Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kapásjelző
Lapozás: OK   16 / 20
(#) ebmas87 válasza macilaci66 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Köszi. Elég hasznos kis videó. De nem szeretnék egy használható hagyományos jelzőt áttalalítani. Inkább újban gondolkozok, ha nem nagy macera. Egyébként kíváncsi lennék a szenzor nevére amit beépített a " mókus". Esetleg típus?
Köszi
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Kicsit belekavarodott valaki, a helyes link ez.
(#) ebmas87 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Köszi, hogy javítottál. Eddig nekem fel se tünt.
(#) macilaci66 válasza ebmas87 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Szerintem az egy higany kapcsoló. A harcsázáshoz sajnálod botot-orsót-zsinórt is? Nem értelek, veszel-szerzel egy fentebb említett jelzőt vagy ha van akkor a hármas-négyes szettből átalakítasz egyet és még távvevős is marad. Pár ezerből megúszod. A horgászatra áldozni kell, mert csak úgy tudsz eredményes lenni.
(#) ebmas87 válasza macilaci66 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Köszi szépen. Ha nem lesz más ötlet, csak ez marad.
(#) zsozso19880712 hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Sziasztok!prologic nevezetű kapásjelzőszettem van,amiből az egyik energiafelvétele eléggé megnőtt. Sorba eszi az elemeket. Lenne ötletetek a hiba okára? Gyantaréteggel van védve az esőtől és párától.
(#) Inhouse válasza zsozso19880712 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
- Fénykép a belsejéről.
- Az elemek típusa.
- Eddig mennyi ideig ment az x típusú elemmel és most meddig megy az y típusúval.
(#) ripso7 hozzászólása Márc 21, 2016 /
 
Üdv.
Érdeklődnék, meg oldható-e egy Energofish E-Sential táv jezős kapásjelzőn, hogy jelzéskor csak 1-et csippanjon ne 4-5-öt.
Mellékelek 2 képet amin látszik a belseje.
Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv.:ripso7
(#) zamatőr válasza ripso7 hozzászólására (») Márc 22, 2016 / 1
 
Üdv!
Tovább kutatva a kapcsolást és az"M" ponton mért feszültség a hangjelzés végén lecsökken az itt található kondenzátor lehet esetleg a megoldás.
A riasztás hatására 19 lábról érkező jel magas szintet ad amely továbbhaladva az itt lévő IC-n át bekapcsolja a tranzisztort és az pedig a hangkimenetet. A kódoló IC adatlapján nem találtam a 19 láb csak +-ot ad ki vagy lezár testre is -sajnos ekkor nem lehet a kondenzátor időzítő.
Az 5v-os stabilizátor melletti tranzisztor funkcióját még nem fejtettem meg .
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) ripso7 válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Üdv!
Hát az a baj, hogy ennyire nem értek hozzá :/
De ha volna konkrét dolog hogy mit kell hova forrasztani valamit kötni akkor azt meg tudom csinálni, de azt hogy mi mikor mit csinál, hát az sajnos nekem már magas :/
Azért köszönöm szépen,hogy így bele ástad magad a témába!
Valami fejlemény van szívesen várom! Köszönöm!
Üdv.:ripso7
(#) oriza hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Kaptam két elektromos kapásjelzőt, az egyszerűbb változatot. Csak két gombosak. Lehetne e utólag egy érzékenység kapcsolót (akár fixre állítva a késleltetést) beépíteni?
(#) proli007 válasza oriza hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Hello! Szerinted tudja valaki ez alapján, miről van szó?
(#) oriza válasza proli007 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Inkább arra voltam kíváncsi, hogy egyáltalán lehet e/van e realitása ilyesminek. Érdemes e? Persze kell a típusa (ha van), vagy valami azonosító, vagy legalább a belsejéről készült fotó.
(#) Inhouse válasza oriza hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Persze, itt mindenki ismeri a világ összes forgalomba került kapásjelzőjét fejből és azt, is tudja, hogy amit te vettél az hogyan van megoldva és már mondják is, hogy lehet átalakítani...
(#) oriza válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Ebben kérek segítséget a hozzáértőktől!Hely volna egy utólag beépített mikró tolókapcsolónak.
Erről az eszközről van szó: az IC EM78P153SN
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2016
(#) proli007 válasza oriza hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Hello! Ezzel nem tudsz mit kezdeni. A nyomógombos hangerő és hangszín állításból látszik, hogy valami cél mikrokontroller van benne. Annak programját pedig nem lehet módisítani.
Ez olyan mint a Trabant, úgy jó ahogy van..
(#) kegyetlen19 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok.
Egyik munkatársam elektromos kapásjelzőjét kéne kicsit „felturbózni”. Egy rádiófrekvenciás adó-vevő egységgel kéne kiegészítenem.
A linkelt képen szereplő egység épp jó lenne erre a célra. Az adó kapcsolási rajzán szereplő SW0-1-2-3 nyomógombokat kellene kiváltani valami kis elektronikára. A kapásjelző SWINGER kimenetelét használnám fel, egy optikai csatolóval (vagyis néggyel) és így a tápfeszültség leválasztás is meglenne.
A kérdésem az lenne, hogyan tudom az optikai csatolóval és a „plusz elektronikával” a pozitív tápfeszültséget kapcsoltatni?
Válaszokat lőre is köszönöm.
(#) kegyetlen19 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Ez a kapcsolás „életképes” lehet? Vélemények?

proba.jpg
    
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hello! Jó lehet a kapcsolás, de nem árt ellenőrizni az adó áramfogyasztását, és a Swinger kimenet leadott feszültségét terhelhetőségét. Vagy is hogy mennyire tudja meghajtani az optp Led-et, aminek kb. 1,3V a küszöbfeszültsége.
(#) kegyetlen19 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Helló. A kapásjelző Swinger kimenete egy led-nyi árammal biztos terhelhető, mert egyes Swinger-ekben eleve van Led beépítve, vizuális hatás miatt. Az adó áramfelvétele adás közben 9,5mA.
De ahogyan szétszedtem az Adót a méréshez, tapasztaltam, hogy nem egyezik a kapcsolása az általam feltöltött rajzzal. A 12V elem pozitívját, sorosan egymás után egy Led-en és egy 6,2K ellenálláson keresztül kapják meg a nyomógombok (nem közvetlenül) és a 4db dióda és a 4db 2,7K ellenállás nincs a kapcsolásban. A 18-as láb is „valami tranzisztoron” keresztül kapja a tápfeszültséget.
Kutatgatok a neten, hátha megtalálom e-verziójú kapcsolást. Majd jelentkezem.
(#) kegyetlen19 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Helló. Nos, megvan a kapcsolás, (mint kiderült PT2264 icé van benne).
A kérdésem maradt ugyanaz, a nyomógombokat hogy tudom kiváltani?
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Hello! Optocsatolót itt tis használhatsz. kollektorát kell a VT1 bázisába kötni, és emitterét a 10k felé.
(#) kegyetlen19 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Elsőnek is, köszi a válaszokat. Így gondoltad?
A 10 lábon 0,2 Volttal kisebb a feszültség mikor az optoval zárom az áramkört, ez gondolom nem lesz befolyásoló tényező?
(#) Inhouse válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Mielőtt majd működőképessé nyilvánítod a kapcsolást, végezz hatótáv ellenőrzést! Sajnos az egyszerűbb adókat elhangolja, vagy más módon borzasztó kicsire csökkenti a hatótávjukat egy ilyen kivezetés...mindegy, hogy optós.
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Hello! Igen így gondoltam. A 0,2V-nak itt nincs jelentősége. Amikor megnyomsz egy nyomógombot (vagy az opto) akkor a 10kohm-on keresztül kinyit a tranyó és tápot ad az áramkörnek. (A tranyó a tápot kapcsolja és közben VAGY kapuként is működik a tápra nézve.) A gomb megnyomása egyben a 10kohm-on a magas szintet hoz létre, ami infót ad a procinak, hogy melyik gomb lett megnyomva.
(#) rongabalazs hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy a képen mellékelt kapásjelző hangereje csökkenthető valahogy? A hangerő fele lenne tökéletes...
A választ előre is köszönöm
(#) proli007 válasza rongabalazs hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Hello! Mondjuk pont a hangkeltő eszköz nem látszik. De ha az nem egy önrezgő aktív piezo, akkor egy megfelelő értékű soros ellenállással az esetek többségében csökkenthető a hangerő. A helyes értéket persze kísérletezéssel lehet meg állapítani..
(#) pittyu2 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szia. meg csináltam én is ugyanezzel az ado-vevő tipussal. Az adó rész nagyon egyszerüen megoldva :2.7 kohm ellenállással megy az optocsatolóra, az opto tranzisztora közvetlenül a mikrokapcsolora forrasztva. A vevőt jól túlvariáltam mert ISD hangrögzítőt kapcsolok vele és kapásnál előre rámondott szöveget nyom. Az egyiknél a ho-ho horgász zene - a másiknál : máv szignál és "figyelem kapás érkezett a kettes botra ,kérem a merítésnél vigyázni " Mindenki dobott egy hátast amikor először hallották. A hatótáv stabilan több mint 25 méter, bőven elég.
(#) Inhouse válasza rongabalazs hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Piezós? Az pont nem látszik... Egyébként ez vajon, hogy működhet, ha a reed patronnak csak a hűlt helye van benne?
(#) proli007 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Az igazság mindig odaát van!
Következő: »»   16 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem