azonosnak indul a tervezési minőség, csak éppen változóan sikerül a kivitelezés, de van olyan is, hogy eleve olcsóbbnak (vacakabbnak) tervezik. Vettem már 5 Amperes DC-DC modult, amin az alkatrészek 2 Amperesek voltak. De vettem teljesen korrekt darabokat is. Igaz, hogy abból meg a második 10 darabos szállítmányban fordítva volt beültetve az IC...
Tehát megveszed, teszteled, és ha jó, akkor használod. De ez még nem garancia arra, hogy a következő, ugyanonnan rendelt cucc is ugyanazt fogja tudni. Na, ezért a minőségbiztosításért drágább az itthon megvásárolt alkatrész.
Előfordul, hogy az itthoni beszerzés mögött sincs minőségbiztosítás, csak magasabb ár. Azt hívják átverésnek, nyerészkedésnek. Bízzunk benne, hogy az adott kereskedő tönkre is megy az ilyen hozzáállástól.
(#) Robin2 válasza vargham hozzászólására (») Ápr 9, 2017 / 2
 
" Előfordul, hogy az itthoni beszerzés mögött sincs minőségbiztosítás, csak magasabb ár. Azt hívják átverésnek, nyerészkedésnek. Bízzunk benne, hogy az adott kereskedő tönkre is megy az ilyen hozzáállástól. „

Sajnos az adott kereskedő nem megy tönkre az ilyen hozzáállástól. Mert egy fecske nem csinál nyarat. A magyar kereskedő hangzatos problémakezelési eljárások mögé bújik, ami végén a "kedves" vásárló érezze magát hülyén, hogy legközelebb ne legyen kedve reklamálni. És ez tapasztalat.
Ezzel szemben a kinai eladó reklamáció esetén elnézést kér és újraküldi a terméket. Ez is nagy különbség.
(#) Chipmunk1960 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Sokszor találtam már EU-s cimke alatt kínai feliratot. Volt olyan is, hoy a L...dl-s Német 10€-s LED-es égő 2 hét után megadta magát, az óccsó kínai, 1,5€ -árt meg már hónapok óta működik.
Csak azt nem értem, hogy tudták a ráírt, garantált 50-100e üzemórát letesztelni, mikor sznte hetente jönnek ki az újabb típusok, s nap ott is 24 órából áll??? Az 4146,6 nap=11,5 év!!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) proli007 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
"hogy tudták a ráírt, garantált 50-100e " A marketingesek tanulták az extrapolációt..
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Vagy egyszerűen van egy időgépük.
(#) Alkotó hozzászólása Máj 18, 2017 / 1
 
Megérkeztek az ellenállások. Nem gyorsan, de az ígért határidőnek az első harmadában. Optikailag nagyon rendben van. Határozottan tetszetős a külleme, gondos megmunkálás mindenhol. Talán annyi hibát fedeztem fel -némi keresgélés után-, hogy a furatok némelyike egy nagyon picit sorjás, amit azért meg fogok igazítani, mert a felfekvés tökéletességét rontaná.
Meg kell jegyeznem, hogy a tényleges méret sokkal nagyobb mint amire számítottam. Olyan nagy mint egy öngyújtó -én nem dohányzom-.
A felirat szerinti értéket is próbáltam ellenőrizni. A mérést egy labortápról végeztem és annak saját műszerét használtam hozzá. 24V egyenfeszültséget kapcsoltam az ellenállásokra, és leolvastam az áramot. Az eredményből számítottam az értéket. 8 ohm helyett 8,108 és 8,219 közötti értékeket kaptam, amik +1,35 és +2,74 % közti hibát jelent. Ezt nagyon jó értéknek tekintem, belevéve azt is hogy az árammérésem talán nem a legpontosabb a tápegységen.
Ezek a paraméterek kb. 75 W-nak felelnek meg. Ettől kb. 5 másodperc után még kényelmesen a kezemben tudtam tartani az ellenállásokat. Tovább melegítve, 8-10 másodperc után már nem tudom kézben fogni, de azért hagytam borda nélkül így felmelegedni, mert kíváncsi voltam az értékváltozására. Gyakorlatilag semmi, vagy ha mégis akkor a 2,89 A-es kijlezés be-be villant a 2,90 állásba, ami szintén kifogástalan érték.
Összefoglalva két dolgot érdemes kimondani.
1. Sokkal-sokkal olcsóbb Ebay-en vásárolni, és nekem eddig még mindig sikeres volt a manőver.
2. Az itt olvasott kivételek ellenére, nagyon korrekt terméket is lehet kapni, és kár belekeverni egyéb gazdasági szempontokat, hogy ezért meg azért drágább (10-szer annyiba kerül) az itthon kapható azonosnak tűnő termék.

8R-100W.jpg
    
(#) tbarath válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Én is rendeltem ettől az eladótól ilyeneket, a királyi posta szakadt-újraragasztott csomagolásban hozta ki, jegyzőkönyvvel.
Negatívum: több értéket is rendeltem, az egyikből eggyel kevesebb, egy másikból eggyel több jött, szóval összekeverték.
Pozitívum: Leírtam neki, egyből refund-ot ajánlott az eladó. Mivel amúgy is akartam tőle rendelni mást is, így inkább azt kértem hogy abban a csomagban küldjék el a hiányzót. Ez a csomag még nem jött meg, de eddig maximálisan korrektnek tűnik az eladó. A terméket még nem próbáltam, de Alkotó tapasztalata alapján nem rossz.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 2, 2017
 
A tervezett elavulásos beszélgetés az OFF-topicba átpakolva.
Kérem, hogy figyeljetek a tématartásra!
Következő: »»   13 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem