Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   206 / 290
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Ezzel lenne probléma....
A hűtőgép csak pislog....Szóval csak annyit csinál,h villog minden.
Látni 1 kis feketedést rajta,vajon ott lehet a probléma?
A kék kocka az mar volt cserélve,eredetileg szürke volt,de ugyan úgy viselkedett.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) kadarist válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Inkább a hengereket kellett volna cserélni....
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Azért írtam kockát mert nem tudom,h mi lehet az-Gondolom a kondenzátorokról van szó.
Kapacitás méréssel kiderülhet melyik a rossz vagy 1szerüen csere?
(#) kadarist válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
A kocka is kondenzátor, csak nem olyan fajtájú, mint a hengeres. Kapacitásmérés általában eldönti azt, hogy jó vagy rossz a kondenzátor.
(#) Joe_001 válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Üdv!
Van az elpárologtatón egy hőérzékelő lehet offos is. A páralevezető cső tisztán átjárható?
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Van rajta 1tüskézet rész ami gondolom arra való,h számítógépen meglehessen állapítani a problémák okát.Mi kell nekem hozzá,h én is letudjam elenőrizni?
(#) Joe_001 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Az X2 kondi az előtét ellenállása, de nézd meg mindet, ha már ki van véve a panel.
(#) kbrown hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Sziasztok. Áramszünet volt nálunk néhány órára, közben 2-3szor visszajött az áram egy pillanatra. Amikor végleg megjött, a fagyasztószekrény megadta magát.

Piros alarm led és a hőmérséklet led egyszerre villog, a kompresszor beindul, de egy perc múlva leáll. Ez 5-10 percenként ismétlődik. Ha kinyitom az ajtót, akkor nem áll le a kompresszor.
Állt néhány napot most áram nélkül, majd széthúztam az ajtó érintkezőt (mintha nyitva volna), és bekapcsoltam. Néha csipog, hogy nyitva van az ajtó, és 24 óra lehűtött 0 fokra ("nyitott ajtóval" nem működik a super mód).

Felhívtam a szakszervizet, a díszpécser szerint valószínű a vezérlőelektronika a ludas, "az szokott elromlani". 150€-ért küldene nekem újat....
Ha valakinek van valami ötlete, örülnék neki. Alapvető elektronikai ismeretekkel rendelkezem, de egy fagyasztónál nem nagyon tudom, hol kezdjem.
Miele FN 4857 S felülhűttős nofrost
(#) erbe válasza kbrown hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Legegyszerűbb kidobni az egész túlbonyolított elektronikát és bekötni egy "hagyományos" termosztátot. Szomszédban is áll évek óta egy hűtő. A ~160e.-be került hűtőbe 85e.- lenne az új elektronika.
(#) molnarf válasza erbe hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Érdekes megoldás, meséld el nekem hogyan valósítanád meg, nagyon érdekelne a dolog!
(#) kaqkk válasza kbrown hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Nem az elektronika adta fel a harcot hanem a kompresszor indító reléje , a komp oldalán van egy műanyag "dekni "alatt párezer forint a cserealkatrész .
(#) molnarf válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Nem az elektronika adta fel a harcot hanem a kompresszor indító reléje???????????
Biztos vagy benne mert kbrown ezt irta:
Piros alarm led és a hőmérséklet led egyszerre villog, a kompresszor beindul, de egy perc múlva leáll. Ez 5-10 percenként ismétlődik. Ha kinyitom az ajtót, akkor nem áll le a kompresszor.
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Idézet:
„Ha kinyitom az ajtót, akkor nem áll le a kompresszor.”
Ez a mondat valahogy elkerülte a figyelmemet
Idézet:
„a kompresszor beindul, de egy perc múlva leáll.”

és erre irtam a reléhibát ... Egyébként nincs akadálya az elektronika kicserélésének normál termosztátra csak nem sok jelentkező akad rá ..
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) molnarf válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
"erbe" tudja hogyan lehet átalakítani csak nem akarja elárulni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Nincs benne semmi mágia ! Az elektronikába belemegy a 230v és a kompresszor vezetéke is , erre a kettőre van szüksége a régifajta termosztátnak (maximum ha ventilátor is van a hűtőtérben akkor azt is rá kell kötni a 230v ra egy relével olymódon hogy amikor a belső világítás bekapcsol akkor a relé leállítja a ventilátort) ehhez érdemes egy régi lehel hűtő termosztát borítását is megvenni világítás kapcsolóval együtt.
(#) molnarf válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Egy nofrostos hűtőbe egytermosztátos vezérlés?OK ventilátort mindig működik de olvasztás mikor van,hűtőtéri befújás hogyan fog működni mert mostanában motoros vezérlése van?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
A sok nofrostos gépben egyszerű mechanikus "bimetál" nyitja csukja a légterelőt, de ez nagy valószínűséggel egy (kompromisszumos) fix beállítással megoldható a motoros típusoknál . Az olvasztás meg akkor indul amikor a komp megáll (a régi 3x os hűtőknél a kompresszorral volt sorbakötve az olvasztóbetét és tökéletes volt úgy ).Véleményem szerint csak feleslegesen túl vannak bonyolítva (minél több "felesleges" alkatrész annál több hibalehetőség ez a piacgazdaság)
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) Horvath65 hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Üdv! Van egy indesit hűtőm kb: 15 éves, már harmadjára ment tönkre a hőfokkapcsoló(mechanikus). Találtam egy digitális hőkapcsolót Bővebben: Link , kérem véleményezzétek, hogy helyettesíthetem-e vele az eredetit?
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 / 1
 
Szevasz!
A 15 éves Indesit (mint összes információ) termosztátja (típusjele, de inkább kapcsolási értéke) nálam a múlt homályába vész, de első blikkre csak akkor lehet jó amit linkeltél ha: a digit termosztát érzékelőjét pontosan oda tudod tenni, ahol az eredeti volt (nagy kérdőjel!), és a kapcsolási differencia beállítható kb. 20C fokra.
Részemről ez egyéb (semmi) adat híján feltételezés..
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szia! Nézegettem a termosztátját de számomra nem sok mindent mondott K59-L4121 12-09-09S RANCO, ez van az egyik oldalán a másikon egy táblázat. A hűtő típusát mellékelem. A termosztát amit tegnap mutattam, ma próbálgattam, a hőfokot tudom állítani alsó és felső értéken, Kalibrálható, és a bekapcsolás késleltethető tíz lépésben, nem mértem végig a tíz lépést de az első 41s a második 1m 41s. Szerintem eltudom dugni az érzékelőt a régi helyére, viszont nem tudom, hogy milyen hőfokot állítsak a ki és bekapcsoláshoz. Ha a differencián azt érted, hogy a ki és bekapcsolási hő, azt lehet rajta állítani. Szép napot!
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szia! Utána néztem az eredetinek, nagyon elszomorodtam Bővebben: Link ez törvényes szabad rablás, nem szabad ár! Valami módon be gyömöszölöm a másik helyére, csak a főfokokat nem tudom, és kell-e használni a késleltetést? Szép napot!
ui.:A link sajnos csak a kezdő oldalt adja be, be kell másolni a 11jegyű számot, majd kiad egy R24EU-s és egy R24IT-s linket, az R24EU-s-on találtam majd 18000Ft-ért. Még jó,hogy Ültem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) Kardos074 hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Sziasztok! Mi történik akkor, ha r134a hűtőközeg ásványi olajjal találkozik? Mondjuk a patikában kapható paraffin olajjal(fehér olaj)?
(#) Joe_001 válasza Kardos074 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Hol?
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Idézet:
„Mondjuk a patikában”
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) StMiklos válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 / 1
 
Szevasz!

A termosztát érzékelőjének pontosan oda kell kerülni, ahol az eredeti volt, különben nem fog HELYESEN működni.
SET pointnak(kikapcsolási érték) állíts -15-öt indulásnak, differenciának pedig 20-at. Ekkor +5-nél fog visszakapcsolni.
Az eredeti is itt kapcsolgat. Késleltetést nem kell beállítani, fenti beállítással automatikusan létrejön egy megfelelő visszakapcsolási késleltetés.
Ha egy hűtőszekrény kikapcsolt(ál) soha ne akard 5 percen belül újraindítani, megrokkanthatod a kompresszort, nagyon-nagyon nem szereti.
A digitálisokon mindig van alsó és felső határérték riasztáshoz, ez tulajdonképpen nem csinál semmit, legfeljebb zümmög és villogtatja a kijelzőt. A kalibrációt ne állítsd el, mert rossz értéket fog mutatni, nagyon ritka eset, amikor "hozzá kell nyúlni".
Bele való termosztátot kaphatsz max. 2000 +ÁFÁért, csak jó helyen kell keresned.
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) StMiklos válasza Kardos074 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Ha megmondod a viszkozitását és annak hőmérséklet függését akkor lehetne a kérdést megválaszolni, már ami kenés részét illeti.
Amúgy nem tudom oldódik -e az R134a a parafinnal, mert ez kulcskérdés.
Ha igen, akkor jó lehet, ha az első kérdés alapján megfelel.
Ilyen kérdéssel sok év alatt sem találkoztam.
Észterolajat kell bele tenni, kapható, de nem minden utcasarkon, ez speciális terület, legalábbis ami az előfordulást illeti.
Üdv: StMiklos
(#) Kardos074 válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
kompresszorban
(#) Kardos074 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igen, ez érdekelne a leginkább, hogy reakcióba lépnek-e egymással. Nem alkot-e valami veszélyes robbanóelegyet, stb.
(#) Kardos074 válasza Kardos074 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Mármint ha kiszabadul, nem lesz-e robbanásveszélyes vagy mérgező
(#) StMiklos válasza Kardos074 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szevasz!
Nagy biztonsággalkijelenthetem, hogy nem fognak robbanóképes elegyet alkotni, majdnem olyan biztos vagyok benne, hogy a hűtőrendszerben szükséges kenési, hűtési, oldódási, stabilitási feladatokat sem fogja ellátni.
Az oldódás a hűtőközegben nem kémiai reakció, az fizikai (nem pontos a megfogalmazásom), vegyi reakció nem lesz.
Az oldódás azért szükséges, hogy a kompresszorból kikerülő olaj ezen az úton visszakerüljön, ha ez nem jön létre, akkor az elfogadhatónál több olaj lesz kint a rendszerben, a kompresszorban kevés lehet és még a hűtést is rontja.
Üdev: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
Következő: »»   206 / 290
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem