Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   29 / 137
(#) pjg válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Köszi. Rendeltem 10 db-ot Kínából. 1$.
(#) teglascs válasza pjg hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
A sima kis "háromlábú" feszültségszabályozó IC-k nem alkalmasak erre? Vagy azok nem tudnak elég áramot?
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 6, 2017 / 1
 
De alkalmasak, csak az akkumulátor kapacitásának töredékét lehet kihasználni velük.
Egy "normál tápIC" 1 Volt feletti feszültségkülönbséget igényel. Némi szerencsével a 4,2V csúcsfeszültség esetén körülbelül akár az akku kapacitásának 10 %-át is ki lehet nyerni. LDO alkalmazásával ez a helyzet jelentősen javul.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2017
(#) teglascs válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Ó, értem. Tehát ahogy az akksi elkezdi ejteni a feszültséget az idő múlása és/vagy a terhelés miatt, hiába tudna az akku a panel működtetéséhez elegendő feszültséget, az IC-nek az nem elég. Köszi.
(#) helektro válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
A Microchipnek vannak olyan LDO stabilizátorai, amelyeknek 40-50mV-al magasabb bemenő fesz kell csak.
(#) nedudgi válasza helektro hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Igen. Sőt még a Torex, Toko, Ricoh, Texas Instruments, Eutech, ONSemi, Richtek is gyárt ilyent, nemcsak a Holtek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2017
(#) Panhard válasza pjg hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Rendelsz ebből 10 darabot (minden színben, még jól is néz ki) és meg van oldva a tápellátás.
Bővebben: Link
Nem kell akkukkal szerencsétlenkedni. Egy akkus dolog soha nem megbízható.

De ha rendelsz ebből is:
Bővebben: Link
akkor meg is van oldva az ESP-01 tápegysége is. Csak a szenzort kell ráforrasztani és kész. (és még debugolhatod is vele)
(#) fecus válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Az ESP-12-nek nem ilyen a csatlakozó kiosztása. Arra viszont többféle bekötést találtam. Valakinek ESP-12 forma cuccra programozáshoz kipróbált bekötés?
(#) sirály12 válasza fecus hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Én ezt a bekötést használom. A képet nem tudom hol találtam már.
(#) fecus válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Köszi. Az ESP most stimmel, de nekem csak GND, RXT, TXT, 3.3V, és 5V van RTS, DTS nincs.
Jaj de nehezen jön össze.
(#) sirály12 válasza fecus hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Az rts és dtr nem feltétlenül kell.
Az rts csak automatikusan reseteli az esp-t ha kell.
A dtr-t pedig neked kell majd mondjuk egy jumperel kapcsolgatni, programozás és futtatás között.
(#) nedudgi válasza fecus hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
GND, Tx, Rx, 3,3V értelemszerű. A programozás üzemmódhoz a GPIO2 lábat a földre kell kötni.
(#) sirály12 válasza fecus hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Közben megleltem honnan van a kép.
Van többféle rajz is, és teljes leírás.
Bővebben: Link
(#) fecus válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Ok. Akkor az értelemszerűeken túl:
A reset sehova.
A GPIO0 programozáshoz +3,3V vagy GND?
A GPIO2 a GND-re.

Közben írtad.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2017
(#) sirály12 válasza fecus hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Reset felhúzva 10k-val 3,3V-ra. Érdemes egy gombot tenni rá.
GPIO0 GND-re a programozáshoz, 3,3V-ra a futtatáshoz.
GPIO2 elvileg nem kell bekötni sehova, anélkül is mennie kellene. Ha így nem megy, akkor fel kell 10k-val húzni 3,3V-ra.

untitled.png
    
(#) Panhard válasza fecus hozzászólására (») Ápr 7, 2017 1 /
 
Akkor rendelj ESP-01-et is.
Bővebben: Link
Ennél olcsóbban úgy sem tudod beszerezni. És meg van oldva az egész dolog. Az adapteren keresztül még programozni is tudod. Csak a GPIO2-es lábat kell testre húzni.
Felesleges 1db szenzorhoz ESP-12-t használni, úgy, hogy még hozzá nyákot is kell gyártani, meg bekötési rajzot keresni.
Ha csak egy hőfokot akarsz vele küldeni, ennél egyszerűbb, olcsóbb megoldás nincs.
(#) fecus válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Majd rendelek. $1,5 ért vettem az ESP-12-t.

sirály12: Köszönöm. Így világosabb.
(#) nedudgi válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Az ESP-01 előnye, hogy 2,54mm a lábak távolsága. Cserébe a flash memória általában kisebb, és igen korlátozott a felhasználható kivezetések száma. A flash írásához szükséges kivezetéseket mindössze egyszer kell megérteni.
(#) andyka hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Mindenki az övével. Én a Wemos Mini-t részesíteni előnybe. Kis méret és teljesen önálló (micro USB és kész). A fogyasztása is nagyon kicsi
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) Panhard válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Igen, korlátozott a lábak száma, de pont annyi van, hogy I2C vagy oneWire elmegy róla. Mivel egy DS18B20-ról volt szó, és hogy minden helyiségbe akar a kérdező tenni egyet, arra ez a legjobb választás. Arra reagáltam. Kicsi, olcsó, pont annyi lába van, amennyi kell. A flash memóriája kisebb mint a esp-12-nek, de még így is kb. duplája egy Arduino Mega-nak. Bőven elég a wifi kapcsolat beállításához, és a szenzor lekezeléséhez.
(#) nedudgi válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
A kérdező akkumulátoros táplálás iránt érdeklődik. Az ESP-01 ilyenirányú felhasználása nem támogatott, bár megoldható. Mindössze egy szál drótot kell az ESP8266EX két lába közé forrasztani.
(#) ALI hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok. Vettem egy ilyen modult.Bővebben: Link Egy nanoval így kötöttem be Bővebben: Link De akár milyen kóddal próbálom nem működik. Rosszul kötöttem be? Tudna valaki példa programot mivel teszteljem?
(#) nedudgi válasza ALI hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Rx-Rx és Tx-Tx van összekötve. Keresztbe kell kötni.
(#) icserny válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Nem egyértelműi, hogy mi volt a cél: az Arduino küldje a parancsokat, vagy pedig a PC, az USB UART átalakítón keresztül (a kérdező által belinkelt bekötési rajz az utóbbira példa). Utóbbi esetben nem kell keresztbe kötni, viszont az ATmega328-at RESET-be kell állítani, hogy ne zavarkodjon.
(#) ALI válasza icserny hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Köszönöm. Igen nem voltam egyértelmű mire is szeretném használni. Hőmérő szenzorokat kötök a nanora és ezt szeretném neten elérni illetve email küldés lenne a cél.
(#) icserny válasza ALI hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Ebben az esetben nem jó a korábbi hozzászólásodban belinkelt összekötés.
Egy lehetőség (SoftwareSerial megoldással) itt található.
(#) ALI válasza icserny hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Köszi meg nézem.
(#) ALI válasza icserny hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szia. Ki próbáltam így sem működik. Csak azt írja ki ami a setupban van.
(#) Panhard hozzászólása Ápr 13, 2017 / 1
 
Elkészültek a szenzorok havernak ESP01-el. 2db BME280, udvarra, szobába. Egy DS18B20 kazánhoz.
A kijelző egység még nincs teljesen kész, majd valami szebb műbőrrel lesz bevonva a doboz.
(#) DecebaL hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
ESP01 -et összekötöttem a meglévő kazánvezérlőmmel sorosan. Az ESP wifin továbbitja a routernek, így böngészőn keresztül láthatok minden adatot bárhol a lakáson belül, vagyis láthatnék mert van egy kis bibi. Az ESP -re basic firmware van rátöltve.
Az az egyik problémám hogy a sorosan fogadott adatokat kb 1 karakter / másodperc sebességgel írja ki az ESP a böngészőre. A másik gondom az hogy kb 50 karakter kiírása után azt írja ki hogy meg telt a buffer vagy nem ír már ki semmit.
Terminal programmal ellenőriztem a pic mind a 170 karaktert elküldi 1 másodpercen belül.
Valakinek van valami javaslata?
A basic program nagyon egyszerű ami az ESP -ben fut és nem is akarom túl bonyolítani, ha nem muszáj.

  1. serialbranch [serialin]
  2. wait
  3.  
  4. [serialin]
  5. bla$ = Serial.read.chr()
  6. if bla$ == chr(13) then print
  7. wprint bla$
  8. if bla$ == chr(35) then cls
  9. if serial.available() <> 0 then goto [serialin]
  10. return
Következő: »»   29 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem