Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 181
(#) papacica válasza ratyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Persze föleg ha szar,hol vetted?
(#) ratyi válasza papacica hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Az első benne volt (hibátlanként) ,a másodikat az eladó kicserélte garanciába,a harmadikat meg már én cseréltem amit itthon találtam,és jónak itéltem
(#) papacica válasza ratyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
A jónak mit értesz ,ránézel és jó? ezt csak tapintás össze nyomással lehet megnézni.Sokan úgy vagytok ,hogy a görgöt lecsiszolom a felületett hátha jó,mint ha adnák a szarnak egy pofont,maga a gumi is kemény ,szerintem az öszes göri szar hid el.én mikkor vetem a vasat ez volt ingadozó hang,jo göri szerintem jó lesz.Pesten laksz?
(#) ratyi válasza papacica hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Igen megtapogadtam,és nem ez volt az első görgőcserém,de attól még lehet igazad és tényleg szar csak most már kifogytam a használható görgőkből.
Igen Budapesten lakom 11. ker
(#) papacica hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
én a 21 ben ,áthoznád rátudnék nézni,ha mégsem az a gond ,van egy jó szervizesem itt,
(#) steelbird válasza ratyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Inkább az lehet a probléma, hogy gyenge a leeresztő oldali orsózó agy fékje.
Lehet még az is probléma, ha ki is sodorja oldalra a szalagot, hogy nem párhuzamos a görgő tengelye a lendkerék tengelyével. Ezt sokszor nehéz, vagy lehetetlen korrigálni. Előfordulhat viszont az, hogy ez a lendkerék bronz perselyének a kikopása miatt van. A görgő elég erősen nyomja a lendkerék tengelyét, emiatt idővel kikopik a persely átellenes oldala, emiatt a tengely nem lesz párhuzamos a görgővel. Ilyenkor kisodorja a szalagot a görgő alól és gyűri.
(#) papacica hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Nyomógörgő szett 10x7x2 ez a kapistan,13x8x2 főgörgő,szettben vagy külön is van.Ha párban veszed 3500 ft +posta ,egy garnitúra .
Minden olyan készülékbe jó aminek ez a mérete,Pioneer Onkyo,Sony,Denon,Yamaha,Akai,stb,érd itt.Termék GaranciÁt Adok RÁ
13x8x2 es 2500ft db
10x7x2 es 1600ft db
(#) papacica hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Vetem egy donor gépet működik de ,egy fogaskerék hiányzik,és még villog is egyfolytában,ezt bivaj bas..nádon szervizelték csak nem értem hogy a szalag kábel mért ilyen
(#) pundika1 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok! Kérdésem, hogy PIONEER decknél a MEMORI funkció hogy működik. Amikor indításnál nullázom a számlálót és visszacsévéléskor ott álljon meg?
(#) mapi65 válasza papacica hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Üdv, hogy működik ha pont az a fogaskerék hiányzik ami a mechanikát mozgatja? Nekem van ilyen fogas kerekem és van az a pénz amiért odaadnám. Nekem a capstan motor kellene a teljes felfogatással. És ha még megvan akkor kellene az a görgő szett amit mutattál de ez komoly lenne.
(#) mapi65 válasza pundika1 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Az én CT 777-men a RETURN gomb lenyomásával vissza teker a számláló 0 állásáig.
(#) papacica válasza mapi65 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ez egyszerű át raktam az enyém böl,és mit kérsz érte? göri szettem van.De mi értelme van ha odaadom a motort és nem megy ,mert nincsen kapistanom,Te a pionee res feliratra gondolsz azt kéne neked,vagy a középső ahol nincsen meg a fogas?
(#) pundika1 válasza mapi65 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Pioneer CT-W806DR és nincs rajta RETURN. Még mindig nem tudom, hogy mit kellene csinálni?
(#) Massawa válasza pundika1 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
REV csak van rajta. Probáld ki.
(#) mapi65 válasza papacica hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Üdv nekem a Pioneer feliratos motor kellene. A nyomógörgőszettből kellene Pio ct777 hez és Sony tc k 770 hez, 1-1szett.
(#) mapi65 válasza pundika1 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Lehet hogy ez téged nem vígasztal, de a Kenwood-okon sincs memória gomb, hanem a számláló nullázása után,a gyors vissza és stop gomb egyidejű lenyomásával lehet aktiválni ezt a funkciót.
(#) papacica válasza mapi65 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Értem akkor mondj árat rá,mert nekem van új kiváltó motorom ehez.Ugyan az a motor csak ráírták ere hogy pio ,minden mmi motor ugyan az gyártotta , csak piokba rakták így ,a pio ráírta a nevét,ennyi.Gondolom hogy a motor tartó is kell?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) Joe_001 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igazad van. a gyenge fék miatt kóvályog a szalag a fej előtt időnként előtte sincs. A kifilcesedett fékszalag tisztítása után helyre jön. Persze akkor már a kuplungét is... Én egy csavarhúzóval szoktam visszabolyhosítani. Ja a görgőt, fejet, hangtengelyt, a szalagpályát fültisztítóval, etilalkohollal szoktam eredeti színűre visszaállítani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) pundika1 válasza mapi65 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Egyikkel sem működik.
(#) Tomi94 hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Technics RS-TR232 deck fogaskerékpótlásával kapcsolatban érdeklődnék. Ugyebár van benne a képen látható gumis fogaskerék, ami kötelezően törik mindegyikben..

Nekem maga a készülék igazság szerint nem nagyon kell (beszámításból került hozzám), csak ha megéri, felújítanám és úgy hirdetném meg. Azt már kiszámoltam, hogy a (máskor általam is linkelt) Fogaskerékgyártó.hu-s megoldással olyan összeg jön ki, amennyiért az életben nem adom el utána...

Most úgy néz ki, ismerős megcsinálná viszonylag olcsón a cseredarabot belőle, 3D-nyomtatással. De mielőtt belevágok, azért várnék tapasztalatokat, hogy a - szemre hasonló anyagú - ellendarabja a szíjtárcsa tengelyén is hajlamos ugyanígy törni, vagy valóban elég csak ezt cserélni benne? A mindenféle fórumokon mindig az első képen látható törése szokott felbukkanni csak. De ha a másik is, akkor a két mechanikához 4 db-bal már nem biztos, hogy megérné belefogjak..

Tehát, tapasztalatokat várnék a kisebbik fogaskerék meghibásodásáról, már ha szokott ilyen is lenni ezeknél.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) papacica válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Hát az ár sokat számít,de ha még 10 ért csinálta akkor se érné meg.ad el donornak
(#) doktor válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szia!

Szétszeded, mindenképpen, csak párban érdemes cserélni a két azonos sárgás szinűt.

Szerintem, nem igazán érdemes vele foglalkozni, mert , még az anyag költség sem térül meg.

A 3d nyomtatott anyagoknál, meg a minőséget szintén meg kell fizetni.

Sárközinél, meg emlékeim szerint készen is van, és ha rendszeresebben jársz hozzá, főleg több darabért az ár is kedvezőbb lehet.
(#) peti765 hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Régebben olvastam,hogy valakinek van CT-506 mechanikája feleslegben.
Szétszedtem a magnót mert szinte semerre nem teker elvittem a idler gumikat legyártatni,viszont
a idler műanyag háza meg van repedve nincs valakinek egy ilyen alkatrésze felesleges?
Illetve még ha gomb vagy gombsora lenne valakinek jó állapotú arra is szükségem lenne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
(#) papacica válasza peti765 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Hát idler csak elmebay, vagy gyártani
(#) peti765 válasza papacica hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Ezt is írtam,hogy elvittem egy gumi alkatrészeket gyártó helyre azt mondták nem gond 500-800Ft lesz viszont az idler műanyag van megrepedve egyébként szorul a tengelyen csak kérdeztem hátha van valakinek ilyen felesleges ha már ennyire szét van szedve.
(#) csapcsi válasza peti765 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Szia Peti!

Meg tudnád mondani, kik vállalnak idler gumi legyártást?

Köszi, csapcsi.
(#) peti765 hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Szia!
http://www.sealring.hu/index.hu_ceginfo.html
Én ide mentem be Szegeden megkérdezni azt mondták meg tudják csinálni,de még nincs kész
véleményt csak utána tudok mondani róla.Jelenleg így áll a dolog.Majd ha kész a magnó és működik beírom ide.
Üdv,Peti
(#) papacica válasza peti765 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Hát én ezzel úgy vagyok amíg megy az idler jó addig marad,de ha szétmegy tuti fogaztatom az egészet.Jóbban járok ,nem öregszik és nem csúszik meg stb 15 birodalmi rupia , meg megéri ,hisz a mostani anyagok jobbak ősztételben,és tartósabb,mint a gumi.
(#) peti765 válasza papacica hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
1500 pénz volt a három gyűrű 15e az egész magnó nem ér szvsz.
(#) papacica hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Értem de egy 737 simán ér annyit,én hosszabb távlatba gondolkodok.
Következő: »»   110 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem