Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 113
(#) Fantasy válasza pucuka hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A nyomógörgő teljesen jó állapotú, nincs felkeményedve, kellően puha, nincs kihordósodva sem, de van egy másik görgőm is hozzá, azzal is ugyanez a helyzet. Korábban már valamelyik szervízkönyv sorozatban ráakadtam a B90-re, mechanika szinte detto ugyanaz, ott írva volt, hogy a nyomógörgő karjának hajlításával kell azt az állapotot elérni, amikor a görgő a szalagot a húzótengelyen egyik irányban sem sodorja el. Ezzel a változtatással csak minimális eredményt tudtam elérni, vagy le vagy felfele sodor, egyszerűen nem találni meg azt a pontot ahol jó lenne.
(#) Dr Dukcsik hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
A szalag továbbitó főtengelynek és a nyomó görgő tengelyének párhuzamosnak kell lennie! A nyomógörgőnek párhuzamosan kell felfeküdni a főtengelyen. Tehát ha a nyomógörgő karját hajlitgatod akkor csak a véletlennek köszönhetően lesz párhuzamos...
Beállitani kell!
Rajzolj két vonalat egymás mellé párhuzamosan. Majd az egyiket jobb vagy bal oldalával közelebb a másikhoz.. Utána hogy az egyik feljebb legyen mint amásik ,egyik oldalon.
Máris két probléma van a tengellyel. Ha még a nyomógörgő gumija sem párhuzamos a tengelyével ,ez a halmozott ráfázás. Meg lehet oldani, hozzáértés kell meg türelem.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) CHZ válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Idézet:
„ha bal odali leengedő orsónak nincs fékezése, magyarul ha benyomom a fejegység melletti szalagterelőt,”

Igy nem is lehet jo, minden magnonal fekezik, megoldasa mas.
Szalag megfelo feszitese fontos, ha ezt megszunteted nem fog jol mukodni.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) mohinger válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Mindenképpen szükség van a leeresztő orsó fékezésére, mivel ebben a sorozatban már nincs filcpapucs, ami a fejekre szorítja a szalagot. Itt a szalag ráfeszítését a fejekre a leeresztő orsó fékezése adja.
(#) Fantasy válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nem, akarom megszüntetni a fékezést, de a bal oldali orsó fékezése ellenére is elsodródik a szalag, ha pedig benyomom a fékkart, akkor pedig látványosan megy félre a szalag. A tengely és a görgő ezek szerint nem párhuzamos egymással, csak ezt lenne jó tudni, hogy akinek ilyen magnója van, hogy az a gép hogyan viselkedik, ha be van nyomva a fékkar, hogy azon is elsodródik a szalag vagy sem.
(#) Dr Dukcsik válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Ne nyomkodd a fékkart.. A többire választ kaptál tőlünk.
Olvasd el még egyszer figyelmesen.
(#) Abukodonozo hozzászólása Márc 16, 2017 /
 
Hahó!

Hozzám került egy Sony TC-630-as magnó. Felvételnél olyan mintha hol működne, hol nem. A hangerő folyamatosan fluktuál, kb 2-3 másodpercenként. Nagyon meg szeretném javítani, találkozott már valaki ilyesmivel? Köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) doktor válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Szia!

Előszór a fejek tisztítása, a kapcsolók , érintkezések forrasztások ellenőrzése.
Nem segít, ezután átmérni, szükség szerint javítani, beállítani.
(#) Abukodonozo válasza doktor hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Köszi a választ, a fluktuálást megoldottam, de sajnos így is marad egy hiba. Az egyik csatorna felvéterkor nagyon mély, hiányoznak a magasak. Megtaláltam a magnó rajzát, át fogom nézni a felvevőerősítőket és az előmágnesezést. Lehet egyszerű kiszáradt kondi?
(#) CHZ válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Magas hiányát nem kondi okozza, fej körül keresd a hibát.
Előmágnesezést ellenőrizd, de fej kopása is okozhatja.
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok! Rég írtam már ide. Nem rég kezembe került egy kashtan orsós magnó. Elég lelakott állapotban van. Működését már sikerült hibátlanná tenni. De sajnos egy 80-as évekbeli népzenei bulin, valószínűleg a magnót leverték egy asztalról, és a bal oldali orsó rögzítő letört! Sajnos ennek darabjai nem kerültek hozzám! Így akinek lenne hozzá alkatrész az kérem jelezze nekem üzenetben! Köszönöm!
(#) horváth lajos válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Szia nekem van egy magnóm ilyen bontás lesz és eladó az alkatrészei űdv lali
(#) mohinger válasza horváth lajos hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Szia!

Nekem egy jobboldali orsózó kellene. Ha aktuális lesz a bontás, vevő lennék rá. Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) Abukodonozo válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
A fej jónak tűnik. Esetleg megprobálhatok egy olyat, hogy fizikailag megcserélem a két csatornát a fejen, hogy kizárjuk a hibáját? Az előmágnesezést hogyan tudom egyszerűen ellenőrizni?
(#) mohinger válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Ha nincs szkópod, nehezen tudod leellenőrizni az előmágnesezést. A fejre menő vezetékek cseréje segíthet, az jó ötlet.
(#) doktor válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Szívesen.

Előszór, ahogy írtad cseréld fel a fej vezetékeket, ezenkívül a bemenő műsorforrás jelét is.
Reméljük, hogy a fej jó, és csak az elektronikát szükséges javítani, beállítani.
Demagnetizálás sem ártana.
/ a kondik a japán gépekben szinte örök életűek, nagyon ritkán fordul elő meghibásodás /
(#) kristikoma hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Javítok egy Tesla B100-at. Már egészen jól működik, kivéve a motort, nagyon nyekereg. Van ennek javítására bevált megoldás?
(#) CHZ válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 19, 2017 / 1
 
Hangferekis AC voltmérővel mérhető, felvétel állásban.
Hasonlítsd össze a két sáv értékeit. Doksi alapján pontosíthatod is.
(#) Massawa válasza kristikoma hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Azon nem igen van valami ami elromlana, legfeljebb ki kell pucolni meg megnézni a csapágyakat. Azokon is a pucolás meg az ovatos kenés segit.
(#) kristikoma válasza Massawa hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Jó lett a motor, köszi a tippet!
(#) Abukodonozo válasza CHZ hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Köszi, kipróbálom amint lehet!
(#) coyote55 hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Egy kis olvasnivaló (és heveny nyálcsorgató) Bővebben: Link
(#) Dr Dukcsik válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 29, 2017 / 2
 
""És hangzásban az orsós magnó máig verhetetlen." Mindig mondtam...
(#) OFK hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Kollegák,
egy TESLA B58-hoz való gumigörgővel tudna valaki segíteni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2017

DSCF3999.JPG
    
(#) mohinger válasza OFK hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Szia!

Ez ugyanaz, mint a b100-101 görgője. Itt kaphatsz újat is: Bővebben: Link
(#) OFK válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Nagyon köszönöm, ismerem az "öregurat", de nem is gondoltam rá, hogy nála még lenne ebből új.
(#) OFK hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Kollegák,

Ezmiez...? Tudja valaki?

Ezmiez.jpg
    
(#) elektrorudi válasza OFK hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
"Forrasztott sorkapocs" az örökkévalóságnak.
(#) OFK válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
De hát úgy néz ki, mint egy kókány-kákolmány...!
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Hagyd így, ez tipikus Tesla megoldás. Kiakadni se érdemes rajta.
Következő: »»   77 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem