Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 208
(#) ludus hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Sziasztok!

LG 47LN5400 TV a következő hibát produkálja: bekapcsolásnál egy pillanatra van kép, majd eltűnik. A készülék bekapcsol mivel hang van. Kikapcsoláskor szintén egy pillanatig van kép majd elhallgat...

Lenne valami tipp hogy mi lehet a hibája?

Köszönöm!
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
A vásárolt inverter trafó nem volt megfelelő a készülékhez!
Egy másik trafót rakva a készülékbe aminek az ellenállása 950R azzal elsőre csont nélkül indult!
Az eredeti trafó típusa 4009A448033 a most beletelepített trafóé 4006A539. 199 GP. utóbbinak is 950R az ellenállása...

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) kovacspista válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Ez is jó tanulság, tehát figyelni kell erre is!
(#) kovacspista válasza ludus hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
A háttér nem megy, vagy kép nincs ? Ezt kellene tudni! Ha a háttér, akkor feszültség gond lehet, sok valami, és ezért áll le. Valami stabilizátor hiba?
(#) Andr3wJ válasza ludus hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Tippre zárlatos ledet mondanék.
(#) ludus válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Azt mondanám hogy kép sincs. Előzmőnyként mondanám hogy az elmúlt időszakban egyre több felhőszerű szürke folt jelent meg a képernyőn ami világos háttér előtt erősen látszott...
(#) kovacspista válasza ludus hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Gondolom a tápot átnézted már, és az alaplapon lévő stabilizátorokat , tápokat is át kellene nézni. Ha a feszültségek rendben, akkor alaplapra gondolnék! Esetleg a t-con panellel is lehet valami. Én személyszerint valamilyen tápfesz gondra gyanakodnék. Bekapcsolásnál a felfutó táp beindítja a készüléket, kikapcsolásnál pedig, -mivel több minden mehet egy tápról-, a megszűnő terhelés hatására felfut a fesz. egy pillanatra, ami szintén egy rövid idejű működést eredményez. Nem bírja a táp a terhelést, vagy megfogja valami. Persze ez okoskodás, viszont tapasztalatom szerint az ilyen gondolatmenet már sokszor vezetett a megoldáshoz!
(#) ludus válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Igazából nem néztem át semmit, a készülék egy köszösségi helységben egyenlóre még a falon van! A hibakeresést én is pont ezekkel a teendőkkel kezdeném, a gyanúm ugyanez. Reméltem hogy találkozott már valaki pontosan ilyen hibával vagy hogy esetleg ez típushiba ennél a készüléknél és egy konkrét alkatrész hibájára vezethető vissza. Ezért kérdezetm hátha...
De azért köszönöm!
(#) sepu666 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Szép jó napot mindenkinek. Segítséget szeretnék kérni. Van egy Technika 40" 904B AW14 Led tv. Alaplap hibás. Elsőnek kép nem volt aztán be sem kapcsolt. Vettem egy ugyan ilyen Vestel17mb82-s main bord-ot. Viszont ezen fejel lefelé van a kép és el vannak csúszva a színek. Ehhez a technika led-hez kellene nekem frissítés. Google-ben nem találtam (rosszul kerestem). Hol szerezhetnék hozzá? Vagy ha ki forrasztom a két flest és meg cserélem helyre áll? előre is köszönöm a segítséget.
(#) Andr3wJ válasza sepu666 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Megcseréled a két panel között a flasht,és nem hibás az eredeti szoftver, és kiépítésben azonos a két panel akkor mennie kell.
(#) sepu666 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
A két panel teljesen meg egyezik. Remélem nem azért nem indul a másik main mert hibás a flash tartalom bármelyike is. De csere után ki derül. Azért köszönöm szépen a segítséget.
(#) gyeneratus94 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi az az eprom?
(#) kovacspista válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Elektromos úton írható/ törölhető memória.
(#) gyeneratus94 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Ami azt jelneti hogy?
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Az EPROM az írható és törölhető (fénnyel), az EEPROM pedig elektromos impulzusokkal törölhető és írható memória.
Az EEPROM-ról: Bővebben: Link.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Zsóval ha ijen kell a tvmnek akkor az bukta?
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ha nem tudsz memóriát programozni, akkor a számodra bukta.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Az csodálatos.... ettöl függetlenül a tv bekapcsol??? Erröl a nemória programozásrol akad valami iromány?
(#) kovacspista válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Valószínüleg igen, ha nem fogja meg a tv-t. Milyen tv ez? A régebbiekben ha cserélsz memóriát nem kell programozni. Mi a gond? Azért van a tv-ben, hogy ide rakja a tárolandó dolgokat, csatorna , hanerő stb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) gyeneratus94 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Á értem ! A páncéens egy jvc lcd tv. Konkrétan ugy vettem a tv-t , hogy nem kapcsolbe. Aztán találtam egy cetlit a dobozba, hogy bki vissza nem kapcsol illetve eprom kell neki.
(#) djseed1 válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Én estem ilyen csapdába, és a vga chip volt a hibás. Ha van mód akassz rá egy másik kijelzőt!
(#) djseed1 válasza ludus hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia!
Semmiféle táp vagy t-conhiba. Ebben a pillanatban is két LG tv-t javitok ugyanezzel a hibával. Sőt, minden egyes Led TV ami "hang van kép nincs" hibát produkálja, 80%-a ledhiba, legalábbis nálam. A maradét 10% tcon (5.szériás Samsungoknál főleg) és szintén 10% táp (Vestel táppal szerelt Orionoknál főleg). Ezt pontosan be is tudom neked bizonyítani azza amit irtál, hogy fehér képnél szürke foltok. Igen, azon a részen már halott a led, ez azért van.
Te csak kapd le a tv-t a falról, és bontsd csutkára. Lcd ki (Nagyon óvatosan, egy 47"-os igen csak be tud már hajolni kiemeléskor), fényvezető elemek ki, ekkor meglátod a ledeket. Mivel mondtad kogy ki és bekapcsoláskor megvillan, nagyon könnyű dolgod lessz, nem kell keresgetni melyik hibás. Egyszerüen bekapcs, és amelyik nem villan fel az a hibás. Előtte figyelj, A tcon és a mainbord közötti szalagkábel legyen kihúzva.(mert ugye nincs az lcd és meghalhat a t-con)
Madj beszerzed a ledeket. LG-be 3V 1W-os van.
Linkben látod és milyet rendelek, gondolom te is be tudod majd szerezni!
Bővebben: Link
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Olyanokat olvastam még, hogy ezt az eepromot lehet resetelni. AZ esetleg nem segítene?
(#) palko33 hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
sajnos valami más lesz itt a bibi, ugyan azt csinálja
(#) palko33 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
nem ezek voltak a ludasak lehet, hogy egyik cső adta be unalmast?
(#) t65lala hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Üdv mindenkinek !
Van két , külsőre egyforma kis vestel-es nevesincs lcd tv-m ! Típusszáma mindkettőnek : LED1600T . Mindkét készülék működik , de csak HDMI -ről ! Forráslistában semmi mást nem lehet kiválasztani , így nem használható a tunere sem ! Valószínű , rossz firmware feltöltés "áldozata" lett , és most keresnék hozzá megfelelő szoftvert ! Tudna valaki segíteni benne ? Nemsoká itt a nyár és vinnénk ki nyaralóba !
17MB60-4 az egyik alaplap száma , címkéjén : 10074135 [1107] , a másik készülék 17MB62-2.6 és 10079687 [1206] szerepel !
(#) Andr3wJ válasza t65lala hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Menüben nézd meg, hogy nincs e letiltva a forráslistában a többi bemenet.

Olyat még nem láttam hogy rossz firmware miatt nem lett volna tuner a forráslistában. Esetleg több kevesebb HDMI vagy scart és YPrPb stb.

Ha mégis firmwaret keresel figyelj oda milyen tuner van benne, és milyen lcd, és hány hdmi.
De nem lesz könnyű dolgod.
(#) t65lala válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Menüben nincs letiltva , de semmi mást nem lehet "kiválasztani" csak a HDMI-t ! Szervizmenüben nem lehet változtatni szinte semmit se , hotelmód kikapcsolva ! Már egy ideje böngészem a Google-t , de sajnos nem találtam meg a firmware-t ! Egy román oldalon írnak róla , csak ott nem hozzáférhető a letöltése !
(#) kovacspista hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Helló mindenki! Van egy technika LCD 32-209 készülék, aminek az oldalán ugye egy érintő panel van, és van egy olyan érzésem, hogy ez a panel okozza a véletlen szerű leállást, néha. Akérdés, hogy hogyan lehet kikerülni, mert nélküle nem működik rendesen a készülék, tehát valahogy "be kellene csapni", hogy úgy érezze a panel rajta van. Volt már valakinek ilyen kalandja? Azt a "taknyot" ami rajta van valaki megpiszkálta, éppen a power gombnál, én leszedtem teljesen. Javult de még - igaz ritkán - előfordul a kikapcsolás.
(#) Andr3wJ válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A "takony" szerintem kétoldalas ragasztó volt valaha, fekete vagy szürke színű, azzal volt felragasztva a káva belső felére? Szedd le, mosd le alkohollal és próbáld ki mit csinál.

I2C buszon kommunikáló kapacitív érintő vezérlő van a panelon.
Ha nincs csatlakoztatva teljesen hülye lesz a TV.

Elő szokott fordulni hogy elhaláloznak vagy furcsán viselkednek. Nagyon nem foglalkoztunk a miértjével, cseréltük.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
Következő: »»   114 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem