Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   61 / 85
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Szia!
IP150 V3.01-et szeretném "butítani" amíg lehet. A paradox myhome nem ismeri fel. Egy régi 1.20-as modult ma regisztráltam, tehát biztosan a 3.01 a probléma.
Frissíteni nem szeretek, mert ahogy te is mondod, amíg jól működik nem szabad piszkálni. Nem is kellett eddig.
Nem tudom hogy vagy vele, de szerintem nem fer dolog a paradox ezen húzása. Ha rendelkezem fix IP-vel vagy egyéb más DNS szolgáltatással, akkor miért fizessek vagy fizessen az ügyfél?
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 24, 2017 / 1
 
A 3.0-et még lehet downgrade-elni, addig csináld meg és regeld a régi PMH-ra, ameddig még lehet.
Ez egy nagyon aljas húzás volt a Paradox részéről, amióta tudom, azóta már kutattam más alternatívákat. Igaz még drágábbak valamivel, de a Satel, és a Texecom Premier IP cuccainak elérése ingyenes. Még a DSC is ingyenes, csak ott maga az Envisalink mocskos drága.
Az új változatot még nem próbáltam, úgy másfél hónapja próbáltam a 3.0-t, és az új PMH-t, semmi különbség, csak fizetős lett. Régi firmware, plusz az "alarmin" app droidra, és működik. az IP150 webes felületén kereszül dolgozik, de kell a service port is. Dyndns-el próbáltam azzal simán megy.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) symbolic hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Sziasztok. Próbáltam arduinot programozni a TTL konverterrel és az sem ment nálam. Most azt sejtem hogy a driver nem lesz jó. Leszedtem vagy 10-et már, de sehogy sem tudok TTL-en keresztül programozni...
Van esetleg valakinek egy feltelepített és működő TTL konverter drivere win7-re, amit el tud nekem küldeni?
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
chip típus? három féle van forgalomban.
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Hát érdekes. Levágtam a műanyag burkolatát és a chipen az égvilágon semmi nincs ráírva. Ahol vettem, ott azt írták hogy PL2303HX -es.
Addig eljutottam tegnap este, hogy a Winload Upgrade Software ablakában felismeri a központot (de nem frissítem inkább). De ha programozni akarom akár a Winloadban akár a Babyware-ban, ott már nem ismeri fel a központot, csak timeout-al megáll.
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Nekem gond nélkül megy win7 és win10 alatt is. Egy sima pl2303 drivert kell csak feldobni, ha nem ismeri fel. Win10 ráadásul meg is találja a neten ha automatikus felismerésre állítod.
Rx-Tx lábakat forgattad? Mert nem biztos, hogy jól van. Ha nem megy elsőre, akkor Rx-Tx lábak felcserélése és mennie kell.
Semmi extra beállítás 9600bps kell, tehát a full alap.
De láttam már széthullott win7-et, amin nem volt hajlandó semmi sem normálisan üzemelni. De meg tud bolondítani két hasonló eszköz hasonló drivere isegymást, anno pl. ütközött a premier drivere a technoalarm driverrel. Premier eltűntet, csak a hivatalos ft232 maradt fenn, és mindkettő ugyanazzal simán megy.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
(#) bence88 hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a Satel rendszerről?
Eddig csak Paradoxot és DSCt telepítettem és az egyik kolléga ajánlotta a Satelt.
Erről a rendszerről semmit se tudok, ezért kérném, hogy írjátok meg tapasztalataitokat, ha van.
Erőre is köszi.
(#) Syn7h37ic válasza bence88 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Jók.
(#) bence88 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Köszi a választ!
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Megjött a másik ttl konverter, ezzel végre tud már kapcsolódni a központ.
Köszönöm a segítséget!
Végre állhatok neki a programozásnak. Mivel ez lesz az első, még biztos láttok itt!
(#) symbolic hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Hi,
A paradox kezelőjéhez lehet egy nyitásérzékelőt kötni a telepítői kézikönyv szerint. Ha ezt megteszem és a babyware-ben aktiválom ezt, akkor egy zónát elvesztek, hiába nem használom azt fizikálisan a központon. Ez normális szerintetek? Mert ha igen akkor tök mindegy, hogy a nyitásérzékelőt egy önálló zónára, vagy a kezelőre kötöm...
(#) aroxol válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
SP7000?
(#) symbolic válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
SP5500 + K35
(#) levaitamas válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Ne a központ bemenetét válaszd ki, hanem a K35-ét. Pl. ha nem duplikálsz zónát a rendszerben, akkor állítsd be a 6-os zónára és kész.
(#) symbolic válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Köszi, így már müxik. Most elakadtam egy pir bekötéssel is.
A mellékelt NV500 érzékelők vannak. Bekötöttem a kép alapján NC módban, ez egyértelmű. Így viszont a kezelő ha nincs mozgás akkor jelzi azt, hogy "zone open", ez nem jó.
Tehát most NO módban kellene bekötnöm, de NO csatlakozója nincs a PIR-nek. Hogy tudom ezt akkor bekötni? Vagy babyware-ben meg tudom fordítani ezt, hogy most mégse "zone open"-t írjon ki, ha nincs mozgás?
(#) Gafly válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Az általad feltett bekötési rajz alapján, nyugalmi helyzetben rövidzár van a központ kapcsain. A tamper működése esetén szakadás, a PIR működése (azaz riasztás) esetén pedik 1KOhm. Szerintem ezért mondja azt hogy "zone open" (bár hazudik, mert nem szakadt, hanem rövidzáras).
Próbáld meg a az ellenállást a 2-5 (COM-Tamper) közé kötni, az NC és a másik Tampert pedig a központra. Ekkor nyugalmi helyzetben 1KOhm-ot lát a központ, riasztás és Tamper esetében pedig szakadást, ami az NC működésnek felel meg.
De nem értek hozzá...
(#) levaitamas válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Ha DEOL-ban van kötve a rendszered, akkor a kezelői zónát is abba kell hogy kösd. A rajz alapján zárt ajtót feltételezve, az érzékelő söntöli az ellenállást és rövidzárat lát a központ.
Ha a kép alapján kötöd, jó lesz:

NC.jpg
    
(#) symbolic válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Köszönöm, amit mondtatok azzal így már jó lett!
(#) symbolic hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Mégegy kérdésem felmerült. A mellékelt sziréna bekötést kell alkalmaznom, sajnos oda egy meglévő kábelt kellett felhasználnom, ami 4 eres csak. Ez alapján a sziréna egy zónát elhasznál. Ekkor a Babyware-ban a zonáknál mit kell beállítani neki? A zóna típusa: Azonnali? Terület pedig mindkettő (ha két terület van)? Vagy ti mit állítotok be neki?
Javaslatokat előre is köszönöm

szirena.jpg
    
(#) symbolic hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy eco line gsm communicatorral hogy tudom beállítani azt, hogy sms-el, vagy egy hívással be tudjam élesíteni vagy hatástalanítani a rendszert?
Ha riasztás van akkor felhív, és ott tudom hatástalanítani. De ha elfelejtettem volna élesíteni, és telefonról szeretném, akkor arra van lehetőség ennél?
(#) symbolic válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Tárgytalan. Megtaláltam a trükköt, hogyan kell felhívni, hogy tudjam élesíteni/hatástalanítani.
(#) symbolic hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Egyvalamiben viszont várnék ötleteket, javaslatokat tapasztaltabb Szakiktól!
Azt szeretném megcsinálni, hogyha elmegy a hálózati áram, akkor egy csendes riasztásként engem csak felhívjon, jelezze ezt.
Ötletként PGM-re gondolok, vagy egy relével egy sima zónát bekötök erre a célra, és áramkimaradás esetén a relé szakítja az ellenállást.
Szerintetek melyik a szebb megoldás? Illetve a PGM elég távol áll egyelőre tőlem, ezzel hogyan lehetne ezt megcsinálni?
Köszi az ötleteket!
(#) symbolic hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Időközben megoldódott minden, már a teszt asztalról felkerült a rendszer a házba! Minden segítő fórumozónak köszönök mindent!
Egyvalami viszont felmerült bennem. A VDMP3 hangmodulban valaki lecserélte már a hangot? Ilyet lehetséges? Valakinek ebben van tapasztalata?
(#) hbal válasza symbolic hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Lehetséges a csere, de csak EVO központtal:
Idézet:
„Recording a “Voice ID” Message (for EVO systems only)
Using the built-in Paradox sound recorder, a “Voice ID” can be recorded to identify the installation site. In order to record your installation site’s
ID, your PC must be equipped with a microphone. Recorded files are saved in .wav format. The “Voice ID” feature is only available when using
an EVO (V2.1 and higher) in conjunction with WinLoad (V4.7 and higher) or InField (any version).
To record a message:
1. Download the InField Paradox Upgrade Software (see “Upgrading the Firmware/Language).
2. Ensure that a microphone is connected to your computer.
3. Open the InField software and click the Voice ID button.
4. To begin recording, click the Record button.
5. To stop recording, click the Stop button.
6. In the File menu, select Save and select a name and location for your audio file.
7. Follow the firmware upgrade instructions (see “Upgrading the Firmware/Language).
8. In step 3 “Select Firmware”, select the .wav file to be uploaded to the VDMP3.
9. Click “Start Transfer”.
10. To listen to the message that you have recorded, call the VDMP3. After the VDMP3 prompts you to enter your access code, press “ ” to
listen to your Voice ID message.”
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2017
(#) ssk73 hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Paradox SP5500, és PS128A-t hogyan szokás összekötni? Se a Paradox manual, se a Signal manual-ban lévő bekötés nem volt jó. Paradox: (Bell+: sziréna +12V, Bell-: sziréna start1, Aux- sziréna -12V), Signal (Aux+- sziréna +-12V, Bell+ Start1). Mindkettőre BELL errort kaptam.
Jelenleg működik a cucc, PGM1 a Start1-re, AUX+- a sziréna +-12V csatijára, BELL+- -ra pedig egy 1KOhm ellenállás, a PGM1 pedig riasztáskövető, de gondolom nem ez a helyes megoldás.
Hogyan helyes a bekötés?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
(#) Barni87 válasza ssk73 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 / 1
 
Szia! Bell+ megy a sziréna Dc+ ra. Bell- megy a sziréna startra, ami negatív indításra van jumperelve. Sziréna DC- pedig a központ AUX- pontra. Ezen felul a szirénában a start és a DC+ közé kell rakni 1db 1kOhmos ellenállást.
(#) ssk73 válasza Barni87 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Köszi!

Holnap ránézek.

edit: Ha jól értelmezem (hosszú napom volt, úgyhogy nem biztos ) a Paradox ajánlásától csak az ellenállásban tér el, igaz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
(#) Barni87 válasza ssk73 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 / 1
 
Nincsmit
Lényegében igen. Az ellenállás azért kell pluszban, mert a szirénának túl nagy a belső ellenállása, igy nem látja a központ, hogy van rajta valami. Azért kell a szirénába rakni, hogy ha kábel szabotázs lenne, akkor detektálhassa a központ.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
(#) Papi66 hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Elmes CB32-höz (gyári) USB-RS kábelt próbált-e már valaki kiváltani? Kicsit sokallom a több mint 5.000Ft-ot érte.
(#) ssk73 hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Paradox SP rendszernél, a zónáim néhány esetben belépés érzékelése után rögtön "Riasztott" állapotba kerülnek, elindul a riasztás, és rögtön le is áll, és "Riasztott".

Ezt mi okozhatja, hogy kéne beállítanom? Sima teljes élesítésről van szó.
Következő: »»   61 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem